Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

ODPOWIEDZ
no avatar
zaccny
Stały Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: sobota 21 gru 2013, 21:28

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 08 sty 2016, 17:28

Proszę
1452270238856.jpg
1452270362651.jpg
1452270281141.jpg
1452270352893.jpg
1452270386983.jpg
1452270341305.jpg
1452270303923.jpg
To mam aktualnie otwarte
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
zaccny
Stały Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: sobota 21 gru 2013, 21:28

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 08 sty 2016, 17:37

Od razu mówię że moje podejście pewnie się różni od twojego. :-)

no avatar
zaccny
Stały Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: sobota 21 gru 2013, 21:28

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 08 sty 2016, 17:47

Wczoraj zamknęła mi się pozycja na ujku gdzie TP był wyznaczony za pomocą fal hosody. Cena poszła tylko 5 pips dalej a RR pozycji był około 1:15

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 09 sty 2016, 08:57

czesc, ładne kolory chmur, podobne do moich:)

Podejscie? Widze wykresy tylko na D1, tylko ten interwal? Tutaj piekne ruchy chwyciles, mnie zabraklo jaj, zeby sie podlaczyc pod te ruchy.
Pzdro

no avatar
zaccny
Stały Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: sobota 21 gru 2013, 21:28

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 09 sty 2016, 09:54

Przede wszystkim konsekwencją w działaniu. Gram na d1 ponieważ nie chcę aby coś mi uciekło bo wiem że wykorzystując każdy sygnał statystyka jest po mojej stronie. Ważne też jest aby utrzymywać duży RR. Tzn ja zamykam pozycje gdy cena zamknie się w chmurze ponieważ z moich obserwacji wynika że się to bardziej opłaca nawet jak cena dwa razy chowa się do chmury. Kolejna kwestia jest taka że prowadzę pozycje po te kan a nie kijun. Zauważ sobie o ile szybciej realizuje się zyski a jeśli trend trwa dalej to można się zawsze podłączyć gdy cena zamknie się po drugiej stronie tenkan.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 09 sty 2016, 11:14

Na D1 rzeczywiscie po Tenkan, ktora mniej wiecej odpowiada linii Kijun na H4. Zdradzisz jak wyniki wygladaja w dluzszym okresie czasu trzymajac sie tylko D1 i Ichimoku?

no avatar
zaccny
Stały Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: sobota 21 gru 2013, 21:28

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 09 sty 2016, 11:17

Hm... Ciężko mi będzie powiedzieć i nie mam możliwości sprawdzić aktualnie ale myślę że skuteczność to około 60% ale za to RR potrafi być różny od 1:1 do nawet 1:15 więc myślę że jest ok.

no avatar
Pelnynocnik
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 20:13

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 09 sty 2016, 16:47

Mam pytanie co to jest za wskaźnik (widziałem na screnach Cervantesa) co pokazuje kijuna z wyższych interwałów?

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 09 sty 2016, 17:55

ja mam cos takiego, moze to jest to samo moze nie, zasada dzialania ta sama, wyswietla linie wyliczone dla wyzszego interwalu (takiego jakiego podasz).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
cervantes
Posty: 29
Rejestracja: piątek 02 sty 2015, 17:07

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 09 sty 2016, 18:42

Witam, miałem wcześniej pytanko na priva o ten wskaźnik, ale mogę się ze wszystkimi podzielić. Ja mam tak ustawione MTF ichi, że wyświetla tylko kijuna, SSA i SSB dzienne. Można wrzucić tenkana, ale on w dużej mierze pokrywa się z kijunem h4. Chikou dziennego mi nie rysuje, bo na h4 jest on daleko z tyłu (ok. 6x28=168 świec h4 do tyłu). Dla przejrzystości chmura D1 nie jest zakreskowana. Wrzucam właściwie to samo co irmentruda, ale można pomajstrować w kodzie bo to jest .mq4 zamiast .ex4. Można np. zmienić startowy rodzaj linii, kolory i ustawienia ichimoku no i wyłączyć kreskowanie chmury dziennej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Patryś
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 13 gru 2015, 14:16

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

niedziela 24 sty 2016, 14:07

Cześć,
Mam proste pytanie i liczę się z tym że mogę zostać wyśmiany :joy:
Chodzi o linię chikou span jako filtr. Wiem, że linia musi znajdować się ponad ceną, abyśmy trend uznali za byczy, a poniżej za niedźwiedzi. Nie rozumiem jednak, czy chodzi tu o całą linię, jak dajmy na to na obrazku poniżej, czy może o konkretny odczyt chikou sprzed 26 okresów, porównany z obecną ceną zamknięcia?

Z góry dzięki za pomoc
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
cervantes
Posty: 29
Rejestracja: piątek 02 sty 2015, 17:07

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

niedziela 24 sty 2016, 16:33

Witam,
może odpowiem. Na początku musimy wrócić do podstaw, które mówią że chikou to jest linia OBECNEJ ceny zamknięcia cofnięta o te 26 okresów. I możemy ją porównywać z ceną zamknięcia sprzed 26 okresów. Porównujemy ostatni odczyt chikou (który jest teraźniejszą ceną zamknięcia, tyle, że cofniętą) z linią ceny sprzed 26 okresów; koniec tej linii nad ceną = long, koniec linii pod ceną = short. Oczywiście w kwestii oceny sytuacji patrzymy również na pozostałe linie ichimoku.

no avatar
Patryś
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 13 gru 2015, 14:16

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

niedziela 24 sty 2016, 18:15

Ah, dzięki, z tej strony nigdy na to nie spojrzałem :laugh:
Czyli, jeśli dobrze zrozumialem, w tym momencie na załączonym przeze mnie obrazku (gbp/usd h4), nie wolno otwierać longa, ponieważ chikou zamknęła się pod ceną 28 okresów temu (używam ustawień E-Grega, tak dla wyjaśnienia)

Awatar użytkownika
cervantes
Posty: 29
Rejestracja: piątek 02 sty 2015, 17:07

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

niedziela 24 sty 2016, 20:33

Nie, na Twoim rysunku chikou jest nad ceną. Wrzucam czytelny wykres z tymi samymi świeczkami na GBPUSD H4. Chikou nad ceną oznacza, że przez ostatnie 26/28 okresów cena urosła >> chikou mówi, że trend jest wzrostowy. Niestety, jesteśmy pod chmurą - chmura mówi, że trend jest spadkowy. Lepsi traderzy potrafią grać kontrtrendowo na dojście do chmury. Zgodnie z podstawowymi zasadami ichimoku najlepiej jest, jak wszystkie linie mówią to samo. Moja rada: zmień kolor chikou bo zlewa się ze świeczkami.

Co do ustawień, to też gram na Grega 7 28 119. Wejścia mam nadal na h4, ale zacząłem przyglądać się również sytuacji na D1. Zauważyłem ostatnio, że wspomniane ustawienia sprawdzają się również na D1 i W1. Działają również o dziwo na "Japończykach". Linie ichimoku z większego interwału traktuję jako poziomy wsparcia i docelowe TP. Na potwierdzenie swojej tezy wrzucam ciekawe przypadki z trzech ostatnich miesięcy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Patryś
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 13 gru 2015, 14:16

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

niedziela 24 sty 2016, 21:34

No właśnie nie do końca, u mnie chikou jest pod ceną - wrzucam przybliżony obraz. Czym to może być spowodane? Pewnie innym czasem u brokera, albo jakąś drobną różnicą kwotowań.

A próbowałeś grać na niższych tf-ach? Bo ja przez ostatnie dni całkiem solidnie przeglądałem historię na M15/30 i wcale nie wydaje mi się, żeby wyższe były jakoś bardziej wiarygodne - na wszystkich śmiga elegancko. No ale jestem laikiem i mogę być w błędzie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
cervantes
Posty: 29
Rejestracja: piątek 02 sty 2015, 17:07

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

poniedziałek 25 sty 2016, 08:33

Faktycznie, u Ciebie jest pod ceną - może być inny broker, mój np. rysuje świeczki 3,7,11,15,19,23 czasu polskiego, bez świeczki niedzielnej.

Dla mnie TF 1H jest zbyt szybki a 1D za wolny. H4 jest DLA MNIE idealne bo pomimo pracy na etacie i ogarniania rodziny, jestem w stanie być na zamknięciu każdej świecy, oprócz tych o 3 nad ranem i mogę spokojnie obserwować ~20 instrumentów. Ale znajdziesz ludzi, którzy handlują zyskownie na dowolnym (nawet M1), dopasowanym do nich TF. Jeżeli widzisz, że coś działa, nie oglądaj się na innych i graj w to co jest zyskowne i pasuje do Ciebie. Musi Ci odpowiadać m.in. TF, poziom wystawiania się na ryzyko, częstotliwość wystąpienia sygnału, stosunek Zysk/ryzyko, trafność strategii, długość trwania trade'u, ilość obserwowanych par, możliwość odejścia od monitora itp.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

poniedziałek 25 sty 2016, 19:39

@cervantes - rozumiem, ze na Weekly masz 7-28-119 i tak samo na Daily?
Rzeczywiscie zmiana na 119 powoduje "wzmocnienie" Kumo.

@patrys - mozna tez triggera szukac na S30 a trendu na M2 :) i wszystko wg Ichimoku. sa tacy co tak robia.

no avatar
Patryś
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 13 gru 2015, 14:16

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

poniedziałek 25 sty 2016, 22:11

Właśnie chciałbym zejść trochę niżej niż H4, bo mam po temu sprzyjające okoliczności ;) rzucam niedługo pracę której mam już do kokardę, a i studia nie zajmują mi aż tyle czasu.
Znacie może jakieś ciekawe journale/blogi ludzi którzy tradują np na wykresach minutowych (5; 15; 30 minut)?
Jak teraz się nad tym zastanawiam, to największą zagadkę stanowi dla mnie, jak dobrze rozgrywać wybicia z chmur (kumo breakouts). Wiadomo, że te zagrania oferują potencjalnie niesamowity r:r - nawet powyżej 10 - ale szczerze mówiąc kompletnie nie wiem na co warto przy nich zwracać uwagę.
Czy może należy brać wszystkie jak leci i liczyć że co któreś wyskoczy z kopyta i zapracuje na 5 innych przy których nas wytnie? :bigsmile:

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

poniedziałek 25 sty 2016, 22:47

@Patrys - kiedys był tu taki gosciu jak Samczyk, on trejdował na M1 i M5 z Ichimoku i podobno fajnie dawał sobie radę. Pozostawił po sobie trochę rzeczy ale mnie osobiście ciężko to było posklejać w jakąś sensowną całość. Musisz poszukać wśród starszych postów na forum, na YT też coś jest.

Zbyt mało zrobiłem tych kumo breakouts aby mieć jakąś statystyke ale zwracać uwagę musisz jak zwykle na wszystko, czy nie jesteś na oporze/wsparciu za kilka pipsów, czy chmury są poszatkowane czyli jesteś w konsoli.
Pzdr.

no avatar
zaccny
Stały Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: sobota 21 gru 2013, 21:28

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

wtorek 26 sty 2016, 10:58

A ja ci powiem po swojemu. Nie zwracaj uwagi na nic ani na wsparcia ani opory. Ichi ma być systemem który pokazuje wszystko jak na dłoni więc nie warto sobie innymi sprawami głowy zawracać. Nawet jeśli jest blisko jakiś opór bądź wsparcie to większe prawdopodobieństwo jest ze przebije ponieważ Ci początkujący myślą że odbije a to ich trzeba w bambuko zrobić. Jeśli jednak odbije-trudno nie można mieć 100% skuteczności. Warto przy Ichi zwrócić uwagę na znaczne powiększenie RR czyli po prostu minimalizować straty jak coś idzie nie po naszej myśli a zyskom dać możliwość się rozwijać.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości