Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 27 lis 2014, 11:41

Sygnał sprzedaży na AUD/USD na H4.
Na D1 również odbij od Tenkan.

http://comparic.pl/audusd-sygnal-sprzedazy-ichimoku-2/
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Rademenez
Stały Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 07:48
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

poniedziałek 08 gru 2014, 11:24

Wszyscy się tak zarobili na ichimoku, że mają gdzieś forum :joy:
edek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Goichi Hosada once said about this in the mid 80′s;
“Of the 10,000 or so people who are practicing and trading ichimoku, only about 10 really understand it.”

no avatar
termes
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 30 gru 2013, 12:48

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

poniedziałek 15 gru 2014, 19:06

Pierwsze kroki...

Witam wszystkich serdecznie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Greg68E
Stały Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:27

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

poniedziałek 15 gru 2014, 21:21

Witam Termes,
tez uwazam ze piramidowanie jako prowadzenie pozycji plus ichimoku to super sprawa, wprawdzie ladnie zarobilem ale z operacji nie jestem zadowolony:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
slaweeek
Posty: 47
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 11:25

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 17 sty 2015, 12:03

jako, że wszyscy posnęli wkleję swój dziewiczy trejd w/g strategii ichimoku.
wszystko zostało zamknięte wczoraj wieczorem.
czekam na uwagi :joy: .

10-letnie obligi jankeskie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
lobotom
Stały Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: piątek 28 mar 2014, 01:15

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 17 sty 2015, 13:02

Dla mnie wszystko ok. Płaskie senkou zgodnie z przewidywaniami przyciągnęło na chwilę cenę, ale potem ładne odbicie (tu też chyba można by dokupić? - pytanie do bardziej doświadczonych) Linie ładnie odprowadzały cenę, dokupowanie według zasad pana Grzegorza - wyjście po zejściu pod kijun - wszystko książkowo :)
Jedynie pytanie, gdzie był ustawiony początkowy sl? Jakie było zakładane r:r? Skoro zagranie na wyjście z chmury, to teoretycznie sl powinien być po drugiej stronie chmury. Ale to dość daleko. A może od początku na kijun?
Pozdro

no avatar
slaweeek
Posty: 47
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 11:25

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 17 sty 2015, 14:27

lobotom pisze:Dla mnie wszystko ok. Płaskie senkou zgodnie z przewidywaniami przyciągnęło na chwilę cenę, ale potem ładne odbicie (tu też chyba można by dokupić? - pytanie do bardziej doświadczonych) Linie ładnie odprowadzały cenę, dokupowanie według zasad pana Grzegorza - wyjście po zejściu pod kijun - wszystko książkowo :)
Jedynie pytanie, gdzie był ustawiony początkowy sl? Jakie było zakładane r:r? Skoro zagranie na wyjście z chmury, to teoretycznie sl powinien być po drugiej stronie chmury. Ale to dość daleko. A może od początku na kijun?
Pozdro

początkowy stop był pod kijun.
nie zakładałem żadnego r:r ani TP. stwierdziłem, że zobaczę gdzie mnie wykres zaniesie. :joy:

no avatar
lobotom
Stały Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: piątek 28 mar 2014, 01:15

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 17 sty 2015, 15:42

W sumie to slaweeek mnie trochę ubiegł - miałem właśnie odkopać temat. Po okresie błędów i wypaczeń (i niepotrzebnych, głupich strat), niczym syn marnotrawny wracam do Ichimoku.
Najpierw po raz n-ty lektura e-booka Grzegorza, później wszystkie jego nagrania na youtube (Greg, będą następne?). I od minionego poniedziałku do czwartku jazda z koksem.
Muszę przyznać, że mocno się podbudowałem psychicznie - w cztery dni, bez szarżowania, trzymając się żelaznych zasad money management proponowanych przez Grega, udało mi się zrobić 40% depo.
Oczywiście było w tym wszystkim dużo szczęścia - w nocy ze środy na czwartek zamknęło mi długą na aud/chf na ładnym tp. Nie chcę myśleć co by było, gdybym zdał się na swój sl w czwartkowe przedpołudnie. Bossa, jak większość platform, zgłupiała - zamknięcie eur/aud z łapy zajęło mi ponad minutę...
Czytam sobie wywiad z Rademenezem, który tylko mnie utwierdza, że nie ma co szukać, tylko zgłębiać Ichimoku.
Pipsów życzę

no avatar
sokratgc
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:28
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 21 sty 2015, 20:10

Co to za wskaźnik macie na wykresie z tymi cyferkami?
Pokazuje coś takiego: "<--35:28" albo "<--720:0"
Zaczynam przygodę z ichimoku więc dołączam do tematu i wrzucam screeny.
Najpierw sytuacja na ropie. Na D1 klarowny trend spadkowy i piękne odbicia od TS. Na H4 wygląda na sygnał sell z tym że:
1. KS jest jeszcze w chmurze
2. ChS jest w środku ceny a nie pod nią.
Czekać czy otwierać pozycję?
Jak liczy się pipsy na ropie i wielkość pozycji bo strasznie dziwne liczby mi tu wychodzą?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Lexie9
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 24 gru 2013, 14:33
Rodzaj rachunku: Rachunek demonstracyjny

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 21 sty 2015, 23:26

Te cyferki to czas do zakończenia się świeczki.

no avatar
lobotom
Stały Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: piątek 28 mar 2014, 01:15

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 22 sty 2015, 00:07

Ciężko powiedzieć, chyba bym się wstrzymał, choć sygnał prawidłowy. Ale blisko do ewentualnego tp, więc nie wiem jaki stosunek zysku do ryzyka udałoby się uzyskać. Zależy gdzie postawisz stopa - nad świeczką sygnałową, nad kijun itd.
Z drugiej strony, ja staram się teraz nieco inaczej do tego podchodzić - często wchodzę nawet w słabsze sygnały, ale po prostu odpowiednio mniejszą pozycją. Jeśli sygnał się klaruje, a ja jestem już na plusie, to dokładam, jeśli nie - trudno, strata nie jest duża.

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 23 sty 2015, 10:45

Ładnie , ja powiem od siebie że kiedyś po lekturze Grega :-) byłem zafascynowany ichimoku na wyższych TF. M1/M5 gram swojego skalpa i jest git, natomiast jeśli idzie o wyższe TF mimo że mam na plus , to wynikami w stosunku do skalpa znacznie odbiegam. W ichimoku jak jest trend fajnie to wygląda, niestety wiem że konsola potrafi odebrać bardzo dużo.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
psV
Stały Bywalec
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:18

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 23 sty 2015, 16:13

Zgadzam się z Microbim.
Greg, może jako expert napiszesz kilka rad jak filtrujesz konsolidacje?

Z góry dzięki za odpowiedź

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 23 sty 2015, 16:50

Czytajac po raz enty ebooka i ogladajac wiele razy filmy dotyczace zarzadzania kapitalem ktore Grzegorz umiescil na YT wychodzi na to, ze silne sygnaly ze "cos na co patrzymy" jest w trendzie to: katy nachylenia wszystkich lini i kolejnosc ich ulozenia. Czyli cale ichimoku brac pod uwage, a nie tylko "przecinajace sie kreseczki".

Teoretycznie na samej niebieskiej tzn kijun, mozna uchwycic najlepsza cene, ale innym razem wlasnie wpada sie w konsolidacje ktora moze wykonczyc. Same wyjscia z chmury tez nie zawsze sa mocne, natomiast powtarzane jest chyba w kazdym materiale gdzie sie poszczegolna linia znajduje, jak sie ulozyla, czy cos przecina czy nie i pod jakim katem jest w obecnej chwili.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Rademenez
Stały Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 07:48
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 23 sty 2015, 18:59

Witam
Pojawiło się pytanie, jak filtrować konsolidacje? Oczywiście cena w chmurze, ale również to jak się zachowuje Chikou Span. Jeśli miota się między ceną i innymi liniami to można traktować to jako konsolidację. Podsyłam linka do publikacji gdzie jest to wytłumaczone.
http://www.swapvn.com/ebooks/Trading_wi ... Clouds.pdf
Pozdrawiam
Goichi Hosada once said about this in the mid 80′s;
“Of the 10,000 or so people who are practicing and trading ichimoku, only about 10 really understand it.”

no avatar
Greg68E
Stały Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:27

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 24 sty 2015, 11:59

Sprawa nieco bardziej jest skompliowana anizeli wydawac by sie moglo, zwroce uwage szanownych traderow na trzy aspekty:
1. Odpowiedni money management, to co kiedys bylo dla mnie bluznierstwem, o czym mowil Pan Dariusz Swierk a prawda zupelna sie okazalo, ze wystarczy 30% (w rzeczywistosci jest o wiele wiecej) dobrych operacji by konto wspaniale roslo.
2. Prowadzenie pozycji otwartej, tylko trader poczatkujacy lub automat (dlatego ea oparte o ichimoku sie nie sprawdzaja) usprawiedliwieni sa jesli oworza pozycje ustawia TP i SL i nie beda dalej sledzic operacjii odpowiednio jej traktowac.
3. Kwestia perspektywy i punktow odniesienia, sa tacy traderzy, ktorzy twierdza ze trend nie istnieje, mowia to zupelnie serio, wszystko to konsola pomiedzy maximum i minimum. Sa tez traderzy, ktorzy trend widza wszedzie, dla nich korekta tez jest trendem…. Chodzi o to by przyswoic sobie pewne schematy, ktore pozwola na odpowiednie zachowanie sie w odpowiedniej sytuacji. Co i jak?
NIEBAWEM WSZYSTKO OPOWIEM.
Pozdrawiam
Greg

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 24 sty 2015, 13:51

Dokładnie, MM , agresywny czy nie, nie robimy nic na p.a.ł.e. !

Co do konsoli, tylko MM pozwala wyjść bez szwanku, samo filtrowanie czy w chmurze czy inne aspekty to nie wystarczy. Konsola może zacząć się w każdym momencie czy korekta.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 24 sty 2015, 14:01

Jeśli chodzi o konsole - to zdarzają się, jednak większość sygnałów jest wykluczana (Chinkou Span, wyższy TF, chmura) lub przez zbyt wąską chmurę, która często jest charakterystyczna dla konsoli.

Oczywiście zdarzą się fałszywe sygnały, ale nie będzie ich tak dużo.

Co mi osobiście jeszcze pomaga - gra na większej ilości par. Często jeśli mam pozycję już długą na AUD np. to jest ona na trendowej parze, a na tej na której jest konsolidacja nie otworzę już pozycji, bo ekspozycja na Dolara australijskiego byłaby zbyt duża.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Ben
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 20:51
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 24 sty 2015, 19:06

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Greg68E pisze: [...]
NIEBAWEM WSZYSTKO OPOWIEM.
Pozdrawiam
Greg
Czekam z niecierpliwością.
Pozdrawiam
Ben.

„rynek walutowy jest miejscem transferu pieniędzy, od aktywnych do cierpliwych”

no avatar
Rademenez
Stały Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 07:48
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

wtorek 03 lut 2015, 11:36

Dawno nic nie wrzucałem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Goichi Hosada once said about this in the mid 80′s;
“Of the 10,000 or so people who are practicing and trading ichimoku, only about 10 really understand it.”

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości