Genesis Matrix (klon Symphonie)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Genesis Matrix (klon Symphonie)

środa 18 lip 2012, 15:35

Witam
Na forum FF pojawił się nowy sys pt. Genesis Matrix http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=373796

Jest to kolejna modyfikacja Symphonie. Z tego co pobieżnie przejrzałem ma ponoć NIE repaintować (jak będzie to się przekonamy ;)

Po pierwszym skrinie autora postanowiłem się mu przyjrzeć ponieważ nie jest nafaszerowany milionem wskaźników jak symphonie od ok. strony setnej... hehe

Oprócz poprawionej wspomnianej wcześniej wersji wskaźnika gdzie tu nazywa się Genesis autor dorzucił stocha + średnią 5 EMA

Myślę że jeśli ten wskaźnik będzie działał w miarę poprawnie to może być ciekawa modyfikacja Symphonie... ale czy potrzebna to się okaże ;)

Wątek jest dopiero od 2 dni a ma już ponad 20 stron gdzie oczywiście można było się spodziewać już na niektórych skrinach są nowe modyfikacje... ;)

Ja z ciekawości pobawię się nim kilka dni i zobaczę czy jest różnica w pracy między matrixem

Zauważyłem że na 1 str. wypowiedział się kolega Chojnak z nawi... skoro śledzi wątek szkoda że nie przyłączy się tutaj żeby razem pogłówkowac :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

środa 18 lip 2012, 16:40

Witam

Tej konkretnie nie znam (wgrałem ja na MT by spojrzeć) , ale w ciemno mówię, że będzie lepsza od oryginału !!! do pracy na TF5 i TF15

Dlaczego ?, bo zam tę http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=355716, na której bazuje ta wskazana przez Ciebie.

Pozdrawiam
Wojtek

P.S - tylko dograć poziomy i wywalić te świeczki Heinken, bo będą wprowadzać w błąd. Heinken jest wskaźnik jako taśma i będzie super.

Powiem krótko - ja właśnie w zeszłym tygodniu przeszedłem na STSn i dlatego pozamykałem Jurnale Symphonie i dziś miałem opisać co i jak.

Doradzam niezwłocznie wywal Symphonie oryginalne i przejdź na jedną z tych dwu.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

środa 18 lip 2012, 19:04

wojtek_ea pisze:tylko dograć poziomy i wywalić te świeczki Heinken, bo będą wprowadzać w błąd. Heinken jest wskaźnik jako taśma i będzie super.[/b]
poziomy chodzi Ci o camarilla i fibo W + M ??

Co to znaczy "heinken jest wskaznik jako tasma" ?? I czemu ma wprowadzac w blad ??

Ja stworzyli oddzielny watek ten co wskazales tez go pobierznie przejrzalem... ale przyznam sie ze wzgledu na polularnosc tego sysa na FF i jego milionowe modyfikacje odpusciłem bo pomyslalem ze szkoda na to czasu... a jednak czasami kolejne klony sa lepsze od oryginału ;)

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

środa 18 lip 2012, 20:06

Załączam wskaźniki i templatkę tak jak ja to widzę na bazie ostatnich 6 dni jakie pracuje z STSn (praktycznie to samo)

1. Musisz tylko skorygować czas Brokera w Camrailla
2. Wywaliłem STOCHA bo na M5 nic nie daje i tylko miesza - Arrow (od strzałek) jest stochem właśnie tylko inaczej ustawionym
3. Inny Heiken z dodatkowym alarmem by nie zasłaniał świeczek

Moje dwie uwagi na szybko.


Tak jak jest można pracować na TF15 - rewelka będzie (z tym że ja i tak wchodzę tylko w to co jest zgodne z H4 lub zasadami spekulacji) .

Jeśli TF5 to doradzam potwierdzanie wyżej i wchodzenie tylko w zgodzie z głównym Trenedem H4/D1 (jak kto to lubi).

Moja sugestia na jutro
Wejdź na TF5 poczekaj na sygnał z "Matrixa-Genesis" i niech będzie drugie potwierdzenie (Arrow, Heinken lub przebicie SMA)
Wyjście jak T3 i GHL (razem) zmienią kolor lub poziomy.

Wgrywam tylko Templatkę i dodatkowe wskaźniki jakich nie ma w Genesis.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
biotiq
Stały Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: czwartek 12 kwie 2012, 18:05
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: W-w

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

środa 18 lip 2012, 20:46

Całkiem spoko to wygląda. Chyba się wgryzę w temat o pociągne dwa systemy jednocześnie.
P.s. Nie orientujecie się, czy ten system/ wskaźniki można ustawić pod platformę Dukasa?

Peace

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

środa 18 lip 2012, 20:50

szulczas pisze:Ja stworzyli oddzielny watek ten co wskazales tez go pobierznie przejrzalem... ale przyznam sie ze wzgledu na polularnosc tego sysa na FF i jego milionowe modyfikacje odpusciłem bo pomyslalem ze szkoda na to czasu... a jednak czasami kolejne klony sa lepsze od oryginału ;)
Ja dopiero na początku zeszłego tygodnia jak nie dawałem powtórzyć wyników Autora się zorientowałem jaki byłem "niemądry".

Ale się zawziąłem i przeczytałem prawie cały temat jeszcze raz i Co się okazuje ?

Autor Symphonie najlepsze rezultaty osiągał na czysto na TF15 nie na TF5 !!!

Na TF5 pracował i owszem, ale !!! z potwierdzaniem !!! sygnałów dokładnie tak jak ja na początku z V.2. Potwierdzał falami (ja na wyższych TF) i wychodził na poziomach Fibo dokładnie jak ja. Jak przeczytasz posty z zeszłego tygodnia to był atakowany przez wiele osób, które nie mogły powielić wyników i oficjalnie napisał by się odczepili od niego, że niby nigdy tego nie ukrywał.

Ten watek co ja wskazałem to dopiero ta ostania wersja STSn jest super - Dodatkowo Autor odwalił kawał solidnej programistycznej pracy. Właściwie z marszu skonfigurowałem sobie jak moje marzenie. Wrzuciłem to wszystko do testera dodatkowo i weekend bawiłem się jak 12 latek Ferrari.

Pozdrawiam
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

środa 18 lip 2012, 20:57

biotiq pisze:P.s. Nie orientujecie się, czy ten system/ wskaźniki można ustawić pod platformę Dukasa?
No na pewno nie można. Ale to nic nie znaczy.

Ja już opisywałem, że wszelkie analizay robię w MT4 bo nie ma nic lepszego i szkoda czasu na tym poziomie na walkę z platformami autorskimi Brokerów.

Na drugim ekranie mam moje MBT skonfigurowane tylko do klikania jako pulpit do otwierania/zamykani i zarządzania pozycjami i tak samo można platformę Dukasa sobie ustawić. Przy pracy manualnej to nic nie przeszkadza, a nawet ułatwia bo nie popełnia się błędów na żywej kasie i nic tam nie manipuluje.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

środa 18 lip 2012, 21:07

Dzieki Wojtek za templatke... jutro testujemy :)

Awatar użytkownika
biotiq
Stały Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: czwartek 12 kwie 2012, 18:05
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: W-w

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

środa 18 lip 2012, 21:20

wojtek_ea pisze:
biotiq pisze:P.s. Nie orientujecie się, czy ten system/ wskaźniki można ustawić pod platformę Dukasa?
No na pewno nie można. Ale to nic nie znaczy.

Ja już opisywałem, że wszelkie analizay robię w MT4 bo nie ma nic lepszego i szkoda czasu na tym poziomie na walkę z platformami autorskimi Brokerów.

Na drugim ekranie mam moje MBT skonfigurowane tylko do klikania jako pulpit do otwierania/zamykani i zarządzania pozycjami i tak samo można platformę Dukasa sobie ustawić. Przy pracy manualnej to nic nie przeszkadza, a nawet ułatwia bo nie popełnia się błędów na żywej kasie i nic tam nie manipuluje.

Wojtku, będę musiał Cię przyatakować na PW z tymi ustawieniami, bo nigdy tego nie robiłem (tzn. nie wiem, czy dobrze Cię zrozumiałem).

Peace

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

czwartek 19 lip 2012, 10:50

Czy w tym zipie są wszystkie potrzebne indyki?
I jakie są zasady na szybko żeby się nie przedzierać przez dziesiątki stron.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

czwartek 19 lip 2012, 11:03

Tylko brakujące w stosunku do oryginału na FF http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=373796

Na szybko się nie da, ja ostatecznie trzymam się swoich zasad: tylko potwierdzone sygnały na H4 i D1 i jeszcze kilka innych zasad jakie opisałem wcześniej. Mniej, a pewne sygnały, ale za to biorę prawie wszystko co się rusza. Ale to trochę mechaniczne zasady, którym bliżej do EA jak do analizy spekulacyjnej.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

czwartek 19 lip 2012, 11:23

Witam
Pierwszy dzien z genesis i niestety nie zaciekawie zaczalem ;)

Troche dzisiaj z doskoku przed kompem przez co niektore wejscia przepuscilem... niektore wyjscia za pozna pozamykane na SL

Ale generalnie jakos fajnie sie przy nim siedzi takze dalej bede meczyl ;)

A wogole to dzisiaj buja raz gora raz dól :-x
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

czwartek 19 lip 2012, 11:56

szulczas pisze: Pierwszy dzien z genesis i niestety nie zaciekawie zaczalem ;)
Wybacz, ale jeśli tak wygląda Twoja template to się nie dziwię.

Przecież na tym golcu na TF5 nic nie wiesz co się dzieje na rynku. Nie wiesz w która stronę idzie rynek, czy nie jesteś w momencie news, nie wiesz jaki zakres dziennego ruchu już jest zrealizowany ani jaki jest potencjalny zasięg dnia lub korekty, nie wiesz gdzie ustawić SL, ani jaki jest potencjalny TP. Reasumując nie wiesz co się dzieje na około i nie masz szan na żadną analiże potencjalnego zachowania ceny.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

czwartek 19 lip 2012, 12:13

Ja jednym monitorze mam 3 pary (M5 + M15), na drugim drugie 3 pary, na 3 monitorze H4 z 6 parami naraz. Troche porozbijalem sie na monitory poniewaz przejrzysciej sie robi na wykresie. Nie ukrywam ze na Twoim template jest troche ciasno ;) Ale oczywiscie kwestia gustu i komfortu pracy :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

czwartek 19 lip 2012, 12:21

Wojtek, a gdzie na Twoim template jest pokazany średnia dzienna zmienność danej pary i ile już z tego zostało zrobione?
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

czwartek 19 lip 2012, 13:48

Ok jasne przepraszam - ja też mam porozbijane na monitory ale inaczej.

Kiedyś mi zarzuciłeś, że mam kolorową templatkę, ale staram się na jeden wykres wrzucić także informację z innych TF by natychmiast oceniać w jakim punkcie rynku jestem.

Moją pełną Template można by w straszyć po nocach zwłaszcza ludzi od PA. Jednak chodzi o maksymalne przekazanie na jednym ekranie dużej ilości potrzebnych informacji do oceny spekulacyjnej lub technicznej rynku.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

czwartek 19 lip 2012, 14:07

Swoją drogą bardzo fajne wskaźniki w tym tpl. Chyba zaniedbałem się ostatnio w indykach i nie znałem takich wygód ;)

System ciekawy - dawno się nie interesowałem niczym takim. Bardzo prosty - heiken ashi osobiście bardzo lubię i wygląda na to, że ma potencjał. Do skalpu na 5min jak znalazł. SL około 10pips - targety powinny być od 25 - 50pipsów i czymś takim pewnie można zarabiać. Pobawię się troszkę. Jak na razie otworzyłem sobie 3 pozycje - 2xBE i ładne szybkie TP na kablu 35pips z 12pipsowym SL.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

czwartek 19 lip 2012, 14:56

wojtek_ea pisze:Ok jasne przepraszam - ja też mam porozbijane na monitory ale inaczej.

Kiedyś mi zarzuciłeś, że mam kolorową templatkę, ale staram się na jeden wykres wrzucić także informację z innych TF by natychmiast oceniać w jakim punkcie rynku jestem.

Moją pełną Template można by w straszyć po nocach zwłaszcza ludzi od PA. Jednak chodzi o maksymalne przekazanie na jednym ekranie dużej ilości potrzebnych informacji do oceny spekulacyjnej lub technicznej rynku.

tzn. jesli bym obserwowal 1 pare i 1 TF to na monitor 21" ok.... ale wrzuc z 3 pary to jak dla mnie poprostu przestaje wiedziec same swieczki ;) Ale oczywiscie kazdy zasuwan taka jak mu wygodnie :mrgreen:

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

czwartek 19 lip 2012, 23:24

Akhh pisze:Wojtek, a gdzie na Twoim template jest pokazany średnia dzienna zmienność danej pary i ile już z tego zostało zrobione?
Nie ma, bo to nie było moje całe template.

Sam wskaźnik jest mało ważny są dziesiątki w necie - ważniejszy jest sposób wykorzystania w spekulacji.

Powiedzmy, że średnia dobowa z ostatnich 21 dni handlowych czyli miesiąca dla EURJPY to 125 pips - to jest średnia wysokość świeczki dziennej pomiędzy szczytami.
Ale to nic nie znaczy, bo to znaczy że był dzień 1 dzień z 50 pips i dwa z 162 pips.

Na początek może to jednak dać orientacje o potencjalnym zasięgu ruchu w danym kierunku jakiego możemy się spodziewać do końca dnia, czyli gdzie szukać oporu będącego TP.

No ale można inaczej - może tylko ruch w ramach sesji Londyńskiej będziemy brali pod uwagę czyli od godziny do godziny lub tylko zakres sesji europejskiej lub ............ Jednak to by było za łatwo, są pary które więcej robią na sesji USA lub Azji jak Europie i inne które większość ruchu robią na sesji Londyńskiej.

A może zmienność w ramach 1 h - czy to może być pomocne ?
------------
Jest jeszcze coś - wolumen dziennego obrotu na parze średni, który może być bardzo pomocny do określenia czy rynek będzie miał jeszcze parę by pociągnąć cenę w jakimś kierunku. Tu niestety jest problem z wiarygodnymi danymi dla maluczkich.
-----------

Reasumując można przyjąć przykładowo że jak para wykonała już 80% dziennego ruch potrzebna jest wzmożona czujność przy otwieraniu pozycji.
Pozdrawiam
Wojtek

PS - a potem pokazuje się news jakiś lub chłopaki się namówią i para robi 250 pips w dzień, więc to wszystko jest pewnym uproszczeniem. Ktoś kto akurat przysiedzi może pociągnąć pozycje i wykorzystać cały ruch.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

piątek 20 lip 2012, 08:37

Wojtek jak rozwiazujesz taka sytuacje?? Wskazniki pokazuja buy nawet na h4 ale wykres zbliza sie do campiralle H3 short

Co w tym momencie jest dla Ciebie wazniejsze ??
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości