Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

ODPOWIEDZ
no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 24 wrz 2014, 16:29

Nie doprecyzowalem, Akhh - teraz mam na mysli pozycje zajete od niebieskiego prostokata - tam wszystkie linie byly ok z tego co mi sie wydaje. Nie chodzi mi teraz o ta ktora jest otwarta, tylko o te zamkniete.

no avatar
lobotom
Stały Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: piątek 28 mar 2014, 01:15

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 24 wrz 2014, 22:07

Mam pytanie o Wasze sposoby wychodzenia z pozycji. Nie ukrywam, że ogólnie stosuję zasadę opisaną przez Grega (wersja dla początkujących), gdzie ruchomym sl jest linia kijun. Z jednej strony wiem, że dzięki temu zarobek może być 2-3 razy większy niż stosując metodę wychodzenia na określonym tp. Z drugiej któryś raz z rzędu ucieka mi całkiem fajny zarobek. Ostatni przykład to eurnzd.
Pierwsze wejście po przecięciu ts z ks nad chmurą wzrostową, chikou ponad ceną. Drugie wejście po sygnale "trzech linii". Oba zakończone stratą - niedużą i nieco większą.
Wiem, że po takich wyskokach rynek lubi wrócić do równowagi, z drugiej strony, trzymamy się zasad wychodzenia na ks, które przyznaję, są dla mnie przejrzyste i sensowne. A może same wejścia nie były ok?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
rafal_r
Stały Bywalec
Posty: 169
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 06:25
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Odp: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

środa 24 wrz 2014, 22:23

Ja w swoim tradingu dodaje strefy wsparcia/oporow w celu okreslenia TP i najczesciej w sytuacjach kiedy wiem ze moge miec problem z dostepem do platformy .Sa strefy ktore maja wieksze znaczenie i mimo mocnego sygnalu ichimoku cena moze nie poszybowac zbyt wysoko i zatrzyma sie na t
akim poziomie albo nie w krotkim terminie.

Wysyłane z mojego U8815 za pomocą Tapatalk 2

no avatar
Rademenez
Stały Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 07:48
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 25 wrz 2014, 05:42

@lobotom
Wszystko zrobiłeś ok. Sam miałem parę takich wejść i przeważnie po stracie zauważałem że na D1 jest płaska Senkou Span B przyciągająca cenę. Jedyne zastrzeżenie to do drugiego wejścia. Już pisałem o tym, im większa świeca wybijająca z chmury tym większe prawdopodobieństwo że zawróci. Lepiej poczekać jak Kijun-sen się ruszy i wtedy ewentualnie dokładać pozycję.
Goichi Hosada once said about this in the mid 80′s;
“Of the 10,000 or so people who are practicing and trading ichimoku, only about 10 really understand it.”

no avatar
lobotom
Stały Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: piątek 28 mar 2014, 01:15

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 25 wrz 2014, 07:33

A eurnzd znów w górze :joy:
Dobrze, że nzdusd pięknie zarabia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 25 wrz 2014, 09:44

Dziekuje za opis mojej otwartej wczoraj pozycji na CADJPY.
Mam jeszcze kilka pytan i zalaczam screeny.

Pytania w screenach. Zaznaczone prostokaty bez pytan to wg mnie byly mocne sygnaly. Czy gdy sie tworzyly to rowniez byly mocne czy ocena kogos bardziej obeznanego ze strategia bedzie inna?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Arg
Stały Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: środa 03 kwie 2013, 21:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 25 wrz 2014, 09:58

Wrzucam slajd dla tych którzy jeszcze się zastanawiają, czy skalpować ichi na 1-5 min i po dniu pracy łykać prochy na ciśnienie czując się jak koń po westernie, czy wypić melise żeby ręce nie świerzbiły i wejść raz a dobrze na d1 i przesuwać SL mając po 2 miesiącach 4x włożone w pozycje depo :joy: Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Rademenez
Stały Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 07:48
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 25 wrz 2014, 09:59

Wszystkie zaznaczone miejsca, to byłe dobre wejścia. Co do GBPAUD i EURAUD to wybicie z chmury spadkowej do góry to jest słaby sygnał. Pytanie czy z niego rezygnować?:) W obu przypadkach był jeszcze mały pullbeck w okolice Kijun-sen i dopiero kontynuacja poparta przez wszystkie linie. Wchodząc w pozycje musisz sobie odpowiedzieć na pytanie ile możesz zaryzykować? Grać wszystkie sygnały czy tylko perełki, których jest mniej ale dają lepsze rezultaty.
Goichi Hosada once said about this in the mid 80′s;
“Of the 10,000 or so people who are practicing and trading ichimoku, only about 10 really understand it.”

no avatar
Rademenez
Stały Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 07:48
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 25 wrz 2014, 10:08

@Arg
Piknie !Dobrze!
Goichi Hosada once said about this in the mid 80′s;
“Of the 10,000 or so people who are practicing and trading ichimoku, only about 10 really understand it.”

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 25 wrz 2014, 10:08

CAD/JPY - chodzi o przecięcie linii Ichi? Jak dla mnie logiczny SL tam jest zbyt daleko od wejścia.

EUR/AUD - zaznaczyłeś prostokąt tam gdzie było wejście w sell? Jeśli chodzi o buy to moment wybicia z chmury i SL pod tą poprzednią świecą spadkową. Dalej są takie dwie świece spadkowa - która zamykałaby longa i kolejna wzrostowa, która jest sygnałem kupna ze SL poniżej jej minimum

EUR/CAD - 2 sygnały - pierwszy wyjście z chmury i całkiem dobry SL, drugi długa świeca spadkowa testująca górnym knotem Kumo. Lubię takie sygnały bo SL jest wtedy małe zaraz nad świecą.

GBP/AUD - Wejście w buy przy wybiciu z chmur - ale bardzo duży SL - osobiście nie wchodzę w takie sygnały za mały potencjał. Silnego sygnału to tak naprawdę nie ma - przynajmniej z tych, których ja używam odbicia/wybicia.

GBP/CAD - Greg pisał o dobieraniu pozycji po odbiciu od Tenkan. Robiłem sporo badań, obserwując zachowanie samego Tenkan i uważam, że ta linia jest nic nie warta sama w sobie. Cena respektuje ją zbyt mało, jedyne do czego może się przydać oprócz przecięć z Kijun i nachylenia, to jej przebicie oczywiście zgodnie z zasadą Ichi sugeruje, że cena dojdzie do kolejnej linii Ichi - czyli w trendzie najczęściej Kijun

GBP/JPY - Tutaj wejście jest po wybiciu z chmury, a idealny, piękny i śliczny sygnał to ten pin bar 2 świeece po wybiciu z chmury testujący świecę. Dlaczego? Dlatego, że można SL stawiać pod nim i taka pozycja potrafi zarobić i 20 x więcej niż wynosiło ryzyko. W tym przypadku, oczywiście pod warunkiem zamknięcia w dobrym miejscu mogło być w tych okolicach ;)
W miejscu zaznaczonym przez Ciebie jak dla mnie sygnału z Ichimoku brak. Tak jak mówię nie uznaję sygnału 3 linii, zmiany koloru chmury etc. Ichimoku ma być przejrzyste - a sygnał 3 linii dla mnie taki nie jest.

GBP/USD - sygnał zaraz po wybiciu z chmury. Bardzo ładny bo SL można blisko stawiać. Kolejny jest niżej w momencie przecięcia linii - jednak tak na oko ze 2x przynajmniej większy SL powinien być.

NZD/JPY - tu troszkę fałszywych sygnałów było przed tym co zaznaczyłeś. Bo wcześniejsza bardzo ładna świeca pin bar zakończyła by się stratą (chyba że ktoś gra bez SL zamykając pozycje po zamknięciu świecy - osobiście nie polecam, bo jak się kiedyś nadziejecie na ruch 200-300pips w drugą stronę to zaboli i to mocno). Tam gdzie zaznaczyłeś taka duża świeca odbijająca od chmury - to sygnał. Takie coś proponuję rozgrywać jak pin bary - buy stop na 50% zniesienia świecy - pozwala to bardzo zmiejszyć SL, powiększając sporo potencjał transakcji.

USD/JPY - w miejscu, które zaznaczyłeś nie ma klasycznego sygnału bo linie się pokrywają. Oczywiście można zagrać na takie odbicie, ale to troszkę naciągane. Najlepszy sygnał jak dla mnie to sporo później takie odbicie pin barem od linii Kijun. Malutki SL jak ktoś trzyma pozycję to ma pewnie dobre 20:1 zysk:ryzyko.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 25 wrz 2014, 10:29

CADJPY - 50 pipsow to za daleki SL ? Chodzilo mi o wejscie na jednej z tych swiec pomiedzy czarnymi kreskami.
EURAUD tak jak zaznaczylem mialem na mysli.

Ilu ludzi tyle interpretacji, dziekuje za Twoja opinie. Ja bym bardziej uzywal Ichimoku do okreslenia sily trendu. Tego ktory trwa lub momentu zmiany trendu, na ile ta zmiana jest powazna w dalszej perspektywie. Na sygnal wszystkich linii ja rowniez patrze, dla mnie wtedy jest to potwierdzenie sily trendu.

Jestem jeszcze ciekaw interpretacji Grzegorza.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 25 wrz 2014, 10:30

Ja stawiam SL na pod wsparciem, nad oporem. Tutaj klasyczne wsparcie jest dużo niżej.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Rademenez
Stały Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 07:48
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

czwartek 25 wrz 2014, 19:05

EURUSD - chwila przerwy w spadkach?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Goichi Hosada once said about this in the mid 80′s;
“Of the 10,000 or so people who are practicing and trading ichimoku, only about 10 really understand it.”

no avatar
lobotom
Stały Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: piątek 28 mar 2014, 01:15

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 26 wrz 2014, 07:47

Dziś rano zamknięte ostatnie pozycje. Tydzień na sporym plusie, a teraz czas odpocząć. Dzięki wszystkim za wskazówki i odpowiedzi na moje liczne wątpliwości. Do poniedziałku, spokojnego weekendu życzę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Chris565
Posty: 13
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 10:38

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 26 wrz 2014, 09:19

Gratulacje, ja jeszcze minus.

no avatar
zaccny
Stały Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: sobota 21 gru 2013, 21:28

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 26 wrz 2014, 10:30

Ja w otwartych pozycjach mam 218% na plus ;-) ale to konto do gry z d1 z dość małym kapitałem i dość dużym ryzykiem

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 26 wrz 2014, 12:31

zaccny
Nie krepuj sie i wklej screeny z otwartymi pozycjami !smail! (bez wielkosci)

no avatar
zaccny
Stały Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: sobota 21 gru 2013, 21:28

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 26 wrz 2014, 13:46

Postaram się w wolnym czasie ale tak naprawdę z tych pozycji jest zaledwie 600 pips a to na interwał dzienny trochę mało ;-)

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 26 wrz 2014, 14:39

GBPUSD sell.

Ogladalem jeszcze kilka razy filmiki Grzegorza o MM i za kazdym razem pewnie i tak mi cos umknie.
ALe wejscia widze ze czasem sa robione np wyjscie dolem z chmury wzrostowej ale linie ukladaja sie spadkowo od dluzszego momentu i ladny short wychodzil z tego. I jak widze nie ma jednoznacznej intepretacji Ichimoku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Ichimoku Trading - strategia inwestycyjna na Forex

piątek 26 wrz 2014, 15:55

Jak na ironię z D1 wejście na Kablu było sporo wyżej ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości