Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

ODPOWIEDZ
no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 25 lis 2015, 09:36

Jasne ze nie piaskownica :)
Wg mnie ta prezentacja pomaga w ocenie sygnalu - http://ichimoku-forum.pl/index.php?topic=138.0

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 25 lis 2015, 11:56

Marek, z eurcada wyszedłem na +28 pipsach w połowie konsoli. Prezentację jeszcze raz obejrzę.

no avatar
Greg68E
Stały Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:27

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 25 lis 2015, 15:03

przemski pisze:Panie Grzegorzu,
Ja będę. Jeśli wolno coś zasugerować to chętnie zobaczyłbym takie wzorcowe "wejście idealne" bo widzę, że w Pańskiej strategii jest wiele niuansów i zawsze jak mi się już wydaje, że mam świetny sygnał, to mnie inni poprawią a to że SSB za płaska, a to że tenkan skierowane przeciwko transakcji, a to że chikou musi się przebić przez świece itd itp. Na niektóre elementy już wiem, że mam zwracać baczną uwagę, ale wiele tych niuansów wciąż mi umyka...

PS. A jakby ktoś szukał transportu z Warszawy to mam miejsca w samochodzie i mogę zabrać.

Przem
Ostatnie wejscie z opisem dla grupy na skypie (i z forum) to eurjpy, samo wejscie bylo nieco spoznione, sygnal trzech linii, ja wchodze na swiecy wzrostowej zamiast postawic zlecenie oczekujace, zamkniecie sie ceny po drugiej stronie linii kijun bylo sygnalem do wyjscia ale jako ze nie bylo mnie przed kompem a sl fizycznych nie stawiam operacja sie ostala, odbicie od chmury, dobra praca lini chinkou span, ktory odbil sie od ceny wrozyly nadal spadki, reszta na obrazkach. Dlaczego zamkniete dzis? bo dzis zgodnie z cyklami cena dotarla co do pipsa do tp i zareagowala - odbila sie, szkoda zarobionych pipsow lepiej uciekac.

Jak widac korzystam z innej platformy do poszukiwania sygnalow a na innej platformie pracuje, prosze jednak zwrocic uwage na precyzje z jako zostal osiagniety tp zaznaczony tydzien temu na poziomie 129,776.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 27 lis 2015, 16:47

Mam pytanie do doświadczony trejderów ichimoku. Taka sytuacja jak na grafice i pytanie: czy płaska linia SenkouSpan B może być istotnym wsparciem/oporem oraz czy jej przedłużenie także należy uważać za potencjalne wsparcie/opór?
2015-11-27 GBPNZDH4 senkouspanB.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 27 lis 2015, 19:21

Tak - płaskie Senkou Span B jest silnym wsparciem/oporem. Jedno z lepszych zagrań to wyjście z chmury, korekta i wtedy otwarcie pozycji z niewielkim SL.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 27 lis 2015, 19:58

Akhh pisze:Tak - płaskie Senkou Span B jest silnym wsparciem/oporem. Jedno z lepszych zagrań to wyjście z chmury, korekta i wtedy otwarcie pozycji z niewielkim SL.
Doczytalem sie w roznych publikacjach, ze plaskie SenkouSpanB jest bardzo silnym poziomem, gdy cena znajduje sie w chmurze.
Rozumiem, ze piszesz o zagraniu, gdy cena wychodzi z chmury wlasnie przez takie plaskie Senkou Span B. Co, gdy cena wychodzi pozniej w innym fragmencie chmury ale niedawno mielismy plaska linie SenkouSpanB? Sensowne jest przedłuzanie tej lini?

no avatar
Greg68E
Stały Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:27

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 04 gru 2015, 16:49

Zapraszam do analizy pierwszych dwoch tygodni na wspolnym koncie "demo" (narazie) grupy ze skypa. Sygnaly na h4 i analiza na d1.
https://www.youtube.com/watch?v=PglkOtqbYSw

Awatar użytkownika
cervantes
Posty: 29
Rejestracja: piątek 02 sty 2015, 17:07

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

niedziela 06 gru 2015, 16:28

Ichimoku na h4 zarabia i to całkiem nieźle.W zeszłym tygodniu oczekiwałem raczej marazmu i płaskiego rynku przed danymi ECB i NFP. Niemniej jednak pojawiły się pewne sygnały i trochę udało się ugrać. W załącznikach mój statement od „Andrzejek”, krzywe kapitału i otwartych zysków rysowane na h1 przez wskaźnik Equity oraz wybrane lepsze trejdy. Na rysunkach opisy, czym się kierowałem przy wejściu/wyjściu. Ichi na h4, ustawienia 7 28 119 oraz linie S/R. Dodatkowo pinbary PA i wskaźnik MTF ichi pokazujący „w tle” dzienne linie kijun, SSA i SSB. Konto demo, przy czym drugi raz trafił mi się tydzień z zyskiem pod +40%, zaliczyłem też mojego rekordowego trejda na 6R. Popełniłem też kilka błędów, ale ostatecznie zyski pokryły straty. Ostatni trade zamknąłem w czwartek, zanim Mario zaczął szarpać rynkiem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Robek86
Posty: 27
Rejestracja: piątek 20 mar 2015, 17:18

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

niedziela 06 gru 2015, 19:09

cervantes z przyjemnością czyta się takie posty.
Ja Ichimoku odkryłem jakieś 2 tygodnie temu i jestem nim zafascynowany, najbardziej ze wszystkich, nawet bardziej niż formacjami świecowymi którymi dotychczas się zachwycałem.
Inwestycje zacząłem jakieś 5 prawie 6 lat temu od kupna pewnej nowo notowanej spółki na GPW, grałem później głównie na średnich kroczących, średnich ważonych i formacjach świecowych, potem zrobiłem dla kogoś przysługę więc ktoś mi podesłał ciekawy wskaźnik, myslał za mnie wystarczyło tylko otwierać i zamykać, wskaźnik średnioskuteczny zwłaszcza na niskich interwałach i bardzo procesożerny, ale wystarczał do zarabiania jeśli się to robiło z głową, potem dostałem od kogoś robota też za pewną przysługe. Zobaczyłem oczami wyobraźni maszynę która nie męczy się, nie odpoczywa, nie śpi, nie jada, nie pije, nie potrzebuje rozrywki, która dzięki wyliczeniom otwiera i zamyka wszystko idealnie. Trochę się przeliczyłem, zwłaszcza, że robota też trzeba było nadzorować.
Potem przyszedł... Iron myślę, że resztę znacie, a właściwie się domyślacie i wtedy przyszedł ICHIOMKU złoty legendarny Graal, złoty róg.
A tak serio to właśnie testuję siebie na Ichimoku, samego wskaźnika nie testuje bo on ma już dość testów :) raczej siebie testuję, buduję sobie strategię, a pierwsze wyniki (jak dotąd na demo)... są zachwycajace, a to głównie z powodu czwartkowych danych, które przegapiłem bo miarę w dużo pracy w robocie, ale cóż, na realnych pieniądzach poświęcę więcej uwagi, zwłaszcza jak dopracuję sobie strategię :)

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

niedziela 06 gru 2015, 21:28

Witam.
Ma pomysł na napisanie skanera rynku/EA dla strategii Ichimoku.
Podstawowa koncepcja jest taka.
- automatyczne skanowanie sytuacji na 28 parach walutowych,
- skanowanie jednoczesne 3 tf (H1, H4, D1)
- możliwość gry full auto lub mieszanej. EA oblicza wielkość pozycji zgodnie z zasadami MM, ustawia SL, prowadzi TS itp)
Wyglądałoby to mniej więcej tak.

Obrazek

albo tak:

Obrazek


Akurat te dwa przykłady dotyczą gry w oparciu o wykrywanie dywergencji ceny na bazie wskaźnika MACD.

Jakie są zalety mojego pomysłu?
- skaner bada non stop sytuację na 28 parach walutowych co pozwala na korzystanie z wielu sygnałów handlowych,
- cały proces odbywa się na jednym ekranie (kliknięcie w dowolne okienko powoduje przełączenie wykresu na konkretną parę walutową i TF).
Teraz moje pytania.
Czy to ma sens?
Czy Ichimoku jest na tyle sztywno ujęte w zasady postępowanie, że można śmiało opisać je algorytmem, który będzie generował sygnały handlowe? (otwarcie, zamknięcie pozycji)
Kwestia prowadzenia pozycji jest sprawą oddzielną i tę bym pozostawił do decyzji każdego tradera. Z wyjątkiem zaimplementowania jakiegoś TS.
Mam ostatnio fazę na skanowanie szerokiego rynku i widzę w tym spory potencjał.

Obrazek

Teraz przyszedł czas na Ichimoku. :wink:
Obrazek

no avatar
przemski
Stały Bywalec
Posty: 69
Rejestracja: środa 01 paź 2014, 11:20

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

niedziela 06 gru 2015, 21:35

Pomysł jest bardzo fajny do skanowania rynku i zgłaszani alertów że wystąpił sygnał a trader wtedy się temu przygląda i otwiera operację lub nie - w 80% raczej nie otworzy.... ta strategia wymaga ludzkiej inteligenjncji i EA sobie z nią nie poradzi bo fałszywych sygnałów będzie zatrzęsienie.... ale jako skaner rynku i takie wstępne sito to byłoby super i chętnie włączę się w prace (ale nie od strony programistycznej bo na tym się nie znsm )

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

niedziela 06 gru 2015, 21:44

No właśnie o te reguły wejść mi chodzi. Bo jeśli to ma być cała masa subiektywnych " niby sygnałów" to chyba szkoda prądu?
Jest mnóstwo materiału do obejrzenia na you tube, ale szczerze mówiąc nie mam za bardzo determinacji żeby się w to wgryzać na tym etapie. Dlatego czekam na opinie kolegów, którzy mocno siedzą w tym zagadnieniu.
Zakładam, że gra będzie prowadzona na tf >= H4.
Od strony programistycznej to ja to ogarnę tylko żeby nie tracić niepotrzebnie czasu.
Obrazek

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

niedziela 06 gru 2015, 22:04

Sygnal wyjscia z chmury jest jednoznaczny, natomiast odbicia sie od jakiejkolwiek linii juz moga byc uznaniowe.
Osobiscie ostatnio uzywam H1 i samych chmur a reszte linii wywalilem.
Cena wyszla z chmury i zamknela sie poza nia to otwarcie pozycji, cena zawrocila do chmury to zamkniecie ze strata. Czasem jak widzialem jakies inne przeslanki to przeczekalem gdy cena sobie troche pobyla w srodku chmury i dopiero jak opuscila chmure to cos z nia zrobilem.
Mam jedno okienko z podgladem na "calosc" ale uwazam ze zbyt wiele razy cos nam przeszkodzi wejsc jak bedziemy sie patrzec na wszystkie linie.
Wiec musialbys chyba troche okroic strategie zeby jakis automat z tego powstal.

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

niedziela 06 gru 2015, 22:39

No to czekam na jakieś uwagi i założenia, które są niezbędne do stworzenia skanera.
edit. Widzę, że Marcin Wenus temat ogarnia. Nawet 200 instrumentów analizuje w ten sposób dziennie.
Obrazek

no avatar
Robek86
Posty: 27
Rejestracja: piątek 20 mar 2015, 17:18

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

niedziela 06 gru 2015, 23:30

Idea wspaniała biorąc pod uwagę skuteczność Ichimoku odkryłbyś klucz do prawdziwego zarabiania i to pasywnie, ja niestety dopiero się ucze Ichimoku, ale może Greg by coś pomógł, jest specjalistą od tych wykresów

no avatar
Kopyrta
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 01 gru 2015, 23:36

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

poniedziałek 07 gru 2015, 12:47

Greg68E pisze:Zapraszam do analizy pierwszych dwoch tygodni na wspolnym koncie "demo" (narazie) grupy ze skypa. Sygnaly na h4 i analiza na d1.
https://www.youtube.com/watch?v=PglkOtqbYSw
Hej Greg68 :)
Obejrzałem całość i mam kilka pytań.
Analiza na D1 robiona jest na oryginalnych ustawieniach Hosody?
Czy dobrze pamiętam, że świeczka musi zamknąć się nad/pod linią kijun na D1, żeby móc szukać sygnału wejścia na H4?
A na H4 ustawienia 7,28,119?

Czy najczęściej w grupie gracie "sygnał trzech linii"?

Pozdrawiam

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

wtorek 08 gru 2015, 20:14

Panie i Panowie, jakieś sygnały dziś na ichi?
Trzymam shorta na gbpjpy po wyjściu z chmury dołem. Ładnie poszło ale 80 pipsów wróciło:(

no avatar
Robek86
Posty: 27
Rejestracja: piątek 20 mar 2015, 17:18

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

wtorek 08 gru 2015, 20:36

Na D1 świeca wyszła z chmury, ale dzień się nie skończył, przecięcie niebieskiej z czerwoną równiez, tworzy się również sygnał 3 linii, przynajmniej tyle ja widzę, czekamy na opinie wiarusów, miałem tam dziś otwierać, ale mi się tak intuicyjnie nie spodobała ta para i sie rozmyśliłem.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

wtorek 08 gru 2015, 20:50

Robek86 pisze:Na D1 świeca wyszła z chmury, ale dzień się nie skończył, przecięcie niebieskiej z czerwoną równiez, tworzy się również sygnał 3 linii, przynajmniej tyle ja widzę, czekamy na opinie wiarusów, miałem tam dziś otwierać, ale mi się tak intuicyjnie nie spodobała ta para i sie rozmyśliłem.
Ale te sygnały masz w chmurze więc odpadają. Jedynie samo wyjście ceny z chmury można tu rozważać.
Na H4 lepiej to wygląda ale jen zaczął się osłabiać.

no avatar
Robek86
Posty: 27
Rejestracja: piątek 20 mar 2015, 17:18

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

wtorek 08 gru 2015, 20:59

irmentruda pisze:
Robek86 pisze:Na D1 świeca wyszła z chmury, ale dzień się nie skończył, przecięcie niebieskiej z czerwoną równiez, tworzy się również sygnał 3 linii, przynajmniej tyle ja widzę, czekamy na opinie wiarusów, miałem tam dziś otwierać, ale mi się tak intuicyjnie nie spodobała ta para i sie rozmyśliłem.
Ale te sygnały masz w chmurze więc odpadają. Jedynie samo wyjście ceny z chmury można tu rozważać.
Na H4 lepiej to wygląda ale jen zaczął się osłabiać.
Dokłądnie miałem to na myśli, dzięki za uzupełnienie. Chodziło, mi o zwrot "dzień się jeszcze nie skończył", czyli, że ewentualnie jutro będzie można coś stwierdzić na tej parze :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości