Cena i czas - reszta to iluzja.

ODPOWIEDZ
no avatar
brother
Stały Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2012, 12:59

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 17 wrz 2012, 19:35

hering pisze:grio gratuluje pipsow, ale powiem szczerze, za na Twoich rysunkach nie umiem dostrzec tej teorii, o ktorej tu mowimy. Ja te rysunki widze nastepujaco, srednie ukladaly sie na wszytskich TF down wiec wchodzimy S. Nie ma tam ani jakiegos impulsu ani elementu budowy swiece itp. Nie bierz to jako atak na Twoja osobe, jedynie jest to tylko moje spostrzezenie po obejrzeniu screenow.

Ja sobie to tak wyobrazam, ze srednie na wyzszym TF pokazuja w ktorym miejscu jestesmy, tzn. czy np. idziemy jeszcze up i jest miejsce na L (szukamy wejscia na nizszym TF) czy moze juz caly ten impuls powoli wyhamowuje i przymierza sie do jakiejs korekty. Nie chodzi mi o jakies wrozenie ale o schematy.

Nie wiem, moze ide po prostu w zlym kierunku w tych poszukiwaniach.
I ja się podepnę pod opinię Heringa, wcześniej pisaliśmy o odpowiednio zbudowanych TF, aktualnych TF, schematach, cyklach, fali która rozwija się od najmniejszej do największej , o budowie świecy Nietrendowej itd było trochę "magicznie" ale jak napisał sam Karol to się przerodziło w zwykły system, tylko czy takie wejścia odnoszą się tych wszystkich zagadnień?


ps. i nie chodzi mi o żadną magię tylko, czy te wszystkie warunki(które ostatecznie musiałyby byś zdefiniowane) były brane przez ciebie pod uwagę?

Awatar użytkownika
grio
Stały Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 21:58

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 17 wrz 2012, 19:47

hering pisze:grio gratuluje pipsow, ale powiem szczerze, za na Twoich rysunkach nie umiem dostrzec tej teorii, o ktorej tu mowimy. Ja te rysunki widze nastepujaco, srednie ukladaly sie na wszytskich TF down wiec wchodzimy S. Nie ma tam ani jakiegos impulsu ani elementu budowy swiece itp. Nie bierz to jako atak na Twoja osobe, jedynie jest to tylko moje spostrzezenie po obejrzeniu screenow.

Ja sobie to tak wyobrazam, ze srednie na wyzszym TF pokazuja w ktorym miejscu jestesmy, tzn. czy np. idziemy jeszcze up i jest miejsce na L (szukamy wejscia na nizszym TF) czy moze juz caly ten impuls powoli wyhamowuje i przymierza sie do jakiejs korekty. Nie chodzi mi o jakies wrozenie ale o schematy.

Nie wiem, moze ide po prostu w zlym kierunku w tych poszukiwaniach.
Dzięki Hering. Oczywiście nie odbieram tego jako ataku a nawet przyznam Ci rację. Po południu zastanawiałem się na czym polega ten "czuj". Po transakcjach faktycznie wygląda to na nic innego jak podczepienie do "trendu" wyższej półki. Jedynie średnie wejścia były układane do przewidywanego ruchu. Z drugiej strony te wyższego rzędu są elementem tych jeszcze wyższych Muszę to przemyśleć bo chyba się zgubiłem.
hering pisze: czy moze juz caly ten impuls powoli wyhamowuje i przymierza sie do jakiejs korekty. Nie chodzi mi o jakies wrozenie ale o schematy.
Tutaj się zastanawiam. To brałem pod uwagę w tych transakcjach tzn. czy impuls ma jeszcze miejsce na kontynuację ruchu. Widziałem szanse na dalszy spadek więc wchodziłem.
Hm, sam nie wiem. Chyba nie może być tak, że siedzimy przed wykresami i czekamy aż większość TF'ów zacznie swój odwrót. Inaczej. Jeśli wiemy w jakim miejscu jesteśmy na wyższym TF'ie musimy podłączyć się się pod ten ruch szukając powrotu średnich w naszą stronę z niższych TF'ów a szukając wejścia na całkiem niskich.

Awatar użytkownika
grio
Stały Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 21:58

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 17 wrz 2012, 20:03

grio pisze:I ja się podepnę pod opinię Heringa, wcześniej pisaliśmy o odpowiednio zbudowanych TF, aktualnych TF, schematach, cyklach, fali która rozwija się od najmniejszej do największej , o budowie świecy Nietrendowej itd było trochę "magicznie" ale jak napisał sam Karol to się przerodziło w zwykły system, tylko czy takie wejścia odnoszą się tych wszystkich zagadnień?


ps. i nie chodzi mi o żadną magię tylko, czy te wszystkie warunki(które ostatecznie musiałyby byś zdefiniowane) były brane przez ciebie pod uwagę?
Post
A kiedy kończy się dany TF? Który TF?
Jeśli znamy fale np. na H5 to wiemy, że wokół niej rozchodzi się fala niższego TFa. Ostatecznie ta fala z H5 jest naszym "przewodnikiem". Jeśli rynek ma charakter spiralny, to wiemy, że cena z niższego TF'u znajdzie się na "orbicie" H5 w miejscu max odchylenia przeciwnego kierunku. Nie wiemy jednak dokładnie jakie to będzie miejsce. Możemy oczywiście przeliczać, wyznaczać ZL itp. Wszystko może to być jednak błędne. Jedyne co możemy zrobić biorąc pod uwagę średnie to czekać aż średnie z jeszcze niższych TF'ów pokarzą nam odwrót tych średnich które są orbitą H5.
A co jeśli widzimy, że idziemy zgodnie z "falą", nie zawierać transakcji? Nie szkoda pipsów? Co o tym myślicie?
Tak tylko kombinuję na wszystkie sposoby:)
Na obrazku odnośnie tekstu "a co jak jesteśmy tutaj" strzałka powinna wskazywać trochę niżej:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
grio
Stały Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 21:58

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 17 wrz 2012, 20:59

Jeszcze dopiszę odnośnie obrazka. Jeśli wiemy że wokół czarnej (która jest częścią jeszcze większej) mamy niebieską która tak naprawdę jest wykreślana za pomocą zielonej to możemy zebrać coś dla siebie z zielonej przy pomocy żółtej? :-P
Wszystko więc zależy względem którego TF'u do jakiego TF'u się odnosimy i czego możemy się spodziewać.
Dlaczego jeśli możemy piramidować pozycję czyli dobierać z danego TF'a to nie moglibyśmy zbierać po kawałku póki cena respektuje "wyższą wiązkę"?
Jeśli piszę bzdury to proszę pisać, nie obrażam się:)

no avatar
prawieinzynier
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2012, 11:57

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 17 wrz 2012, 23:49

Witam.
Poniżej zamieszczam screeny z trzech tf-ów. Widać na nich że świeczki (zaznaczone w kwadracie) układają się w podobny sposób. Wygląda to tak że na początku pewien schemat zostaje ułożony na tf-ie m34 następnie na 13m a na końcu na m5 po czym następuje silniejszy ruch. Nawet średnie na tf-ie m5 i m13 wyglądały podobnie. Ktoś myśli podobnie? Czy jest to właściwy tok rozumowania?
Pzdr
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
malsehen
Stały Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: sobota 04 sie 2012, 11:25

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 18 wrz 2012, 06:40

Tylko z tego co pamiętam Marchew mówił, że najpierw charakterystyczny schemat układa się na mniejszym interwale potem na większym.
Obrazek

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 18 wrz 2012, 06:56

Witam.
malsehen pisze:Tylko z tego co pamiętam Marchew mówił, że najpierw charakterystyczny schemat układa się na mniejszym interwale potem na większym.
Jest dokładnie odwrotnie. Wpierw wyższe TF'y muszą się odpowiednio ułozyć by na niższych można było szukać wejścia.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
esco
Gaduła
Posty: 294
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 21:29

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 18 wrz 2012, 08:40

slimakterium pisze:
esco pisze:Każdemu kto chce lepiej zrozumieć czym są średnie polecam nałożenie średniej przesuniętej o pół okresu w lewo np 50 shift - 25.
zastanawiałem się jaki wydźwięk miał mieć ten post esco - czy średnie sekuje czy wręcz przeciwnie - propaguje ?

nakładałem średnie z shiftem 50% o okresach i na tfach wszelkiej maści, np. tak:
Witam.

O przesunięciu średnich 50% okresu w przeszłość usłyszałem od znajomego z którym prowadziłem pewne analizy na danych historycznych (zajmuje się zawodowo analiza sygnałów EEG). Dzięki temu średnia lepiej przylega do ceny.
Bardzo wyraźnie pokazuje to że średnie pokazują przeszłość i idealnie na tej przeszłości się sprawdzają.
"Anyone who believes in indefinite growth in anything physical, on
a physically finite planet, is either mad - or an economist." - Kenneth Ewart Boulding

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 18 wrz 2012, 10:38

Witam.
brother pisze:Wcześniej pisaliśmy o odpowiednio zbudowanych TF, aktualnych TF, schematach, cyklach, fali która rozwija się od najmniejszej do największej , o budowie świecy Nietrendowej itd było trochę "magicznie" ale jak napisał sam Karol to się przerodziło w zwykły system, tylko czy takie wejścia odnoszą się tych wszystkich zagadnień?
Panowie, nie przesadzacie z tym "magicznym" podejściem do sprawy? Przecież w świecach nie ma nic "magicznego" :mrgreen: Microbi kiedyś napisał, że trading jest prosty i miał całkowitą rację.
Mamy cenę, która buduje w określony sposób TF'y. Średnie pomagają nam dostrzec ten sposób. Jednak używamy uproszczonego modelu, który nie zawsze jest tak dokładny jak byśmy obserwowali wszystkie TF'y.
Grio dobrze kombinuje, jednak wejścia nie do końca były zgodne z tym o czym mówimy. PrawieInżynier jest już naprawdę blisko znalezienia rozwiazania.

Spójrzcie na to co przedstawił PrawieInżynier oraz na obrazek Grio. Średnie na wyższych TF'ach kształtują się odpowiednio schodząc poniżej określonych poziomów, przy czym te na niższych TF'ach robią przy tym swoje maksima, by później runąć w dół lub w poszybować w górę.

Pozwolę sobie jeszcze raz przytoczyć to o czym pisał Polarice:
Polarice pisze:trudno sobie naturalnie wyobrazić "tornada" na ekranie, tym bardziej,ze sa to fraktale. Jeszcze trudniej określic promień spirali dla danego TF. Nie odrazu Rzym zbudowano. Zaczad najlepiej od określenia ognisk ( ostatecznie trzeba je potwierdzieć wyliczeniami ) ale na wykresie ogniskami są stusnkowo często "zagęszczenia" świeczek, nie jest to tożsame z konsolidacją, choć zdarza się to. ( klasyczna ermanometria szuka ognisk przy szczytach i na medianach- szczytów jest duzo median też ) to nie rozwiązuje problemu, dlatgeo z pomoca przychodzi nam szereg liczb Fibonnaciego. Jesli to ustalimy ( rozkład ciągu Fibo ) uchroni nas to przed częstym "fałszym "ruchem ceny pozornie w nowy trend.
Polarice pisze:Czas. Każdy ruch wykraczajacy poza swój szereg czasowy zostanie zanegowany. Dla rozpoznania które TF ( spirale ) ze sobą reagują, analizujemy wszystkie TF, większe spirale reagują na czas oddalony od siebie znacznie ( brak knotów w formacjach h1, brak knotów w H4, knoty w D1 lub jeszcze inne ułożenie ) ciekawe sa TF z cyfrą 8.
- a więc przy z byt szybkim zajęciu pozycji znając, oddziaływania między spiralami
możemy bezpiecznie przetrzymać pozycje bez stresu( co jest zmorą poczatkująych graczy ) ps. ale dobra znajmość ermanometrii pozwala unikkać i tego.
- można sie spotkać z określeniem, mówiacym o ściganiu przez "przyszłość" -ognisko poza wykresem , ceny , wówczas to ognisko "poza wykresem" determinuje pęd na tej spirali wstecznej
Tu bym chciał wspomnieć o dobrym MM opartym na Fibo. Dzięki odpowiednio dobranemu MM, dostajemy kilka naprawdę dobrych narzędzi do ręki. Duży SL, jednak małą stratę w przypadku źle zajętej pozycji (wiem brzmi absurdalnie ale taki MM można stworzyć), natomiast zyski są nieporównywalnie większe od ewentualnej straty. Poza tym dzięki dużemu SL mamy większe możliwości manewru.
Nigdy nie należy też dokładać do stratnych pozycji oraz piramidować straty. Zawsze trzeba grać za pieniądze kasyna (brokera).
Polarice pisze: ps. tak jak już to gdzies tu pisałem, losowość przez nas odbierana jest efektem braku możliwości percepcji, analizy i syntezy w odpowiednim czasie. Ale cóż, trzeba to ćwiczyć, jak wszytsko, żeby z czasem automatycznie odbierać określnone dane

A co najciekawsze jak dla mnie, dobrze wykreślone figury, działają ( wsparcia opory )na kilku TF, ale to już troche bardziej złożony temat.
Ćwiczyć, bo nic samo nie przyjdzie :mrgreen: Wymaga to sporo czasu spędzonego przed wykresami.
Każda figura na wykresie ma sówj wzór , swoje równanie, każda. Teraz zaczynam ropoznawać te figury z dużą dokładnością bez lliczenia równań, widze to poprostu i automatycznie przypisuje rówannie do figury. Ale tak oceniam sobie cąłą panorame rynku, dla wejscia mam liczone figury.
Szczęsliwy traf to przypomina AT, zwykłe którym się kiedys posługiwałem.

I jeszcze jedno , nie przywykłem budować domu od dachu- stąd tez może " ten bełkot" , dla mnie to zasady generalne, sciany stawiasz jak rozumiesz zasady generalne.
Nic dodać, nic ująć.
Na wycinku obrazu dwustopniowego jakim jest wykres na ekranie, możesz co nawyżej, sprawdzić wyokośc ogrodzenia z cegieł klinkierowych, ale też nie bedzisz wiedział czy przpadkiem cały dom nie jest elewacją cegieł klinkierowych, wogóle nie odróżnisz przeznaczenia cegieł , które sprawdzasz.
I w tym miejscu niezastąpione są średnie i obraz ze wszystkich TF'ów jaki się na nie składa.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

no avatar
malsehen
Stały Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: sobota 04 sie 2012, 11:25

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 18 wrz 2012, 11:53

MaRCHeW pisze:Witam.
biotiq pisze:1) Za pomocą niższych TF'ów prawdopodobnie szukasz sygnału -dlaczego?
No to jest oczywiste. W/g mnie cena rozchodzi się w czasie falami, jednak nie można skupiać się na jednym TF'ie i analizować wszystkie praktycznie jednocześnie.
biotiq pisze:2) Dlatego, że sytuacje na wyższych TF'ach się powielają -tylko nieco później, więc masz czas na reakcję
Cena kształtuje się tak samo, niezależnie od TF'a. Dlatego wszystkie świeczki na TF'ach wyglądają tak samo. Muszą się odpowiednio ukształtować na TF'ach niższych by cena na wyższych TF'ach mogła odpowiednio zareagować. Zasada pozostaje wszędzie taka sama. Oczywiście im mniejszy TF tym ruch ceny mniejszy itd.

Pozdrawiam
Karol Marchewka
Zasugerowałem się tą wypowiedzią ze strony 9.
Obrazek

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 18 wrz 2012, 12:06

Witam.
malsehen pisze:
MaRCHeW pisze:Witam.
biotiq pisze:1) Za pomocą niższych TF'ów prawdopodobnie szukasz sygnału -dlaczego?
No to jest oczywiste. W/g mnie cena rozchodzi się w czasie falami, jednak nie można skupiać się na jednym TF'ie i analizować wszystkie praktycznie jednocześnie.
biotiq pisze:2) Dlatego, że sytuacje na wyższych TF'ach się powielają -tylko nieco później, więc masz czas na reakcję
Cena kształtuje się tak samo, niezależnie od TF'a. Dlatego wszystkie świeczki na TF'ach wyglądają tak samo. Muszą się odpowiednio ukształtować na TF'ach niższych by cena na wyższych TF'ach mogła odpowiednio zareagować. Zasada pozostaje wszędzie taka sama. Oczywiście im mniejszy TF tym ruch ceny mniejszy itd.

Pozdrawiam
Karol Marchewka
Zasugerowałem się tą wypowiedzią ze strony 9.
No i się zgadza. Niższe TF'y kształtują te wyższe. Looknij na obrazek Grio.
Moja poprzednia odpowiedź była w kontekście szukania pozycji do wejścia.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

no avatar
malsehen
Stały Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: sobota 04 sie 2012, 11:25

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 18 wrz 2012, 12:46

MaRCHeW pisze: Duży SL, jednak małą stratę w przypadku źle zajętej pozycji (wiem brzmi absurdalnie ale taki MM można stworzyć), natomiast zyski są nieporównywalnie większe od ewentualnej straty. Poza tym dzięki dużemu SL mamy większe możliwości manewru.
Pozdrawiam
Karol Marchewka
Właśnie takie dane jeszcze nie padły, co to znaczy "duży" SL ? Jak wiemy jest to względne. Chodzi o o wartości 20, 50 czy więcej pipsów ?
Obrazek

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 18 wrz 2012, 13:00

Witam.
malsehen pisze:
MaRCHeW pisze: Duży SL, jednak małą stratę w przypadku źle zajętej pozycji (wiem brzmi absurdalnie ale taki MM można stworzyć), natomiast zyski są nieporównywalnie większe od ewentualnej straty. Poza tym dzięki dużemu SL mamy większe możliwości manewru.
Pozdrawiam
Karol Marchewka
Właśnie takie dane jeszcze nie padły, co to znaczy "duży" SL ? Jak wiemy jest to względne. Chodzi o o wartości 20, 50 czy więcej pipsów ?
Składam pięć zleceń oczekujących. Realizacja pierwszego to 90 pipsowy SL (ok. 1% konta). Naprawdę bardzo duży (IMHO), ale daje mi też dużo swobody w zarządzaniu pozycją.
Każda kolejna realizacja zlecenia zmniejsza oczywiście SL, tak by nigdy nie była przekroczona wartości tych 90 pipsów (wszystkim zajmuje się EA).

Pozdrawiam
Karol Marchewka

no avatar
brother
Stały Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2012, 12:59

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 18 wrz 2012, 13:31

prawieinzynier, a miałeś na myśli układanie TF, czy wejście w pozycję? bo wyszło, że jednak to mały TF buduje duży, a nie odwrotnie.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 18 wrz 2012, 13:34

Witam.
brother pisze:prawieinzynier, a miałeś na myśli układanie TF, czy wejście w pozycję? bo wyszło, że jednak to mały TF buduje duży, a nie odwrotnie.
A jak chciałeś? By duży budował mniejszy? Looknij jeszcze raz na rysunek Grio.
Rozpatrywanie wejścia w pozycję powinno się zacząć od większych TF'ów, bo one dadzą więcej zarobić (już o tym pisałem, by nie koncentrować się zbytnio na mniejszych TF'ach, one powinny być tylko brane pod uwagę przy zajmowaniu pozycji, tzn. czy mniejsze osiągnęły już swoje maksima i zacznie się większy ruch na tym głównym TF'ie, który był brany pod uwagę). Looknij też jeszcze raz na screeny PrawieInżyniera.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

no avatar
prawieinzynier
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2012, 11:57

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

środa 19 wrz 2012, 00:12

brother pisze:prawieinzynier, a miałeś na myśli układanie TF, czy wejście w pozycję? bo wyszło, że jednak to mały TF buduje duży, a nie odwrotnie.
Witam.
Chodziło mi o to że analizę zaczynamy od wysokich tf-ów szukając odpowiedniego schematu a następnie przeskakujemy na mniejsze tf aby sprecyzować wejście (tak jak mówił Karol). Poniżej zamieszczam screena na którym widać ten sam schemat średnich na wszystkich tf-ach. Wg. mnie średnie na tf-ie od h1 do h13 idealnie ułożyły się do wejścia w pozycję, tzn. biała średnia znajduje się poniżej wstęgi pozostałych średnich a następnie ,,wyskakuje" powyżej i razem z pozostałymi średnimi układa się do ,,marszu na północ". W tym właśnie przypadku fajnie widać że najpierw schemat zaczyna się układać na h13 a następnie na h8 itd. Dodatkowo na tf-ie h8 i h5 widać że bardzo dobrze działa zl (po tym jak średnia biała przechodzi nad pozostałe średnie i odbija się od nich). Jestem ciekawy czy jest to właśnie te ,,ognisko"?
Pzdr
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
malsehen
Stały Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: sobota 04 sie 2012, 11:25

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

środa 19 wrz 2012, 08:24

prawieinzynier pisze:tzn. biała średnia znajduje się poniżej wstęgi pozostałych średnich a następnie ,,wyskakuje" powyżej i razem z pozostałymi średnimi układa się do ,,marszu na północ".
Mam małą dygresję, czy ta "biała średnia" to nie jest przypadkiem liniowy wykres ceny, a nie średnia ?
Obrazek

no avatar
hering
Stały Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2012, 13:12

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

środa 19 wrz 2012, 08:34

malsehen pisze:
prawieinzynier pisze:tzn. biała średnia znajduje się poniżej wstęgi pozostałych średnich a następnie ,,wyskakuje" powyżej i razem z pozostałymi średnimi układa się do ,,marszu na północ".
Mam małą dygresję, czy ta "biała średnia" to nie jest przypadkiem liniowy wykres ceny, a nie średnia ?
Tez tak myslalem ale nie pokrywa sie idealnie z wykresem liniowym. W 90 % tak ale pozostaje te 10%...

Awatar użytkownika
Autystyczny
Stały Bywalec
Posty: 179
Rejestracja: czwartek 13 wrz 2012, 21:03
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

środa 19 wrz 2012, 08:38

malsehen pisze:
prawieinzynier pisze:tzn. biała średnia znajduje się poniżej wstęgi pozostałych średnich a następnie ,,wyskakuje" powyżej i razem z pozostałymi średnimi układa się do ,,marszu na północ".
Mam małą dygresję, czy ta "biała średnia" to nie jest przypadkiem liniowy wykres ceny, a nie średnia ?
Zwróć uwagę że cena w pewnym momencie idzie do góry a biała średnia opada,
więc to nie jest wykres liniowy ceny.
Przy okazji gdzie zassać "ying yang ma"?

no avatar
brother
Stały Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2012, 12:59

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

środa 19 wrz 2012, 20:46

Witam.
Chodziło mi o to że analizę zaczynamy od wysokich tf-ów szukając odpowiedniego schematu a następnie przeskakujemy na mniejsze tf aby sprecyzować wejście (tak jak mówił Karol). Poniżej zamieszczam screena na którym widać ten sam schemat średnich na wszystkich tf-ach. Wg. mnie średnie na tf-ie od h1 do h13 idealnie ułożyły się do wejścia w pozycję, tzn. biała średnia znajduje się poniżej wstęgi pozostałych średnich a następnie ,,wyskakuje" powyżej i razem z pozostałymi średnimi układa się do ,,marszu na północ". W tym właśnie przypadku fajnie widać że najpierw schemat zaczyna się układać na h13 a następnie na h8 itd. Dodatkowo na tf-ie h8 i h5 widać że bardzo dobrze działa zl (po tym jak średnia biała przechodzi nad pozostałe średnie i odbija się od nich). Jestem ciekawy czy jest to właśnie te ,,ognisko"?
Pzdr
Dobra wiem, że się powtórzę, ale muszę rozwiać jedną wątpliwość. Karol napisał wczoraj:
A jak chciałeś? By duży budował mniejszy? Looknij jeszcze raz na rysunek Grio.
Rozpatrywanie wejścia w pozycję powinno się zacząć od większych TF'ów, bo one dadzą więcej zarobić (już o tym pisałem, by nie koncentrować się zbytnio na mniejszych TF'ach, one powinny być tylko brane pod uwagę przy zajmowaniu pozycji, tzn. czy mniejsze osiągnęły już swoje maksima i zacznie się większy ruch na tym głównym TF'ie, który był brany pod uwagę). Looknij też jeszcze raz na screeny PrawieInżyniera.
Co rozumiecie przez schemat budujący dany TF? piszesz, że szukasz odpowiedniego schematu i przeskakujesz na mniejsze żeby szukać wejścia, czy jest to schemat "budujący cenę" ? czy tylko schemat do zajęcia pozycji, a ten budujący cenę układa się od najmniejszych do największych i jest sygnałem czy "wyzwalaczem" jak pisał Freud? Z tego co widzę, nie tylko ja mam z tym problem i czytając wątek można mieć niejednoznaczne zdanie na ten temat.

ps. fajnie jakby ktoś nowy napisał swoje spostrzeżenia, piszących jest dosyć mało i z tego co się orientuje chwilowo pokończyły się pomysły na dalszy rozwój dyskusji.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości