Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

ODPOWIEDZ
no avatar
Patryś
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 13 gru 2015, 14:16

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 27 sty 2016, 15:01

Dzięki za rady! Właśnie tak myślałem, żeby za bardzo nie zwracać uwagi na s/r przy zamykaniu pozycji, tylko po prostu patrzeć na to co nam mówią linie ichimoku - często da się tę pozycję żyłować wręcz w nieskończoność.

Mam pytanie, ponieważ aktualnie próbuję swoich sił na tf-ach w rodzaju M5 i M15, to siłą drogi nie jestem w stanie efektywnie cały czas śledzić wszystkich par, bo brakuje na to czasu. Wydaje mi się że tutaj, albo na nawigatorze, ktoś wrzucał wskaźnik/ea który informuje o wybiciu ceny z chmury. Mógłby ktoś mi podrzucić taki indykator? Byłby bardzo przydatny :joy:

no avatar
zaccny
Stały Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: sobota 21 gru 2013, 21:28

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 27 sty 2016, 18:13

Wskaźnik jest w tym temacie tylko kilka stron wcześniej :-P ja nie mogę wszystkich par zobaczyć więc gram na d1. Wtedy żaden sygnał mi nie umknie. Wchodzę na platformę o 22.30. Mija 10 min i po wszystkim. A czemu o 22.30? Bo do 23 mało się może już zmienić (choć czasem się zdarza ponieważ dużo osób przez 23 realizuje zyski) a jest zdecydowanie niższy spread przynajmniej u mojego brokera

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

poniedziałek 01 lut 2016, 14:38

przykład jak cena męczy się z Weekly Kijun:
2016-02-01 AUDJPYH4 opór na Weekly Kijun.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 04 lut 2016, 19:43

ej co jest? nic nie spekulujecie wg Ichimoku? czy Was też wywala jak i mnie?

no avatar
Patryś
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 13 gru 2015, 14:16

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 04 lut 2016, 22:30

Ja się ostatnio bawię ustawieniami E-Grega na niskich tf-ach. M1 i M5. Na demo i historii wygląda bardzo obiecująco, pod względem r:r. Trochę gorzej ze skutecznością ;) za parę dni zaczynam zagrywać jakimiś ułamkami lota na koncie real to się podzielę wrażeniami.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 05 lut 2016, 13:30

Ja znów sprawdzam klasyczne ustawienia na H4.

Awatar użytkownika
Rewers
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 27 paź 2013, 11:07
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: stavanger-norway

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 05 lut 2016, 16:14

ahoy. zapraszam do dyskusji...od 11 stycznia handluje na nowym rachunku...wg. ICHI

http://forum.comparic.pl/viewtopic.php? ... 356#p56356

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 10 lut 2016, 21:50

irmentruda pisze:Ja znów sprawdzam klasyczne ustawienia na H4.
Dalej mam kłopot z interpretacją Kumo (chmury).

W danej chwili ważna jest chmura, która rysuje się czy ta, która znajduje się w momencie ceny? (pod/nad/w tle ceny). Która chmura odpowiada za sentyment? Pasowałoby, że ta, która rysuje się z przodu, skoro można trejdować zmianę koloru chmury tj. przecięcie się SSA i SSB. Ale jak ma się do tego zasada, że wybicie z chmury wzrostowej w górę jest silnym sygnałem a w dół słabym? I na odwrót. To znaczyłoby, że kolor (układ SSA/SSB) chmury w dacie ceny też ma znaczenie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Greg68E
Stały Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:27

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 10 lut 2016, 22:41

Popatrz na chmure jako punkty odniesienia w stosunku do trendu, impulsu i korekty, oczywiscie w tym momencie bedzie mnie interesowalo to gdzie znajduja sie linie chmury w stosunku do ceny (cena jest nad, pod czy w srodku), to co dzieje sie w przyszlosci moze mnie interesowac jako sentyment, np zmiana koloru chmury, troche mniej jako rzeczywisty sygnal wejscia. Jest to zwiazane z teoria cykli, chmura o 26 dni do przodu chinkou o 26 dni do tylu, ulatwia to rozpisywanie mozliwych scenariuszy poruszania sie ceny.
"Ale jak ma się do tego zasada, że wybicie z chmury wzrostowej w górę jest silnym sygnałem a w dół słabym?"
Wracamy do pojecia trendu, impulsu i korekty, jesli cena wychodzi z chmury wzrostowej w dol to oznacza ze mielismy tak silny impuls ze chmura nie zdazyla zareagowac zmiana koloru, co to oznacza? ze pewnie bedzie wieksza korekta, cena wroci do chmury, troszke poczeka i dopiero zacznie porzadny trend spadkowy, gdy wychodzi z chmury zielonej w dol (jesli mowimy o zmianie kierunku trendu a nie o koncowce trendu) to znaczy ze cena przez jakis czas krecila sie w miejscu (equilibrium) i teraz zacznie wiekszy spadek a korekta nastapi w bezpiecznej odleglosci od naszego wejscia (odbijanie sie od lini tenkan i kijun), lub, ze korekata juz miala miejsce wczesniej czyli nad chmura.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 11 lut 2016, 19:02

Grzegorz, dzięki za posta i wyjaśnienie.
czyli po prostu stosowanie ichimoku nie zwalnia nas z myślenia i analizowania tego, czy cena robi impuls czy korektę, jak mają się do siebie poszczególne szczyty itp. Ot tradycyjna analiza wykresów trendowych.

Awatar użytkownika
cervantes
Posty: 29
Rejestracja: piątek 02 sty 2015, 17:07

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

niedziela 14 lut 2016, 18:14

Witam wszystkich entuzjastów Ichimoku,
wrzucam parę swoich zagrań z tego tygodnia z opisami na rysunkach. Od początku lutego gram na realu. Minimalne stawki 0.01 lota, kapitał startowy 1,1k. W zeszłym tygodniu była strata -12% ale głównie z powodu wywalania mnie na danych na NZD AUD i NFP. Wiem, że nie powinienem grać przed danymi ale zawsze oczywiście jest odwrotnie. W tym tygodniu dużo lepiej - szczegóły w załącznikach. Ogólnie ten tydzień wypadł pod kątem "jen bije wszystko" i "euro bije wszystko". Miałem zagwozdkę czy EURJPY spadnie, ale ichimoku mi pomogło w decyzji. Para EURJPY dawała też najwięcej sygnałów na spadek. Na innych "Euro" udało mi się wyłapać szczyty, a szczytem szczytów jest EURNZD. Sam nie wierzę, że broker zaliczył mi na TP taką szpilkę. Podwójna pozycja na GBPJPY zarobiła dla mnie +33% konta.
Kompletnie natomiast pokpiłem sprawę na ropie - wyszedłem przedwcześnie a mogło być naprawdę miodzio. Podsumowując ten tydzień: 30 transakcji z wynikiem na +80% konta i jest to mój rekord. Gram na h4, ustawienia ichi 7 28 119 + PA + wsparcia/opory. Ostatnio testuję też linię chikou wysuniętą do przodu o 28 okresów i patrzę, jak się ona zachowuje względem SSA i SSB.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

poniedziałek 15 lut 2016, 05:56

@cervantes - na eurnzd jechalismy to samo, to dobrze, znaczy, ze metoda jest malo uznaniowa, powtarzalna i czytelna :)
euraud widze, że też to samo, jena niestety zignorowałem, tzn. na innym koncie robiłem z nim coś innego;/

Skąd wyczaiłeś to chikou front? Metoda autorska czy gdzieś zaczerpnięta?
Wynik procentowy bardzo ładny, nic tylko pozazdrościć. Niestety topnieje to jak pojawiaja się konsolidacje a my mamy parcie na robienie trejdów i obrotu. Ale o to przecież chodzi w ichimoku, tak mi się zdaje, wyczekać odpowiedni moment i wtedy lecieć w górę albo w dół z silnym trendem.

Pzdr.

Awatar użytkownika
cervantes
Posty: 29
Rejestracja: piątek 02 sty 2015, 17:07

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

poniedziałek 15 lut 2016, 10:52

@irmentruda Prawda, tu chyba chodzi o to, aby wyciągnąć jak najwięcej z trendu, a jak najmniej stracić w konsolidacji. Jeśli chodzi o chikou front, to na forum nawi o ichimoku, chyba na trzeciej stronie jest wzmianka o Rosjanach grających z dodatkowym chikou wyprzedzającym. Jest tam parę porad jak grać, gdy cena przetnie lub odbije się od tego chikou front. Rzeczywiście, daje się zauważyć taką interakcję ceny i tej linii. Ja przyglądam się raczej jak ta linia przechodzi na drugą stronę SSA. Z tego co zauważyłem, to czasami jest tak, że cena w trendzie zrobiła korektę i odbiła się nie od tenkana ani od kijuna, ale odbiła się od czegoś między tenkanem a kijunem. Rzut oka w przód wykresu, a tam chikou front odbiło się od SSA, która notabene jest średnią z tk i kj.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

wtorek 16 lut 2016, 09:00

@cervantes a jak wkładasz chikou front na wykres? Ten sam indyk co ichi tylko reszta lini wyłączona?

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

wtorek 16 lut 2016, 09:25

Wrzuc sobie zwykla MA okres 1 przesunieta o tyle okresow do przodu ile potrzebujesz.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

wtorek 16 lut 2016, 11:03

Tez racja. Pozdrawiam

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

wtorek 16 lut 2016, 21:16

E/$ utknął na Weekly Kijun co okazuje się cholernie silnym wsparciem
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 18 lut 2016, 07:34

cervantes pisze: Czemu nie wziąć gotowego wskaźnika? Znalazłem ten na FF. Pokazuje:
PA= Wybicie ceny z chmury
P/K= Przebicie kijuna ceną
T/K= Krzyż tenkan sen/kijun sen
CS= Chikou Span i Cena
C/K= Chikou Span z Kijun Sen
C/C= Chikou Span z Kumo

Ma alerty, można ustawić max. 3TF monitorowane, dla wszystkich par. Nie trzeba go dodawać do każdego wykresu.
jednej rzeczy tu nie kumam, jak ustawię aktywny tylko jeden TF wskaźnik pokazuje na wszystkich instrumentach żółtą strzałkę tzn. brak sygnału. Sprawdzałem różne TFy.

Awatar użytkownika
cervantes
Posty: 29
Rejestracja: piątek 02 sty 2015, 17:07

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 19 lut 2016, 19:14

irmentruda pisze:
jednej rzeczy tu nie kumam, jak ustawię aktywny tylko jeden TF wskaźnik pokazuje na wszystkich instrumentach żółtą strzałkę tzn. brak sygnału. Sprawdzałem różne TFy.
To pytanie do mnie? Sorry, umiem wyszukiwać w internecie takie przydatne wskaźniki albo skrypty, ale o kodzie mql nie mam zielonego pojęcia.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 19 lut 2016, 19:28

cervantes pisze:
irmentruda pisze:
jednej rzeczy tu nie kumam, jak ustawię aktywny tylko jeden TF wskaźnik pokazuje na wszystkich instrumentach żółtą strzałkę tzn. brak sygnału. Sprawdzałem różne TFy.
To pytanie do mnie? Sorry, umiem wyszukiwać w internecie takie przydatne wskaźniki albo skrypty, ale o kodzie mql nie mam zielonego pojęcia.
Bardziej mam na myśli interpretację wskazań tego indykatora, jak dam aktywny tylko jeden TF to wszędzie na wszystkich parach mam "neutral signal" tak jakby do działania min. dwa TFy byłyby potrzebne.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości