Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

ODPOWIEDZ
no avatar
Rademenez
Stały Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 07:48
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 20 wrz 2014, 08:12

Greg zjadł zęby na ichimoku :) To co dowiedziałem się z jego książki nie ma w żadnej innej publikacji po polsku. Przynajmniej ja nie znalazłem.
Większość swoich zagrań analizuję. Nawet jeśli było na plus to krytycznie podchodzę do każdego wejścia. Odnośnie tego co Greg pisał w swoim poście. Wrzucam swoje zagranie, które już kiedyś pokazywałem. Zaznaczyłem trzy miejsca z odległością do Kijun sen czyli potencjalnym sl, choć w pierwszym przypadku powinna to być druga strona chmury.
- wchodzimy po wybiciu z chmury - sl z drugiej strony chmury chyli ponad 50 pipisów
- moje wejście - poczekałem na Kijun-sen, sl już mniejszy bo gram na odbicie od Kijun-sen. Po zamknięciu ceny pod Kijun-sen powinienem wyjść z pozycji. Nie zrobiłem tego z jednego powodu. KS to była również TS na D1. Chmura już się robiła w przyszłości wzrostowa, więc założyłem sobie, że dopiero jak na D1 cena zamknie się pod TS wychodzę.
- trzecie potencjalne wejście - ponowne odbicie od KS plus mamy potwierdzenie przez wybicie Chikou span z chmury
Wszystkie trzy zagrania poprawne, ale z jak różnymi założeniami odnośnie sl. To co Greg pisze to są święte słowa. Trzeba mieć świadomość tego co się robi.
ps. Wiecie już czemu czekam na KS, czasami cena przez to ucieknie więc nie gram i czekam na lepsze czasy :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Goichi Hosada once said about this in the mid 80′s;
“Of the 10,000 or so people who are practicing and trading ichimoku, only about 10 really understand it.”

no avatar
lobotom
Stały Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: piątek 28 mar 2014, 01:15

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 20 wrz 2014, 13:36

Rademenez pisze:Ja czekam na Kijun-sen, bo częściej daje zarobić niż zabierze. Czasami czekam na zamknięcie się ceny nad(pod) Kijun-sen, a czasem ustawiam na niej sl. Ale raczej czekam na zamknięcie świecy, oczywiście wszystko zależy czy jestem przy kompie. Mały przykładzik na EURCAD. Pozycja może nadal zakończyć się stratą gdyby nagle duża świeca wybiła do góry. Trzeba jednak się trzymać zasad, bo lepiej dwa razy stracić, niż miałby nam uciec ładny zarobek.
ps
To po lewej wyjście było spowodowane weekendem :)
Mam pytanie o to wejście - czy sygnałem dla Ciebie było samo wyjście ks z chmury? Czy jeszcze jakiś układ świeczek. Czy w tym przypadku początkowy sl nie był bardzo duży, skoro to ks był ruchomym sl?

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 20 wrz 2014, 14:15

Zamkniete prawie wszystko, zostawilem GBPCAD i jedna pozycje na NZDJPY, czy byla to dobra decyzja to sie okaze (NZD).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
travolta100
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2014, 14:56
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 20 wrz 2014, 16:35

W tym tygodniu pary z AUD (głównie AUD/USD i AUD/CAD) dawały na H1 i H4 świetnie zarobić. W ogóle od 2 tygodni AUD się posypał. Troche sie zdziwiłem że nikt o tym nie wspomniał, za deprecjacją AUD przemawiają też fundamenty, gdy Chiny ogłosiły że wprowadzą pomoc dla 5 swoich banków (http://www.forexfactory.com/news.php?do=news&id=504516) a i ogólnie przeciez gdy obrywa JPY, CNY lub surowce to i powiązany z nimi AUD http://www.forexfactory.com/news.php?do=news&id=504925. Polecam książkę >Abe Confass - The Forex Trading Course<, po dosyć długim studiowaniu Ichimoku warto uzupełnić początkującym wiedzę o fundamentach - ta ksiażka świetnie tłumaczy zależności gospodarcze między walutami z grupy "majorsów".

Oprócz par z AUD, sledząc posty udało mi się zaliczyć dobre wejścia na NZD/JPY, CAD/JPY i EUR/CAD. Wreszcie powróciła zmienność i rynek wyszedł z konsolidacji. Pozdrawiam, travolta100

no avatar
Rademenez
Stały Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 07:48
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

niedziela 21 wrz 2014, 18:14

lobotom pisze:
Rademenez pisze:Ja czekam na Kijun-sen, bo częściej daje zarobić niż zabierze. Czasami czekam na zamknięcie się ceny nad(pod) Kijun-sen, a czasem ustawiam na niej sl. Ale raczej czekam na zamknięcie świecy, oczywiście wszystko zależy czy jestem przy kompie. Mały przykładzik na EURCAD. Pozycja może nadal zakończyć się stratą gdyby nagle duża świeca wybiła do góry. Trzeba jednak się trzymać zasad, bo lepiej dwa razy stracić, niż miałby nam uciec ładny zarobek.
ps
To po lewej wyjście było spowodowane weekendem :)
Mam pytanie o to wejście - czy sygnałem dla Ciebie było samo wyjście ks z chmury? Czy jeszcze jakiś układ świeczek. Czy w tym przypadku początkowy sl nie był bardzo duży, skoro to ks był ruchomym sl?
Czekałem na KS bo była płaska i dodatkowo w chmurze. Kolejnym argumentem za było ponowne zejście ceny pod TS. Czy sl duży? Patrząc wstecz na świeczki wiedziałem, że za godzinę KS jeszcze się obniży.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Goichi Hosada once said about this in the mid 80′s;
“Of the 10,000 or so people who are practicing and trading ichimoku, only about 10 really understand it.”

no avatar
zaccny
Stały Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: sobota 21 gru 2013, 21:28

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

niedziela 21 wrz 2014, 18:42

Jak patrze na te Twoje screeny to wszystko wydaje się tak łatwe i piękne :-P brawo!

Awatar użytkownika
jac
Stały Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: piątek 18 sty 2013, 21:36
Lokalizacja: tu i tam

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

niedziela 21 wrz 2014, 19:10

Widzę ze temat znów ożył ;)
Czy sl duży? Patrząc wstecz na świeczki wiedziałem, że za godzinę KS jeszcze się obniży.

Tylko ze przez tą godzinkę bardzo dużo na rynku mogło się wydarzyć i niczego nie można być pewnym. Tutaj chyba największą robotę robi dobrze dobrany MM.
Ta sama para z D1
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Rademenez
Stały Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 07:48
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

niedziela 21 wrz 2014, 19:19

Niedzielna refleksja mnie naszła :)
Wrzucam screen CADJPY z miejsca gdzie zaczynałem grać przy pomocy ichimoku. A tak naprawdę to w ogóle zaczynałem przygodę z forexem. Nie pamiętam ile ale troszkę tu straciłem :) Zaznaczyłem pięć wybić z chmury, czyli potencjalnych sygnałów na zajęcie pozycji. Ale tylko miejsce zaznaczone na jasno niebiesko było do grania. Oczywiście też stratna pozycja, ale jak najbardziej prawidłowa. Samo wybicie ceny z chmury to mało. Warto szukać jeszcze jakiegoś potwierdzenia. Trochę świeższy przykład GBPUSD.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Goichi Hosada once said about this in the mid 80′s;
“Of the 10,000 or so people who are practicing and trading ichimoku, only about 10 really understand it.”

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

niedziela 21 wrz 2014, 19:50

Ale w tym wątku ostatnio przybyło postów :)
Muszę się zapoznać z wszystkimi zasadami ichimoku :)
Rzeczywiście to wszystko wygląda bardzo prosto. I wyniki są też super.
Miałem już dawno się za to zabrać, ale coś odwlekałem :/
Czy gracie na wszystkich parach na jakich się da, czy macie jakieś swoje faworyty ?
Czy jest jakaś para która się nie nadaje do gry ichimoku? (tzn. dużo fałszywych sygnałów itp. ? )
Dzięki z góry za odp i pozdro :)

Awatar użytkownika
jac
Stały Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: piątek 18 sty 2013, 21:36
Lokalizacja: tu i tam

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

niedziela 21 wrz 2014, 20:11

@michosz
Ichimoku daje dobre rezultaty na rynkach w trendzie: waluty, głowne indeksy i metale. W konsolidacji juz nie jest tak kolorowo... jest dużo fałszywych sygnałów i trzeba to wszystko dobrze filtrować, żeby przetrwać "trudne czasy" i tutaj zaczyna sie cała filozofia: kiedy grać a kiedy cierpliwie stać z boku.

no avatar
lobotom
Stały Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: piątek 28 mar 2014, 01:15

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

niedziela 21 wrz 2014, 20:24

Rademenez, zawsze potwierdzasz sygnał wyjściem chikou z chmury, czy też dopuszczasz "tylko" jej przejście przez linię ceny?

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

poniedziałek 22 wrz 2014, 06:17

Postów mogło przybyć sporo też dlatego, że jest to świetny czas do gry Ichimoku ;) Skończyły się konsolidacje, są wyraźne przebicia i kto przetrwał boczniaki teraz święci triumfy.

Jak z każdą strategią podążania za trendem będzie ona miała (i ma) też słabsze okresy. Co nie zmienia faktu, że warto się nią interesować i jest bardzo dobra.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Rademenez
Stały Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 07:48
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

poniedziałek 22 wrz 2014, 07:13

@lobotom
Raczej zawsze
Goichi Hosada once said about this in the mid 80′s;
“Of the 10,000 or so people who are practicing and trading ichimoku, only about 10 really understand it.”

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

poniedziałek 22 wrz 2014, 12:27

Odbicie od niebieskiej, chmura wzrostowa.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Rademenez
Stały Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 07:48
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

poniedziałek 22 wrz 2014, 12:51

marek12578 pisze:Odbicie od niebieskiej, chmura wzrostowa.
EURJPY - wejście dobre ale musisz uważać na trzy rzeczy. 1- cena daleko od chmury, 2-płaskie KS, 3- spadkowe TS. Trzymam kciuki.
Goichi Hosada once said about this in the mid 80′s;
“Of the 10,000 or so people who are practicing and trading ichimoku, only about 10 really understand it.”

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

poniedziałek 22 wrz 2014, 13:29

Bralem jeszcze pod uwage na EURJPY odbicie od okraglego poziomu 140.00 i chec dalszej wspinaczki. A co wyjdzie to sie okaze. Rownie dobrze mozemy tu przyjac wyjsce/odwrocenie pozycji gdy sie zamknie ponizej KS i ponizej jednoczesnie poziomu 140.00.

no avatar
matys
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 22:35

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

poniedziałek 22 wrz 2014, 21:42

Właśnie Greg w ebooku pisał żeby nigdy nie grać przeciwko TS. trzymacie się tego. A jak jest np z odbiciem ceny od Senkou Span B w gore ale Chikou Span jest pod cena. Grać?

no avatar
Rademenez
Stały Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 07:48
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

wtorek 23 wrz 2014, 06:22

matys pisze:Właśnie Greg w ebooku pisał żeby nigdy nie grać przeciwko TS. trzymacie się tego. A jak jest np z odbiciem ceny od Senkou Span B w gore ale Chikou Span jest pod cena. Grać?
Każde zagranie ma sens pod warunkiem, że rozumiesz co robisz. Najlepiej sobie zapisać wchodzę gdy ..., wychodzę gdy.

@Wszyscy
Do ściągnięcia dziennik z założeniami gry. Warto sobie zrobić coś podobnego i tego się trzymać.
https://www.sendspace.com/file/o9k2ej
Goichi Hosada once said about this in the mid 80′s;
“Of the 10,000 or so people who are practicing and trading ichimoku, only about 10 really understand it.”

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

wtorek 23 wrz 2014, 14:27

GBPCAD co o tym myslicie ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Rademenez
Stały Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 07:48
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

wtorek 23 wrz 2014, 14:40

Wszedłem w to ale trzeba być ostrożnym, bo już raz w tym miejscu cena zawróciła. Na W1 było odbicie od chmury powrót i teraz znów próba odbicia. Ale tak naprawdę dopiero przebicie Kijun-sen potwierdzi wzrosty.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Goichi Hosada once said about this in the mid 80′s;
“Of the 10,000 or so people who are practicing and trading ichimoku, only about 10 really understand it.”

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości