Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jac
Stały Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: piątek 18 sty 2013, 21:36
Lokalizacja: tu i tam

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 09 mar 2013, 19:31

RZUTOKIEM pisze:Trzecie zdjęcie - odbicie ceny z SSA wzrostowego ALE najważniejsze - ChikouSpan odbija się od KijunSen. Mocne odbicie ale przespane chyba z wyjściem a dziwnie spadająca gwizda o dłuuuugim cieniu ale i druga negacja mniejszej świecy spadającej gwiazdy byłaby wcześniej podpowiedzią. No i więcej w kieszeni. Ale trejd najważniejszy że zgodny z wejściem.
To fakt nie potraktowałem tej swiecy "poważnie" zabezpieczyłem tylko część zysków i szukałem potem jeszcze jednego wejścia w longa ale niestety piątkowe popołudnie i wyleciałem na danych.
RZUTOKIEM pisze:Czwarte foto na SSB spadkowej. Wycięcie s/l słuszne bo przecież CHIKOUSPAN jest najważniejsze. Cena zawsze może wyjść z chmury ale to CHIKOUSPAN daje siłe. A tutaj złapałeś się na fałszywe wybicie i słusznie podwinął kitkę.
Tutaj popełniłem błąd ze pozycja nie została zabezpieczona na BE, zwłaszcza ze już piątek popołudniu a na weekend nie trzymam otwartych pozycji.
RZUTOKIEM pisze:Trejdy - BARDZO DOBRE
Jeśli to są twoje to widać zadanie domowe ODROBIŁEŚ. No i rzecz jasna tlp Grzegorza eM.
Trejdy rzecz jasna są moje. Głownie opieram się na Ichimoku trochę PA. Jeszcze trochę do dopracowania zostało zwłaszcza jesli chodzi o psychikę...ale jestem dobrej myśli:). Dzięki za komentarz.

no avatar
konto usuniete

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 09 mar 2013, 19:41

Widać że masz doświadczenie bo obserwujesz ICHIMOKU, to już nie chodzi o obserwacje wykresów, świec... itd ALE obserwujesz strategię.

Mnie również zdarzają się wpadki u siebie i nie tylko ale faktem jest to że są to moje porażki i moje sukcesy.
Jesteś dobry i jeśli grasz na demo to żadna ujma - to tylko decyzja na real. I nie ma różnicy czy gra się 20 lotami czy 1 mikrolotem - JEŚLI GRA SIĘ WEDŁUG TEGO CO WIE SIĘ, JAK SIĘ GRA.


A to co pokazujesz - wydaję mi się że grasz bardzo dobrze. Uważaj na ChikouSpan bo to ona mówi o pełnym aktywnym potwierdzeniu. Nawet w skalpingu... !buzka!

Awatar użytkownika
Dagu
Moderator Sub-Forum
Posty: 428
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:15
skype: dagtagend
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Slask

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 09 mar 2013, 20:32

jedna uwaga
trzymanie pozycji przez weekend
jest kwestia naturalna przy inwestycjach na interwale H4
jezeli pozycja jest na plus to trzymamy
jezeli na minus to w zaleznosci od
1. Obecnej sytuacji
2. Danych w weeknd
podejmujemy decyzje czy pozycje zamknac ew. zabezpieczyc na ciasniejszym/szerszym SL

najdluzej prowadzilem pozycje przez 3 tygodnie
gdybym w piatek zamknal zlecenie to zarobil bym 1/3
zyski sa wazne dlatego trzeba je maksymalizowac
w taki sposob aby ewentualne SL byly jedynie czescia dobrej zyskownej transakcji (RR)

pozdrawiam i dalszych sukcesow zycze
copyright© by Dagu, All rights reserved
Szkolenia Forex | Tanio | Rzetelnie | Gwarancja Zyskow | Ogromne Zarobki do 250 tys. juz przy kapitale 1 000 zl
Koszt szkolenia JEDYNE 247 zl SPRAWDZ SAM http://piv.pivpiv.dk/

no avatar
konto usuniete

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

sobota 09 mar 2013, 21:27

Cóż więcej dodać - SHOW MUST GO ON!!!!!


Wybaczta za spam.

Awatar użytkownika
jac
Stały Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: piątek 18 sty 2013, 21:36
Lokalizacja: tu i tam

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

niedziela 10 mar 2013, 11:03

RZUTOKIEM pisze:Widać że masz doświadczenie bo obserwujesz ICHIMOKU, to już nie chodzi o obserwacje wykresów, świec... itd ALE obserwujesz strategię.
Mnie również zdarzają się wpadki u siebie i nie tylko ale faktem jest to że są to moje porażki i moje sukcesy.
Jesteś dobry i jeśli grasz na demo to żadna ujma - to tylko decyzja na real. I nie ma różnicy czy gra się 20 lotami czy 1 mikrolotem - JEŚLI GRA SIĘ WEDŁUG TEGO CO WIE SIĘ, JAK SIĘ GRA.
A to co pokazujesz - wydaję mi się że grasz bardzo dobrze. Uważaj na ChikouSpan bo to ona mówi o pełnym aktywnym potwierdzeniu. Nawet w skalpingu... !buzka!
Dzięki za miłe słowo ale troszkę bym tu polemizował doświadczenie to dopiero kilka miesięcy z ichimoku więc jeszcze wiele godzin obserwacji wykresów i nauki przede mną.
Dagu pisze: jedna uwaga
trzymanie pozycji przez weekend
jest kwestia naturalna przy inwestycjach na interwale H4
jezeli pozycja jest na plus to trzymamy
jezeli na minus to w zaleznosci od
1. Obecnej sytuacji
2. Danych w weeknd
podejmujemy decyzje czy pozycje zamknac ew. zabezpieczyc na ciasniejszym/szerszym SL

najdluzej prowadzilem pozycje przez 3 tygodnie
gdybym w piatek zamknal zlecenie to zarobil bym 1/3
zyski sa wazne dlatego trzeba je maksymalizowac
w taki sposob aby ewentualne SL byly jedynie czescia dobrej zyskownej transakcji (RR)

pozdrawiam i dalszych sukcesow zycze
Dagu ładne scannery wrzucasz na forum. Co do trzymania pozycji na weekend tutaj trochę moja psychika daje o sobie znać. Poza tym uważam ze jest to trochę niebezpieczne napięcia na bliskim wschodzie w azji..ciaśniejszy/szerszy SL przy ekstremalnych wydarzeniach tutaj nie zadziała. Jakimś wyjściem jest hedge ale osobiście wolę zamknąć pozycje w piątek i ewentualnie otworzyć ponownie na korekcie.
RZUTOKIEM pisze:SHOW MUST GO ON!!!!!
Dokładnie;)

no avatar
konto usuniete

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

niedziela 10 mar 2013, 12:02

Powiadasz, że polemizowałbyś Jacku z "tym" doświadczeniem? Hmm...

Kiedyś byłem w takim miejscu Jacku w którym pytałem na forach o czas który należałoby poświęcić od momentu założenia - że zmieniam strategię i czas poświęcony na zrozumienie i zauważanie pewnych sygnałów itd itd... przyznam że przeszłość miałem dość burzliwą w tamtym okresie więc nie będę przytaczać bo wystarczy zajrzeć ...tu i tam, poszperać a wszystko będzie jasne co mam na myśli... więc ten wątek ominę.
Po tym jak zapytałem się o "ten" czas, posypały się odpowiedzi które "miały mnie zadowolić" lub "wstrząsnąć". Żeby to jeszcze było bardziej wiarygodne to podawali przykłady - oczywiście z ogromnym dla tych osób szacunkiem nawet jeśli zalazłem im za skórę w tamtym czy obecnym czasie, chociaż to oni sami żywią obrzydzenie do mnie za tamten okres ale i tak mam to w dupie - więc byli to dla przykładu: Fxlamer, Mr. Jogi, Niemiaszek, (wydaję mi się że w tej grupie mógł paść nik - Dagu - choć nie daję gwarancji), innych nie mogę sobie przypomnieć za co przepraszam. Ale co się okazuje... Oni są faktycznie dobrymi traderami (to już nie gracze) to są ciekawe osobowości jeśli chodzi o sposób gry (nie mylić z handlem własnych strategii, uczeniem innych i zarabianiem na uczeniu). To są na prawdę dobrzy traderzy.
Ale ja nie miałem czasu aby słuchać, czytać i pytać się takich ludzi czy ja będę po pięciu latach tak zarabiać jak oni... czy też procent ugrywalności na tak wysoki aby móc zaliczać się do grupy ludzi którzy zarabiają.
Jedni mówią że jest to 5% a reszta traci itd... Ja tyle czasu nie miałem bo im nie uwierzyłem te brednie. To jest tak jakbyś uwierzył że cząsteczki Hiksa nie ma we wszechświecie - o czym mówił film "The Sekret" lub książka która to opisywała wyraźnie i głośno. A co się stało po kilku miesiącach? Udowodniono że istnieje cząsteczka "Hiks" - jeśli coś pomyliłem w nazwie cząsteczki to z góry sorki ale film mówi o tym dokładniej. A badania już są udostępnione nawet przez telewizje.
FXLamerowi zaproponowałem dwa razy więcej w rozmowie że jeśli mnie nauczy to oddam mu 200% w sumie. Propozycje składałem wielu takim osobom. Ale żadna się nie zgodziła, wręcz za to zostałem nieźle zlinczowany. Ja się cieszę z tego że tak było. Ale co jest w tym najważniejsze? Oni nie słuchali tego co do nich mówiłem i nie doczytali się tego co do nich pisałem. Oni mięli inny plan, plan 5ci letni a ja nie miałem czasu na ich plan pięcioletni. Więc polemika w tym miejscu z twojej strony jest dla mnie przekonywująca jeśli sam twierdzisz że nie masz doświadczenia to znaczy że mówisz prawdę. Kwestia tego że ty sam Jacku JUŻ SIĘ USTAWIŁEŚ w takiej kolejce.
Wyraźnie im pisałem, mówiłem >> ILE CZASU POTRZEBA ABY PO ICH LEKCJACH MÓGŁBYM ZARABIAĆ??<< Niestety odpowiadali mi o czasie który był dla mnie nierealny. Więc znalazłem kogoś kto zajął się strategią a nie czasem. Rozumiesz o co chodzi w tym całym ich burdelu???

U znajomego wtopiłem 250zł grając MOIM sposobem... Ale sam gram i żyję z tego tylko dlatego że to MOJE. Jak trzymasz myszkę to wiesz co robisz... jak próbujesz udowodnić że potrzeba czasu - to też tak będzie.


ehh.... sory za ten elaborat ale lepiej mi wychodzi kiedy o tym opowiadam - szybciej czas idzie.

Pozdrawiam i przepraszam za to ale musiałem tutaj opisać.

ps. Oni (fxlamer, mr. jogi i wielu innych mięli racje bo to ich racja) - NIE BYŁA MOJĄ RACJĘ. Moja racja miała swój własny to dochodzenia do zarabiania pieniędzy. Nawet jeśli były to pieniądze rzędu 100zł tygodniowo na czysto, potem 500zł tygodniowo.
Aż w kwietniu 2012 roku zobaczyłem Ichimoku. Po około 1 miesiącu zacząłem zarabiać małe kwoty... i twierdziłem że to przypadek... drugi miesiąc - eeeee tam przypadek..., trzeci miesiąc - k***a, też przypadek?????

Awatar użytkownika
Dagu
Moderator Sub-Forum
Posty: 428
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:15
skype: dagtagend
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Slask

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

niedziela 10 mar 2013, 12:48

Jesse Livermore, legendarny inwestor z Wall Street zwykł mawiać: „Na rynku czas to nie pieniądz – czas to czas, a pieniądz to pieniądz”

rozwijasz sie samczyk, to dobrze :)
trzymaj sie jednej strategii

powodzenia i samych sukcesow
copyright© by Dagu, All rights reserved
Szkolenia Forex | Tanio | Rzetelnie | Gwarancja Zyskow | Ogromne Zarobki do 250 tys. juz przy kapitale 1 000 zl
Koszt szkolenia JEDYNE 247 zl SPRAWDZ SAM http://piv.pivpiv.dk/

Awatar użytkownika
jac
Stały Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: piątek 18 sty 2013, 21:36
Lokalizacja: tu i tam

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

wtorek 12 mar 2013, 19:40

Dzisiejsze zagranie..
Obrazek
online photo sharing

Awatar użytkownika
Dagu
Moderator Sub-Forum
Posty: 428
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:15
skype: dagtagend
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Slask

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

wtorek 12 mar 2013, 20:52

wrzucaj zdjecia na zapodaj.net
bo tych nie da sie powiekszyc tym samym malo widac

organoleptycznie wyglada dobrze
sygnal na przebicie oporu
tenkan OK
Kijun OK
Chikou OK
Opory z D1 jak rozumiem ?
copyright© by Dagu, All rights reserved
Szkolenia Forex | Tanio | Rzetelnie | Gwarancja Zyskow | Ogromne Zarobki do 250 tys. juz przy kapitale 1 000 zl
Koszt szkolenia JEDYNE 247 zl SPRAWDZ SAM http://piv.pivpiv.dk/

no avatar
hering
Stały Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2012, 13:12

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

wtorek 12 mar 2013, 21:05

Nacisnij na lewy, gorny rog obrazka to sie powiekszy.

Awatar użytkownika
jac
Stały Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: piątek 18 sty 2013, 21:36
Lokalizacja: tu i tam

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

wtorek 12 mar 2013, 21:26

Wsparcia z D1. Opór a zarazem TP nakłada się z W1 i MN1. Jest też przeoczony jeden opór z D1 około 40pips od kupna.

Awatar użytkownika
Dagu
Moderator Sub-Forum
Posty: 428
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:15
skype: dagtagend
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Slask

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

wtorek 12 mar 2013, 23:09

Dobra robota
wrzucaj wiecej
copyright© by Dagu, All rights reserved
Szkolenia Forex | Tanio | Rzetelnie | Gwarancja Zyskow | Ogromne Zarobki do 250 tys. juz przy kapitale 1 000 zl
Koszt szkolenia JEDYNE 247 zl SPRAWDZ SAM http://piv.pivpiv.dk/

Awatar użytkownika
Dagu
Moderator Sub-Forum
Posty: 428
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:15
skype: dagtagend
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Slask

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 13 mar 2013, 22:59

do skasowania
copyright© by Dagu, All rights reserved
Szkolenia Forex | Tanio | Rzetelnie | Gwarancja Zyskow | Ogromne Zarobki do 250 tys. juz przy kapitale 1 000 zl
Koszt szkolenia JEDYNE 247 zl SPRAWDZ SAM http://piv.pivpiv.dk/

Awatar użytkownika
Tommy_Boss
Stały Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: poniedziałek 14 maja 2012, 20:55
skype: Tommy_Boss
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 14 mar 2013, 16:26

Witam,
Od jakiegoś czasu gram na PA z różnym skutkiem !problem!
Po przeczytani tematu postanowiłem kupić E-booka i zacząć się szkolić w tym temacie
Może się okazać że to będzie moja strategia ( wygląda obiecująco )

Klikaliście też o doborze brokera:

Ja mam konta w DUKASKOPY E. oraz XE Markets ( czy będą odpowiedni ) ????

Pozdrawiam
BOŻE DAJ MI DUŻO CIERPLIWOŚCI BO JAK DASZ MI SIŁĘ TO, TO WSZYSTKO .........

"DOBRY TRADER WIE KIEDY NIE MA RACJI, A NAJLEPSI WIEDZĄ KIEDY ZMIENIĆ ZDANIE" !!!!!!!!!

Gdy się trader śpieszy to się broker cieszy !!!

Awatar użytkownika
Dagu
Moderator Sub-Forum
Posty: 428
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:15
skype: dagtagend
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Slask

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 14 mar 2013, 19:09

Pytaj Akhaa on ma zdaje sie najwieksza wiedze o brokach
copyright© by Dagu, All rights reserved
Szkolenia Forex | Tanio | Rzetelnie | Gwarancja Zyskow | Ogromne Zarobki do 250 tys. juz przy kapitale 1 000 zl
Koszt szkolenia JEDYNE 247 zl SPRAWDZ SAM http://piv.pivpiv.dk/

Awatar użytkownika
jac
Stały Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: piątek 18 sty 2013, 21:36
Lokalizacja: tu i tam

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 14 mar 2013, 19:12

Aktualizacja AUD/CAD
Obrazek

Dzisiejsze zlecenie trochę za wcześnie otworzone (kilka minut przed zamknięciem świecy)
wejście z H4
SL pod oporem z MN1
Obrazek

Sytuacja na D1
Obrazek

Aktualizacja 15.03

Dokupienie na przebiciu i zamknięciu świecy nad oporem, przestawienie SL pod wsparcie z D1.
Zamknięte na SL +80 pips
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Miłego weekendu

Awatar użytkownika
jac
Stały Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: piątek 18 sty 2013, 21:36
Lokalizacja: tu i tam

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

poniedziałek 18 mar 2013, 19:41

Witam w nowym tygodniu.
Dwa wejścia z dziś
Obrazek
Tutaj troszke słaby stosunek TP1 do SL
Obrazek
Generalnie SL w obu przypadkach zamknięcie swiecy H4 pod TK. Dołożenie do pozycji po przebiciu oporu.

Aktualizacja: 2x SL zaliczony

Awatar użytkownika
jac
Stały Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: piątek 18 sty 2013, 21:36
Lokalizacja: tu i tam

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 21 mar 2013, 19:33

Dziś dwie nowe pozycje.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dagu
Moderator Sub-Forum
Posty: 428
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:15
skype: dagtagend
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Slask

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 21 mar 2013, 19:38

Obie pozycje OK pod wzgledem zgodnosci z Ichimoku
AUD/CHF tez jestem w tej pozycji - jezeli przebija opor z D1 to bedzie duzy zasieg TP
copyright© by Dagu, All rights reserved
Szkolenia Forex | Tanio | Rzetelnie | Gwarancja Zyskow | Ogromne Zarobki do 250 tys. juz przy kapitale 1 000 zl
Koszt szkolenia JEDYNE 247 zl SPRAWDZ SAM http://piv.pivpiv.dk/

Awatar użytkownika
jac
Stały Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: piątek 18 sty 2013, 21:36
Lokalizacja: tu i tam

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 21 mar 2013, 19:58

NZD/Cad w ładnym kanale na D1 chodzi od góry ograniczony oporem MN1 i tam szukam swojego TP z tym ze teraz na chłodno troszkę niepokoi mnie opór z W1 (niebieska linia)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości