Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

ODPOWIEDZ
no avatar
Arg
Stały Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: środa 03 kwie 2013, 21:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 08 paź 2014, 14:14

Greg:
obiecałeś,że w wrześniu wrzucisz nowe filmy...jest szansa?
pozdrawiam

no avatar
Karpatym
Posty: 6
Rejestracja: sobota 04 paź 2014, 20:02

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 09 paź 2014, 00:17

Wielkie dzięki za zainteresowanie i rzetelne odpowiedzi na moje sugestię mam kilka stwierdzeń oraz pytań odnośnie Waszych odpowiedzi fajno że ponumerowaliście swoje sugestie dzięki temu będzie mi łatwiej:
Greg
Ad1
Słuszna uwaga sam o tym pisałem, jednak ze względu na sygnały zbagatelizowałem ten fakt
Ad2
nie zwróciłem uwagę uwagi sytuacja była patrząc na h4 dość dawno temu, oczywiście faktyczni zgadzam się z opisem
ad3
piszesz o dużej ilości oporów na w1 ja widze tylko jeden zaznaczony różową linią który został przebity (rysunek w1) a na mn widzę
tlko jeden opór zaznaczony już standardową czarną linią któryrównież minimalnie został przebity i tu słusznie pewnie odpowiesz że opór ten nie został potwierdzony poprzez następną świecę ;)
ad4. faktycznie o tym nie pomyślałem, sl musiałoby mieć pewnie powyżej 100 pipsów co dyskwalifikuje operacje
Rademenez
Ad1. bardzo słusznie
Ad2 z tego co widzę to jest to bardzo rozsądne i szczerze mówiąc na te aspekty nigdy nie zwracałem uwagi
Ad3. Również dla mnie nowy aspekt zawsze sprawdzałem czy chs wychodzi ponad cenę nigdy natomiast nie zwracałem uwagi czy znajduję się powyżej lokalnych maksimów (czy jest to dla Ciebie warunek konieczny?
Odnośnie ostatniego zdania tj:
"W tym przypadku wejście było po wyjściu ceny z chmury. Wiem, że cena była jeszcze pod KS, ale jak się decydować to w tym miejscu, tym bardziej , że TS pokazywała wzrost a w krótkim terminie raczej się nie myli :) No i oczywiście ostrożność związana z oporami, o których wspomniałem "

nie bardzo rozumiem momentu wejścia czy chodzi o miejsce zaznaczone strzałką, pokazujące minimalne wyjście z chmury? jeżeli tak to widze tam tylko minimalne wytknięcie nosa spoza chmury i nie widze tam zadnego potwierdzenia (zwłaszcza jak kolega pisał że cena jest pod kijun) więc prosiłbym jeśli można o objaśnienie.
pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Rademenez
Stały Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 07:48
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 09 paź 2014, 12:07

Witam
Chodzi o to minimalne wyjście z chmury. Ryzykowne bo KS mogła stanowić dość bliski opór, sl po powrocie pod TS. Co do przebicia maksimów przez CHS. Nie jest to konieczne ale jeśli już jest w pobliżu to może mieć opór. Zresztą kilkanaście świeczek wcześniej była podobna sytuacja. CHS musi mieć wolną przestrzeń, świeczka z 19.09 4:00 zadziałała ze swoim maksimum jako opór. ChS dopiero po minięciu jej miało wolną przestrzeń wertykalnie i horyzontalnie. Dodatkowo cena się odbiła od chmury, nic tylko grać :)
Goichi Hosada once said about this in the mid 80′s;
“Of the 10,000 or so people who are practicing and trading ichimoku, only about 10 really understand it.”

no avatar
Rademenez
Stały Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 07:48
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 16 paź 2014, 20:06

Trzeba coś wrzucić na rozruszanie forum :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Goichi Hosada once said about this in the mid 80′s;
“Of the 10,000 or so people who are practicing and trading ichimoku, only about 10 really understand it.”

no avatar
Karpatym
Posty: 6
Rejestracja: sobota 04 paź 2014, 20:02

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 16 paź 2014, 23:44

Rademenez widze ze mamy inny czas gmt wiec swieczki nieco inaczej wyglądają, zastanawia mnie jednak jak obierasz SL, widze ze nie stosujesz zamkniecia sie ceny nad linia kijun (przy sprzedazy) bo pozycje którą otworzyłeś musiałbyś zamknąć z minusem

oto moje wypociny :)
eur-jpy h4
dwoma ukośnymi liniami widać sygnały wyjścia z chmury, pierwszy przypadek tylko wyjście z chmury w 1 swieczce, w drugim swieczka wczesniejsza odbija się od chmury i nastepna swieczka potwierdza chec spadku kończąc się poniżej, z obu sygnałów zrezygnowałem ze względu na płaskie senkou span b i chmure wzrostowa, myślałem że cena zostanie do ssb przyciągnięta, wszedłem przy trzeciej linii, cena odbiła się od chmury przeleciała przez kijun i tenkan i zamknela się pod nimi,i tu otworzyłem pozycje, zamknąłem natomiast przy 4 linii po przebiciu kijuna przez cene i zamkniecie swieczki ponad nim, zysk około 80 pips
usd-jpy h4
wejście w zaznaczonym miejscu, pozycja w dalszym ciągu trwa i poki co jakies +80 pip, powody - cena wraz z chspan wyskakuje z chmury tenkan i kijun spadkowe i widac było zmiane chmury ze wzrostowej na spadkową, na zdjęciu widac jednak niebieska linie na 105,42 jest to wsparcie widoczne na mn1 i w1 i zastanawiam się czy tam nie powinno skonczyc sie to zagranie i czy cena nie pojdzie w gore
nzd-usd h4
otwarcie przy ukośnej linii, wyjście z chmury (słaby sygnal) + chicou wychodzi z chmury + lekki pin bar w miejscu otwarcia, niestety pozycja zakończyła sie na następnej linii na około -60 pip
powody otwarcia widoczne innych tf: jeżeli chodzi o d1 to mamy duże oddalenie od chmury, i pomyslalem ze musi trochę cene przyciagnąc, ale dopiero po czasie przemyslalem ze cena może faktycznie dojść do chmury ale ma prawo dojść do niej bokiem (wsio widac na obrazku), a jeżeli chodzi o dwie niebieskie linie widoczne na d1 to wsparcia z w1 które również potwierdzały chec wzrostu, niestety jak wczejsciej wspomniałem ta akcja skonczyla sie na spory (-60pip) minus


Licze na Wasze opinie i sugestie,pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 17 paź 2014, 06:44

2 uwagi ode mnie:

1. Jak możesz zapisuj same wykresy - kliknij prawym na wykres w MT4 i daj zapisz obraz (zapisz jako obraz tak jak jest).

2. Potwierdzaj sobie trend z D1 - bo np. na NZD/USD cena podeszła na dziennym po Kijun - czyli wybitnie D1 pokazywało, że korekta wzrostowa powinna się zakończyć. Na H4 z kolei był sygnał kupna zaraz pod tym oporem z D1.
Zrobiłeś to, ale ja osobiście bezwzględnie nie otwieram pozycji jeśli wyższy TF wybitnie w tym przeszkadza. Jeśli cena zamknęłaby się na D1 nad Kijun i byłby sygnał kupna z H4 wtedy sytuacja byłaby zupelnie inna.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Rademenez
Stały Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 07:48
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 17 paź 2014, 06:55

W większości przypadków zamykam pozycję po przecięciu KS. W tym przypadku liczyłem na odbicie od chmury. Dodatkowo poprzedni płaski poziom KS był dla mnie sl. Patrząc na d1 widać że cena parę razy go respektowała.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Goichi Hosada once said about this in the mid 80′s;
“Of the 10,000 or so people who are practicing and trading ichimoku, only about 10 really understand it.”

no avatar
Karpatym
Posty: 6
Rejestracja: sobota 04 paź 2014, 20:02

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 17 paź 2014, 08:02

Dzięki nie zwróciłem uwagi na kijun z d1, tzn zwróciłem ale go zbagatelizowalem, Rademenez A nie za duże było sl? jakby cena poszła w chmure to grubo ponad 100 pipow być Ci wycielo.
Czy ktoś sie ustosunkuje do moich wejść z eu i uj?

no avatar
Rademenez
Stały Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 07:48
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 17 paź 2014, 08:47

USDJPY cena dochodzi na D1 do chmury wzrostowej od której może się odbić.
EURJPY
Sl około 100 pipsów był dla mnie do przyjęcia, bo patrzyłem również na D1 gdzie było wyjście z chmury. Wszedłem wcześniej w pokazanym przez Ciebie miejscu. Wyjście było spowodowane dojściem ceny do SSA na D1(niebieska linia) gdzie powstało małe niezdecydowanie rynku i możliwość odbicia w górę. Ponowne wejście to pokonanie tego poziomu czyli wyjście z chmury na D1.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Goichi Hosada once said about this in the mid 80′s;
“Of the 10,000 or so people who are practicing and trading ichimoku, only about 10 really understand it.”

no avatar
Rademenez
Stały Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 07:48
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

wtorek 21 paź 2014, 17:32

Nikt nic nie handluje? :bigsmile:
USD/CAD
Wejście z H1. Liczę na dojście do KS na D1, a może dalej...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Goichi Hosada once said about this in the mid 80′s;
“Of the 10,000 or so people who are practicing and trading ichimoku, only about 10 really understand it.”

no avatar
walus349
Posty: 45
Rejestracja: wtorek 18 mar 2014, 00:28
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

wtorek 21 paź 2014, 18:41

Witajcie,

Czy istnieje zamknięty temat na forum dotyczący ichimoku? Jeśli tak prosiłbym o możliwość dostępu.

Awatar użytkownika
jac
Stały Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: piątek 18 sty 2013, 21:36
Lokalizacja: tu i tam

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

wtorek 21 paź 2014, 20:10

Rademenez pisze:Nikt nic nie handluje? :bigsmile:
Coś tam handlujemy;)
EUR/GBP
http://scr.hu/1vn3/j42yh
Zaatakujemy ostatnie szczyty na indeksach?
DAX
http://scr.hu/1vn3/lmbp6
NASDAQ
http://scr.hu/1vn3/uauox

Miniaturek wykresów nie wkleję bo nie wchodzą na forum. Wyskakuje błąd: "Nie można określić wymiarów obrazka"

no avatar
Karpatym
Posty: 6
Rejestracja: sobota 04 paź 2014, 20:02

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 22 paź 2014, 00:05

Ja póki co obserwuje, eur-usd wygląda ciekawie, na h4 możliwe wyjście z chmury dołem co byłoby okazją na sella, wprawdzie chs nad ceną ale jeśli cena wyjdzie z chmury to chs przebije zarówno cene jak i ts i ks.
Jeżeli chodzi o wyższe tf na D1 cena przecięła ks i ts zamykając się pod nimi, co może wskazywać na powrót do spadkowego trendu.
na w1 choć cena dość daleko od chmury i płaski ssb to cena odbiła się od oporu na 1.2819 który w przeszłości trzykrotnie sprawdzał się jako wsparcie(zaznczone prostokątami na rysunku w1)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Karpatym
Posty: 6
Rejestracja: sobota 04 paź 2014, 20:02

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 22 paź 2014, 14:06

Poki co sprawdza sie moj scenariusz z eur usd, cena wyskoczyla dolem z chmurki i siedze tam od 1.2387, swieczka bardzo fajnie zakonczyla sie pin barem wiec licze na dalsze spadki.

Co sadzicie o usd chf? Cena wyskoczyla gora z chmur a na d1 wyszla nad linie ks

Awatar użytkownika
jac
Stały Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: piątek 18 sty 2013, 21:36
Lokalizacja: tu i tam

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 22 paź 2014, 14:15


no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 22 paź 2014, 17:54

DJ dzienny.

Chwilowo transakcje na demo. Moze jeszcze pod koniec tego miesiaca wroce na real za mala kwota.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
max99
Posty: 40
Rejestracja: wtorek 28 sty 2014, 22:27

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 24 paź 2014, 21:46

Cześć.
Czy ktoś z was próbował skalpować na Ichi w przedziale 15-30 sekundowym?

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

niedziela 26 paź 2014, 13:14

Nie polecam.

Oprócz tego, że taki system ma kilkadziesiąt razy mniejsze szanse na sukces niż system na D1, to wystarczy nałożyć Ichimoku na mały TF i zobaczyć czy cena "słucha" się lini Ichimoku
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Chris565
Posty: 13
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 10:38

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 29 paź 2014, 13:47

Witam po przerwie :) Dawno mnie tu nie było. Dzisiejszy mały trade:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 29 paź 2014, 17:35

Jak Ci się Chris spisuje Ichi ogólnie na 30m?

Widzę parę z NOK, więc pewnie sporo ich obserwujesz na raz ;)

Ustawienia oryginalne do takiego TF?
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości