Cena i czas - reszta to iluzja.

ODPOWIEDZ
no avatar
hering
Stały Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2012, 13:12

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 25 wrz 2012, 20:54

brother pisze:Hering robisz maskę, czy jakoś inaczej? Mógłbyś jakoś na szybko wytłumaczyć jak te przenikanie zrobić?
Na przykladzie dwoch zdjec. Mam je zapisane na pulpicie. Odpalam GIMPa. Wrzucam jeden rysunek a potem przeciagam z pulpitu drugi rysunek na niego (z boku bedziesz mial pokazane, ze sa dwie maski). Pozniej tylko przesuwasz sobie krycie na ile chcesz procent (zalacznik - czerwona ramka) a potem to juz z gorki, eksport i na forum :) Jak dalej cos nie jasne to smialo pytaj.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
brother
Stały Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2012, 12:59

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 25 wrz 2012, 21:12

Dzięki wielkie za pomoc:)

Jestem osobą, która pewne rzeczy lubi mieć wyjaśnione, kiedyś na początku wątku było napisane;
brother pisze:
Trendy tworzą się zazwyczaj w jeden sposób wybijając nowy HH potem dojście do HL i wybicie kolejnego HH(w dół analogicznie odwrotnie).


Tak dokładnie, a kolejne HL my widzimy na wykresie w postaci początku kolejnej świecy na wyższym TF'ie, która to świeca musi zostać odpowiednio zbudowana.
Czy potraficie dostrzec ten mechanizm? co jakiś czas wracam do tego, ale nie dostrzegam, a może źle to rozumiem.

Awatar użytkownika
Fesiek
Stały Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: piątek 14 wrz 2012, 09:44

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

czwartek 27 wrz 2012, 08:07

Cena... jest tu gdzie spodziewam się reakcji.
Czas... kiedy ta reakcja nastąpi?
Iluzja... widzę zachowanie ceny i na jego podstawie podejmuję działanie. Cena tak na prawdę robi coś innego.
Dam radę.

Awatar użytkownika
Picker
Pasjonat Forex
Posty: 657
Rejestracja: sobota 25 sie 2012, 10:21
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

czwartek 27 wrz 2012, 08:23

Fesiek pisze:Iluzja... widzę zachowanie ceny i na jego podstawie podejmuję działanie. Cena tak na prawdę robi coś innego.
Tzw. ruchy po płynność o określonych porach dnia !smail!
"Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał." Zig Ziglar
"Nie ma żadnego znaczenia, z jakiego punktu startujesz, ważne jest, dokąd zmierzasz." Zig Ziglar

no avatar
brother
Stały Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2012, 12:59

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

czwartek 27 wrz 2012, 10:51

I jeszcze jedno, czy ten TF nazywany "aktualnie budowanym" "na topie" może budować się np przez kilka dni mimo, że dotyczy TF z zakresu H?

Awatar użytkownika
grio
Stały Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 21:58

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

czwartek 27 wrz 2012, 17:59

Brother, nie wiem czy tak dosłownie jest możliwe określenie który interwał jest budowany. Ja nie potrafię. Po prostu wydaje mi się, że najprościej to określić w ten sposób, że spoglądasz na wyższe interwały zwracając uwagę w jakim miejscu jesteś na fali. Jeśli przykładowo fala (biała natomiast pozostałe idą bez zmian) jest w trakcie korekty (nazwałem to tak żeby było wiadomo o co chodzi) to schodzimy niżej. Niżej okazuje się, że mamy już "trend" tego interwału. Wg. mnie żeby ten "trend" się skończył powinien w pobliżu swojego maximum wychylenia (jednak nie zawsze, jest to uzależnione od średnich niższego interwału) tracić siłę tzn. średnie z niższych interwałów osiągnęły swoje max i odwracają się a białe są znacznie odchylone od wiązki( co znaczy, że czas do max wychylenia kończy się. Tutaj znów możemy niższymi interwałami spróbować określić czy to już max tych wyższych). Naprawdę ciężko mi to wytłumaczyć. Ja zawsze robię w ten sposób, że spoglądam na najwyższy interwał i przerzucam dość szybko wzrok po kolei na niższe aż do m1. TF'y zlewają się wtedy w jedną całość.

Poniżej wklejam screen z MT4 z trzech ostatnich transakcji.Dwa wczorajsze, jesen dzisiejszy. Niestety na tę chwilę nie mogę z PT2 bo mam problem z połączeniem. Warty obserwacji jest ten ostatni. Załamanie fali na wysokim interwale, przeciwnie do ruchu z tych wyższych, zejście do H1 w oczekiwaniu na osiągnięcie max wychylenia spoglądając na niższe. Jest odwrót, zejście niżej i eska. Skończone na BE ale musiałem wyjść do pracy więc zabezpieczyłem. Wycięło jednym pipsem:)SL początkowe 11p TP 42p. Wg. czasu PT2 pozycja z godz. 7.45
Pierwszy +14. Drugi też w miarę dobrze określony ale zamknięte na 0 bo późna pora była a nie lubię zostawiać otwartych pozycji na noc.
Wnioski moje są takie, że powinienem przeczekać cykl tworzenia fali niższego interwału i wtedy wchodzić. Minus tego filtra jest taki, że mogę uzyskać gorszą cenę (chociaż czasem lepszą:)) a nie wiem czy wtedy SL nie musiałby być szerszy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
brother
Stały Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2012, 12:59

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

czwartek 27 wrz 2012, 20:33

Grio rozumiem co masz na myśli powiedzmy, że można to ująć w słowach "Wszystko ma swoje granice" czyli maksymalnie wychylenie białej względem wiązki, Ale spójrz na wychylenie o 7:45 i obecne na H1(wychodzi co najmniej dwa razy większe od tamtego) i tu właśnie pojawia się moim zdaniem problem, że te ekstremum nie ma stałej granicy i raz sobie wyjdzie wysoko innym razem poleci dwa razy wyżej itd. Nadal też zastanawiam się jak to można zauważyć na ZL. Można powiedzieć, że czekamy zawsze na ekstremum wysokiego TF i ekstremum reszty w jego kierunku, ale biała potrafi sobie wyznaczać ektrema w różny sposób i tu pojawia się problem "uznaniowości" kiedy cen właśnie "musi" zawrócić.

Awatar użytkownika
grio
Stały Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 21:58

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

czwartek 27 wrz 2012, 20:51

brother pisze: ekstremum nie ma stałej granicy i raz sobie wyjdzie wysoko innym razem poleci dwa razy wyżej itd
Moim zdaniem to właśnie niższe TF'y mają sygnalizować czy to ekstremum wyższego jest "właściwe". Na tych niskich nie patrzę tylko na białą. Tu ma dla mnie nastąpić odwrócenie spirali a na najniższym szukać wejścia. Dlatego napisałem:
grio pisze: Wg. mnie żeby ten "trend" się skończył powinien w pobliżu swojego maximum wychylenia (jednak nie zawsze, jest to uzależnione od średnich niższego interwału) tracić siłę tzn. średnie z niższych interwałów osiągnęły swoje max i odwracają się a białe są znacznie odchylone od wiązki
Sorry, dalej nie mam wglądu na platformę.

Awatar użytkownika
grio
Stały Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 21:58

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

piątek 28 wrz 2012, 15:48

Poniżej moja minusowa transakcja. SL 20 TP 55. Na swoją obronę mam to, że musiałem wyjść do pracy a że nie chciałem przepuścić okazji i spodziewałem się odwrócenia H1 to otworzyłem zlecenie. Po screenach na mniejszych TF'ach widać, że za wcześnie było na S.

Pozycja otwarta o godz. 7.25 czasu PT2

PS. S o 17.10. Odzyskane 11p. Wziąłem połowę fali z najniższych interwałów:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
hering
Stały Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2012, 13:12

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

piątek 28 wrz 2012, 20:58

Grio skad masz PT2, bo demo z ich strony od kilku dni wyglada jak w zalaczniku i ciezko na jakakolwiek sensowna analize.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
grio
Stały Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 21:58

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

sobota 29 wrz 2012, 19:08

hering pisze:Grio skad masz PT2, bo demo z ich strony od kilku dni wyglada jak w zalaczniku i ciezko na jakakolwiek sensowna analize.
Alior Bank.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

sobota 29 wrz 2012, 20:39

Witam.
grio pisze:
hering pisze:Grio skad masz PT2, bo demo z ich strony od kilku dni wyglada jak w zalaczniku i ciezko na jakakolwiek sensowna analize.
Alior Bank.
Dokładnie. Można założyć konto w Aliorze. Kasy wpłacać nie trzeba i feed będzie czysty.
BTW. W poniedziałek feed w Protrader 2 powinien zostać naprawiony (demo feed od Integrala nawala ostatnio).

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
grio
Stały Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 21:58

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

niedziela 30 wrz 2012, 11:18

Czasami miałem z nim problemy. Ostatnio w czwartek.
Około 10 dni wstecz zadzwonił do mnie przedstawiciel. Przeprowadziliśmy bardzo sympatyczną rozmowę. Spodziewałem się propozycji bądź nacisku na otwarcie realnego konta jednak pomyliłem się i to bardzo. Nie było o tym wzmianki. Chodziło o moje sugestie odnośnie platformy, problemy i pytania dotyczące ewentualnych zmian. Klasa.

no avatar
brother
Stały Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2012, 12:59

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

niedziela 30 wrz 2012, 11:44

grio pisze:Czasami miałem z nim problemy. Ostatnio w czwartek.
Około 10 dni wstecz zadzwonił do mnie przedstawiciel. Przeprowadziliśmy bardzo sympatyczną rozmowę. Spodziewałem się propozycji bądź nacisku na otwarcie realnego konta jednak pomyliłem się i to bardzo. Nie było o tym wzmianki. Chodziło o moje sugestie odnośnie platformy, problemy i pytania dotyczące ewentualnych zmian. Klasa.
Jedyna wada jest taka ,że nie można otworzyć rachunku przez internet. U mnie nie ma ich placówki i nie mam jak założyć na szybko reala, szczerze mówiąc zupełnie tego nie rozumiem, mieli by pewnie 2 razy tyle kont co teraz.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

niedziela 30 wrz 2012, 11:58

Witam.
brother pisze:
grio pisze:Czasami miałem z nim problemy. Ostatnio w czwartek.
Około 10 dni wstecz zadzwonił do mnie przedstawiciel. Przeprowadziliśmy bardzo sympatyczną rozmowę. Spodziewałem się propozycji bądź nacisku na otwarcie realnego konta jednak pomyliłem się i to bardzo. Nie było o tym wzmianki. Chodziło o moje sugestie odnośnie platformy, problemy i pytania dotyczące ewentualnych zmian. Klasa.
Jedyna wada jest taka ,że nie można otworzyć rachunku przez internet. U mnie nie ma ich placówki i nie mam jak założyć na szybko reala, szczerze mówiąc zupełnie tego nie rozumiem, mieli by pewnie 2 razy tyle kont co teraz.
A masz jakieś konto bankowe w Aliorze?
http://www.aliorbank.pl/pl/o_banku/cent ... ynku-FOREX

Pozdrawiam
Karol Marchewka

no avatar
brother
Stały Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2012, 12:59

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

niedziela 30 wrz 2012, 12:14

MaRCHeW pisze:Witam.
brother pisze:
grio pisze:Czasami miałem z nim problemy. Ostatnio w czwartek.
Około 10 dni wstecz zadzwonił do mnie przedstawiciel. Przeprowadziliśmy bardzo sympatyczną rozmowę. Spodziewałem się propozycji bądź nacisku na otwarcie realnego konta jednak pomyliłem się i to bardzo. Nie było o tym wzmianki. Chodziło o moje sugestie odnośnie platformy, problemy i pytania dotyczące ewentualnych zmian. Klasa.
Jedyna wada jest taka ,że nie można otworzyć rachunku przez internet. U mnie nie ma ich placówki i nie mam jak założyć na szybko reala, szczerze mówiąc zupełnie tego nie rozumiem, mieli by pewnie 2 razy tyle kont co teraz.
A masz jakieś konto bankowe w Aliorze?
http://www.aliorbank.pl/pl/o_banku/cent ... ynku-FOREX

Pozdrawiam
Karol Marchewka
W sumie można przez net założyć bankowe i potem tradera:)

no avatar
brother
Stały Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2012, 12:59

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 01 paź 2012, 12:28

MaRCHeW pisze:Witam.
MaRCHeW pisze:Trzeba też umieć wyczuć (to przychodzi z czasem), które interwały zaczynają się kształtować (te są wtedy ważniejsze od pozostałych).
Dodam jeszcze, że w momencie jak zaczynają się kształtować wyższe interwały (np. od H1 w górę), średnie na niższych interwałach (od M8 do M34) zachowują się w określony sposób. Przyglądajcie się im, powinniście zobaczyć zależności.

Pozdrawiam
Karol Marchewka
To może znowu wróćmy do podstaw, czy możecie napisać co waszym zdaniem oznacza "kształtowanie się" poszczególnych TF, jak to rozumiecie?

Jestem zdania, że bez ujednolicenia podstaw będziemy wciąż szukać czegoś, czego nie znamy. Jak ja rozumiem kształtowanie się TF, uważam, że cena musi zrobić swoje minimum i maksimum na określonym TF, potem buduje się następny wynikający z pewnych zależności. Nie biorę przy tym pod uwagę ceny otwarcia i zamknięcia, bo wydaje mi się, że to właśnie ekstremum ceny jest istotniejsze w tym temacie. Może ma ktoś podobne zdanie, może poszedłem w złym kierunku i nie mam racji?

no avatar
prawieinzynier
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2012, 11:57

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 01 paź 2012, 16:21

brother pisze:
To może znowu wróćmy do podstaw, czy możecie napisać co waszym zdaniem oznacza "kształtowanie się" poszczególnych TF, jak to rozumiecie?

Jestem zdania, że bez ujednolicenia podstaw będziemy wciąż szukać czegoś, czego nie znamy. Jak ja rozumiem kształtowanie się TF, uważam, że cena musi zrobić swoje minimum i maksimum na określonym TF, potem buduje się następny wynikający z pewnych zależności. Nie biorę przy tym pod uwagę ceny otwarcia i zamknięcia, bo wydaje mi się, że to właśnie ekstremum ceny jest istotniejsze w tym temacie. Może ma ktoś podobne zdanie, może poszedłem w złym kierunku i nie mam racji?
Moim zdaniem tf zaczyna się kształtować gdy osiągnie swój maks lub swoje minimum. Tylko pytanie jest, kiedy dany tf osiąga swoje ekstremum?

no avatar
brother
Stały Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2012, 12:59

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 02 paź 2012, 11:00

prawieinzynier pisze:
brother pisze:
To może znowu wróćmy do podstaw, czy możecie napisać co waszym zdaniem oznacza "kształtowanie się" poszczególnych TF, jak to rozumiecie?

Jestem zdania, że bez ujednolicenia podstaw będziemy wciąż szukać czegoś, czego nie znamy. Jak ja rozumiem kształtowanie się TF, uważam, że cena musi zrobić swoje minimum i maksimum na określonym TF, potem buduje się następny wynikający z pewnych zależności. Nie biorę przy tym pod uwagę ceny otwarcia i zamknięcia, bo wydaje mi się, że to właśnie ekstremum ceny jest istotniejsze w tym temacie. Może ma ktoś podobne zdanie, może poszedłem w złym kierunku i nie mam racji?
Moim zdaniem tf zaczyna się kształtować gdy osiągnie swój maks lub swoje minimum. Tylko pytanie jest, kiedy dany tf osiąga swoje ekstremum?
Czekałem na więcej wpisów, niestety chyba jest nas 4 tylko z tego co widzę. Kiedy osiąga swoje ekstremum?, jak można przypuszczać odpowiada za to biała średnia i ona pokazuje nam pewną anomalię ruchu ceny na danym TF(coś jak oscylator typu RSI czy CCI), można by było w tym miejscu użyć screena Heringa, który nałożył mały i duży TF, gdzie mały odpowiadał za białą wiązkę. Jednak jak wiadomo oscylatory średnio się sprawdzają w trendach, dlatego zgaduję, że TF na topie to ten gdzie mamy konsolę i tam oczekujemy ekstremum zgodnego z wyższą konsolą?

ps. u mnie fatalny dzień, cały czas dawałem S zgodnie z ideą ektremum -1% w plecy. Także mamy realne potwierdzenie obaw prawieinżyniera co do określenie tego czym jest ekstremum.

no avatar
prawieinzynier
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2012, 11:57

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

środa 03 paź 2012, 13:04

Hej!
Wg mnie powinno się szukać schematów średnich które powtarzają się na tf-ach. Karol napisał że jest taki schemat średnich który często dawał zarobić przy małym ryzyku. Poniżej zamieszczam przykład w którym widać taki schemat. Na początku widać, że taki schemat tworzy się na m21, tzn. widzimy że średnie osiągają swoje ekstremum a następnie lecą do góry (przy tym odwracją się). Pomimo tego, że średnie lecą się na północ to cena nadal opada. Dopiero po pojawieniu się bliźniaczo podobnych schematów na m8 i m5 a nawet na m1 cena skacze do nieba. Ciężko to wytłumaczyć ale koncepcja omawiana w tym temacie pokrywa się z tą teorią (wg mnie). Często jest tak że fale kończą się wykonując dynamiczny ruch..Co o ty sadzicie?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości