Cena i czas - reszta to iluzja.

ODPOWIEDZ
no avatar
prawieinzynier
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2012, 11:57

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

piątek 21 wrz 2012, 13:27

brother pisze:Co masz na myśli mówiąc o "układzie świec", czy średnie nie miały ich zastąpić( jednocześnie przy tym wykluczając obserwację samych świec, lub uznać je za drugorzędną?)

Ja teraz patrzę praktycznie tylko na średnie i świeczki są na drugim planie jakby przy okazji, bo przecież często średnie robią jedno a świeczki drugie. Mamy szukać schematu na średnich więc sama obserwacja świec powinna być dodatkowa chyba, może źle do tego podchodzę.
Może masz rację ale Karol w jednym z postów napisał, że średnie tylko pomagają odnaleźć pewne schematy na wykresie. Trochę się już teraz gubię, ale za główną koncepcje przyjąłem sobie to co Karol mówił na temat ceny (o tym że rozchodzi się ,,falowo"). Więc staram się szukać pewnego ułożenia ceny (na mniejszych t-ach), które wystąpiło już na większych tf-ach. Czyli np. występuje jakaś fala o pewnym kształcie a następnie szukam fali o podobnym kształcie na małych tf-ach do wejścia. Nie wiem oczywiście czy jest to zgodne z tym o czym mówił Karol ale jakąś koncepcję trzeba mieć. Do tej pory wydawało mi się że trzeba do tego dołożyć średnie aby nam te schematy łatwiej było wyłapać. Fajnie by było jakby ktoś mnie sprowadził na ziemię i powiedział, że to nie tak to szukał bym czegoś innego :-P A tak na razie szukam jakiegoś powiązania między tf-ami i oczywiście patrze na średnie.

no avatar
hering
Stały Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2012, 13:12

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

piątek 21 wrz 2012, 20:09

Wszyscy tu mowia o bialej lini, w jaki sposob przebija sie czy odbija sie, jak tak to od czego itd. ale nikt nie sprobowal przedstawic co pokazuje dana linia i linie w innych kolorach. Jak bawilem sie jeszcze wskaznikami, to zwasze interesowalo mnie jak ten wskaznik jest zbudowany i na jakiej zasadzie pracuje a nie tyko czy sie linie przetna, czy wyjdzie ponad 80% itp.

Dla mnie ta biala linia to odchylenie od sredniej dynamiki ruchu. Dlatego przyjmuje wartosci dodatnie jak i ujemne. Reszta kolorowych lini to srednie, nie wartosci ceny a wlasnie wartosci tej bialej lini.

Nie wiem czy to cos zmieni w dyskusji ale jak zrozumiemy co ten wskaznik przedstawia (nie musimy znac jego dokladnej budowy) to powinno nam to ulatwic interpretacje wykresu.

no avatar
slimakterium
Gaduła
Posty: 307
Rejestracja: niedziela 22 lip 2012, 08:08

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

sobota 22 wrz 2012, 08:20

hering pisze:[...] ale nikt nie spróbował przedstawić co pokazuje dana linia i linie w innych kolorach [...]
jako że wątek ma charakter interdyscyplinarny warto zamyślić się i nad tym:

Wzajemne oddziaływanie yin i yang jest przyczyną powstawania i zmiany wszystkich rzeczy. Z nich powstaje pięć pierwiastków (ogień, woda, ziemia, metal i drewno), a z nich wszystkie inne rzeczy. Wśród sił natury da się zauważyć stany yin i yang będące w ciągłym ruchu.

1. Yin i yang nie wykluczają się wzajemnie.
Wszystko ma swoje przeciwieństwo, jednak nigdy całkowite, a jedynie względne. Żadna rzecz nie jest nigdy w pełni yin ani całkowicie yang. Każde z nich zawiera w sobie pierwiastek swojego przeciwieństwa. Dla przykładu: zima zmienia się w lato, a "co się wzniosło - opaść musi".
2. Yin i yang są współzależne.
Jedno nie może istnieć bez drugiego, tak jak dzień nie może istnieć bez nocy, światło bez ciemności, czy śmierć bez życia.
3. Tak yin jak i yang jest podzielne.
Każdy aspekt yin lub yang można dalej podzielić na mniejsze składowe yin i yang. Dla przykładu, temperaturę można określić jako gorącą lub zimną. Jednak gorąco można podzielić jeszcze na ciepło i upał, a zimno na chłód i mróz. W każdym spektrum istnieje mniejsze spektrum; każdy początek jest chwilą w czasie, więc posiada początek i koniec, tak samo jak godzina ma początek i koniec.
4. Yin i yang wchłaniają i jednocześnie podtrzymują się wzajemnie.
Yin i yang znajdują się zwykle w stanie równowagi - kiedy jedno wzrasta, drugie maleje. Mogą się też jednak nie równoważyć. Wyróżniamy cztery stany braku równowagi: nadmiar yin, nadmiar yang, niedostatek yin i niedostatek yang. Jednakże cały czas wzajemnie się uzupełniają: w przypadku nadmiaru yin występuje niedostatek yang i vice versa. Brak równowagi jest czynnikiem względnym: nadmiar yang "wymusza" zmniejszenie się yin.
5. Yin i yang mogą przekształcić się w siebie nawzajem.
W pewnej konkretnej sytuacji yin może przekształcić się w yang i odwrotnie. Noc zmienia się w dzień, ciepło stygnie, a życie zmienia się w śmierć. Niemniej jednak i ta przemiana jest względna, jako że noc i dzień mogą ze sobą współistnieć w tym samym czasie na Ziemi widzianej z kosmosu.
6. Część yin znajduje się w yang, a część yang znajduje się w yin.
Mniejsze koła w każdym z nich służą jako:
przypomnienie, że zawsze pierwiastek jednego znajduje się w drugim. Tak samo jak zawsze znajdziemy odrobinę światła w ciemności (np. gwiazdy na nocnym niebie); żadna z tych cech nie jest nigdy skończona.
przypomnienie, że ekstremalne skrajności zmieniają się natychmiast w swoje przeciwieństwo, jak również to, iż cechy yin i yang zależą od punktu widzenia obserwatora. Dla przykładu: najtwardszy kamień najłatwiej skruszyć. To pokazuje, że bezwzględne rozgraniczenie między jednym a drugim nie jest możliwe.


za http://pl.wikipedia.org/wiki/Yin_i_yang

oraz

Wu xing (chin.: 五行; pinyin: wǔ xíng) – w tradycyjnej filozofii chińskiej pięć elementów budujących wszechświat.
Słowo xing jest wieloznaczne. W różnych publikacjach sinologicznych tłumaczy się je jako "żywioły", "elementy", "fazy". Są to kolejno:
drewno (木, pinyin mù)
ogień (火, pinyin huǒ)
ziemia (土, pinyin tǔ)
metal (金, pinyin jīn)
woda (水, pinyin shuǐ)
Pięć chińskich żywiołów działa w dwóch przeciwstawnych sobie kierunkach, zgodnie z zasadą yin i yang. Podlegają cyklowi niszczenia i odradzania. W cyklu niszczenia woda gasi ogień, ogień topi metal, metal niszczy drewno, drewno wrasta w ziemię, ziemia zasypuje wodę. W cyklu odradzania z wody rodzi się drewno, z drewna ogień, z ognia (poprzez popiół) ziemia, z ziemi wydobywa się metal, metal zamienia się w ciecz. Oba cykle regulują przyrodę i są źródłem jej zmienności.
Chińczycy uważali liczbę pięć za idealną. Odpowiadało jej pięć stron świata, pięć pór roku, pięć planet, pięć zbóż, pięć rodzajów istot żywych, pięć organów ciała, pięć barw, pięć smaków, pięć dźwięków muzycznych, pięć cnót, pięć cech charakteru


za http://pl.wikipedia.org/wiki/Wu_xing

no avatar
brother
Stały Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2012, 12:59

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

sobota 22 wrz 2012, 11:33

3. Tak yin jak i yang jest podzielne.
Każdy aspekt yin lub yang można dalej podzielić na mniejsze składowe yin i yang. Dla przykładu, temperaturę można określić jako gorącą lub zimną. Jednak gorąco można podzielić jeszcze na ciepło i upał, a zimno na chłód i mróz. W każdym spektrum istnieje mniejsze spektrum; każdy początek jest chwilą w czasie, więc posiada początek i koniec, tak samo jak godzina ma początek i koniec.
Spirale
5. Yin i yang mogą przekształcić się w siebie nawzajem.
W pewnej konkretnej sytuacji yin może przekształcić się w yang i odwrotnie. Noc zmienia się w dzień, ciepło stygnie, a życie zmienia się w śmierć. Niemniej jednak i ta przemiana jest względna, jako że noc i dzień mogą ze sobą współistnieć w tym samym czasie na Ziemi widzianej z kosmosu.


Różne TF
4. Yin i yang wchłaniają i jednocześnie podtrzymują się wzajemnie.
Yin i yang znajdują się zwykle w stanie równowagi - kiedy jedno wzrasta, drugie maleje. Mogą się też jednak nie równoważyć. Wyróżniamy cztery stany braku równowagi: nadmiar yin, nadmiar yang, niedostatek yin i niedostatek yang. Jednakże cały czas wzajemnie się uzupełniają: w przypadku nadmiaru yin występuje niedostatek yang i vice versa. Brak równowagi jest czynnikiem względnym: nadmiar yang "wymusza" zmniejszenie się yin.
Konsola i trend
1. Yin i yang nie wykluczają się wzajemnie.
Wszystko ma swoje przeciwieństwo, jednak nigdy całkowite, a jedynie względne. Żadna rzecz nie jest nigdy w pełni yin ani całkowicie yang. Każde z nich zawiera w sobie pierwiastek swojego przeciwieństwa. Dla przykładu: zima zmienia się w lato, a "co się wzniosło - opaść musi".


Bo fx to jeden wielki boczniak?


Slimakterium fajnie, że to wstawiłeś bardzo dobry pomysł:)

no avatar
plamiak
Posty: 1
Rejestracja: sobota 22 wrz 2012, 12:28

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

sobota 22 wrz 2012, 12:35

Skąd mogę pobrać ten wskaźnik? Nie mogłem go znaleźć w Multichartsie

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

sobota 22 wrz 2012, 12:48

Witam.
plamiak pisze:Skąd mogę pobrać ten wskaźnik? Nie mogłem go znaleźć w Multichartsie
Wskaźnik nie jest dostępny publicznie.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

no avatar
brother
Stały Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2012, 12:59

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

niedziela 23 wrz 2012, 12:16

Skoro wszystko rozchodzi się jak fala, to może takie coś, co myślicie? układ z H1 jest z sierpnia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
grio
Stały Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 21:58

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 24 wrz 2012, 14:28

brother pisze:Skoro wszystko rozchodzi się jak fala, to może takie coś, co myślicie? układ z H1 jest z sierpnia.
Brother, do mnie powraca co jakiś czas taki schemat. Podobny do Twojego:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
brother
Stały Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2012, 12:59

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 24 wrz 2012, 14:55

Nie wiem sam Grio, ale dla mnie to nie jest to czego mieliśmy szukać, kombinowałem w ten sposób, że jak średnie są pod np H1 to na małych czekamy na takie coś co pokazałeś i dajemy S, ale biorąc na logikę to przy ustawieniu średnich "pod" powinniśmy czekać na odwrót właśnie czyli L. Dzisiaj z 10 razy zmieniałem zdanie co do kierunku i ostatecznie zdjąłem dwa zlecenia.

Awatar użytkownika
grio
Stały Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 21:58

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 24 wrz 2012, 15:14

brother pisze:Nie wiem sam Grio, ale dla mnie to nie jest to czego mieliśmy szukać, kombinowałem w ten sposób, że jak średnie są pod np H1 to na małych czekamy na takie coś co pokazałeś i dajemy S, ale biorąc na logikę to przy ustawieniu średnich "pod" powinniśmy czekać na odwrót właśnie czyli L. Dzisiaj z 10 razy zmieniałem zdanie co do kierunku i ostatecznie zdjąłem dwa zlecenia.
Wiem o czym mówisz. Kiedy szukamy schematów czy też układów średnich to czym dłużej się w tym siedzi to mamy po kilka argumentów za up i kilka za down. Nie wiadomo co wybrać. Tutaj właśnie powinniśmy wiedzieć który TF się buduje, a wtedy te niższe to układanie ceny. Na powyższych screenach przyjąłem, że to właśnie M13, M21 jest w trakcie budowy, a wejścia szukałem niżej. Czy prawidłowo - nie wiem. Przychodzi do mnie jeszcze to o czym mówił Karol a mianowicie, że każdy TF ma swój zakres. Wszystko co wychodzi poza niego zostanie zanegowane. Spójrz na powyższy screen M1. Cena osiągnęła swoje maksimum, średnie zaczęły odwrót a cena zrobiła jeszcze jeden niewielki szczyt po czym spadła. Nie wiem czy to dobry tok rozumowania ale trzeba sprawdzać wszystko na podstawie tego co się ma "pod ręką".
Poniżej wejście na tej podstawie, trochę zapobiegawcze, spóźnione. Czekałem na odwrót ceny. To jest drugi schemat ze screenów wyżej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
brother
Stały Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2012, 12:59

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 24 wrz 2012, 17:53

grio pisze:
brother pisze:Nie wiem sam Grio, ale dla mnie to nie jest to czego mieliśmy szukać, kombinowałem w ten sposób, że jak średnie są pod np H1 to na małych czekamy na takie coś co pokazałeś i dajemy S, ale biorąc na logikę to przy ustawieniu średnich "pod" powinniśmy czekać na odwrót właśnie czyli L. Dzisiaj z 10 razy zmieniałem zdanie co do kierunku i ostatecznie zdjąłem dwa zlecenia.
Wiem o czym mówisz. Kiedy szukamy schematów czy też układów średnich to czym dłużej się w tym siedzi to mamy po kilka argumentów za up i kilka za down. Nie wiadomo co wybrać. Tutaj właśnie powinniśmy wiedzieć który TF się buduje, a wtedy te niższe to układanie ceny. Na powyższych screenach przyjąłem, że to właśnie M13, M21 jest w trakcie budowy, a wejścia szukałem niżej. Czy prawidłowo - nie wiem. Przychodzi do mnie jeszcze to o czym mówił Karol a mianowicie, że każdy TF ma swój zakres. Wszystko co wychodzi poza niego zostanie zanegowane. Spójrz na powyższy screen M1. Cena osiągnęła swoje maksimum, średnie zaczęły odwrót a cena zrobiła jeszcze jeden niewielki szczyt po czym spadła. Nie wiem czy to dobry tok rozumowania ale trzeba sprawdzać wszystko na podstawie tego co się ma "pod ręką".
Poniżej wejście na tej podstawie, trochę zapobiegawcze, spóźnione. Czekałem na odwrót ceny. To jest drugi schemat ze screenów wyżej.

Grio a domyśliłeś się może co to znaczy, że cena zachowuje się w charakterystyczny sposób(na TF 13 i 21 podczas budowy H1)?

Awatar użytkownika
grio
Stały Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 21:58

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 24 wrz 2012, 18:54

Brother, nie wiem co to może znaczyć. A Ty domyślasz się?

Te schematy poniżej można objąć jeszcze większymi z wyższych TF'ów...
Fajnie się rysuje na historii:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 24 wrz 2012, 19:40

Witam.

Jurnal: http://forum.rynek-forex.pl/viewtopic.php?p=6099#p6099

Pozdrawiam
Karol Marchewka

no avatar
brother
Stały Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2012, 12:59

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 25 wrz 2012, 17:26

Giro, czy takie coś miałeś na myśli?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony wtorek 25 wrz 2012, 18:33 przez brother, łącznie zmieniany 1 raz.

no avatar
slimakterium
Gaduła
Posty: 307
Rejestracja: niedziela 22 lip 2012, 08:08

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 25 wrz 2012, 17:48

Panowie (tak na marginesie) na wszelki wypadek uczulam - to są prawdopodobnie bad ticki:

Obrazek

http://protrader.org/showthread.php?t=3 ... 1#post3953

Awatar użytkownika
grio
Stały Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 21:58

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 25 wrz 2012, 18:21

brother pisze:Giro, czy takie coś miałeś na myśli?
Brother, patrząc dziś na wczorajsze moje schematy to wygląda to tak, że cena po jakimś silniejszym ruchu wpada w konsolkę. W pewnym momencie próbuje wybić ale nie udaje się więc idzie w drugą stronę przeważnie silnym ruchem. Takie schematy są częścią większego schematu. Wyłapując te obrazy możemy przejść do średnich schodząc niżej i czekać na max odchylenie w momencie fałszywego wybicia z konsoli. Nie wiem czy to właściwa droga, nie potrafię dziś nic powiedzieć bo nie "czuję" dziś rynku i nie zawarłem żadnej transakcji. Chyba muszę chodzić wcześniej spać, pięć-sześć godzin snu to chyba jednak za mało :)

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 25 wrz 2012, 19:47

Witam.
grio pisze:Chyba muszę chodzić wcześniej spać, pięć-sześć godzin snu to chyba jednak za mało :)
Mam dokładnie to samo.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 25 wrz 2012, 20:06

MaRCHeW pisze:Witam.
grio pisze:Chyba muszę chodzić wcześniej spać, pięć-sześć godzin snu to chyba jednak za mało :)
Mam dokładnie to samo.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

5-6 godzin snu to maksimum na co można sobie pozwolić. Ale można połączyć przyjemne z pożytecznym i np. 1-2godziny w łóżku sobie spokojnie czytać literaturę fachową. A ile wtedy człowiek ma pomysłów kiedy dookoła cisza, spokój i brak bombardujących newsów zewsząd.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
hering
Stały Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2012, 13:12

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 25 wrz 2012, 20:30

Jakos nie udaje mi sie idealnie zsynchronizowac wkresow srednich z roznych TF ale mimo to wrzucam kilka rysunkow, moze kogos zainteresuja. To sa dwa dni, czwartek i piatek w zeszlym tyg.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
brother
Stały Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2012, 12:59

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 25 wrz 2012, 20:35

Hering robisz maskę, czy jakoś inaczej? Mógłbyś jakoś na szybko wytłumaczyć jak te przenikanie zrobić?


ps.cena cały czas wariuje i kwotowanie na PT bez sensu jest.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości