Cena i czas - reszta to iluzja.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

niedziela 14 paź 2012, 11:36

Witam.
grio pisze:
MaRCHeW pisze: Niestety trzeba być cały czas przy monitorze by stawiać oczekujące, bo inaczej to trochę trading w ciemno.
Tak. Na tych interwałach na których testujemy. Tak sobie myślę jednak, że gdyby pomijać te niskie a dołożyć wyższe to wtedy byłaby szansa. Oczywiście to strasznie ograniczy ilość trejdów, zwiększy SL (można to obejść dopasowując MM) ale gdyby znaleźć kilka dodatkowych par z niską korelacją? Co o tym myślisz?
Raczej czarno widzę :) Ale od czego jest demo. Spróbuj może coś z tego wyjdzie, szczególnie jeśli chodzisz do pracy i nie masz możliwości cały czas siedzieć przed kompem.


Pozdrawiam
Karol Marchewka

no avatar
hering
Stały Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2012, 13:12

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 15 paź 2012, 19:17

MaRCHeW pisze: Niestety trzeba być cały czas przy monitorze by stawiać oczekujące, bo inaczej to trochę trading w ciemno.
Jak dla mnie to sie wyklucza. Albo siedzenie non stop albo oczekujace. Jaki bylby sens tych zlecen?
Mowimy caly czas o obserwycji jednej pary...

no avatar
hering
Stały Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2012, 13:12

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 22 paź 2012, 20:50

Kolega Brother juz probowal dowiedziec sie cos na temat wynikow systemu z myfxbook a systemu z tego wateku ale nie otrzymal konkretnej odpowiedzi. To ja sprobuje ciekawie zapytac :) aby temat nie umarl.
MaRCHeW pisze:Tak jak napisałem temat pewnie bym ciągnął dalej, jakby komuś się chciało pracować i by zadawał ciekawe pytania, a tak .... to z kim współpracować?


Na chwile obecna mamy na myfxbook 546 trady, co daje srednio 20 tradow na dzien. Oczywisice, ze jest to wykonalne i realne ale nie przy zalozeniach:
MaRCHeW pisze:Mam taką zasadę, żę analizę zaczynam od najwyższego interwału. To daje mi pogląd czego mogę w danym dniu oczekiwać.
Później przechodzę do niższych TF'ów ale nie schodzę poniżej M8 i gram pod tę analizę.
Niższe TF'y traktuję bardziej poglądowo do otwarcia i zamknięcia pozycji.
dodatkowo:

Average Win: 12.20 pips
Average Loss: -8.25 pips
Best Trade (Pips): (Sep 24) 65.0 - luka cenowa z 21 (piatek) na 24 (poniedzialek)
Worst Trade (Pips): (Oct 09) -68.9
MaRCHeW pisze:Nie lubię poprostu skalpować po kilka pipsów. Jak już wchodzę to ruch musi być od 15 pipsów w górę (mówię od Edku bo tylko na nim traduję)
MaRCHeW pisze:Składam pięć zleceń oczekujących. Realizacja pierwszego to 90 pipsowy SL (ok. 1% konta). Naprawdę bardzo duży (IMHO), ale daje mi też dużo swobody w zarządzaniu pozycją.
Każda kolejna realizacja zlecenia zmniejsza oczywiście SL, tak by nigdy nie była przekroczona wartości tych 90 pipsów (wszystkim zajmuje się EA).
Jak sie maja te wartosci z watku do realnych tradow?
MaRCHeW pisze:Schemat do otwarcia pozycji jest niezależny. Na wszystkich TF'a zawsze taki sam. I zawsze schemat z wyższego TF'a potwierdzają te niższe poprzez odpowiednie kształtowanie się ceny w czasie.

Jaki to schemat? Wszystko jest na screenach, które podałem.


Czy ten schemat, ktory Ty widzisz, ma prawie taka skutecznosc co rzut moneta?

Longs Won: (108/203) 53%
Shorts Won: (149/343) 43%

czy moze to jest ten czynnik zwany "publika" i brak konsekwenscji?


Pytam, bo mam wrazenie, ze z duzej chmury maly deszcz. Jedynie co mozna wyniesc z tego watku to to, ze MT4 to wielkie zlo, niestandardowe TF otworza ci oczy na FX itd. Brak konkretnych odpowiedzi lub wymijajace jakby sam autor tematu nie wiadzial za bardzo o co juz w tym wszystkim biega.
Niby nie ma Karol z kim wspolpracowac, ale jak ma miec jak nie wiadomo o co chodzi.

PS.
Aby nikt mi nie zarzucil, ze cytaty wyjete z kontekstu to podaje ich zrodla dla latwiejszego znalezienia i zrzut z myfxbook:
http://forum.rynek-forex.pl/viewtopic.php?p=3132#p3132
http://forum.rynek-forex.pl/viewtopic.php?p=4469#p4469
http://forum.rynek-forex.pl/viewtopic.php?p=5601#p5601
http://forum.rynek-forex.pl/viewtopic.php?p=3282#p3282
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
brother
Stały Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2012, 12:59

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 23 paź 2012, 11:25

Hering bardzo fajnie to wszystko podsumował, system w mfxbook nie jest tym systemem o którym pisał Karol, jeśli jest 20 wejść dziennie i to wg. sygnałów to mi bardziej pasuje tu 10s Zicmara( bo nawet na m1 20 sygnałów dziennie to dużo za dużo jest), jakieś słowo wyjaśnienia chyba nam się należy w końcu szukaliśmy czegoś co nie istnieje przez kilka miesięcy.

Awatar użytkownika
ccac0la
Posty: 13
Rejestracja: sobota 13 paź 2012, 13:59
Lokalizacja: Z bagien

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 23 paź 2012, 12:08

brother pisze:Hering bardzo fajnie to wszystko podsumował, system w mfxbook nie jest tym systemem o którym pisał Karol, jeśli jest 20 wejść dziennie i to wg. sygnałów to mi bardziej pasuje tu 10s Zicmara( bo nawet na m1 20 sygnałów dziennie to dużo za dużo jest), jakieś słowo wyjaśnienia chyba nam się należy w końcu szukaliśmy czegoś co nie istnieje przez kilka miesięcy.
Jak nie istnieje? Szukaliscie systemu, dostaliscie sposob w jaki na wykres patrzy Marchewa. Takie byly zalozenia tematu.
Przegladnalem kilkanascie stron i Marchewa chcial dac wedke, a nie rybke. Spojrzenie na rynek to jedno, a sposob w jaki to wykorzystasz w formie sysu czy czegos tam innego to drugie. Co prawda troche to wszystko po drodze kazdy pokrecil na swoj sposob, ale wiele z niektorych rzeczy poruszanych w temacie jest warte glebszej rozkminy. Osobiscie uwazam, ze srednimi troche sie zamazuje spojrzenie na wykres, chociaz nigdy nie potrafilem z nich korzystac w zadowalajacy mnie sposob.
20 pozycji to nie jest wcale duzo.
Ładną dziewczynę może mieć każdy, ale mistrzem forex zostaną nieliczni..

no avatar
brother
Stały Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2012, 12:59

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 23 paź 2012, 12:21

ccac0la pisze:
brother pisze:Hering bardzo fajnie to wszystko podsumował, system w mfxbook nie jest tym systemem o którym pisał Karol, jeśli jest 20 wejść dziennie i to wg. sygnałów to mi bardziej pasuje tu 10s Zicmara( bo nawet na m1 20 sygnałów dziennie to dużo za dużo jest), jakieś słowo wyjaśnienia chyba nam się należy w końcu szukaliśmy czegoś co nie istnieje przez kilka miesięcy.
Jak nie istnieje? Szukaliscie systemu, dostaliscie sposob w jaki na wykres patrzy Marchewa. Takie byly zalozenia tematu.
Przegladnalem kilkanascie stron i Marchewa chcial dac wedke, a nie rybke. Spojrzenie na rynek to jedno, a sposob w jaki to wykorzystasz w formie sysu czy czegos tam innego to drugie. Co prawda troche to wszystko po drodze kazdy pokrecil na swoj sposob, ale wiele z niektorych rzeczy poruszanych w temacie jest warte glebszej rozkminy. Osobiscie uwazam, ze srednimi troche sie zamazuje spojrzenie na wykres, chociaz nigdy nie potrafilem z nich korzystac w zadowalajacy mnie sposob.
20 pozycji to nie jest wcale duzo.
To może sobie najpierw przeczytaj temat i dopiero się wypowiedz, "trochę" dłużej nad tym siedziałem niż ty i wiem co Karol pisał, a co jest w tym mfxbook i to są dwie różne rzeczy co bardzo jasno widać w poście Heringa.

ps. ja teraz już wiem po co był założony ten temat, ale czekam jeszcze na odpowiedź Karola.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 23 paź 2012, 13:13

Witam.
brother pisze:ps. ja teraz już wiem po co był założony ten temat, ale czekam jeszcze na odpowiedź Karola.
Widze, że już wszystko sami "rozkminiliście" :mrgreen: także z przyjemnością się dowiem "po co założyłem ten temat"?

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
Picker
Pasjonat Forex
Posty: 657
Rejestracja: sobota 25 sie 2012, 10:21
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 23 paź 2012, 13:41

ccac0la pisze: Jak nie istnieje? Szukaliscie systemu, dostaliscie sposob w jaki na wykres patrzy Marchewa. Takie byly zalozenia tematu.
Przegladnalem kilkanascie stron i Marchewa chcial dac wedke, a nie rybke. Spojrzenie na rynek to jedno, a sposob w jaki to wykorzystasz w formie sysu czy czegos tam innego to drugie.
Nikt systemu nie szukał, chodziło o wiedzę jak kształtuje się cena w czasie. Z tą wędką to dobre, bo autor ani jednego ani drugiego nie posiadał. Według mnie to chodziło o tą iluzję którą Marchewka
wokół siebie stworzył, cena i czas były mniej istotne.

Wszystko było by fajnie gdyby nie te wypowiedzi w których Marchewka pisał jak by wiedział jak się cena w czasie zachowuje, o czym de facto nie miał zielonego pojęcia, ja się połapałem stosunkowo
szybko, innym zajęło to trochę więcej czasu ale wniosek pozostaje taki sam.

Inaczej się pisze jeśli nikt nic nie wie i sobie wszyscy odkrywają a inaczej jak jeden udaje że coś wie a inni starają się odkryć co on wie :)
Do tego podpierał się rzekomym odkryciem i wiedzą którą ciężką pracą zdobył (zapewniał że warto iść tą drogą) a tu co, a no lipa.
"Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał." Zig Ziglar
"Nie ma żadnego znaczenia, z jakiego punktu startujesz, ważne jest, dokąd zmierzasz." Zig Ziglar

Awatar użytkownika
ccac0la
Posty: 13
Rejestracja: sobota 13 paź 2012, 13:59
Lokalizacja: Z bagien

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 23 paź 2012, 13:46

Qwa to bardziej pod forum filozoficzne podchodzi a nie fx ;/ Czyli marchewa to sadysta jest.
Ładną dziewczynę może mieć każdy, ale mistrzem forex zostaną nieliczni..

Awatar użytkownika
Picker
Pasjonat Forex
Posty: 657
Rejestracja: sobota 25 sie 2012, 10:21
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 23 paź 2012, 13:52

ccac0la pisze:Czyli marchewa to sadysta jest.
Sadyzmu to tutaj nie widzę, manipulację to i owszem.
Po co było się strugać na kogoś kto wie wszystko o fx?
Po co tworzyć tą iluzję?
Po co robić ludziom wielkie nadzieje?

Po co ... robić tak wszystkich w ciula?

Co jak co ale w życiu bym na tak poroniony pomysł nie wpadł, kurde bał bym się że się kiedyś sprawa rypnie,
po co by mi to było? Gdzie sens, gdzie logika?
"Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał." Zig Ziglar
"Nie ma żadnego znaczenia, z jakiego punktu startujesz, ważne jest, dokąd zmierzasz." Zig Ziglar

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 23 paź 2012, 13:56

Witam.
lolito22 pisze:po co by mi to było? Gdzie sens, gdzie logika?
Może odpowiesz, jak już "rozkiminiłeś" wszystko :mrgreen:

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
Picker
Pasjonat Forex
Posty: 657
Rejestracja: sobota 25 sie 2012, 10:21
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 23 paź 2012, 14:05

MaRCHeW pisze:Witam.
lolito22 pisze:po co by mi to było? Gdzie sens, gdzie logika?
Może odpowiesz, jak już "rozkiminiłeś" wszystko :mrgreen:

Pozdrawiam
Karol Marchewka
To ty mi powiedz bo nie rozumiem twojego postępowania, ja sobie pracuję nad fx a nie nad twoim portretem psychologicznym,
podobny sposób postępowania rzuca mi się na oczy u pewnej Tobie znanej osobiście osobie. On też wszystko wie itd. itp.
Z kim się zadajesz takim się stajesz? Poza tym nie mam zielonego pojęcia.

Ok kończę tą rozkminę bo szkoda czasu trzeba fx rozgryźć, przynajmniej statystycznie trzeba być na + :D
"Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał." Zig Ziglar
"Nie ma żadnego znaczenia, z jakiego punktu startujesz, ważne jest, dokąd zmierzasz." Zig Ziglar

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 23 paź 2012, 14:11

Witam.
lolito22 pisze:Ok kończę tą rozkminę bo szkoda czasu trzeba fx rozgryźć, przynajmniej statystycznie trzeba być na + :D
Życzę powodzenia w wychodzeniu na + :mrgreen:

Pozdrawiam
Karol Marchewka

no avatar
brother
Stały Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2012, 12:59

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 23 paź 2012, 14:20

Karol odpowiesz na pytania Heringa, czy znowu je zignorujesz, tam są konkrety czyli to co pisałeś tu i to co jest w mfxbook? Przez przypadek dowiedziałem się, że do niedawna grałeś systemem Zicmara, więc stąd skojarzyłem. Parę osób ci zaufało, nie jesteśmy dziećmi i szanujmy się, bo ty na razie wszystkich ignorujesz.

Awatar użytkownika
Picker
Pasjonat Forex
Posty: 657
Rejestracja: sobota 25 sie 2012, 10:21
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 23 paź 2012, 14:28

MaRCHeW pisze:
Życzę powodzenia w wychodzeniu na +

Pozdrawiam
Karol Marchewka
!Brawo!! !Dobrypost!
A dzięki wielkie, wiem że mi się uda !smail! a ten plus to będzie big jak nie tydzień w tydzień to miesiąc w miesiąc,
bo wiem czego szukam, do czego dążę i na co mogę liczyć.

I podłączam się pod prośbę Heringa i brother'a
"Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał." Zig Ziglar
"Nie ma żadnego znaczenia, z jakiego punktu startujesz, ważne jest, dokąd zmierzasz." Zig Ziglar

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 23 paź 2012, 15:08

Witam.
brother pisze:Przez przypadek dowiedziałem się, że do niedawna grałeś systemem Zicmara, więc stąd skojarzyłem. Parę osób ci zaufało, nie jesteśmy dziećmi i szanujmy się, bo ty na razie wszystkich ignorujesz.
A czy ja to ukrywałem? http://forum.rynek-forex.pl/viewtopic.php?p=3085#p3085
Czytałeś ten wątek w ogóle? Bo mam wrażenie, że koncentrujecie się tylko na swoich z góry obmyślonych tezach.

Co do pytań Heringa postaram się odpowiedzieć dzisiaj wieczorem.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 23 paź 2012, 15:28

Witam.
brother pisze:Parę osób ci zaufało, nie jesteśmy dziećmi i szanujmy się, bo ty na razie wszystkich ignorujesz.
Możesz mi wyjaśnić te słowa? Czy ja mam wobec Ciebie jakiś dług? Obiecałem Ci coś? Może wziałem za coś pieniądze i się nie wywiązałem?
brother pisze:ps. ja teraz już wiem po co był założony ten temat, ale czekam jeszcze na odpowiedź Karola.
Z przyjemnością przeczytam po co założyłem ten temat Brother. Jak to mówisz, szanujmy się. Jak już powiedziałeś A to powiedz B.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
Picker
Pasjonat Forex
Posty: 657
Rejestracja: sobota 25 sie 2012, 10:21
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 23 paź 2012, 15:43

MaRCHeW pisze:Witam.

Jeśli weźmiemy tę świecę, którą dałeś za przykład, to jest to dobry przykład i często właśnie się tak zdarza, że świeca właśnie tworzy się w ten sposób. Często jednak tak nie jest. To co napisał Esco, też jest prawdą, jednak w tym przypadku też wkrada się słowo „często”, jednak nie zawsze.

Nadal jednak nie sprawdziłeś jak wyglądają i tworzą się świece na różnych TF'ach :)

Wziąłeś przykład świecy D1. Sprawdź teraz jak tworzą się świece H36 oraz H16, H8, H2, H1, M40. Jak wyłapiesz różnice to napisz. Sprawdzając powyższe miej na uwadze temat tego wątku.

Wiem, że będzie to wk....ce. Ale uważam, że warto się wysilić niż mieć wszystko podane na tacy.

Pozdrawiam
Karol Marchewka
"wiem że to wk...ce" a wiesz jak wk...ce jest jak ktoś każe Ci szukać coś czego nie ma?? Chyba o to chodzi o czas, czas to pieniądz ... gdy by nie walczył z wiatrakami może już by zarabiał, pomyślałeś o tym??
Zaufanie wiesz co to takiego??
"Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał." Zig Ziglar
"Nie ma żadnego znaczenia, z jakiego punktu startujesz, ważne jest, dokąd zmierzasz." Zig Ziglar

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 23 paź 2012, 16:02

Witam.
lolito22 pisze:"wiem że to wk...ce" a wiesz jak wk...ce jest jak ktoś każe Ci szukać coś czego nie ma?? Chyba o to chodzi o czas, czas to pieniądz ... gdy by nie walczył z wiatrakami może już by zarabiał, pomyślałeś o tym??
Zaufanie wiesz co to takiego??
Lolito czy ja z Tobą rozmawiam?
Napisz to Kerimbowi jak Ci coś nie pasuje.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

PS. Zrób mi i sobie przysługę i nie odzywaj się już więcej w tym temacie i zajmij się wychodzeniem na plus. Może dawno już byś zarabiał (parafrazując).

Awatar użytkownika
Picker
Pasjonat Forex
Posty: 657
Rejestracja: sobota 25 sie 2012, 10:21
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 23 paź 2012, 16:07

A ty co masz do kerimba, ty się do niego chcesz porównywać buhaha !ops! chyba już całkiem ci się poprzestawiało.
On przynajmniej wie co mówi w przeciwieństwie do Ciebie, a na swoje słowa ma dowody.
Chyba dostrzegasz kilka istotnych różnic między tobą a Nim.
W odwracaniu kota ogonem jesteś równie słaby jak twój mentor.


p.s. Prawda w oczy kole? (tak teraz już możesz mnie ignorować, co miałem do powiedzenia powiedziałem)
"Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał." Zig Ziglar
"Nie ma żadnego znaczenia, z jakiego punktu startujesz, ważne jest, dokąd zmierzasz." Zig Ziglar

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości