Cena i czas - reszta to iluzja.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 17 lip 2012, 13:41

Witam.

W tym jest rzecz, że swojego systemu nie przedstawię. To już pisałem. Pewnie by to mocno ułatwiło zrozumienie o co chodzi, ale tak nie zrobię. Zbyt mocno cenie swój czas jaki na to poświęciłem.

Chciałem zacząć od rzeczy fundamentalnej by można było zrozumieć po kolei całą resztę, która już jest, że tak powiem, "normalna" i nie trzeba się gimnastykować by pojąć o co chodzi.
Na osobiste wycieczki by przedstawić o co mi chodzi nie mam czasu.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
biotiq
Stały Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: czwartek 12 kwie 2012, 18:05
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: W-w

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 17 lip 2012, 13:46

Dopiero dzisiaj odpaliłem ten wątek i jestem pod wrażeniem tego co każda osoba widzi na wykresie. Sam zakochałem się w średnich, jednak jestem nowicjuszem i temat dopiero drążę.
Do dyskusji, jak najbardziej chcę się dołączyć, jednak muszę jeszcze raz wszystko na spokojnie przemyśleć i może uda mi się coś ciekawego wnieść do dyskusji.

Marchew,
Odnośnie ludzi, którzy są nieprzychylni/niewygodni/upierdliwi, to dawno przyjąłem taką zasadę, że ich od siebie odsuwam. W życiu codziennym wolę mieć mniej znajomych/przyjaciół, ale przede wszystkim transparentnych i wartościowych. Jeśli ktoś nie chce współpracować lub coś neguje to po co to zmieniać? Najważniejszy jest, moim zdaniem, nasz własny spokój. Brzmi to może dziwnie, ale z tym się lepiej czuję. Czasami bywa tak, że ww. osoby załapią, bo potrzebują więcej czasu, a czasami znikają...
Bardzo mi się podoba w jaki sposób poprowadziłeś dyskusję, bo zmusza do myślenia i poszukiwań. Jest dla mnie rzeczą jasną, że nie każdy zobaczy, to co starasz się przekazać. Pamiętać należy o tym, że taki sposób prowadzenia dyskusji pobudza nasze łepetyny do szukania/działania i może akurat sami wniesiemy coś świeżego do dyskusji, a może nawet przełomowego. Jednak aby tak się stało, to musimy SAMODZIELNIE MYŚLEĆ. Warto dodać, że samodzielne myślenie powoduje u nas lepsze zapamiętywanie tego, co zostało poruszone, ale takich oczywistości chyba nie trzeba pisać :)
Szczerze mówiąc wolę się pałować z czymś nieco dłużej, ale mieć z tego satysfakcję (jeśli mi się uda)... Jeśli jednak nie daję przez dłuższy czas rady sam, to podpytuję lub ew. korzystam z pomocy (czytaj korespondencja, rozmowa z doświadczonym kolegą, szkolenie).
Uważam, że to co przedstawiłeś inicjuje myślenie (w moim przypadku tak się stało). Możliwe, że gdzieś przez myśl przeleciała mi prawidłowa (wg Twojego toku myślenia) odpowiedź. Postaram się raz jeszcze przeczytać i zinterpretować na nowo wszystko co zostało tu zawarte, a nóż może palnę głupotę albo coś ciekawego :D

P.s. #1 Nie interesuje mnie Twój system, bo gdyby jakimś cudem (hipotetycznie) został on przedstawiony przez Ciebie, to nie wiadomo, czy by mi lub komukolwiek przypasił. Wolę sam dopieścić swój burdelownik, bo będę tego pewien na 100% i będę się z tym czuł dobrze. :)
P.s. #2 Bardziej kręci mnie Twój sposób myślenia :D.


Peace

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 17 lip 2012, 14:17

Witam.
biotiq pisze:Najważniejszy jest, moim zdaniem, nasz własny spokój. Brzmi to może dziwnie, ale z tym się lepiej czuję.
Wczoraj doszedłem do tego samego wniosku.

Rozpocząłem ten wątkek właśnie dla Brothera, będąc pod wrażeniem tego jak bardzo chce drążyć temat tu jak i na Navi.
Powiem szczerze, że byłem przekonany, że będzie to ostatnia osoba, która może zrezygnować z tematu.
Dlatego byłem wczoraj lekko "zbity z tropu" po reakcji Brothera na moje słowa, które nie mały w zamiarze nikogo obrazić.
W sumie dobrze, że tak się stało, bo przynajmniej wiem o co chodziło Brotherowi.

Niestety Wojtek wymoderował cześć wątku i teraz nie ma czego przytoczyć. Nie podoba mi się takie działanie bo dyskusja nawet jeśli burzliwa i emocjonalna powinna być zachowana. Bo teraz osoby, które dopiero zaczynają czytać wątek mogą nie wiedzieć o co mi chodzi lub o co chodziło Brotherowi.

W każdym raze cenię swój czas bo mam go mało i swój spokój i nie ma co ciągnąć tego wątku dalej.
biotiq pisze:Bardzo mi się podoba w jaki sposób poprowadziłeś dyskusję, bo zmusza do myślenia i poszukiwań.
Dziękuję bardzo. Takie było założenie tej dyskusji. Przynajmniej dla mnie. Mam nadzieję, że dojdziesz do ciekawych wniosków analizują to co zostało już napisane.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
biotiq
Stały Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: czwartek 12 kwie 2012, 18:05
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: W-w

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 17 lip 2012, 14:27

MaRCHeW pisze: W każdym raze cenię swój czas bo mam go mało i swój spokój i nie ma co ciągnąć tego wątku dalej.
Szanuję tę decyzję, ale nie będę ukrywał, że troszeczkę jestem rozczarowany :)


Peace

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 17 lip 2012, 14:29

To może wszystko przez to czego nie ma. Bo ja na prawdę Marchew nie rozumiem o co tak na prawdę chodzi biorąc pod uwagę tą cenę i czas...
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
zicmar58
Stały Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 17:41
skype: zbigniewczerski
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 17 lip 2012, 15:20

wszystko jest iluzją, czas też, tylko cena jest prawdziwa niezależnie od czasu, myśle, że taki był sens tego całego wątku

Pozdrawiam
Zicmar
Poznaj interpretacje średnich a zrozumiesz zachowanie ceny

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 17 lip 2012, 16:31

MaRCHeW pisze:Niestety Wojtek wymoderował cześć wątku i teraz nie ma czego przytoczyć. Nie podoba mi się takie działanie bo dyskusja nawet jeśli burzliwa i emocjonalna powinna być zachowana. Bo teraz osoby, które dopiero zaczynają czytać wątek mogą nie wiedzieć o co mi chodzi lub o co chodziło Brotherowi.
Użytkownik Brother poprosił by usunąć jego posty z tego tematu.

Sposób w jaki go prowadzisz i ton wypowiedzi jest kontrowersyjny i chyba nikt do końca nie rozumie Twojego przekazu.

Jeśli to co dajesz, to są wskazówki, to wydaje się że nikt ich chyba nie odczytał poprawnie jeszcze ?

Pozdrawiam
Wojtek
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 17 lip 2012, 16:43

eee tam Panowie... bo Marchew nadaje przekazem podprogowym ;)

A tak na serio... latwo nie jest odgadnac Twoje mysli Marchew ;)

Awatar użytkownika
JeffreyParks
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 15:15

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 17 lip 2012, 17:03

Sprawa jest chyba trudna do przekazania "na chłopski rozum".
Mam takie pytanie do kolegi zicmara58, biorąc pod uwagę to co napisał "wszystko jest iluzją, czas też, tylko cena jest prawdziwa niezależnie od czasu". W takim wypadku, odrzucając zupełnie znaczenie czasu i zakładając że poprostu jest i sobie biegnie, to 'kiedy' to jest tanio, a 'kiedy' to jest drogo? Czy widzisz tutaj jakies praktyczne rozwiązania , bo wiadomo - teoria , filozofia to jedno, a tutaj jednak liczy się to jak wykorzystamy to w zarabianiu.
Cena wiecznie konsoliduje, a wykres nie moze isc tam gdzie nie ma kasy. Czyli w zasadzie wszystko jest szumem, każdy tf bez względu na czas?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 17 lip 2012, 17:04

Już wczoraj pogrzebałem w necie, starając się dociec o co biega MaRCHeW i co chciał przekazać.

Mnie wychodzi tak - skoro czas nie ma znaczenia i pozostaje tylko cena ? Czas to miraż spowodowany przesuwaniem wykresu.

To jak się porusza cena ? - tylko w dwu kierunkach - góra i dół - czyli oscyluje pomiędzy skrajnymi wartościami lub oscyluje pomiędzy poziomami (jak wyznacza się poziomy i w stosunku do czego to chyba wiadomo) lub wokół punktu chwilowej równowagi.

Ten punkt chwilowej równowagi w okół którego porusza się cena też się przesuwa (oscyluje) zgodnie z harmoniczną wyższego rzędu itd.

Reasumując ruch ceny rozpatrujemy tylko jako harmoniczną, lub zbiór wielu harmonicznych zawartych w sobie. Było takie doświadczenie w szkole średniej na fizyce z harmonicznymi.

MaRCHeW - Mam pisać dalej - czy odkryłem może koło ?

PS - właśnie ostanie dni są żywym przykładem jak cena oscyluje tak, że czas można by usunąć
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
JeffreyParks
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 15:15

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 17 lip 2012, 17:10

wojtek_ea pisze:Już wczoraj pogrzebałem w necie, starając się dociec o co biega MaRCHeW i co chciał przekazać.

Mnie wychodzi tak - skoro czas nie ma znaczenia i pozostaje tylko cena ? Czas to miraż spowodowany przesuwaniem wykresu.

To jak się porusza cena ? - tylko w dwu kierunkach - góra i dół - czyli oscyluje pomiędzy skrajnymi wartościami lub oscyluje pomiędzy poziomami (jak wyznacza się poziomy i w stosunku do czego to chyba wiadomo) lub wokół punktu chwilowej równowagi.

Ten punkt chwilowej równowagi w okół którego porusza się cena też się przesuwa (oscyluje) zgodnie z harmoniczną wyższego rzędu itd.

Reasumując ruch ceny rozpatrujemy tylko jako harmoniczną, lub zbiór wielu harmonicznych zawartych w sobie. Było takie doświadczenie w szkole średniej na fizyce z harmonicznymi.

MaRCHeW - Mam pisać dalej - czy odkryłem może koło ?

PS - właśnie ostanie dni są żywym przykładem jak cena oscyluje tak, że czas można by usunąć

Wojtek, ja to widzę tak jak Ty to napisałeś. Wykorzystując średnie ładnie widać taki ruch ceny .

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 17 lip 2012, 17:49

Witam.
wojtek_ea pisze:
MaRCHeW pisze:Niestety Wojtek wymoderował cześć wątku i teraz nie ma czego przytoczyć. Nie podoba mi się takie działanie bo dyskusja nawet jeśli burzliwa i emocjonalna powinna być zachowana. Bo teraz osoby, które dopiero zaczynają czytać wątek mogą nie wiedzieć o co mi chodzi lub o co chodziło Brotherowi.
Użytkownik Brother poprosił by usunąć jego posty z tego tematu.

Sposób w jaki go prowadzisz i ton wypowiedzi jest kontrowersyjny i chyba nikt do końca nie rozumie Twojego przekazu.

Jeśli to co dajesz, to są wskazówki, to wydaje się że nikt ich chyba nie odczytał poprawnie jeszcze ?
Wojtek ale chyba zapomnaiłeś, że to nie był monolog Brothera z samym sobą, tylko była druga strona tej dyskusji. Nawet nie zadałeś pytania czy mi to odpowiada, tylko przyjąłeś tak jak Tobie odpowiadało, bo akurat Tobie też nie odpowiada sposób w jaki prowadzę wątek założony suma sumarum przeze mnie.
Wątek prowadzę tak jak jak chcę go prowadzić. W/g mnie miał on za zadanie przedstawić inne spojrzenie na rynek i zachęcić do samodzielnej pracy. Są osoby, którym to nie będzie odpowiadać, a są osoby jak widzisz, którym to odpowiada.
To jest forum i nigdy nie będzie tak, że wszyscy będą zadowoleni. Dlatego też powinieneś mieć poszanowanie dla treści, które są tu zawarte. Nikt inwektywami się nie obrzucał. Zrobiło się jedynie bardziej emocjonalnie.

Nie wiem czy zapomniałeś już jaka idea przyświecała Tobie przy tworzeniu tego forum?

Przyszedłem na to forum bo uważam, że jest zrobione z głową oraz że włożyłeś w jego rozwój bardzo dużo wysiłku. Dlatego też napisałem do Ciebie, że chciałbym Ci pomóc w jego rozwoju.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

no avatar
zicmar58
Stały Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 17:41
skype: zbigniewczerski
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 17 lip 2012, 18:10

Jeffrey spojrzyj na screeny, które zamiescilem na 5 stronie, są tam wykresy, gdzie jest tylko cena i średnie, ale nie ma czasu w postaci TF, wyraznie widać, że cena porusza się w formie sinusoidy a różni się tylko amplitudą wychyleń, to czy mamy do czynienia w danym momencie z konsolą czy nie jest rzeczą względną i w pewnym stopniu dla mnie iluzją, znając nadrzędną sinusoide można takie konsole ominąć. Nie pokazałem na tych screenach średnich, którymi się posługuje przy zajmowaniu i zamykaniu pozycji, pozwalają one, wierz mi z bardzo dużą precyzją określić kiedy sinusoida zmienia kierunek jazdy.

TF jest czymś co zamyka cenę w określone ramy i w pewnym stopniu ogranicza pole wdzenia


Pozdrawiam
Zicmar
Poznaj interpretacje średnich a zrozumiesz zachowanie ceny

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 17 lip 2012, 18:13

MaRCHeW pisze:Nie wiem czy zapomniałeś już jaka idea przyświecała Tobie przy tworzeniu tego forum?
Tak naprawdę forum nie ma jeszcze regulaminu i musi być Tylko zgodne z polskim prawem.

Gdyby w regulaminie był punkt, że wszelkie treści opublikowane na forum stają się własnością (redakcji/właściciela forum/firmy prowadzącej) forum i może ona dowolnie nimi rozporządzać, to wtedy mógł bym zignorować prośbę.

Jednak nie mamy takiego punktu, więc bez zbędnych rozważań przychyliłem się do jego prośby, pechowo niestety podzielam także pogląd innych uczestników tego konkretnego tematu, że sposób w jaki traktujesz swoich czytelników odbiega od standardu jaki przyświecał mi przy tworzeniu tego forum.

Pozdrawiam
Wojtek
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
JeffreyParks
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 15:15

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 17 lip 2012, 18:37

zicmar58 pisze:Jeffrey spojrzyj na screeny, które zamiescilem na 5 stronie, są tam wykresy, gdzie jest tylko cena i średnie, ale nie ma czasu w postaci TF, wyraznie widać, że cena porusza się w formie sinusoidy a różni się tylko amplitudą wychyleń, to czy mamy do czynienia w danym momencie z konsolą czy nie jest rzeczą względną i w pewnym stopniu dla mnie iluzją, znając nadrzędną sinusoide można takie konsole ominąć. Nie pokazałem na tych screenach średnich, którymi się posługuje przy zajmowaniu i zamykaniu pozycji, pozwalają one, wierz mi z bardzo dużą precyzją określić kiedy sinusoida zmienia kierunek jazdy.

TF jest czymś co zamyka cenę w określone ramy i w pewnym stopniu ogranicza pole wdzenia


Pozdrawiam
Zicmar

Dzięki za odpowiedź, właściwie wokół tego krążyłem, a nie potrafiłem sprecyzować o co chodzi dokładnie. Ja również posiadałęm taka sinusoide w postaci średniej :) jednak poszukiwania porzuciłem ze względu na to, że nie potrafiłem wymyślić zasad co do precyzyjnych wejść właśnie. Swoje obserwacje prowadziłem jeszcze rok temu na zestawach szybkich i wolnych średnich GMMA, ładnie widać na nich falowanie ceny. To co było w takich obserwacjach najlepsze to moment zwalniania/przechodzenia w konsole, który można było z bardzo duża skutecznością przewidzieć.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 17 lip 2012, 18:47

Witam.
wojtek_ea pisze:pechowo niestety podzielam także pogląd innych uczestników tego konkretnego tematu, że sposób w jaki traktujesz swoich czytelników odbiega od standardu jaki przyświecał mi przy tworzeniu tego forum.
W takim wypadku mamy bardzo odmienne podejście. Moje podejście jest takie samo jakie ma Biotiq.
Wolę wiedzieć jaką satysfakcję mają osoby, jak same wpadną na coś naprawdę fajnego i innego bo wiem jakie to jest uczucie.

Ty wolisz by wszystko było podane na tacy. Jeżeli taka ma być ida i forma tego forum, to dlaczego przedstawiasz użytkownikom tylko wątki systemów z innych ogólno dostępnych for dyskusyjnych, ewentualne ich jakieś swoje modyfikacje?
Przedstaw dla użytkowników np. kody źródłowe robotów, które testujesz: http://www.myfxbook.com/members/wojtek_ea
Czemu tego nie zrobisz? Razem możemy przecież nad nimi "wspólpracować" :mrgreen:

Pytanie oczywiście było retoryczne. I nie musisz na nie odpowiadać.

W każdym razie było miło gościć na forum.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 17 lip 2012, 19:20

MaRCHeW pisze:
W każdym razie było miło gościć na forum.
łooo matko... nastepny sie obrazil i sobie poszedl... ludziska ile macie lat??? chyba dawno przedszkola pokonczylismy ;)

Z jednej str. Marchew chciales sprowokowac do myslenia i kombinowania... fajnie... ale jak sam widzisz w zaleznosci w jaki sposob bedziesz chciala cos przekazac to bedziemy w stanie odgadnac Twoje mysli... na poczatku ciezko bylo wpasc na to o co Ci chodzilo z tym ze na kazdym TF'ie swieczki wygladaja tak samo (mimo ze jak sie pokombinuje jest to dosc oczywiste)

Teraz rozmumiem ze watek stanie skoro poobrazaliscie sie na siebie... :shock:

Awatar użytkownika
biotiq
Stały Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: czwartek 12 kwie 2012, 18:05
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: W-w

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 17 lip 2012, 20:17

Chłopaki, bo Panowie, to raczej nie mogę napisać w takiej sytuacji...
Więc chłopaki... Po co ta napinka? Każdy ma prawo popełnić błąd i czasami nawet robi to nieświadomie, a napieprzać się/fochować o myśl jest dla mnie irracjonalne i nieodpowiedzialne. Dlaczego? Bo są ku*#a rzeczy bardziej skomplikowane i potrzebujące napinki. O co Wy się tutaj napinacie? Jeśli macie coś do siebie (oprócz tego jednego incydentu), to na PW.
Jesteście wartościowymi ludźmi i macie się spiździć, bo coś tam ktoś tam?

No bez kitu... Sam nie wierzę w to co czytam i polecam dobrze skręconego blanta albo chociaż przemyślenie sytuacji i sensu tego co zaistniało.

Peace

no avatar
Cyb
Stały Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 21:00

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 17 lip 2012, 21:10

O jezu ludzie aż się zalogowałem...
Ale Wy sobie stwarzacie problemy... Nie ma jednego jedynego sposobu zarabiania / patrzenia na forex.

Karol ma pewne wizje jakimi patrzy na rynek, ktoś może mieć inne.

Najważniejsze jest aby zrozumieć jedno - tylko cena się liczy na Fx, nic więcej.
O ile Wy zajmujecie się sposobem budowania świec, chciałem pokazać jeden screen.

Kto mi odpowie dlaczego w miejscach zaznaczonym elipsą cena poszła up i dlaczego tam spokojnie można było trzaskać longi ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Na tym forum ukrywa się giełdowy Breivik. Ale nie mogę ujawnić kto to !

no avatar
brother
Stały Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2012, 12:59

Re: Cena i czas - reszta to iluzja.

wtorek 17 lip 2012, 21:45

Kto mi odpowie dlaczego w miejscach zaznaczonym elipsą cena poszła up i dlaczego tam spokojnie można było trzaskać longi ?

Jeden zauważy ZL drugi 3 odbicie od LT trzeci zagra na wybicie z chorągiewki/kanału spadkowego. Sprawę z Marchewą wyjaśniłem na PW także jak się okazało "słowo pisane" czasem może być mylnie zrozumiane i tak pojawiają się kłótnie na forach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości