Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

ODPOWIEDZ
no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 19 wrz 2014, 10:38

USDJPY zamkniete wczoraj
GBPCHF przed chwila otwarte

NZDJPY dwie pozycje
CADJPY trzy pozycje

screeny w losowej kolejnosci.

Jesli chodiz o zamykanie to gdy ktos doklada pozycje do zyskownej, wtedy nie bedzie raczej czekal na przebicie niebieskiej czy powrot do chmury.
Sam dzisiaj sie zastanawialem czy nie zamknac kiedy mialem dosyc dobry plus wzgledem depozytu. Postanowilem trzymac a teraz profit spadl prawie o polowe...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Rademenez
Stały Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 07:48
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 19 wrz 2014, 10:43

To już jest kwestia założeń przed grą. Jeśli piramidujesz to raczej trzeba jakiś target założyć przynajmniej dla części pozycji. Na moim lewelu zaawansowania łatwiej mi prowadzić pojedynczą pozycję.
Goichi Hosada once said about this in the mid 80′s;
“Of the 10,000 or so people who are practicing and trading ichimoku, only about 10 really understand it.”

Awatar użytkownika
rafal_r
Stały Bywalec
Posty: 169
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 06:25
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 19 wrz 2014, 10:45

Ja tak mialem na NZDJPY bylem na dobrym plusie i nie czekalem na zamkniecie ponizej kijun widzac ze pary z jenem braly juz oddech:-) moze zbyt wczesnie ale jak mowia rynek nie ucieknie cierpliwie czekam na nowe okazje wejscia

no avatar
Chris565
Posty: 13
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 10:38

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 19 wrz 2014, 10:57

Dzięki Rademenez, tak samo staram się filtrować. Szczęściu trzeba pomóc! :)

no avatar
Chris565
Posty: 13
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 10:38

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 19 wrz 2014, 11:07

Eur/usd H4 wszystkie linie pod chmurą, chmura spadkowa, ts pod ks i odbicie od chmury. Na D1 sytuacja jak widać. Co myślicie? Może Greg?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
lobotom
Stały Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: piątek 28 mar 2014, 01:15

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 19 wrz 2014, 11:18

Chris565 pisze:Eur/usd H4 wszystkie linie pod chmurą, chmura spadkowa, ts pod ks i odbicie od chmury. Na D1 sytuacja jak widać. Co myślicie? Może Greg?
Zastanawiałem się, czy nie wejść w zaznaczonym miejscu. Tak długo się zastanawiałem, aż mi odjechali. Na innej parze pewnie bym się tak nie wahał, ale jakoś edka nie lubię. Za mocno nim czasami szarpią.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Rademenez
Stały Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 07:48
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 19 wrz 2014, 11:21

Ze swojej strony powiem, że nie lubię grać w tym miejscu. Pewnie z powodu paru wtop :)
Chmura jest bardzo gruba, a to też ma znaczenie. Cena czasem lubi pod chmurką pospacerować :)
Jeśli już wchodzić to po od biciu od chmury(mały prostokąt), i raczej z ustalonym targetem. Jeśli tam nie weszliśmy to dopiero po zejściu Chkou span poniżej dużego prostokąta. Wszyscy bębnią, że sprzedają Euro, tylko jakoś tego nie widać. Popatrz sobie wstecz na wykres, nie tak dawno była podobna sytuacja.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Goichi Hosada once said about this in the mid 80′s;
“Of the 10,000 or so people who are practicing and trading ichimoku, only about 10 really understand it.”

no avatar
Chris565
Posty: 13
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 10:38

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 19 wrz 2014, 11:26

Najlepsze miejsce było tak jak mówisz po zamknięciu świecy o 8, ja otworzyłem dopiero po przebiciu ts. Pierwszy target na dołku z 9 lipca.

no avatar
Rademenez
Stały Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 07:48
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 19 wrz 2014, 11:38

To jeszcze trochę historii. Za piątym razem dopiero Chkou span wyłamała minimum. Chmura zdążyła schudnąć i można było grać. Teraz może być za drugim razem, za trzecim, a może za siódmym :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Goichi Hosada once said about this in the mid 80′s;
“Of the 10,000 or so people who are practicing and trading ichimoku, only about 10 really understand it.”

no avatar
Rademenez
Stały Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 07:48
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 19 wrz 2014, 13:52

Fajne jest w ichimoku, że czasami przewiduje ruchy jakie mogą nastąpić po danych ekonomicznych. Wczoraj pokazywałem wejście EURCAD(H1), dziś pojawił się podobny sygnał na H4. Mam nadzieję, że nie jadę sam tym pociągiem.
Goichi Hosada once said about this in the mid 80′s;
“Of the 10,000 or so people who are practicing and trading ichimoku, only about 10 really understand it.”

no avatar
lobotom
Stały Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: piątek 28 mar 2014, 01:15

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 19 wrz 2014, 14:06

Rademenez pisze:Fajne jest w ichimoku, że czasami przewiduje ruchy jakie mogą nastąpić po danych ekonomicznych. Wczoraj pokazywałem wejście EURCAD(H1), dziś pojawił się podobny sygnał na H4. Mam nadzieję, że nie jadę sam tym pociągiem.
Ja wsiadłem wczoraj, po odbiciu od chmury :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
lobotom
Stały Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: piątek 28 mar 2014, 01:15

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 19 wrz 2014, 14:11

Obserwuję jeszcze gbpcad, co myślicie, warto wejść, po zamknięciu się świeczki pod chmurą? na D1 też jesteśmy pod chmurką.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Rademenez
Stały Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 07:48
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 19 wrz 2014, 14:15

Z sygnałami to jest tak. Im większa świeczka tym gorzej. Lepiej poczekać na resztę towarzystwa(linii) Ale decyzja należy do Ciebie. Nie daję żadnych rekomendacji :)
Goichi Hosada once said about this in the mid 80′s;
“Of the 10,000 or so people who are practicing and trading ichimoku, only about 10 really understand it.”

Awatar użytkownika
rafal_r
Stały Bywalec
Posty: 169
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 06:25
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 19 wrz 2014, 14:20

Rademenez pisze:Fajne jest w ichimoku, że czasami przewiduje ruchy jakie mogą nastąpić po danych ekonomicznych. Wczoraj pokazywałem wejście EURCAD(H1), dziś pojawił się podobny sygnał na H4. Mam nadzieję, że nie jadę sam tym pociągiem.
Mnie z tego pociągu wysadził TP (dobrze ze nie SL) :) ale jechałem nim od wtorku tyle że bez ichimoku niestety bo jak patrze wstecz to można było wejść wcześniej.

dwie pary zaliczone na ten tydzień i jest na plus takżę weekend czas zacząć.

Życze sukcesów do końca sesji ,wypoczynku i spotykamy sie w poniedziałek :)

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 19 wrz 2014, 14:42

Co do GBPCAD to ja bym poczekal na chmure wzrostowa jak juz i wybicie w gore.
Moze tak mowie ze wzgledu na kiszenie pozycji dlugiej, ktora moglem zamknac w nocy/nad ranem na tym knocie z H4, ale niestety wpierw spalem a pozniej bylem zajety czyms zupelnie innym i przegapilem calkowicie ten moment.

Uprzedzam ze wczesniej to wejscie nie bylo wg ichimoku i trzymam to juz ponad 2 tygodnie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Chris565
Posty: 13
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 10:38

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 19 wrz 2014, 14:51

Wrzucałem na temat odbicie od chmury na H4 eur/cad a sam nie wszedłem :( jak teraz oglądam to też by mnie mógł tp już wysadzić... Co do gbp/cad też bym poczekał.

no avatar
Rademenez
Stały Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 07:48
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 19 wrz 2014, 14:52

Z perspektywy ichimoku to GBPCAD nie jest do grania. Chyba, że czegoś nie widzę. Popatrzcie jak idealnie się Chikou span odbiła od chmury. I to dwa razy. Ewidentny brak zdecydowania.
Goichi Hosada once said about this in the mid 80′s;
“Of the 10,000 or so people who are practicing and trading ichimoku, only about 10 really understand it.”

no avatar
lobotom
Stały Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: piątek 28 mar 2014, 01:15

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 19 wrz 2014, 22:38

Ja jednak wszedłem w gbpcad, z kilku powodów.

Po pierwsze czuję się nadal dość zielony na rynku i nie potrafię jeszcze tak skutecznie odfiltrować słabych sygnałów od tych pewniejszych. Dlatego też w tym momencie postanowiłem trzymać się strategii, a ta oparta jest głównie na wybiciach z chmury. Wiem, że ichimoku to kompleksowy system, ale akurat ten jego element jakoś najbardziej do mnie "przemawia".

Po drugie, to z czym walczę od początku przygody z forexem, to zbyt duże wahanie się w momencie pojawienia się sygnału. Z dwojga złego wolę zaliczyć sl, niż po raz kolejny pluć sobie w brodę, że mi pociąg odjechał :) Póki co, przynosi to pozytywne efekty.
Oczywiście nie wchodzę wszędzie i we wszystko, ale to czym staram się "bronić" przed złymi wyborami, to przede wszystkim wielkość pozycji i odpowiednio ustawiony sl. Tu wszedłem minimalną wielkością.
Kiedyś przeczytałem takie zdanie (oczywiście mocno przesadzone), że tak naprawdę miejsce "wejścia" jest nieważne. Ważne jest zarządzanie pozycją, money management.
Jeśli kompletnie błądzę - chętnie o tym przeczytam - tu apel do bardziej doświadczonych kolegów o wypunktowanie luk w moim rozumowaniu :)

no avatar
Greg68E
Stały Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:27

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 19 wrz 2014, 23:17

Postaram sie odpowiedziec na watpliwosci lobotoma
Problem polega na tym ze wszyscy skupili sie na tylko i wylacznie na sygnale wejscia, co gorsze czesto widze podejscie "wprawdzie sygnal byl juz kilka swieczek temu ale pewnie dalej bedzie szlo w tym kierunku...." a to troche za malo by dochodowo korzystac ze strategii. Kazde wejscie musi miec swoja logike od poczatku do konca, jesli zobaczycie logike strategii to przestaniecie sie pytac: co mam robic z ta operacja? dokupowac czy zamykac???

Na poczatek

1. Szukam sygnalu na h4 bo na h4 latwo jest znalezc sensowny SL odpowiadajacy sygnalowi wejscia.
2. Sensowny SL to nie wiecej niz 40-60 pipsow (na h4), oczywiscie im mniejszy tym lepszy, a zwiazany z sygnalem wejscia, oznacza ze jesli sygnalem na wejscie jest dla mnie wyjscie z chmury to dopiero zamkniecie sie swiecy po drugiej stronie chmury bedzie dla mnie sygnalem na wyjscie, w najgorszym przypadku jesli chmura jest baaardzo gruba zamykam operacje gdy swieca zamyka sie w chmurze. Jesli dawca sygnalu sa linie kijun i tenkan, nie ma sensu ustawianie SL po drugiej stronie chmury, czyli jakies 200-300 pipsow!!! SL-sem dla mnie w tym przypadku bedzie zamkniecie sie ceny po przeciwnej stronie linii kijun.
3. Ustalam MM dla kazdej operacji: jak? https://www.youtube.com/watch?v=R0zofJ69kuU
4. Sprawdzam d1
5. sprawdzam w1 i m1
Reszta nastepnym razem, dzis juz pozno sie zrobilo.
Pozdrawiam serdecznie
Grzegorz Moskwa

no avatar
lobotom
Stały Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: piątek 28 mar 2014, 01:15

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 19 wrz 2014, 23:45

Dzięki Greg! Nie ukrywam, że gdy mam jakieś wątpliwości, to najczęściej sięgam po Twojego ebooka.
W przytoczonym przeze mnie przykładzie kierowałem się właśnie m.in. cienką chmurą, która pozwala postawić akceptowanego przeze mnie sl (choć przyznaję, że jest to nieco więcej niż przytaczane przez Ciebie 40-60 pipsów)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości