Cena i czas - reszta to iluzja.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
freud00
Posty: 47
Rejestracja: piątek 07 wrz 2012, 17:29
skype: batszebka
Lat na Forex: 3
Lokalizacja: Białystok

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

sobota 15 wrz 2012, 20:41

MaRCHeW pisze:Możesz tylko wyjaśnić co to jest "tigger"?
przez "trigger" rozumiem ostatnie potwierdzenie/spełnienie ostatniego warunku, który daje sygnał do pociągnięcia za spust i zajęcia pozycji. Wybacz, może zbyt technicznie i prosto podchodzę do tego. Być może zbyt prozaicznie i przyziemnie patrzę na to co zaproponowałeś.
Skoro mamy model, który wszyscy widzieli i narysował go Grio to jest to dla mnie baza do dalszej nauki i wniosków. Natomiast moje pytanie dotyczyło takich właśnie drobnych aspektów technicznych, które czynią Twoje widzenie rynku bardziej przyswajalne. Przynajmniej na tym etapie. Ja rozumiem, że z Twojej perspektywy takie rzeczy mogą nie mieć znaczenia i zupełnie nie widzisz celowości w poruszaniu takich tematów.
Z drugiej strony, jak na razie, patrząc na model i na wykresy widzę po prostu zależność związaną z ustawieniem średnich, które musza być na podobnym etapie swojego cyklu na poszczególnych TF'ach. I w zasadzie sprowadza się to do tego, że najlepiej jak średnie osiągają ekstremum, co rynek uznaje za wyjście "po za zakres" i wtedy następuje negacja i odwrócenie spirali. Pytanie czy to jest widzenie 2D? Pytanie czy nie dopisujemy sobie pewnych mitologii do tego? Gdzie jest granica?

Grio pisze, że pomału uczy się dostrzegać coś o czym tu gadamy od początku. Spoko, naprawdę gratulacje. Grio możesz to jakoś opisać w jaki sposób zacząłeś dostrzegać trzeci wymiar? Po prostu siedziałeś parę godzin bez przerwy i się wpatrywałeś w ekran czy szukałeś czegoś konkretnego i to dostrzegłeś? Wiedziałeś czego szukać mniej więcej czy pojechałeś na żywioł?

Marchew, co byś zrobił na miejscu człowieka, który chce nauczyć się i zrozumieć Twoje podejście do rynku?


pozdro,
Freud

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

sobota 15 wrz 2012, 20:54

Witam.
freud00 pisze:Z drugiej strony, jak na razie, patrząc na model i na wykresy widzę po prostu zależność związaną z ustawieniem średnich, które musza być na podobnym etapie swojego cyklu na poszczególnych TF'ach. Pytanie czy to jest widzenie 2D? Pytanie czy nie dopisujemy sobie pewnych mitologii do tego? Gdzie jest granica?
Właśnie, nie wiem czemu tendencja jest taka by robić z wątku "ufo", "czary mary" czy "coś nadnaturalnego".
Cały czas piszę, że zrozumienie koncepcji wymaga czasu, a sam system jest bardzo prosty. Jak każdy system, który można znaleźć w sieci.
Patrzenie 3D nie polega na szukaniu "sam nie wiem czego", tylko na odpowiednim zebraniu wszystkich TF'ów w całość, by zobaczyć pewien obraz ceny w czasie (w jakim momencie się aktualnie znajdujemy). Średnie w tym pomagają. A wzmianka o obrazach stereoskopowych jest tylko pewną przenośnią (choć bardzo trafną jeśli już ktoś zacznie łapać o co chodzi).
freud00 pisze:Grio pisze, że pomału uczy się dostrzegać coś o czym tu gadamy od początku. Spoko, naprawdę gratulacje. Grio możesz to jakoś opisać w jaki sposób zacząłeś dostrzegać trzeci wymiar? Po prostu siedziałeś parę godzin bez przerwy i się wpatrywałeś w ekran czy szukałeś czegoś konkretnego i to dostrzegłeś? Wiedziałeś czego szukać mniej więcej czy pojechałeś na żywioł?
Grio poprostu powoli zaczyna składać to wszystko w całość. Im więcej skupia się na rozwiązaniu problemu i im więcej patrzy na średnie analizując różne możliwość, tym to wszystko zaczyna mu się składać w pewną całość - umysł się przyzwyczaja.
freud00 pisze:Marchew, co byś zrobił na miejscu człowieka, który chce nauczyć się i zrozumieć Twoje podejście do rynku?
Czytać wątek i robić to samo co napisałem wyżej. Będzie Ci "czacha dymić", na pewno będziesz dużo wyzywał, klął i pewnie kilka razy stwierdzisz, że to wszystko jest g.... warte gdy kolejny pomysł okaże się droga nie w tym kierunku ale tak musi być :mrgreen:

Dlatego też podkreślałem, że nie wszyscy dadzą radę.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

PS. Co do tiggerów i układów średnich postaram się odpisać Ci jutro.

Awatar użytkownika
grio
Stały Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 21:58

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

niedziela 16 wrz 2012, 00:03

MaRCHeW pisze:Nie żebym chciał Ci kadzić Grio ale naprawdę lubię czytać Twoje wpisy :mrgreen:
Cieszę się. Piszemy więc dalej :mrgreen:
MaRCHeW pisze:Nie ma się czym przejmować. Pamiętasz jak patrzyłeś na te obrazy i gdy pierwszy raz udawało Ci się zobaczyć jakiś zarys tego co jest "w środku", jednak po chwili obraz niknął, bo oczy nagle uciekły na bok i skupienie prysło?
Będzie dobrze, z czasem to przyjdzie kierunek masz jak najbardziej słuszny!
Dzięki. Drążę więc dalej. Oczy bolą ale cóż zrobić... :-P
freud00 pisze:Grio możesz to jakoś opisać w jaki sposób zacząłeś dostrzegać trzeci wymiar?
Nie wiem co Ci odpowiedzieć. Kiedy zacząłem czytać wątek było kilkanaście stron (po wycince). Za pierwszym razem niewiele zrozumiałem. Kilka kolejnych też nic nie dało. Spisałem więc wszystkie istotne wypowiedzi do zeszytu i kiedy byłem poza domem zaglądałem do niego. Co zdanie zatrzymywałem się i wyobrażałem sobie. Cenę, czas, strumień, TF'y. Wątek czytałem wiele razy co chwilę spoglądając w wykres. Posty Karola zmuszają do myślenia, trzeba kombinować, segregować to co widać na wykresach. Jak pisałem poza domem też się uczyłem a że bez komputera to trzeba było wyobrażać sobie wykres a że jak było tu wiele razy powiedziane, że cena jest strumieniem to łatwiej było to wyobrażać sobie graficznie. Pisałem w którymś poście, że nową wiedzę przyswajam ciężko więc muszę sobie jakoś radzić.
Głupio mi to wszystko pisać bo nie uważam, że ogarnąłem to wszystko, że mam wiedzę na ten temat. Za krótko w tym "siedzę". Nie chcę żeby ktoś tracił czas wzorując się na moich wypowiedziach bo mogą one być błędne.
Poniżej wstawiam screeny jak staram się "oglądać" wykres jednego TF'a. Pierwszy "spiralny" natomiast drugi uproszczony. Żółta spirala powinna być na świeczkach ale wtedy obraz byłby nieczytelny więc narysowałem wyżej. Sorry za niedokładne pociągnięcie linii ale dopadło mnie grypsko i ledwo siedzę przed monitorem.

Do wypowiedzi T-REX nie będę się odnosił bo większość zostało już napisane. Mam tylko prośbę żebyś nie zaśmiecał i tak jak zostało już powiedziane - otwórz własny wątek i opisz swoje podejście do rynku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

niedziela 16 wrz 2012, 05:51

Witam

Od razu zaznaczam, że jestem jedną z osób, która nie do końca ogarnia przedstawiony tu sposób patrzenia na rynek.

Jest przykładowo post Karola http://forum.rynek-forex.pl/viewtopic.p ... 5430#p5417 pod którym podpisuje się w 100%. Co więcej wydaje się, że na zadane tam pytania istnieją odpowiedzi trochę bardziej oczywiste niż kierunek jaki jest poszukiwany tutaj.

Mam jednak pytanie do Karola
- czy na końcu drogi jaka proponujesz do przejścia dyskutantom jest system przydatny do tradingu manualnego i zarabiający ?, inaczej system przydatny indywidualnym Traderom,

czy może tylko system przydatny w tradingu automatycznym tylko oparty na zasadach jakie można wyliczyć tylko za pomocą komputera Cray lub mu podobnych ?

Dlaczego pytam ? - w Twoim blogu trafiłem na posta http://blog.algotrader.pl/2012/06/25/jo ... gotraders/ i tak mi się skojarzyło, że mimo 8 lat patrzenia w wykresy chyba nie odniosłeś sukcesu na koncie indywidualnym na forex, bo nadal Interesujesz się pracą jako pracownik. Być może odniosłeś sukces i Twoje konto pęcznieje od $, a wszystko to hobby ?

Nie pytam złośliwie - pytam konkretnie w imieniu osób, które angażują się w temat - czego mogą spodziewać się na końcu drogi jaka sugerujesz.

Bo może to jest temat tylko dla osób zainteresowanych tradingiem automatyczny na poziomie HF i stąd nieporozumienie z T-REX.

Wydaje się, że gdyby było jasno powiedziane jaki jest cel i jaka grupa docelowa przedstawianego tu podejścia oraz jakich można się spodziewać rezultatów nie było by niepotrzebnego starcia z T-REX.

Pozdrawiam
Wojtek

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

niedziela 16 wrz 2012, 07:56

Witam.
wojtek_ea pisze:Witam

Od razu zaznaczam, że jestem jedną z osób, która nie do końca ogarnia przedstawiony tu sposób patrzenia na rynek.

Jest przykładowo post Karola http://forum.rynek-forex.pl/viewtopic.p ... 5430#p5417 pod którym podpisuje się w 100%. Co więcej wydaje się, że na zadane tam pytania istnieją odpowiedzi trochę bardziej oczywiste niż kierunek jaki jest poszukiwany tutaj.

Mam jednak pytanie do Karola
- czy na końcu drogi jaka proponujesz do przejścia dyskutantom jest system przydatny do tradingu manualnego i zarabiający ?, inaczej system przydatny indywidualnym Traderom,

czy może tylko system przydatny w tradingu automatycznym tylko oparty na zasadach jakie można wyliczyć tylko za pomocą komputera Cray lub mu podobnych ?

Dlaczego pytam ? - w Twoim blogu trafiłem na posta http://blog.algotrader.pl/2012/06/25/jo ... gotraders/ i tak mi się skojarzyło, że mimo 8 lat patrzenia w wykresy chyba nie odniosłeś sukcesu na koncie indywidualnym na forex, bo nadal Interesujesz się pracą jako pracownik. Być może odniosłeś sukces i Twoje konto pęcznieje od $, a wszystko to hobby ?

Nie pytam złośliwie - pytam konkretnie w imieniu osób, które angażują się w temat - czego mogą spodziewać się na końcu drogi jaka sugerujesz.

Bo może to jest temat tylko dla osób zainteresowanych tradingiem automatyczny na poziomie HF i stąd nieporozumienie z T-REX.

Wydaje się, że gdyby było jasno powiedziane jaki jest cel i jaka grupa docelowa przedstawianego tu podejścia oraz jakich można się spodziewać rezultatów nie było by niepotrzebnego starcia z T-REX.

Pozdrawiam
Wojtek
Każdy kto zrozumie działanie tego o czym tu mówimy będzie miał już do tego system oparty na średnich. System to nie problem Wojtek. Dodamy tylko do niego MM oparty na Fibo, ale to później.

Co do Twoich poszukiwań odnośnie mojej osoby, to posiadam własną firmę, a także pracuję dla PFSoftu. Praca nad Protraderem jest dla mnie czymś wiecej niż hobby, to nawet nie jest praca - to przyjemność :mrgreen:

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

niedziela 16 wrz 2012, 09:44

MaRCHeW pisze:Co do Twoich poszukiwań odnośnie mojej osoby
! Nie szukałem, byłem na Twojej stronie w związku z tym, że od wczoraj uczę się obsługi MultiCharts i patrzyłem czy u Cibie nie ma czegoś w tym temacie i tak mi się skojarzyło z treściami postów, które tutaj czytam, także w kontekście innego podejścia do średnich jak prezentuje inny użytkownik naszego forum.

Pozdrawiam
Wojtek

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

niedziela 16 wrz 2012, 09:51

Witam.
wojtek_ea pisze:
MaRCHeW pisze:Co do Twoich poszukiwań odnośnie mojej osoby
! Nie szukałem, byłem na Twojej stronie w związku z tym, że od wczoraj uczę się obsługi MultiCharts i patrzyłem czy u Cibie nie ma czegoś w tym temacie i tak mi się skojarzyło z treściami postów, które tutaj czytam, także w kontekście innego podejścia do średnich jak prezentuje inny użytkownik naszego forum.
W takim razie zwracam honor :)

BTW, na stronie FXMTF jest fajny tutorial: http://fxmtf.pl/pl/platformy_transakcyj ... rukcja.php

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
T-REX
Stały Bywalec
Posty: 164
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 10:46

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

niedziela 16 wrz 2012, 15:08

Jeszcze raz przepraszam wszystkich których uraziłem, post był prywatny ale po serii rozłączeń i włączeń neta (sąsiad u góry walił młotem) działałem w pośpiechu i zamiast wysłać PW wysłałem wiadomość ogólną. Był to komentarz do uduchowionej MOIM ZDANIEM formy jaką przybiera ten temat. Marchew masz rację- inaczej na to wszystko patrzę i staram się wszystko upraszczać do poziomu dla mnie zrozumiałego, wybacz, być może początek tematu sugerował, że jednak zostawisz na drodze więcej strzałek. Włączyłem się do dyskusji bo wydawało MI się, że rozmowa schodzi na manowce. Widocznie dostrzegłem w średnich coś innego niż Ty i faktycznie ciężko połączyć nasze punkty widzenia. Szanuję Twój dorobek zarówno na rynkach finansowych jak i wkład w to i inne fora internetowe.
Gdy odzyskałem kontrolę (na jakieś 5 minut) zauważyłem, że mleko się wylało. Mogłem skasować i udawać że nic się nie stało ale nie chciałem w zaistniałej sytuacji wyjść na hipokrytę. Czy zrobiłem dobrze czy źle nie wiem, taką podjąłem decyzję. Wyszło jak wyszło, jeszcze raz przepraszam. Nadmienię jeszcze tylko iż dopiero od 15 minut mam internet i dlatego trwało to tak długo. W obecnie zaistniałej sytuacji to mój ostatni post w tym wątku.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

niedziela 16 wrz 2012, 16:04

Witam.
T-REX pisze:W obecnie zaistniałej sytuacji to mój ostatni post w tym wątku.
Jak masz ochotę to pisz w tym wątku. Krytyczne podejście do tematu też jest mile widziane. Byle by było merytorycznie :)

Pozdrawiam
Karol Marchewka

no avatar
hering
Stały Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2012, 13:12

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 17 wrz 2012, 10:59

Wrzucam dwa obrazki. Jeden przedstawia swiece 34m i 3m w okresie dwoch dni. A drugi to srednie z tych samych TF. Jakosc nie jest jakas super ale moze komus cos to da.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 17 wrz 2012, 11:05

Witam.
hering pisze:Wrzucam dwa obrazki. Jeden przedstawia swiece 34m i 3m w okresie dwoch dni. A drugi to srednie z tych samych TF. Jakosc nie jest jakas super ale moze komus cos to da.
Hehe, fajnie kombinujesz. Pytanie tylko dlaczego akurat te 2 TF'y? A co z pozostałymi?

Pozdrawiam
Karol Marchewka

no avatar
brother
Stały Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2012, 12:59

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 17 wrz 2012, 11:26

13H>1h proponuje wyłączyć przy tym białą średnią na 1H będzie wyraźniej widać.
H1>m8

Hering widzę, że mamy podobny kierunek myślenia, jak możesz to podrzuć ten wskaźnik, który rysuje świece.

no avatar
hering
Stały Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2012, 13:12

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 17 wrz 2012, 12:41

MaRCHeW pisze:Witam.

Hehe, fajnie kombinujesz. Pytanie tylko dlaczego akurat te 2 TF'y? A co z pozostałymi?
Te dwa, bo zasugerowalem sie tym postem http://forum.rynek-forex.pl/viewtopic.php?p=5331#p5331 ale oczywiscie mozna wybrac inne dowolne. Pozostale TF sa w "glowie" :), po prostu ja to robilem metoda dosc prymitywna i nalozenie jeszcze dodatkowego wykresu calkowicie zamazuje obraz.
brother pisze:jak możesz to podrzuć ten wskaźnik, który rysuje świece.
Niestety ale wogle nie posiadam umiejetnosci programistycznych i jak juz pisalem metoda jest prymitywna, bo to nic innego jak nalozenie dwoch screenow w gimpie.
Nie obrazilbym sie jakby byl dostepny taki wskaznik :)

Ciekawym narzedziem byloby tez mozliwosc umieszczenie na jeden wykres tych srednich z roznych TF. Wtedy ladnie byloby widac zachowani sie ich - impuls na nizszym TF do "odwrotu" na wyzszych TF. Probowalem nalozyc standardowe srednie na wykres ale niestety nie sa one tak dynamiczne jak we wskazniku. Trzeba kombinowac dalej :)

no avatar
brother
Stały Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2012, 12:59

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 17 wrz 2012, 13:11

hering pisze:
Ciekawym narzedziem byloby tez mozliwosc umieszczenie na jeden wykres tych srednich z roznych TF. Wtedy ladnie byloby widac zachowani sie ich - impuls na nizszym TF do "odwrotu" na wyzszych TF. Probowalem nalozyc standardowe srednie na wykres ale niestety nie sa one tak dynamiczne jak we wskazniku. Trzeba kombinowac dalej :)
Wtedy było by znacznie łatwiej, dodatkowo można oznaczyć białe średnie innym kolorem(dopisanym do określonej wiązki na niższym). Kombinowałem kiedyś z łączeniem TF na Multicharts na 11 stronie naszego tematu wrzuciłem screena kiedyś, ale można było rysować jedynie bo cenach zamknięcia i bez średnich.

Awatar użytkownika
grio
Stały Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 21:58

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 17 wrz 2012, 14:12

Witam. Niestety też nie mam żadnych dodatkowych narzędzi.
Wrzucam moje dzisiejsze dwa wejścia. Proszę nie pytać na jakiej zasadzie wchodziłem bo naprawdę nie wiem. Od tego obserwowania średnich względem ceny, przewijania wykresów czuję, że warto wejść na "czuja:)" Tak jakby łapać fale mniejszych TF'ów względem większych. Jako, że obserwuję PT 2 a rachunek mam w AM wklejam screeny stąd i stamtąd. Ciekawe jest to, że analizy oparte były na podstawie zachowań ceny względem średnich na PT 2 a na M5 MT4 druga transakcja jest jakby kopią pierwszej. Przypadek?
Karol pisał o MM opartym na fibo więc pomyślałem, że też spróbuję. Jeśli SL mam np. 10p to TP musi być minimum dwie liczby ciągu dalej czyli 25, 26p (przyjąłem 1,6). Oczywiście nieznacznie może się różnić bo to zależy od sytuacji na wykresie ale w przybliżeniu tak zakładam. Na BE jeśli jestem przed komputerem przestawiam po osiągnięciu następnej liczby w ciągu fi względem SL czyli jeśli SL 10p to BE po 16p.
Pierwsza transakcja bez przestawiania na BE bo nie było mnie przy wykresie natomiast druga wg zasad.
1. TP +35 SL 14
2. TP +27 SL 11 BE przestawione po 16p ( wyszedłem z pozycji na +23 ponieważ cena doszła do TP natomiast nie zamknęło transakcji ze względu na spreed i cofnęła się więc wolałem nie ryzykować).

Prawdę mówiąc wklejam screeny bo to dwie pierwsze transakcje z "zasadami", oparte na tym wątku. Trochę może żeby się pochwalić(sorka) bo nie wiem jak będą wyglądały następne transakcje :-P

Drugie wejście było o godz. 13.45 naszego czasu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
brother
Stały Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2012, 12:59

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 17 wrz 2012, 14:39

Grio, a ten ruch do góry brałeś teraz pod uwagę? schemat pokazał ci koniec cyklu i powrót do trendu na d1?

Awatar użytkownika
grio
Stały Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 21:58

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 17 wrz 2012, 15:17

brother pisze:Grio, a ten ruch do góry brałeś teraz pod uwagę? schemat pokazał ci koniec cyklu i powrót do trendu na d1?
Na D1 nie wchodzę. Tylko na razie do H13. Nawet zastanawiałem się czy nie uwzględniać wykresów do H3 bo ciężko jest te wszystkie TF'y obserwować ale niestety przydają się. Tego ruchu up nie brałem pod uwagę. Średnie bardziej mówiły mi za down i pewnie gdyby cena jeszcze trochę niżej zeszła to szukałbym S i być może wtopił. Wolałem jednak zabrać to co zabrałem i czekać na dalszy rozwój.
Transakcje może były fartem ale zobaczymy co będzie dalej.

Ps. odnośnie tego "czuja" to nie jest to tak, że po prostu wydaje mi się że pójdzie tam czy tam od tego czy tamtego miejsca. Po prostu widzę falę i próbuję przy odpowiednich falach niższych TF'ów wskoczyć na tę wyższą. Oczywiście patrzę czy dana fala na którą chcę wskoczyć ma szansę "istnienia" czyli czy coś nie szykuje się przypadkiem na jeszcze wyższym TF.

no avatar
zicmar58
Stały Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 17:41
skype: zbigniewczerski
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 17 wrz 2012, 15:46

Witam, posiadam taki wskaznik, na jednym TF mozna nanieść wszelkie srednie z wyzszych tf, np na wykres m1, średnie z m5, m15, h1 itd. Jeżeli ktos jest zainteresoawny prosze o kontakt
Poznaj interpretacje średnich a zrozumiesz zachowanie ceny

no avatar
hering
Stały Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2012, 13:12

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 17 wrz 2012, 19:14

grio gratuluje pipsow, ale powiem szczerze, za na Twoich rysunkach nie umiem dostrzec tej teorii, o ktorej tu mowimy. Ja te rysunki widze nastepujaco, srednie ukladaly sie na wszytskich TF down wiec wchodzimy S. Nie ma tam ani jakiegos impulsu ani elementu budowy swiece itp. Nie bierz to jako atak na Twoja osobe, jedynie jest to tylko moje spostrzezenie po obejrzeniu screenow.

Ja sobie to tak wyobrazam, ze srednie na wyzszym TF pokazuja w ktorym miejscu jestesmy, tzn. czy np. idziemy jeszcze up i jest miejsce na L (szukamy wejscia na nizszym TF) czy moze juz caly ten impuls powoli wyhamowuje i przymierza sie do jakiejs korekty. Nie chodzi mi o jakies wrozenie ale o schematy.

Nie wiem, moze ide po prostu w zlym kierunku w tych poszukiwaniach.

Awatar użytkownika
grio
Stały Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 21:58

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 17 wrz 2012, 19:22

Jeszcze jedno wejście było dziś.

Sl 6p. TP 17p. Zaliczyłem SL.
Trochę nieszczęśliwie ale zaliczyłem. Z tych trzech transakcji mogę wyciągnąć wniosek, że mimo układania średnich trzeba najlepiej poczekać na cofnięcie w jednej fali ceny do ZL ze spirali wejścia. Trzeba się temu przyjrzeć.
Nie będę więcej wklejał screenów z transakcji bo tak naprawdę nic one nie wnoszą do tematu.

Jeśli ktoś będzie chciał przyjrzeć się bliżej temu wejściu to było one o 19.00 naszego czasu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości