Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

ODPOWIEDZ
no avatar
Arg
Stały Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: środa 03 kwie 2013, 21:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 16 gru 2015, 11:54

Jarek -wrzucając na wykres zawiesza mi platforme -w czym może być problem? A dokładnie -gdy zmieniam "use_CC " z true na false i chce zostawić tylko Use PA true

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 16 gru 2015, 12:54

Spróbuj teraz.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 19 gru 2015, 19:46

co jest powodem tego, ze marnujemy pewne setupy? nie wierzymy w strategię? mamy inny pogląd na zachowanie ceny niż pokazuje nam Ichimoku?
niech przykładem na grudzień będzie CAD we wszystkich możliwych konfiguracjach. w żadnej go nie skubnąłem a na Daily wszędzie było wybicie z chmury a na H4 ślizganie się po Tenkan ponieważ trend okazał się silny.

U mnie błędem było założenie, że trend jest zbyt silny więc w każdej chwili może nastąpić jego silna korekta.

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 19 gru 2015, 20:49

Tak, w moim przypadku to czasami niewiara w sygnal, albo wiara w sygnal ktory wykorzystalem, nie poszlo i powinienem byl zamknac na stracie ktora trzymam.
Brak wiary w sygnaly poniedzialkowe przykladowo (bo jeszcze sie rynki nie obudzily), albo brak wiary w sygnaly piatkowe (ze juz malo czasu i nic sie nie wydarzy co pchnie cene).

Kolejnym powodem marnowania niektorych sygnalow jest to ze cos przeczytasz, kogos wysluchasz, ktos "poddal watpliwosciom" Twoja interpretacje i sie zawahales, bo przeciez bylo jakies uzasadnione "ALE". Duzo znajdziemy tych bledow ktore sa caly czas u traderow takie same niezaleznie od czasow w jakich odbywa sie handel, zostaly one opisane we Wspomnieniach Gracza Gieldowego. Dawno nie zagladalem do ksiazki, a czytanie streszczenia raz w tygodniu by sie przydalo.

I kolejna wazna, jesli nie najwazniejsza rzecz: ichimoku polega na wskakiwaniu do jadacego pociagu, czyli przeciwienstwo tego czego szuka wiekszosc. Wiekszosc opisuje swietne wsparcia/opory od ktorych cena ma sie odbic, z kosmicznym RR. Jak wczesniej sie takich rzeczy uczylismy i je praktykowalismy (przynajmniej ja) to gdzies dalej szukamy tych dolkow i gorek co nam przeszkadza w handlu ta strategia.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 19 gru 2015, 21:30

marek12578 pisze: I kolejna wazna, jesli nie najwazniejsza rzecz: ichimoku polega na wskakiwaniu do jadacego pociagu, czyli przeciwienstwo tego czego szuka wiekszosc. Wiekszosc opisuje swietne wsparcia/opory od ktorych cena ma sie odbic, z kosmicznym RR. Jak wczesniej sie takich rzeczy uczylismy i je praktykowalismy (przynajmniej ja) to gdzies dalej szukamy tych dolkow i gorek co nam przeszkadza w handlu ta strategia.

Dokładnie, CAD ślizgał się po linii Tenkan a ja czekałem na powrót i odbicie od Kijun.

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 19 gru 2015, 22:42

Dobre pytanie - jedno z najważniejszych w manualnym handlu. Jeśli chodzi o stronę psychologiczną to według mnie jest to efekt zbyt słabego ogrania systemu i co za tym idzie między innymi braku zaufania. Pod wpływem poniesionych porażek nie do końca wierzymy, że na tym zarobimy. Podświadomie bronimy się przed kolejnymi stratami i dlatego unikamy transakcji. Trzeba jednak przyznać rację temu mechanizmowi, który nas broni. Pozwolę sobie nie kontynuować tej psychologicznej dysputy, tylko przejść do konkretów, oczywiście również w dużym skrócie żeby nie obciążać nikogo ścianą tekstu.

Jak już wspomniałem podstawowa sprawa to ogranie systemu i doprowadzenie go do stanu "zarabialności" :D W moim przypadku to wymaga rozegrania kilkuset transakcji w ciągu kilku miesięcy (minimum dwóch-trzech miesięcy). Gram na niskich interwałach, ale cena na wszystkich działa tak samo, więc od razu wyjaśnię, że nie potrzebowałbym kilku lat testów, aby grać na wyższych. Takie testy pozwalają wszystko zbudować, poprawić, zoptymalizować i w końcu ustalić precyzyjne zasady, których przestrzeganie gwarantuje sukces (oczywiście na tym etapie jest to jedynie sukces na historycznych transakcjach przeprowadzonych podczas testów). Następnie gra zgodnie z tym planem i zakładając, że działa - od tego momentu zaczyna się budowanie "pewności siebie", co wcześniej nie miało sensu, ponieważ trading bez testów oraz planu jako owocu testów nie prowadzi do sukcesu. Tymczasem dopiero podczas tego sukcesu w mózgu powstają nowe uwarunkowania, a z czasem stan jaki odczuwam podczas tradingu tym systemem ociera się o absolutną pewność siebie. Zmniejsza się ilość zmarnowanych setupów, ale czy znika do końca to już zależy zapewne od konkretnego człowieka i sytuacji w jakiej się znajduje - w tym momencie wkraczamy w kolejny dość obszerny temat. Problemem jest też to, że grając z pewnością siebie pojawiają się inne zagrożenia. Spekulowanie na rynkach jest jak nieskończenie odległa podróż - momentami myślisz, że jesteś na miejscu, a tymczasem to dopiero początek kolejnego etapu i NIE MA!!! czegoś takiego jak "ostatni etap".

Podsumowując nie jest możliwe udzielenie zwięzłej odpowiedzi na pytanie dlaczego marnujemy pewne setupy. Chcę jednak przekazać jak ważna moim zdaniem jest rola intensywnego handlowania (treningu) w dążeniu do zbudowania pewności siebie i wykorzystywania wszystkich setupów zgodnych z planem podczas manualnego tradingu.

Awatar użytkownika
cervantes
Posty: 29
Rejestracja: piątek 02 sty 2015, 17:07

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

niedziela 20 gru 2015, 19:40

Witam wszystkich,
Niestety ostatni tydzień nie był zbyt pomyślny. Od poniedziałku łapałem różne setupy, ale gdzieś w głowie głos podpowiadał: „Zostaw, zarobiłeś już sporo w tym miesiącu. Olej ten tydzień. Wszyscy czekają na dane, FED zatrzęsie rynkami.” No i krzywa kapitału wygląda tak, jak w załączniku. Szczerze mówiąc spodziewałem się takiego efektu, bo tak samo wygląda mój tydzień tradingowy z dniem 18 września, kiedy rynki też czekały na FED. Dwa świąteczne tygodnie grudnia i tak planowałem odpuścić, zatem dla mnie grudzień zostaje zakończony na +35% (a mogło być na +63%).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

niedziela 27 gru 2015, 14:59

Skaner gotowy.
Można ułożyć swoją listę skanowanych instrumentów lub skanowac wszystko co jest dostępne na platformie ( raczej nie zmieści się na ekranie bez obrócenia obrazu o 90'). W tej chwili jest zdefiniowanych 8 filtrów, które można w dowolny sposób ze sobą łączyć. Jeśli dla danego instrumentu będą spełnione wszystkie - określone filtrami - warunki wtedy pojawia się sygnał "Buy", "Sell"
Analiza odbywa się dla 3 tf. H1, H4, D1.

Obrazek


Zainteresowanych zapraszam na skype: jarekpa67

edit: po modyfikacji teraz na ekranie 1920x1200 mieści się 81 instrumentów

Obrazek

dołożyłem jeszcze opcję "Coming", czyli jaki sygnał nadchodzi ?

Obrazek
Obrazek

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

poniedziałek 28 gru 2015, 15:46

Obrazek

no avatar
Arg
Stały Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: środa 03 kwie 2013, 21:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

poniedziałek 28 gru 2015, 18:57

Świetnie wygląda. Sygnał pokazuje się w jakiej chwili? Na zamknięciu świecy przy spełnionych warunkach? Otwarciu kolejnej? i jak długo trwa?Można zdefiniować przez ile świec ma być sygnał widoczny?

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

poniedziałek 28 gru 2015, 19:14

Są dwa rodzaje sygnałów.
Po zamknięciu świecy : "Buy" i "Sell"
W czasie rysowania aktualnej świecy: "Coming Buy" i Coming Sell"
Te sygnały "coming" są bardzo pomocne przy obserwowaniu przycięć:
np. zmiana koloru chmury, tenkan przecina kijun itp. Można się przygotować do ewentualnej reakcji po zamknięciu świecy. Nie ma możliwości definiowania długości trwania sygnału. Sygnał trwa tyle czasu ile układ na wykresie spełnia warunki jego powstania.
Obrazek

no avatar
Arg
Stały Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: środa 03 kwie 2013, 21:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

wtorek 29 gru 2015, 09:39

Czy można zmienić na inne tf?

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

wtorek 29 gru 2015, 10:06

Arg pisze:Czy można zmienić na inne tf?
W tej chwili nie. Można to zrobić.
Obrazek

no avatar
Arg
Stały Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: środa 03 kwie 2013, 21:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

wtorek 29 gru 2015, 10:11

Byłby bardziej uniwersalny

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

wtorek 29 gru 2015, 13:53

Arg pisze:Byłby bardziej uniwersalny
Już jest. :)
Można skanować do 3 TF. jednocześnie. W dowolnej konfiguracji.

Obrazek
Obrazek

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 30 gru 2015, 08:56

Obrazek

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 31 gru 2015, 12:49

Poprawka.
Można obserwowac wynik finansowy na każdej parze.
Obrazek
Obrazek

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 01 sty 2016, 17:12

Robię sobie noworoczny przegląd par jako przygotowanie do nowego tygodnia trejdingowego:

1. EURAUD zbliża się do poziomu 1,4841 - na D1 to kijun sen a na H4 to dolna płaska krawędź chmury. Jednocześnie jest to obszar konsolidacji ceny po wybiciu 3 grudnia. Jeśli skutecznie zamknie się pod tym poziomem to można rozważać shorty, prawda?

2.GBPCAD przebił kijun w dół na Daily ale bardzo małym zakresem świecy. Do obserwacji co dalej, może jak ropa skoczy w górę to coś cad będzie chciał umacniać się.

3. OIL - na Daily i H4 można dojrzeć oRGRa, jeśli cena przebije się na północ przez chmurę na H4 to pokusiłbym się o longa z TP przed chmurą z Daily. Albo skończymy w konsoli w zakresie 3 do 4$.
2016-01-01 OILMn-FEB16H4 co dalej.png
Jakie Wy macie typy?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 01 sty 2016, 18:25

Poza tymi dwoma parami ktore wymieniles dodam EURUSD jako trzecia para do obserwacji, cena nad Kijun z D1, jednoczesnie wewnatrz chmury wzrostowej na H4 i dolna krawedz chmury na H4 to poziom Kijun z D1. Czyli dsyc podobn analiza do Twojej z EURUAD.
NZDJPY mozemy jeszcze dodac jako obserwacje w kierunku wzrostow.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 08 sty 2016, 13:24

macie jakieś fajne trejdy opare o Ichimoku? u mnie kicha, jak widać w dzienniku. trzeba czekać na inny rynek.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości