Cena i czas - reszta to iluzja.

no avatar
brother
Stały Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2012, 12:59

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

środa 03 paź 2012, 16:36

prawieinzynier pisze:Hej!
Wg mnie powinno się szukać schematów średnich które powtarzają się na tf-ach. Karol napisał że jest taki schemat średnich który często dawał zarobić przy małym ryzyku. Poniżej zamieszczam przykład w którym widać taki schemat. Na początku widać, że taki schemat tworzy się na m21, tzn. widzimy że średnie osiągają swoje ekstremum a następnie lecą do góry (przy tym odwracją się). Pomimo tego, że średnie lecą się na północ to cena nadal opada. Dopiero po pojawieniu się bliźniaczo podobnych schematów na m8 i m5 a nawet na m1 cena skacze do nieba. Ciężko to wytłumaczyć ale koncepcja omawiana w tym temacie pokrywa się z tą teorią (wg mnie). Często jest tak że fale kończą się wykonując dynamiczny ruch..Co o ty sadzicie?
Szczerze to nie wiem, miało być od małych(od najmniejszej fali do największej). Ja sobie chyba zrobię przerwę bo nabroiłem, ciężko to ogarnąć i nie ma pomysłu za bardzo, cały czas inna koncepcja i tak w kółko. Muszę ochłonąć po dzisiejszym, może wieczorem napisze coś bardziej obiektywnego:)

no avatar
brother
Stały Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2012, 12:59

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 09 paź 2012, 11:56

Po kilku miesiącach obserwacji doszedłem do wniosku, że głównym i kluczowym czynnikiem jest tu po prostu oscylacja ceny wokół jej średnich wartości. Mam pytanie do Karola, czy nie jest tak, że jak wyrzucimy średnie i zaczniemy grać na ZL to po prostu gramy tam gdzie oscylatory nie są "przeciwne" cenie? i to jest właśnie to odpowiednie "ułożenie ceny" czy też inaczej mówiąc "schemat" w jaki buduje się każdy TF to wykupienie i wyprzedanie na danym TF?

no avatar
hering
Stały Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2012, 13:12

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

czwartek 11 paź 2012, 10:07

brother pisze:Po kilku miesiącach obserwacji doszedłem do wniosku, że głównym i kluczowym czynnikiem jest tu po prostu oscylacja ceny wokół jej średnich wartości. Mam pytanie do Karola, czy nie jest tak, że jak wyrzucimy średnie i zaczniemy grać na ZL to po prostu gramy tam gdzie oscylatory nie są "przeciwne" cenie? i to jest właśnie to odpowiednie "ułożenie ceny" czy też inaczej mówiąc "schemat" w jaki buduje się każdy TF to wykupienie i wyprzedanie na danym TF?
Chyba zagadka zostala rozwiazana tylko szkoda, ze zalozyciel tega watku milczy i nie probuje nawet odpowiadac na konkretne zadane pytania...

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

czwartek 11 paź 2012, 10:53

Witam.
brother pisze:Po kilku miesiącach obserwacji doszedłem do wniosku, że głównym i kluczowym czynnikiem jest tu po prostu oscylacja ceny wokół jej średnich wartości.
Co znaczy oscylacja średnich wokół jej średnich wartości?

Pozdrawiam
Karol Marchewka

no avatar
brother
Stały Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2012, 12:59

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

czwartek 11 paź 2012, 12:14

Pisząc o oscylacji ceny wokół jej średnich wartości, mam na myśli odchylenie oscylatora od ceny, czyli znaczne odejście białej średniej od reszty oznaczające wykupienie lub wyprzedanie. Tak jak rozrysował to Grio oscylator pełni rolę "orbity" i to on buduje cenę wskazując jej maksima i minima na określonych Tf, musimy się zorientować czy duży TF jest wykupiony czy wyprzedany i wtedy czekamy na ten sam układ oscylatora na niższym TF, gramy zgodnie z oscylacją wysokiego TF, a niższy buduje tą wyższą oscylację poprzez robienie maksimów i minimów aż do wybicia na dużym TF. Dlaczego dzisiejsza ZL nie zadziałała? bo oscylatory były na dole, a w tym układzie powinny być na górze wtedy gramy S tak to wszystko widzę na obecną chwilę.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

czwartek 11 paź 2012, 12:22

Witam.
brother pisze:Pisząc o oscylacji ceny wokół jej średnich wartości, mam na myśli odchylenie oscylatora od ceny, czyli znaczne odejście białej średniej od reszty oznaczające wykupienie lub wyprzedanie. Tak jak rozrysował to Grio oscylator pełni rolę "orbity" i to on buduje cenę wskazując jej maksima i minima na określonych Tf, musimy się zorientować czy duży TF jest wykupiony czy wyprzedany i wtedy czekamy na ten sam układ oscylatora na niższym TF, gramy zgodnie z oscylacją wysokiego TF, a niższy buduje tą wyższą oscylację poprzez robienie maksimów i minimów aż do wybicia na dużym TF. Dlaczego dzisiejsza ZL nie zadziałała? bo oscylatory były na dole, a w tym układzie powinny być na górze wtedy gramy S tak to wszystko widzę na obecną chwilę.
Możesz załączyć screeny z TF'ów, które brałeś dzisiaj pod uwagę z opisem "co i dlaczego"?

Pozdrawiam
Karol Marchewka

no avatar
brother
Stały Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2012, 12:59

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

czwartek 11 paź 2012, 13:29

to nie jest z dzisiaj, ale sytuacja jest analogiczna, oscylatory wskazują wykupienie i możliwe było by zagranie ZL czy SR na S. Po prostu prawdopodobieństwo, że cena w tym momencie pójdzie do góry jest mniejsze niż, że pójdzie w dół. Oczywiście ile TF tyle interpetacji więc trzeba czekać na taką okazję gdzie na większych oscylator dobija do wykupienia albo wyprzedania, a na mniejszych zaczyna iść do góry i powiedzmy przecina jakąś średnią to może być sygnał. W ten sposób można powiedzieć, że wszędzie mamy konsolę bo na jakimś TF zawsze mniejszy buduje większy itd.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

czwartek 11 paź 2012, 13:53

Witam.
brother pisze:to nie jest z dzisiaj, ale sytuacja jest analogiczna, oscylatory wskazują wykupienie i możliwe było by zagranie ZL czy SR na S. Po prostu prawdopodobieństwo, że cena w tym momencie pójdzie do góry jest mniejsze niż, że pójdzie w dół. Oczywiście ile TF tyle interpetacji więc trzeba czekać na taką okazję gdzie na większych oscylator dobija do wykupienia albo wyprzedania, a na mniejszych zaczyna iść do góry i powiedzmy przecina jakąś średnią to może być sygnał. W ten sposób można powiedzieć, że wszędzie mamy konsolę bo na jakimś TF zawsze mniejszy buduje większy itd.
Nie jest to dobre podejście Brother. Patrzenie tylko na białą średnią jest błędem.
Looknij na screena, który załączyłem. Zaznaczyłem czerwonym kułkiem miejsce na ostatnim wykresie.
Teraz porównaj jak zachowywały się średnie, na 3-4 TF'y do przodu i do tyłu (punktem odniesienia jest TF z czerwonym kułkiem).
Zobacz co się działo na TF'ach przed tym sygnałem i co po.

Pozdrawiam
Karol Marchewka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
brother
Stały Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2012, 12:59

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

piątek 12 paź 2012, 14:08

Karol mam jeszcze jedno pytanie, czy wyniki z mfxbook są grane wg tego zamysłu, który tu opisujesz? Nie chodzi mi o sam wynik, tylko o sposób gry, jest tam 500 trejdów, a zysk powstał praktycznie tylko podczas jednego dnia z luką od 21 w piątek do 24, potem już były straty. Pisałeś, że nie bierzesz krótkich ruchów i masz SL na 90 pipsów(czyli 1% twojego depo), ale w twoim journalu jest kompletnie inny sposób gry niż ten o którym nam pisałeś. Nie chodzi o atakowanie twojej osoby tylko o to czego my tak naprawdę szukamy, bo jest coraz więcej sprzeczności i nawet gdybyśmy chcieli to nie możemy tego nie zauważyć. Ja się w tym wszystkim pogubiłem, potraktowałem ten temat bardzo serio, jednak nie widzę tu konsekwencji w tym co jest w journalu i w tym co pisałeś o tej metodzie. Jakbyś mógł odpowiedzieć żeby rozwiać te wszystkie wątpliwości bo nie ukrywam, że trudno mi podchodzić do tego obiektywnie przy dwóch różnych wizjach jakie widzę tu i w twoim dzienniku.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

piątek 12 paź 2012, 16:34

Witam.
brother pisze:Karol mam jeszcze jedno pytanie, czy wyniki z mfxbook są grane wg tego zamysłu, który tu opisujesz? Nie chodzi mi o sam wynik, tylko o sposób gry, jest tam 500 trejdów, a zysk powstał praktycznie tylko podczas jednego dnia z luką od 21 w piątek do 24, potem już były straty. Pisałeś, że nie bierzesz krótkich ruchów i masz SL na 90 pipsów(czyli 1% twojego depo), ale w twoim journalu jest kompletnie inny sposób gry niż ten o którym nam pisałeś. Nie chodzi o atakowanie twojej osoby tylko o to czego my tak naprawdę szukamy, bo jest coraz więcej sprzeczności i nawet gdybyśmy chcieli to nie możemy tego nie zauważyć. Ja się w tym wszystkim pogubiłem, potraktowałem ten temat bardzo serio, jednak nie widzę tu konsekwencji w tym co jest w journalu i w tym co pisałeś o tej metodzie. Jakbyś mógł odpowiedzieć żeby rozwiać te wszystkie wątpliwości bo nie ukrywam, że trudno mi podchodzić do tego obiektywnie przy dwóch różnych wizjach jakie widzę tu i w twoim dzienniku.
Załóż dziennik to zobaczysz jak się gra na realu "publicznie", a jak się gra "bez publiki".
Największe straty miałem od momentu publikacji dziennika niestety.

W każdym razie ciśnienie było, mam nadzieję, że przejedzie ale nie chcę zapeszać :)

Ja jestem ciekawy jak idzie Grio, bo z tego co pamiętam mówił, że nie jest źle :)

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
grio
Stały Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 21:58

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

piątek 12 paź 2012, 18:09

MaRCHeW pisze:Ja jestem ciekawy jak idzie Grio, bo z tego co pamiętam mówił, że nie jest źle :)
U mnie jest tak, że jeśli mam czas na FX tzn. na siedzenie przed kompem to jest Ok. Dotyczy wejść na niskich TF'ach. Wystarczy jednak, że widzę coś rano przed pracą na większym, pcham się będąc przekonany o słuszności i po pracy widzę trafione SL. Dziś znów zebrałem minus 30, drugi raz w tym tygodniu. Często muszę powstrzymywać się od przedwczesnego wchodzenia w pozycję, boję się, że uciekną beze mnie. Widzę swoje błędy i próbuję je eliminować.
Co do mojego podejścia do FX to jest ono całkowicie odmienne od czasu kiedy interesuję się tym tematem. Jest cena, czas, TF'y, średnie i czasem ZL. Jeszcze dużo pracy przede mną, przedwcześnie żeby mówić, że to jest właśnie to ale pasuje mi ten system i dobrze się w nim czuję.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

piątek 12 paź 2012, 19:29

Witam.
grio pisze:Co do mojego podejścia do FX to jest ono całkowicie odmienne od czasu kiedy interesuję się tym tematem. Jest cena, czas, TF'y, średnie i czasem ZL. Jeszcze dużo pracy przede mną, przedwcześnie żeby mówić, że to jest właśnie to ale pasuje mi ten system i dobrze się w nim czuję.
I z tego się bardzo cieszę!!! !Brawo!!

Mi dzisiaj uciekli o 1 pips od zlecenia oczekującego. Później już zajmowałem się tylko Protraderem i projektem nowego narzędzia do algotradingu do tej platformy.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
Picker
Pasjonat Forex
Posty: 657
Rejestracja: sobota 25 sie 2012, 10:21
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

piątek 12 paź 2012, 20:37

Witam,
widzę że padło magiczne słowo system. Sporo osób nadużywa tego słowa a te co bardziej "ten tego" twierdzą że to "trader a nie system zarabia"
przyznam że sam się na to dałem nabrać, ba nawet w to wierzyłem (niestety), przez co tłukłem zlecenia z których nic nie wynikało :/ dlaczego
tak się stało bo "ktoś tam" starał się wmówić że to nie system a trader jest beznadziejny, bez wątpienia miało to z wiązek z beznadziejnymi
"systemami" którymi niejednokrotnie nawet twórcy nie potrafili zarabiać.

Wracając do systemu wkleję takie podstawy które system by móc nazywać się systemem musi zawierać (z innego forum wklejka):
Fx-Kris pisze:
System, strategia, technika to skomplikowany zbiór zasad.
Natomiast mini plan działania na początku nie jest już taki trudny, a bez nie damy rady jak w grę wejdą emocje.

Dlatego podstawowe założenia jakie powinniśmy mieć to :

• Jakiego zagrania będę szukać S czy L
• Gdzie planuje robić wejście
• Jakie warunki powinny zajść abym zajął pozycję
• Gdzie ustawię SL
• Kiedy przejdę na BE
• Kiedy skrócę pozycje i o jaką wielkość
• Gdzie ustawie finalne TP.

Posiadanie takiego mini planu jest naprawdę pomocne
Wirus pisze:
  • rynki, czyli na jakim instrumencie gramy,
    wielkość pozycji, czyli jakim % kapitału ryzykujemy (MM),
    wejście, czyli w jakim momencie otwieramy pozycję,
    wyjście, czyli w jakim momencie zamykamy pozycję celem realizacji zysku,
    stopy, czyli w jakim momencie wychodzimy z pozycji stratnej, celem ochrony kapitału,
    taktykę, czyli jak zachowamy się gdy po wejściu w pozycję sytuacja rynkowa się zmieni;
Marchewka nie jest tak że grając na realu publicznie nie idzie Ci tak super z tego powodu że nie masz systemu, przecież jak masz system jedynym
problemem zostaje dyscyplina, ale z nią przez staż i rozgryzienie tf nie powinieneś mieć problemu bo przecież system powinien przynosić zyski
może tracić ale straty powinny być przez samą konsekwencję działania statystycznie niwelowane, jeśli nawet statystycznie system nie zarabia
to że tak powiem krzyż na drogę, ze średnimi jest o tyle gorzej że testując je na historii (wzrokowo) średnie są wymodelowane, reprintują dlatego najlepiej użyć
testera strategii mogącego rysować średnie bezpośrednio w chwili tworzenia się świeczek, korzystając z dziwnych tf pewnie jest to nie wykonalne niestety,
ale w tej kwestii mogę się mylić.
"Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał." Zig Ziglar
"Nie ma żadnego znaczenia, z jakiego punktu startujesz, ważne jest, dokąd zmierzasz." Zig Ziglar

no avatar
zicmar58
Stały Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 17:41
skype: zbigniewczerski
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

piątek 12 paź 2012, 22:38

Lolitko, pierdzielisz jak potłuczony, wszędzie sie wpierdzielasz, wszystkich naokoło krytykujesz, myślisz, że pozjadałeś wszystkie rozumy gimnazjalisto, otwórz swój dziennik, graj swoimi zasadami i zgodnie z tymi madrościami Wirusa i innych i wszyscy zobaczą jaki mocny jesteś, bo sledząc Twoje zagrania na jakiś gówniany, darmowy system z netu nie widzę, żadnej przyszłości przed Tobą chłopaczku, więc lepiej weż się za naukę, żebyś przynajmniej mature zdał !Brwoo!
Poznaj interpretacje średnich a zrozumiesz zachowanie ceny

Awatar użytkownika
Picker
Pasjonat Forex
Posty: 657
Rejestracja: sobota 25 sie 2012, 10:21
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

piątek 12 paź 2012, 23:56

zicmar58 pisze:Lolitko, pierdzielisz jak potłuczony, wszędzie sie wpierdzielasz, wszystkich naokoło krytykujesz, myślisz, że pozjadałeś wszystkie rozumy gimnazjalisto, otwórz swój dziennik, graj swoimi zasadami i zgodnie z tymi madrościami Wirusa i innych i wszyscy zobaczą jaki mocny jesteś, bo sledząc Twoje zagrania na jakiś gówniany, darmowy system z netu nie widzę, żadnej przyszłości przed Tobą chłopaczku, więc lepiej weż się za naukę, żebyś przynajmniej mature zdał !Brwoo!
Uderz w stół a nożyce się odezwą (przynajmniej tyle że wiesz kim jesteś, ale co to z tego wiedza to nie wszystko, trzeba jeszcze wnioski wyciągać), żal mi Ciebie zicmar seryjnie, a i obecnie niczego nie będę otwierał, przynajmniej nie na twoją prośbę, moją przyszłością się nie martw w przeciwieństwie do ciebie nie muszę oszukiwać ludzi wciskając im gniota, tyle wart jesteś co te twoje """""systemy""""" czyli nic, seryjnie brzydzę się takim ludźmi jak ty. Matura też już dawno zdana hehe ty już pewnie dałeś sobie z nią dawno spokój w sumie jak pracowałeś nad nią jak nad swoimi """""systemami""""" to ja się niczemu nie dziwię, jak dbasz tak masz.

Chcesz dziennik z zasadami w realu jednego z forumowiczów, masz tu : http://forum.rynek-forex.pl/viewtopic.php?f=2&t=1449 patrz i ucz się kmiocie ile warte są zasady i strategia.

Tak ogólnie to może mi ktoś wytłumaczyć co ten osioł ode mnie chce? Kurcze żeby zarabiać na fx trzeba wypracować system samodzielnie czy z czyjąś pomocą nie ważne, ale trzeba mieć system ze ściśle określonymi zasadami, a ten padalec się do mnie rzuca nie mając jakiegokolwiek logicznego argumentu hehe ciekaw jestem czy używał kiedyś jakiegoś testera dla swoich """""strategii""""", widać że nie bo gdy by używał wiedział by że jego systemy to gnioty na podstawie których nie da się zawierać transakcji, choć możliwe że używał i z jego testów dalej wyszło to samo czyli 0 na depo co napawa mnie jeszcze większym obrzydzeniem co do jego osoby. Nie rozumiem takich ludzi jak on. Niech sobie oszust zanotuje z czego się system składa a nie po ludziach jeździ nie mając racji.


zicmar dla jasności nie nie będę rozmawiał z tobą o twoim systemie na skype!

p.s. Marchewka sorki za burdel miałem się odezwać tylko na temat (systemu, ceny, czasu i chyba na temat się odzywałem, jak coś to jedno Twoje słowo jako autora wątku i już pisał tu nie będę :), zwróćcie większą uwagę na czas o pewnych porach rr jest taki że nawet przy 30% skuteczności wyjdziecie na swoje, tylko trzeba robić w kółko to samo ale to poza zicmarem chyba wszyscy wiedzą.

2 p.s. na dowód tego że system jest bardzo ważny posłużę się jeszcze jednym dowodem przeważającym za słusznością systemów a jest to właśnie dziennik człowieka bez systemu czyli zicmara http://forum.rynek-forex.pl/viewtopic.php?f=2&t=1347 oczywiście dla odmiany demo bo zicmar nie jest aż tak głupi żeby przegrywać ciężko wyłudzone pieniądze

3 p.s. zicmar przecież tam pisałem w liczbie mnogiej dlaczego brałeś to od razu do siebie? (pytanie retoryczne, wszyscy wiedzą dlaczego a ty wiesz o tym najlepiej)
"Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał." Zig Ziglar
"Nie ma żadnego znaczenia, z jakiego punktu startujesz, ważne jest, dokąd zmierzasz." Zig Ziglar

Awatar użytkownika
grio
Stały Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 21:58

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

sobota 13 paź 2012, 09:15

Proponuję wyrzucić posty nie związane z tematem lub je przenieść. Strasznie źle się potem czyta temat.
MaRCHeW pisze:I z tego się bardzo cieszę!!! !Brawo!!
Dzięki.
MaRCHeW pisze:Mi dzisiaj uciekli o 1 pips od zlecenia oczekującego.
Muszę się zastanowić nad oczekującymi. Co prawda nie wiem jak się za to zabrać. Jedyne co przychodzi mi do głowy to to, że oczekujące można postawić dopiero w momencie kiedy wiemy, że następuje odwrót a oczekujące ustawione wg. niższego interwału tzn. w przypuszczalnym miejscu jego odchylenia np. ZL. Trzeba to posprawdzać.

no avatar
brother
Stały Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2012, 12:59

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

sobota 13 paź 2012, 09:16

zicmar58 pisze:Lolitko, pierdzielisz jak potłuczony, wszędzie sie wpierdzielasz, wszystkich naokoło krytykujesz, myślisz, że pozjadałeś wszystkie rozumy gimnazjalisto, otwórz swój dziennik, graj swoimi zasadami i zgodnie z tymi madrościami Wirusa i innych i wszyscy zobaczą jaki mocny jesteś, bo sledząc Twoje zagrania na jakiś gówniany, darmowy system z netu nie widzę, żadnej przyszłości przed Tobą chłopaczku, więc lepiej weż się za naukę, żebyś przynajmniej mature zdał !Brwoo!
A ty co żeś się go uczepił? Bardzo mądrze napisał, żeby zarabiać trzeba mieć system i zasady. On jest może i młody, ale dopiero zaczyna i ma poukładane w głowie, ty nie zarabiasz więc się ucisz tym bardziej, że jesteś podobno "dorosłym" człowiekiem. Z miejsca Wojtek powinien cie zbanować za taki wpis.

no avatar
hering
Stały Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2012, 13:12

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

sobota 13 paź 2012, 10:10

MaRCHeW pisze:Załóż dziennik to zobaczysz jak się gra na realu "publicznie", a jak się gra "bez publiki".
Największe straty miałem od momentu publikacji dziennika niestety.
Karol, szanujmy sie. Co ma dziennik do wynikow? Ok, moze byc jakis stres, ale wynikajacy tylko z tego, ze chce sie cos udowodnic i ludzie oczekuja konkretnego wyniku a tu nic nie wychodzi.

Jesli sie chce czegos nauczyc, badz tylko pokazac wyniki danego systemu to stres nie ma takiego znaczenia. Patrz ile jest dziennikow, w ktorych wiekszosc to pozycje stratne i jakos nikt nie mowi o presji.

lolito22 bardzo dobrze napisal, ze jak na razie nie ma mowy o jakimkolwiek system tak w tym watku jak i na myfxbook, bo po wynikach to wyglada na chaos.

zicmar58 daruj sobie osobiste wycieczki do lolito22, bo to czy jest gimnazjalista czy nie to jest nie wazne. Nie jest powiedziane, ze czlowiek czym starszy tym madrzejszy a wrecz przeciwnie...

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

sobota 13 paź 2012, 13:43

Witam.
grio pisze:Muszę się zastanowić nad oczekującymi. Co prawda nie wiem jak się za to zabrać. Jedyne co przychodzi mi do głowy to to, że oczekujące można postawić dopiero w momencie kiedy wiemy, że następuje odwrót a oczekujące ustawione wg. niższego interwału tzn. w przypuszczalnym miejscu jego odchylenia np. ZL. Trzeba to posprawdzać.
Jest dokładnie tak jak piszesz. Niestety trzeba być cały czas przy monitorze by stawiać oczekujące, bo inaczej to trochę trading w ciemno.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
grio
Stały Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 21:58

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

sobota 13 paź 2012, 21:25

MaRCHeW pisze: Niestety trzeba być cały czas przy monitorze by stawiać oczekujące, bo inaczej to trochę trading w ciemno.
Tak. Na tych interwałach na których testujemy. Tak sobie myślę jednak, że gdyby pomijać te niskie a dołożyć wyższe to wtedy byłaby szansa. Oczywiście to strasznie ograniczy ilość trejdów, zwiększy SL (można to obejść dopasowując MM) ale gdyby znaleźć kilka dodatkowych par z niską korelacją? Co o tym myślisz?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 9 gości