Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

ODPOWIEDZ
no avatar
bazylisheq
Posty: 6
Rejestracja: środa 22 sty 2014, 18:25

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

niedziela 19 lip 2015, 18:43

cervantes - dzięki za ten opis. Działa faktycznie, choć z wyjątkiem. Chciałem to samo zrobić ze statmentem Sarmata z 2007 roku i nie chce wykres tego przyjmować. Piszę, żeby zmienić okres w historii, a i tak jest ustawiona cała historia.

no avatar
grzesiu
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 27 kwie 2015, 15:15

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 05 sie 2015, 13:54

Zakupiłem kurs Grega. Bardzo fajny. Polecam. Zacząłem testować fale, zasięg i cycle. Póki co robię to na indeksach giełd europejskich. Zobaczymy gdzie i kiedy znajdą się DAX, CAC40 i FTSE100. Jeżeli wyjdzie z tego coś ciekawego to się podzielę.
Natomiast z walutami mam pytanie odnośnie świeczek i brokerów. Zauważyłem, że to czy broker ma 5 czy 6 świeczek dziennych w tygodniu odbija się na obrazie ichimoku zwłaszcza na D1. Na H4 różnice są mniejsze, ale są :-(. Patrząć na niektóre obrazki zamieszczone przez Greg'a mam wrażenie, że część jego wykresów ma świeczki niedzielne, a część nie. Czy ktoś może coś podpowiedzieć w tej kwestii?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Greg68E
Stały Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:27

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 05 sie 2015, 21:16

Witam imiennika i dziekuje za dobre slowo.
Analize robie na platformie hotforex, ktora odpowiada mi zarowno pod wzgledem otwierania swiec na h4 jak i brakiem niedzielnych swiec, natomiast operacje otwieram u kilku brokerow, wsrod nich sa tacy co to ani godziny otwierania swieczek mi nie pasuja ani niedzielne swiece, maja za to inne pozyteczne rzeczy, dlatego tez screeny moga pojawic sie rozbiezne. Najwazniejsze to trzymac sie jednego wykresu tam gdzie zaczynam analize tam tez koncze no i do wyliczania cykli zdecydowanie polecam arkusz excel.
Pozdrawiam
Greg

no avatar
grzesiu
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 27 kwie 2015, 15:15

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 05 sie 2015, 21:45

A propos Excela. Czy 13 dni to też cykl jak 9 i 17 dni?

no avatar
Greg68E
Stały Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:27

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 06 sie 2015, 20:35

W oryginale Hosoda wyznaczyl 9; 17 i 26 dni 13 to usrednienie, tak jak zakresy fal fale n z fala v itd itd uwazam to za niepotrzebne mnozenie danych co szczegolnie dla traderow ktorzy zaczynaja interpretowac ichimoku moze okazac sie klopotliwe, ja np z 13 dni nie korzystam wcale.

no avatar
pawb1200
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 06 lip 2015, 12:36

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

poniedziałek 21 wrz 2015, 12:28

Ciekawostka odnośnie Ichimoku i Grzegorza Moskwy - 24 października będzie on po raz pierwszy w Polsce i poprowadzi wykład podczas Konsylium Inwestycyjnego.

Warto się wybrać do Krakowa bo konferencja bezpłatna a będzie wiele ciekawych osób - tutaj zapisy i szczegóły dotyczące wystąpień, w tym wystąpienia Grzegorza Moskwy: http://konsyliuminwestycyjne.pl/

Awatar użytkownika
cervantes
Posty: 29
Rejestracja: piątek 02 sty 2015, 17:07

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

niedziela 27 wrz 2015, 12:32

bazylisheq -po prostu nie ma w historii MT4 Twojego brokera świec przed jakąś datą. U mnie (Admiral) patrzę np. na EURUSD najstarsza świeczka na H4 to 21 dec 2009 04:00. Starsze świeczki można dodać ręcznie: wciskamy F2, otwiera nam się centrum historii, szukamy interesujący nas instrument, przedział czasowy i wciskamy pobierz. Potem pojawia się ostrzeżenie, że dane nie pochodzą od brokera, tylko z Metaquotes Inc., dajemy ok i ściąga nam potrzebne wartości. Tylko należy pamiętać, że im mniejsza TF tym większa wychodzi baza. Np na poziomie M1 albo M5 dane idą w gigabajty i jak zaciągniemy kilka instrumentów to może nam braknąć miejsca na dysku. Na H4 rozmiary bazy są znośne.

A na rysunkach moje ostatnie High Quality Trade, jakie udało mi się popełnić na EURUSD. Oba trejdy na H4, ustawienia 7 28 119, na pierwszym silne wybicie z chmury + przebicie oporu mies, zaraz pojawił się krzyż tk/kj; jednocześnie chikou odbija od ceny i tk, przebija kj i kj dzienny. Drugi to odbicie pinbarem od kj i oporu mies. Z pierwszego TP=4R, z drugiego 3R. Teraz pytanie dlaczego wyjście ustawiłem na takim poziomie, a nie czekałem na np. dotarcie ceny do chmury na D1 albo poziomu mies.? Wygląda to trochę na łapanie dołków, ale zobaczcie wykres D1 na EURUSD. Tam chikou dzienne na wybranym przeze mnie poziomie TP dochodziło do chmury i była spora szansa, że się od niej odbije co też uczyniło.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Greg68E
Stały Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:27

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

poniedziałek 19 paź 2015, 18:04

pawb1200 pisze:Ciekawostka odnośnie Ichimoku i Grzegorza Moskwy - 24 października będzie on po raz pierwszy w Polsce i poprowadzi wykład podczas Konsylium Inwestycyjnego.

Warto się wybrać do Krakowa bo konferencja bezpłatna a będzie wiele ciekawych osób - tutaj zapisy i szczegóły dotyczące wystąpień, w tym wystąpienia Grzegorza Moskwy: http://konsyliuminwestycyjne.pl/

Chciałbym zaprosić szanownych Traderow, zainteresowanych ichimoku (i nie tylko) na spotkanie w Krakowie:
http://konsyliuminwestycyjne.pl/
będziemy tam rozważać “njaskuteczniejsze setupy i techniki prowadzenia pozycji” wedle tej strategii, WEJŚCIE WOLNE, zawsze czegoś można się nauczyć.
Pozdrawiam Wszystkich dubeltowo
Greg

no avatar
przemski
Stały Bywalec
Posty: 69
Rejestracja: środa 01 paź 2014, 11:20

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

poniedziałek 19 paź 2015, 22:07

Panie Grzegorzu,
Ja będę. Jeśli wolno coś zasugerować to chętnie zobaczyłbym takie wzorcowe "wejście idealne" bo widzę, że w Pańskiej strategii jest wiele niuansów i zawsze jak mi się już wydaje, że mam świetny sygnał, to mnie inni poprawią a to że SSB za płaska, a to że tenkan skierowane przeciwko transakcji, a to że chikou musi się przebić przez świece itd itp. Na niektóre elementy już wiem, że mam zwracać baczną uwagę, ale wiele tych niuansów wciąż mi umyka...

PS. A jakby ktoś szukał transportu z Warszawy to mam miejsca w samochodzie i mogę zabrać.

Przem

no avatar
bazylisheq
Posty: 6
Rejestracja: środa 22 sty 2014, 18:25

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 23 paź 2015, 13:12

cervantes - nie to nie to, od razu ściągnąłem historię chyba od 1970 :). No nic trudno, ale ogóle działa. Dzięki.

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 23 paź 2015, 13:20

W kwestii danych historycznych... Zdecydowanie odradzam bazować na danych z MetaQuotes, czyli pobierania ich przez Centrum Historii MT4. Te dane są wręcz fatalnej jakości. Im dalej wstecz, tym gorzej, a nagle potrafi nas zaskoczyć np. miesięczna albo nawet roczna luka w kwotowaniach.

Lepiej przerobić dane z Dukascopy lub poszukać lepszych jakościowo w sieci i sobie podmienić w katalogu MT4.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 19 lis 2015, 11:50

Mam pytanie do doświadczonych użytkowników systemów opartych o ichimoku. System opisany w książce pana Grzegorza działa na H4, jest coś wspomniane o interwale D1 ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy ichimoku na D1 jest swoistym filtrem czy też nie dla pozycji zawieranych na wykresie H4. Czy tak jest czy nie interesuja nas np. to, że na D1 cena jest w chmurze?
Pozdrawiam.

no avatar
Greg68E
Stały Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:27

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 19 lis 2015, 12:54

irmentruda pisze:Mam pytanie do doświadczonych użytkowników systemów opartych o ichimoku. System opisany w książce pana Grzegorza działa na H4, jest coś wspomniane o interwale D1 ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy ichimoku na D1 jest swoistym filtrem czy też nie dla pozycji zawieranych na wykresie H4. Czy tak jest czy nie interesuja nas np. to, że na D1 cena jest w chmurze?
Pozdrawiam.
Oczywiscie zalezy od interpretacji, na D1 mozemy wiernie sledzic zalozenia Hosody, na h4 wyglada to troszke inaczej, ja osobiscie lacze oba TF'y,
ponizej moj check list, opisany dokladnie na forum o ichimoku:
moj check list:
1. Sygnal na h4
2. Sensowny sl
3. Tp w oparciu o sl
4. Chinkou span
5. Trend na h4 zgodny z sygnalem?
6. D1 nad kijun czy pod kijun?
7. Wejscie TP i SL w odniesieniu do innych linii ichimoku na d1
8. Trend na d1 sygnal zgodny z trendem czy to korekta?
9. Ostatnia formacja swiecowa na d1
10. Jaka to moze byc fala?
11. Ulozenie cykli w oparciu o formacje swiecowe
12. Rozpisanie mozliwych scenariuszy
13. Wsparcia opory na w1 i wsparcia opory na m1

tylko jesli wszystkie elementy sa potwierdzone otwieram pozycje.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 19 lis 2015, 13:02

Witam, dziękuję za szybką reakcję.
Pytanie jeszcze czy jeśli cena na D1 jest w chmurze to dajemy sobie spokój z sygnałem czy może SL/TP ustawiamy w chmurze lub jeszcze inaczej?
Pozdrawiam.

no avatar
Greg68E
Stały Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:27

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 19 lis 2015, 13:34

Na d1 bardziej niz chmura interesejue mnie linia kijun, by swiadomie otwierac operacje z trendem lub przeciw trendowi czyli na korekte. Sl szukam tam gdzie sygnaly czyli na h4, moge przestawic zmniejszyc lub zwiekszyc sl lub tp jesli linie ichimoku na d1 mi w tym pomagaja, przyklad cena nad chmura ale pod linia kijun, moge miec wiec wieksza korekte, dla mnie tp to linia senkou span A lub B wtedy wracam na h4 i widze czy ma to sens jaki jest r:r itd itd wtedy staje sie to moim TP.

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

wtorek 24 lis 2015, 21:30

Pozostaje poczekac na rozwoj wypadkow.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

wtorek 24 lis 2015, 21:59

tego eurcada to nie brałbym teraz, wisi na tym oporze, jak przebije to brać retest ale póki co obstawiam go w górę na minimalnej pozycji.
Eurnzd tez mam tak samo, ciutkę wyżej na strefie podaży, gbpjpy przegapiłem podobnie jak gbpaud ale wziąłem gbpusd zaraz po luce weekendowej i wyjściu z chmury.

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

wtorek 24 lis 2015, 23:08

Kto ma racje to sie okaze pozniej, linie sa zdecydowanie spadkowe. W tej strategii chodzi chyba o wejscia do jadacego pociagu a nie szukanie dolkow i szczytow, to zly nawyk i sam sie go jeszcze do konca nie pozbylem.
eurnzd - sygnal 3linii
eurcad - krzyz spadkowy pod spadkowa chmura, linie ukladaja sie coraz nizej
gbpjpy - moze byc korekta, ale cena wyszla z chmury, widac juz powoli nowa chmure spadkowa, a linie drastycznie w dol sie zawinely.

Natomiast ten Twoj nzdusd to byl sygnal slabszy, bo mial czerwona nad niebieska jak Ty sprzedawales i niebieska sie ukladala, strzalki po lewej pokazuja poprawna kolejnosc linii. Sciagnij sobie ta prezentacje z konsylium to zobaczysz wypunktowane co i jak podczas szukania wejscia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 25 lis 2015, 08:06

marek12578 pisze: Natomiast ten Twoj nzdusd to byl sygnal slabszy, bo mial czerwona nad niebieska jak Ty sprzedawales i niebieska sie ukladala, strzalki po lewej pokazuja poprawna kolejnosc linii. Sciagnij sobie ta prezentacje z konsylium to zobaczysz wypunktowane co i jak podczas szukania wejscia.
Eurcad widzę jako konsolę ale ona może właśnie konczyć się. Wiesz, to nie piaskownica aby przerzucać się kto ma rację - mogę się mylić co do kierunku, wtedy przyjmuje stratę na klatę - nie zrobi mi ona MC :)

Twój pogląd na nzdusd jest jak najbardziej słuszny - mój sygnał był słaby, oparty jedynie na wyjściu z chmury i reteście kijun. Sugerowałem się też cudzą analizą opartą o PA ale za późno wszedłem. Uważałem, że wyjście z chmury tylko potwierdza analizę z PA. Co ciekawe moja analiza oparta o PA wskazywała na buy ale ją zignorowałem.

Pozdrawiam.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 25 lis 2015, 08:06

marek12578 pisze: Natomiast ten Twoj nzdusd to byl sygnal slabszy, bo mial czerwona nad niebieska jak Ty sprzedawales i niebieska sie ukladala, strzalki po lewej pokazuja poprawna kolejnosc linii. Sciagnij sobie ta prezentacje z konsylium to zobaczysz wypunktowane co i jak podczas szukania wejscia.
Eurcad widzę jako konsolę ale ona może właśnie konczyć się. Wiesz, to nie piaskownica aby przerzucać się kto ma rację - mogę się mylić co do kierunku, wtedy przyjmuje stratę na klatę - nie zrobi mi ona MC :)

Twój pogląd na nzdusd jest jak najbardziej słuszny - mój sygnał był słaby, oparty jedynie na wyjściu z chmury i reteście kijun. Sugerowałem się też cudzą analizą opartą o PA ale za późno wszedłem. Uważałem, że wyjście z chmury tylko potwierdza analizę z PA. Co ciekawe moja analiza oparta o PA wskazywała na buy ale ją zignorowałem.

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości