Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

ODPOWIEDZ

no avatar
adamczar1
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 06 sie 2013, 18:04

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 04 gru 2013, 22:24

Mam pytanie, czy jeśli w takim wypadku jak na obrazku, cena odbije się od chmury ale nadal będzie pod tenkan i kijun to czy nadal to byłby sygnał do wejścia?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
konto usuniete

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 04 gru 2013, 22:34

Oczywiście, bo Ichimoku to nie kwestia gry na cenie ale na składnikach Ichimoku.

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 05 gru 2013, 09:49

Siema , Samczyk :-), ja dodam tylko że w Ichimoku masz kilka rodzajów wejść, silniejsze i słabsze. Polecam eboka Grega czy filmy Samczyka na youtube

https://www.youtube.com/channel/UCHMw54 ... HsQ/videos
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
konto usuniete

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 05 gru 2013, 10:10

No wiesz Mikrobi, Samczyk to ja :)

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 05 gru 2013, 10:33

RZUTOKIEM pisze:No wiesz Mikrobi, Samczyk to ja :)

Ja wiem że to Ty :-) linka do Twojego kanału dałem koledze co pytał o setup :-)
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 05 gru 2013, 14:17

Dzięki Microbi za linka, poprawiłeś mi humor na kolejne kilka tygodni.

no avatar
adamczar1
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 06 sie 2013, 18:04

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 05 gru 2013, 23:41

ebooka zakupiłem:P ale jak się czegoś nie jest pewnym to warto zapytać ludzi mądrzejszych od siebie:P a poza tym, nie wiecie czy prowadzi ktoś systematyczny i aktualny dziennik swoich zagrań? Wiadomo, że najlepiej uczyć się systemu na podstawie zagrań:)

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 06 gru 2013, 10:20

pmleczko pisze:Dzięki Microbi za linka, poprawiłeś mi humor na kolejne kilka tygodni.
:-) To się cieszę :-) Osobiście nie gram ichimoku, ale czasami się zdarzy na jednym koncie :celebr: Generalnie technika świetna i godna polecenia. Co do filmów Pawła, są świetne, np. bagatelizowałem w technice Ichimoku chinkou span, Paweł to świetnie w filmach wyjaśnia. Jak Greg swoją stronkę zmieni to może też takie filmy by naprodukował jako dodatek.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

niedziela 08 gru 2013, 20:27

To tutaj jeszcze mój webinar http://www.youtube.com/watch?v=QOLgKH15LGw
Prawie 4000 wyświetleń - jak na Forex w Polsce nie jest źle.

Dodam, że przygotowując się do niego przeczytałem praktycznie wszystko co jest dostępne o Ichi w ludzkich językach, oraz sporo w nieludzkim (japońskim) między innymi po to, żeby mieć prawidłową wymowę.

Swoją drogą też badałem zachowanie pojedynczych składowych Ichi i mam spore zaufanie do strategii.

Jednak osobiście odszedłem daleko od tego co przedstawia np. Grzegorz, bo moim zboczeniem jest szukanie zawsze możliwe małego (logicznego) stop lossa i wyciąganie jak najlepszego R:R.
10:1 zysk/ryzyko nie jest rzadkością teraz także wydaje mi się, że droga słuszna chociaż kosztem oczywiście skuteczności. Zawsze coś za coś ;) Jednak wolę mieć komfort taki, że mogę się pomylić nawet kilka razy, a później 1 pozycją zarobić więcej niż straciłem nawet w 4-6 stratach pod rząd.

Również połączyłem siłę sygnału z ryzykiem kapitału co samo przez się wydaje się dość logiczne biorąc pod uwagę to, że Ichimoku z założenia narzuca sygnały słabe i mocne, linie ułożone dobrze, bardzo dobrze, źle, jak również wyższy TF może być różnie interpretowany: zabraniający transakcji, neutralny czy ją wspomagający.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Adam45
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 21 maja 2013, 11:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

poniedziałek 09 gru 2013, 09:25

Microbi pisze:
pmleczko pisze:Dzięki Microbi za linka, poprawiłeś mi humor na kolejne kilka tygodni.
:-) To się cieszę :-) Osobiście nie gram ichimoku, ale czasami się zdarzy na jednym koncie :celebr: Generalnie technika świetna i godna polecenia. Co do filmów Pawła, są świetne, np. bagatelizowałem w technice Ichimoku chinkou span, Paweł to świetnie w filmach wyjaśnia. Jak Greg swoją stronkę zmieni to może też takie filmy by naprodukował jako dodatek.
Microbi z całym szacunkiem ale czy ty masz coś wspólnego z taka postacia jak "Kichol" z Investio?
„Inwestowanie jest jak wchodzenie po drabinie, każdy człowiek wie jak się to robi, lecz nie każdy wie gdzie ją przystawić” Warren Buffet

no avatar
adamczar1
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 06 sie 2013, 18:04

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

poniedziałek 09 gru 2013, 10:30

Akhh pisze:To tutaj jeszcze mój webinar http://www.youtube.com/watch?v=QOLgKH15LGw
Prawie 4000 wyświetleń - jak na Forex w Polsce nie jest źle.

Dodam, że przygotowując się do niego przeczytałem praktycznie wszystko co jest dostępne o Ichi w ludzkich językach, oraz sporo w nieludzkim (japońskim) między innymi po to, żeby mieć prawidłową wymowę.

Swoją drogą też badałem zachowanie pojedynczych składowych Ichi i mam spore zaufanie do strategii.

Jednak osobiście odszedłem daleko od tego co przedstawia np. Grzegorz, bo moim zboczeniem jest szukanie zawsze możliwe małego (logicznego) stop lossa i wyciąganie jak najlepszego R:R.
10:1 zysk/ryzyko nie jest rzadkością teraz także wydaje mi się, że droga słuszna chociaż kosztem oczywiście skuteczności. Zawsze coś za coś ;) Jednak wolę mieć komfort taki, że mogę się pomylić nawet kilka razy, a później 1 pozycją zarobić więcej niż straciłem nawet w 4-6 stratach pod rząd.

Również połączyłem siłę sygnału z ryzykiem kapitału co samo przez się wydaje się dość logiczne biorąc pod uwagę to, że Ichimoku z założenia narzuca sygnały słabe i mocne, linie ułożone dobrze, bardzo dobrze, źle, jak również wyższy TF może być różnie interpretowany: zabraniający transakcji, neutralny czy ją wspomagający.
Film oglądałem dosyć pożyteczny dla początkującego:) ciekawy jestem czy jest możliwość dostępu do reszty w jakiś sposób:P

Jeśli chodzi o ilość strat i zysków to jako początkujący pewnie miałbym problem z psychiką żeby wytrzymać 6 strat i pewnie na tej 1 dobrej za szybko bym zamykał:P

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

poniedziałek 09 gru 2013, 11:32

Na razie nie ma możliwości uzyskania dostępu. Tutaj wszystko jest robione po marką Forex University i ja materiałami dysponować nie mogę.

Raczej będzie kolejne szkolenie off-line w połowie 2014 roku. Swoją drogą cały czas trading ewoluuje i powstają narzędzia go wspomagające. Również przedstawianie systemu wymaga ściślejszego zastosowania jasnych zasad od początku do końca co i mi życie ułatwia ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

poniedziałek 09 gru 2013, 14:20

Adam45 pisze:
Microbi pisze:
pmleczko pisze:Dzięki Microbi za linka, poprawiłeś mi humor na kolejne kilka tygodni.
:-) To się cieszę :-) Osobiście nie gram ichimoku, ale czasami się zdarzy na jednym koncie :celebr: Generalnie technika świetna i godna polecenia. Co do filmów Pawła, są świetne, np. bagatelizowałem w technice Ichimoku chinkou span, Paweł to świetnie w filmach wyjaśnia. Jak Greg swoją stronkę zmieni to może też takie filmy by naprodukował jako dodatek.
Microbi z całym szacunkiem ale czy ty masz coś wspólnego z taka postacia jak "Kichol" z Investio?

lol, a to czemu takie skojarzenie :-) Nie nie mam nic wspólnego z Investio :-)
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

poniedziałek 09 gru 2013, 17:36

Mały SL ma swoje zalety, mozna szybko odrobić stratę czy jak pisze Marcin jedno TP odrabia kilka strat, czyste Ichimoku wymaga dużych SL ( zamknięcie świecy ) ale też ma to plusy , wszystko rozbija się o odpowiedni MM.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

niedziela 15 gru 2013, 17:13

Znalazłem kilka screenów z dziennika Foreign'a z nawigatora, którego to już kilka lat tam nie ma(dziennika). Mam nadzieje że się nie obrazi :joy:

Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Greg68E
Stały Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:27

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

niedziela 15 gru 2013, 18:22

Witam Wszystkich
Swieta ida i cena juz nie jest taka szybka, wprawdzie osiaga targety ale troche to trwa, cadjpy H4 i D1
tu wszystko bylo ok ale cena sie meczyla:

a jak potem zachowala sie cena i czy dotarla do wielkiego oporu zaznaczonego czerwona strzalka zobaczcie u siebie.


Korzystajac z okazji zycze wszystkim Zdrowych i Pogodnych Swiat Bozego Narodzenia
Greg

PS kolejnosc obrazkow odwrocona pierwszy na samym dole itd
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

poniedziałek 16 gru 2013, 10:14

Miło Cię widzieć Greg. Mam nadzieję, że częściej się podzielisz wiedzą.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Tadzio
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 18 sie 2013, 23:30

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

poniedziałek 16 gru 2013, 14:24

Co do ichimoku, w ostatnim czasie często mam sytuację, iż cena po wyjściu z chmury szybko do niej wraca i zdarza sie, ze w szybkim tempie przebija chmurę z drugiej strony. Grając z średnio szerokim sl jestem obarczony częstymi wycinkami. Napiszcie jak radzicie sobie w takich sytuacjach?


http://www.mql5.com/en/charts/1181507/x ... fxsalt-ltd

http://www.mql5.com/en/charts/1181510/g ... fxsalt-ltd

http://www.mql5.com/en/charts/1181519/n ... fxsalt-ltd

no avatar
Greg68E
Stały Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:27

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

poniedziałek 16 gru 2013, 23:18

Witam
opis na obrazkach wiec nie bede sie rozpisywal, podobna sytuacje opisalem na 27 stronie mojego ebooka, ostroznie zawsze jesli mamy do czynienia z silnymi trendami na d1.
Jak zwykle pierwszy obrazek na samym dole
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości