Pomiędzy Teorią a Praktyką

Awatar użytkownika
Darro
Pasjonat Forex
Posty: 714
Rejestracja: poniedziałek 15 wrz 2014, 00:38
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

“Pomiędzy Teorią a Praktyką” – tydzień 33/2020 – Złoto w korekcie

poniedziałek 17 sie 2020, 08:58

“Pomiędzy Teorią a Praktyką” – tydzień 33/2020 – Złoto w korekcie

W mijającym tygodniu byliśmy świadkami bezprecedensowych spadków cen złota. Po osiągnięciu w zeszły piątek maksimum wszechczasów 2075 dolarów za uncję, w środę cena dotarła do 1860 $/oz, spadek wyniósł 215$.

To że rynek spodziewał się korekty było oczywiste, jednak jej wielkość była dla wielu zaskoczeniem.

Analizując złoto w niedzielę 9 sierpnia pisałem tak:“Ostatni tak wzrostowy miesiąc zdarzył się 9 lat temu w lipcu 2011, wtedy złoto ustanowiło All-Time-High na poziomie 1915 $/oz. Co ciekawe kolejny miesiąc – sierpień 2011 był silnie spadkowy i zakończył się dużą spadkową świecą obejmującą świecę lipcową. Aktualnie na wykresie dziennym po ustanowieniu kolejnego ATH na 2077 $/oz pojawiło się objęcie bessy.

Jeśli nastąpi Wybicie dołem i będzie temu towarzyszyć malejący MACD, będzie to silny sygnał do korekty spadkowej. Czy powtórzy się historia sprzed 9 lat – kiedy to po ustanowieniu ATH cena złota gwałtownie spadła? “

No i historia się powtórzyła co potwierdza wykres porównawczy:

https://comparic.pl/pomiedzy-teoria-a-p ... n-33-2020/

złota z 10.08 i 15.08Jako dogodny poziom do zajęcia pozycji krótkiej uznałem lokalny poziom wsparcia /oporu (S/R) – 2050… co okazało się strzałem w dziesiątkę. Po korekcie do tego poziomu nastąpiły spadki, które dotarły do 1860 dolarów za uncję.
Co dalej ze złotem?

Aktualnie cena złota rośnie odrabiając straty. Jak na razie korekta zatrzymała się na poziomie 50% Fibo. Dopóki nie pokona poziomu 61.8% = 1996 USD/oz możemy mówić o korekcie i nadal prawdopodobieństwo spadków jest większe niż wzrostów.

Osobiście jestem nastawiony na kolejne shortowanie złota, okazji na wejście będę szukał w okolicy wspomnianego poziomu 1994-1998. Moje niedźwiedzie nastawienie może zmienić rosnący MACD na wykresie dziennym, aktualnie spada (czerwony).


-analizy na bieżąco https://t.me/TradewithDargo
"Przewidywanie jest niezmiernie trudne, szczególnie jeśli dotyczy przyszłości"

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości