Cena i czas - reszta to iluzja.

ODPOWIEDZ
no avatar
zicmar58
Stały Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 17:41
skype: zbigniewczerski
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 16 lip 2012, 09:56

Karol ma racje, żeby pewne rzeczy zrozumieć potrzeba czasu i przede wszystkim trzeba tego chcieć, ja odrzuciłem wszelkie systemy i dogmaty, skupiłem się na średnich, od 3 lat nad tym siedze i ciągle odkrywam coś nowego, ale myśle, że już blisko jestem końca tej drogi

Pozdrawiam
Zicmar
Poznaj interpretacje średnich a zrozumiesz zachowanie ceny

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 16 lip 2012, 10:23

Witam.
brother pisze:
Ale nie wszyscy dotrwają. Część zrezygnuje. Część powie, że to pierdoły i szkoda czasu. Tylko niektórzy znajdą wyjście (miejmy nadzieje, bo pewnie dużo osób nie śledzi ten wątek :mrgreen: )
Wyjście znajdą ci którzy z reguły szukają własnej drogi, dlatego że w zasadzie każda metoda jest przez kogoś innego negowana, ale raczej nikt nie wskazuje do końca jak na coś wpadł. Każdy kto zarabia ma jakąś metodę, która niekoniecznie może podobać się innej zarabiającej osobie, tym samym osoby szukające gotowego rozwiązania nie znajdą go i wpadają na "ścianę".
Jak pięknie to ująłeś :-P Dlatego też, napisałem:
MaRCHeW pisze:
wojtek_ea pisze:
MaRCHeW pisze:Co do systemu, to jest on prosty jak się go już zna. Z drugiej strony nie napisałem nigdzie, że go tu przedstawię. Do pewnych rzeczy każdy musi dojść samemu.
A szkoda ? - zupełnie nie rozumiem po co zaczynałeś ten temat ?
Bo jak już się zrozumie zasady to myślę, że nie będzie problemu aby samemu stworzyć system dopasowany do własnych potrzeb.
Chociażby ZL się bardzo dobrze do tego nadaje. Ja używam średnich.
Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 16 lip 2012, 10:59

chlopy... nie uwazacie ze to jest troche dziwne... jak juz ktos ogarnie temat to siedzi cicho i od czasu do czasu cos baknie ze daje rade.. wrzuci skrina i wsio. Nie ma tendencji zeby wspolnie wspolpracowac.

Na zachodnich forach az sie roi od dziesiatkow sysow (pomijam fakt ze niektore to totalna lipa) ale jednak wiara jakos wspolpracuje i korona nikomu z glowy nie spadnie

Podobna sytuacja byla/ jest na nawi... 3/4 twierdzi ze czesze ostro pipsiory ale oczywiscie pokazac z reka na sercu to juz nie ma komu... jak zwykle teksy w stylu "po co"... zaraz bedziesz chcial pity... nr konta itd.

Pewien Pan z tego forum jakos bez problemu pokazuje ze potrafi i podejrzewam ze US lub inna instytucja jakos nie puka mu do mieszkania aby skontorlowac dochody

Oczywiscie ze nie oczekuje aby nagle wszyscy zaczeli rozdawac swoje syse w pocie czola wypracowane ale troche wspolpracy to obojgu strona na dobre by wyszlo. ;)

No ale wiadomo kazdy postepuje wg swoich zasad itd :)

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 16 lip 2012, 11:35

Witam.
szulczas pisze:chlopy... nie uwazacie ze to jest troche dziwne... jak juz ktos ogarnie temat to siedzi cicho i od czasu do czasu cos baknie ze daje rade.. wrzuci skrina i wsio. Nie ma tendencji zeby wspolnie wspolpracowac.

Oczywiscie ze nie oczekuje aby nagle wszyscy zaczeli rozdawac swoje syse w pocie czola wypracowane ale troche wspolpracy to obojgu strona na dobre by wyszlo. ;)
Piszesz do mnie Szulczas czy tak ogólnie do wszystkich? Bo jak do mnie to nie rozumiem. Z jednej strony w pierwszym zdaniu chciałbyś gotowca, a w drugim zdaniu temu zaprzeczasz pisząc o pewnej współpracy.
Jeżeli to co przedstawiłem nie jest pewną formą współpracy? To co nią jest? Chyba, że w tym momencie wracamy do punktu 1, czyli chodzi Ci o gotowca ;)

Niestety ale jak już ogarniesz temat, to z kim masz "współpracować i nad czym"? Później jest tylko: Ty wiesz, a inni chcą wiedzieć. Współpracy jako takiej raczej w tym nie ma.

Odnośnie tego co przedstawiłem, sam napisałeś
szulczas pisze:jak spojrzy sie na to na spokojnie to jest w tym duzo prawdy
Czego jeszcze oczekujesz?

Ja siedziałem nad pewnymi rzeczami kilkanaście miesięcy wertując wykresy w tę i z powrotem. Nie mówię, że nie pociągnę dalej tematu. Ale na pewno nie będzie tak, że ktoś nic nie zrobi bo mu się nie chce, a będzie oczekiwał tylko "współpracy" z mojej strony.

Siadać k...a na dupie i szukać :mrgreen: Niech to nawet trwa miesiącami. Nikt nie mówił, że będzie łatwo i przyjemnie. A jak komuś to nie pasuje to niech szuka czegoś innego :lol: Dla niecierpliwych nie ma miejsca na Forexie.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 16 lip 2012, 12:02

MaRCHeW pisze:
Piszesz do mnie Szulczas czy tak ogólnie do wszystkich?
pisze ogolnie bo na pewno masz takie samo zdanie na ten temat... jak sam wspomniales tez musiales sam przecierac szlaki
MaRCHeW pisze:Ja siedziałem nad pewnymi rzeczami kilkanaście miesięcy wertując wykresy w tę i z powrotem
zdaje sobie sprawe ze nikt tu gotowca nie polozy na stol i nie oczekuje tego

Wezmy przyklad sysa Symphonie... Wojtek go meczy... ja sie ucze... podejrzewam ze moze za pare miesiecy zaraz znajdzie sie sęp ktory bedzie chcial aby mu wszystko ladnie powiedziec... a w tym momencie kiedy przecieramy szlaki to jakos za wielu chetnych nie ma :(

No ale trudno... tak to juz bywa.... swoja droga jak sam walczyles to tez pewnie zalowales ze musisz sam "wywazac otwarte" drzwi.... pewnie wszystkich czeka taka droga ;)

Zicmar to samo posze... ze od 3 lat meczy srednie... moze gdyby znalazl sie tez podobny wielbiciel srednich moze by im sie lepiej dochodzilo do pewnych spraw... a tak to tez sam sie meczy... jak juz osiagnie to co zaplanowal to ta wiedze raczej zostawi dla siebie
Ostatnio zmieniony poniedziałek 16 lip 2012, 12:04 przez szulczas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 16 lip 2012, 12:10

Witam.
brother pisze:Ja odpadam straciłem trochę pieniędzy i czasu na ten temat i takie teksty mnie nie śmieszą.
Jakich pieniędzy? Opłaty ktoś wniósł za przeglądanie tego tematu czy co? :mrgreen:

A tak poza tym, sam widzisz Szulczas po wypowiedzi kolegi, dlaczego nie ma co się wychylać i dawać wszystkiego na tacy.
Tak jak napisałem temat pewnie bym ciągnął dalej, jakby komuś się chciało pracować i by zadawał ciekawe pytania, a tak .... to z kim współpracować?

Pozdrawiam
Karol Marchewka

no avatar
Polak
Posty: 40
Rejestracja: wtorek 05 cze 2012, 12:48

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 16 lip 2012, 12:31

To może ja jako pierwszy zapytam, może to nie będzie odkrywcze, ale ostatnio męczy mnie kwestia trendów wyższego i niższego rzędu. Skoro mówisz o łączeniu TF( a praktycznie braku podziału ceny na TFy. Bo cena jest jedna na każdym z nich. Tylko zapisana w świeczce niższego lub wyższego rzędu. Mówisz o świeczkach, ale jednocześnie wspominałeś że cena to jeden strumień i równie dobrze w formie świeczkowej rysowany być nie musi. Chodzi mi konktretnie o porównywanie (impulsów, korekt , dynamiki ruchu ceny,czasu trwania zmian) w fazach odwracania trendu czyli tak jak wspominaliśmy wcześniej w momentach gdy mamy do czynienia np. ze zmianą z trendu spadkowego na wzrostowy, czyli LL, LH, HL, HH.
Nie wiem czy zrozumiale się wyraziłem ale być może gdzieś obijam się blisko tego co chcesz powiedzieć. Bo są przecież cechy charakterystyczne dla trendowości czyli szybkie impulsy w kierunku trendu i wolniejsze w czasie i cenie korekty.
Czy całą tą teorię mogę odłożyć na bok?

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 16 lip 2012, 12:36

dziewczyny nie cudujcie bo zaraz temat skonczy sie jak wiekszosc na nawi... jazda po bandzie

Oczywiscie Marchew troche uchylil rąbka swojej wiedzy ale bez konkretnej naszej pracy (ewentualnie wspolpracy kilku ludzikow) dalej sam nie bedzie sie wychylal

Jest to czasami wkurzajace ze drarzymy temat i nam nie wychodzi... trzeba miec mega duzo cierpliwosci i jaja ze stali zeby nie odpasc w przedbiegach. Szkoda brother ze odpuszczasz bo chyba sam zapoczatkowales ten temat na nawi... no ale Twoja wola i prawo

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 16 lip 2012, 12:50

Witam.
brother pisze:
Szkoda brother ze odpuszczasz bo chyba sam zapoczatkowales ten temat na nawi... no ale Twoja wola i prawo
Po prostu nie lubię jak ktoś ma za duże Ego i traktuje innych z góry.
Musisz mieć naprawdę małe Ego, że tak to odbierasz. Rozumiem, że jesteś sfrustrowany tym, że nic nie idzie tak jakbyś chciał ale nie musisz tego okazywać publicznie.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 16 lip 2012, 13:03

Witam.
brother pisze:
Musisz mieć naprawdę małe Ego, że tak to odbierasz. Rozumiem, że jesteś sfrustrowany tym, że nic nie idzie tak jakbyś chciał ale nie musisz tego okazywać publicznie.
Napisałem tylko, że ty masz za duże Ego w stosunku do tego co tu zaprezentowałeś, traktujesz ludzi jak uczniaków, a piszesz o podstawach. Przemyśl albo może przeczytaj swoje posty, wróć i zrób małe podsumowanie tego co napisałeś.
Wróć lepiej do swojej świecy dziennej i napisz nam jakie Ty masz zaawansowane poglądy na temat budowania się świecy :mrgreen: Bo całkiem ciekawie piszesz. Może czegoś sie dowiemy :mrgreen:

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
JeffreyParks
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 15:15

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 16 lip 2012, 13:32

Marchew czy piszac odnosnie przystosowania do Twojej wizji ZL, masz moze na mysli, ze cena porusza sie sinusoidalnie w obrebie jakiechs srednich cen np. przedziału (1.2200 - 1.2300)- az do momentu wybicia z tej sredniej cen i wejscia w nowy przedzial cenowy np (1.2300 - 1.2400) ?

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 16 lip 2012, 14:14

Witam.
JeffreyParks pisze:Marchew czy piszac odnosnie przystosowania do Twojej wizji ZL, masz moze na mysli, ze cena porusza sie sinusoidalnie w obrebie jakiechs srednich cen np. przedziału (1.2200 - 1.2300)- az do momentu wybicia z tej sredniej cen i wejscia w nowy przedzial cenowy np (1.2300 - 1.2400) ?
Pokazanie obrazka z sinusoidami miało tylko zobrazować, to że niezależnie od TF'u świece wyglądają tak samo (myślałem, że już wiecej tego nie napisze ale pewnie będę to powtarzał jeszcze wiele razy).

Ja jestem programistą i lubię sobie ułatwiać pewne rzeczy, jesli mogę je zautomatyzować. Dlatego najlepiej zobrazować to jak porusza cię cena w 3 wymiarach, porzez napisanie programu. Bieżemy dane Dukasa, wybieramy sobie jakiś okres do tesów (np. 5H, ta opcja powinna być konfigurowalna dla różnych TF'ów), każdy kolejny krok to np. jedna minuta (czyli każda kolejna świeca jest mniejsza o 1 minutę, ta opcja też powinna być konfigurowalna) Na pierwszym planie będzie świeca 5H, następna świeca to już świeca 299M itd. Wykres będzie ruchomy i będzie pokazywał jak buduje się każda świeca. Będzie widać OHCL itd. Dobrze wtedy widać ZL.

Tak ja bym to zrobił. Każdy musi sobie radzić jak potrafi.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

no avatar
zicmar58
Stały Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 17:41
skype: zbigniewczerski
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 16 lip 2012, 14:33

Wrzucam kilka screenów z widocznymi układami sinusoidy, może to pomoże zrozumieć jak porusza się cena.
Chciałbym dodać , że na załączonych screenach nie ma czasu w formie TF, jest tylko cena i średnie
sinusoidy 4.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Poznaj interpretacje średnich a zrozumiesz zachowanie ceny

Awatar użytkownika
JeffreyParks
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 15:15

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

poniedziałek 16 lip 2012, 15:06

MaRCHeW pisze:Witam.
JeffreyParks pisze:Marchew czy piszac odnosnie przystosowania do Twojej wizji ZL, masz moze na mysli, ze cena porusza sie sinusoidalnie w obrebie jakiechs srednich cen np. przedziału (1.2200 - 1.2300)- az do momentu wybicia z tej sredniej cen i wejscia w nowy przedzial cenowy np (1.2300 - 1.2400) ?
Pokazanie obrazka z sinusoidami miało tylko zobrazować, to że niezależnie od TF'u świece wyglądają tak samo (myślałem, że już wiecej tego nie napisze ale pewnie będę to powtarzał jeszcze wiele razy).

Ja jestem programistą i lubię sobie ułatwiać pewne rzeczy, jesli mogę je zautomatyzować. Dlatego najlepiej zobrazować to jak porusza cię cena w 3 wymiarach, porzez napisanie programu. Bieżemy dane Dukasa, wybieramy sobie jakiś okres do tesów (np. 5H, ta opcja powinna być konfigurowalna dla różnych TF'ów), każdy kolejny krok to np. jedna minuta (czyli każda kolejna świeca jest mniejsza o 1 minutę, ta opcja też powinna być konfigurowalna) Na pierwszym planie będzie świeca 5H, następna świeca to już świeca 299M itd. Wykres będzie ruchomy i będzie pokazywał jak buduje się każda świeca. Będzie widać OHCL itd. Dobrze wtedy widać ZL.

Tak ja bym to zrobił. Każdy musi sobie radzić jak potrafi.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

A to przepraszam, calkowicie zle zrozumialem ;) Ide w zupelnie innym kierunku, bo troche inaczej obrazuje sobie cene. Jak przeczytalem o srednich i ZL to cos mi zamigotalo 8-)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 17 lip 2012, 12:18

Przeczytałem wątek, ale nie do końca rozumiem gdzie jest sedno ;)

Jak dla mnie w systemach opierających się na wielu TF stosować można proste zasady.

Biorąc 3TF. Wyższy to główny trend, niższy to sygnał, a najniższy to wejście.
Czyli biorąc pod uwagę średnie to na 4h mamy powiedzmy wzrostowy, na 30m - 1h mamy właśnie przecięcie (dowolnych średnich) dające sygnał na L, czekamy na ponowne przecięcie na 5m na L (czyli na korektę) i jedziemy.

Tyle, że nie o to chodzi bo to najprostszy system świata ;)

Zgoda z manipulacją TFami, tak, że zawsze można znaleźć każdy kierunek i każdą formę. Grunt to odpowiednie dobranie TFów do gry tak, aby były logicznym uzupełnieniem siebie.
I tak np dla giełdy najlepsze byłoby - Weekly dla trendu, 1d do sygnału 1h do wejścia.
Z forexem jest większy problem, o którym już pisałem. Najlepiej byłoby wywalić z wykresu czas od 22:00 do 6:00 naszego czasu i tylko na tej podstawie zawierać transakcje. Bo wtedy tak na prawdę cokolwiek dzieje się, mającego wpływ na rynek (zdarzają się ekstremalne sytuacje - ale lepiej potraktować je jako lukę otwarcia). I mają takie dane można by stworzyć właściwy stosunek TF - 4h (czyli 3 świece), 1h i 5m do wejścia.

Jeśli chodzi o sam system i to co Marchew odkryłeś to ja się nie domyślam - mam nadzieję, że coś nakreślisz więcej ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 17 lip 2012, 12:33

Witam.

Mój "mentorski" ton wypowiedzi bardzo drażni wiele osób. Także nie ciągnę wątku by nie prowokować :mrgreen:
Każdy niech szuka swoich narzędzi.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

no avatar
Polak
Posty: 40
Rejestracja: wtorek 05 cze 2012, 12:48

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 17 lip 2012, 12:40

Marchew bardzo proszę o kontynuowanie wątku, wiadomo że trafi się ktoś niecierpliwy. Może kolega brother miał zły dzień. Ale większość jest nastawiona na współprace. Wiem że może moje doświadczenie jest małe i dyskusja ze mną wiele nie wniesie, może przemyślisz decyzję.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 17 lip 2012, 12:42

MaRCHeW pisze:Witam.

Mój "mentorski" ton wypowiedzi bardzo drażni wiele osób. Także nie ciągnę wątku by nie prowokować :mrgreen:
Każdy niech szuka swoich narzędzi.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Raczej nie ma się co przejmować drażnieniem - ot może coś więcej naświetlisz, bo ja nie do końca rozumiem ;)

Aha tak poza tym to mentorski styl daje do zrozumienia, że masz coś na prawdę ważnego do przekazania. Jeśli tak jest to jak dla mnie możesz nawet się naśmiewać ze mnie bylebyś to zaprezentował ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 17 lip 2012, 13:06

Witam.
Polak pisze:Marchew bardzo proszę o kontynuowanie wątku, wiadomo że trafi się ktoś niecierpliwy. Może kolega brother miał zły dzień. Ale większość jest nastawiona na współprace. Wiem że może moje doświadczenie jest małe i dyskusja ze mną wiele nie wniesie, może przemyślisz decyzję.
Pisząc
Mój "mentorski" ton wypowiedzi bardzo drażni wiele osób"
nie bez powodu napisałem to w liczbie mnogiej.
W każdym razie dzięki za miłe słowa :-P

Akhh pisze:Raczej nie ma się co przejmować drażnieniem - ot może coś więcej naświetlisz, bo ja nie do końca rozumiem ;)
No właśnie nad tym myślałem Akhh wczoraj. Tak jak kiedyś napisałem, jak już się pozna system to wydaje się on łatwy i dla mnie taki on jest. Być może przesadziłem z tą łatwością myśląc, że będzie go można w miarę łatwo i obrazowo przekazać.
Jednak widząc posty dochodzę do wniosku, że tak nie będzie. Poprostu każdy widzi inaczej wykresy i ciężko wskoczyć w "myślenie innej osoby".
Wygląda na to, że nie wystarczy napisać. Trzeba pokazać by można było zrozumieć o co chodzi. To jest właśnie tak jak z obrazkami stereoskopowymi. Jak ktoś wie jak na nie patrzeć to wydaje się to proste.

Poza tym i to chciałbym podkreślić, oczekiwałem samodzielnej pracy. Jak ktoś myślał, że posiedzi kilka dni i wyciągnie ode mnie informacje, to nie ma się co dziwić, że jest rozczarowany.

Podsumowując. Wygląda na to, że przedstawienie tego o czym mówię wymaga poprostu pokazania "na żywo" o co mi chodzi. A na to zwyczajnie nie mam czasu. Od razu napiszę też, by nie było wątpliwości - nie mam też zamiaru prowadzić szkoleń itp.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 17 lip 2012, 13:29

Marchew jak powiedziałeś A to musisz powiedzieć B ;)

Poza tym jeśli chcesz wątek na myślenie, to musisz wyłożyć wszystko w pierwszym poście i dopiero wymagać. Bo temat o TF - jest taki bardziej filozoficzny, a nie tradingowy. Jak dla mnie trading to sucha matematyka i troszkę, ale to troszkę subiektywizmu - ale tylko pod względem, że ktoś coś inaczej widzi, a reszta to matematyka bo wszystko właściwie mamy tak opisane (nawet rysowanie mamy ujęte w ramy jak to robić).

A oprócz tego, że jest wiele TF i jedna cena, ja nie widzę specjalnych wniosków. A do takich jak rozumiem dążymy. Ba jak sam pisałeś można wspólnie stworzyć całkiem dobry system transakcyjny. A na ten wchodzą pewne składowe i Ty masz jak rozumiem taką niezależną od TF?
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości