Genesis Matrix (klon Symphonie)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

środa 22 sie 2012, 13:00

Witam
Po kilku dniach zysku przyszedl czas tzw. korekty ;)

- 43p
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Komornik
Stały Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 20:45
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

środa 22 sie 2012, 18:02

U mnie dziś nie licząc wczorajszego dnia to 3 dzień korekty...
Dziś 4 transakcje; -48,5p.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Walka trwa...

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

środa 22 sie 2012, 18:42

takie dni jak dzisiaj dla tego typu sysa jest czyszczeniem konta. Caly problem zeby przewidziec ze moze byc bujanie od bandy do bandy.... i poprostu odpuscic caly dzionek.... tylko nie jest to wcale takie latwe do przewidzenia

Awatar użytkownika
Komornik
Stały Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 20:45
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

czwartek 23 sie 2012, 17:50

Dziś była 1 transakcja, + 10,7p.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Walka trwa...

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

piątek 24 sie 2012, 19:24

Witam
Dzisiaj +22p, wczoraj ok. -30p ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Komornik
Stały Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 20:45
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

piątek 24 sie 2012, 20:03

Oto co dziś miałem:
5 transakcji (2xTP; 3xSL) - wynik: -4,9p.
Od dziś stałe TP około 15p.
Od przyszłego tygodnia zmodyfikuję moment wejścia.
(Taka niewielka modyfikacja - na podstawie spostrzeżenia po dzisiejszych SL na EURUSD i USDCHF)
Opiszę to jak już to zastosuję w wejściach.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
I na deser wynik tygodnia:
13xSL; 4xTP; 1x część TP. Wynik -159p.
(Po podstawieniu do wcześniejszych transakcji z tego tygodnia TP stałej wartości 15p
wynik tygodnia w okolicach -147p - (w kilku transakcjach dawałem za duże wartości SL)).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Walka trwa...

Awatar użytkownika
Komornik
Stały Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 20:45
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

środa 29 sie 2012, 20:27

Witam
Poniedziałek bez transakcji. Wtorek bez transakcji.
Te dni poświęciłem na naukę i pewne modyfikacje momentu wejścia i określania TP.
Polegać to będzie na narysowaniu na wykresie odpowiednich lini S/R i LT z TF H4+H1 w celu ustalenia
potencjalnych miejsc dla wejść a samo już wejście wygeneruje system.
Do jednej z transakcji w celu zobrazowania naniosłem niewielki komentarz dla wejścia na EURUSD (obrazek TF: H1+M15).
Dziś 4 transakcje: 3 x TP; 1x część TP na CHFJPY (po wystąpieniu konsolidacji i konieczności odejścia od komputera, zamknięte ręcznie) na EURJPY SL podniesiony został na BE. W sumie +55,1p.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Walka trwa...

Awatar użytkownika
Komornik
Stały Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 20:45
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

czwartek 30 sie 2012, 17:03

Dziś 3 transakcje. 2xSL; 1xTP. Wynik -4,7p.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Walka trwa...

Awatar użytkownika
Komornik
Stały Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 20:45
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

piątek 31 sie 2012, 10:16

Dziś 2 transakcje. 2xTP. Wynik +54,1p.
--------------------------------------------
Tydzień 35:
9 transakcji. 7xTP (1xczęść TP), 2xSL. Wynik +104,5p.
-------------------------------------------------------------
Sierpień (Dokładnie od 08/08/2012)
45 transakcji. 24xTP (2xczęść TP),21xSL. Wynik -30,8p.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Walka trwa...

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

wtorek 04 wrz 2012, 15:21

Witam
Cos wrzuce... +23p
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
biotiq
Stały Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: czwartek 12 kwie 2012, 18:05
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: W-w

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

wtorek 04 wrz 2012, 19:37

:D
Heheh, nieźle. Zmodyfikowałeś genesisa, dodałeś okrojoną GAMMĘ i działa :)

P.s. Jakie odczucie z używania z takiej hybrydy?

Peace

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

wtorek 04 wrz 2012, 19:49

daje troche spojrzenia czy sie zaczynaja rozpedzac (wiazki powoli sie rozczapirzaja) czy dosc mocno juz sa w "trendzie" (wiazki rozczapirzone)

czy dziala lepiej... ciezko powiedziec... jak to na FX... jesli maja zamiar isc w danym kierunku to ida... jesli nie.... zawracaja... i rzadne gmma i inne gadzety nie pomoga ;)

pobawie sie przez jakis czas z tym i zobaczymy :)

Pozdro

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

środa 05 wrz 2012, 09:31

Witam
Dzisiaj troche szczescia poniewaz przez przypadek otworzylem na kablu 2szt takich samych zlecen

wynik + 52p
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

czwartek 06 wrz 2012, 10:47

Witam
Dzisiaj kolejne zamieszanie (cos musze sie skupic przy klikaniu) zamknalem zyskaowna eurjpy a po chwili otworzylem znowu w tym samym kier lecz juz zaczeli spadac

Mimo to skromne +11p
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
biotiq
Stały Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: czwartek 12 kwie 2012, 18:05
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: W-w

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

czwartek 06 wrz 2012, 14:25

Siemanko Szulczas,

Mam kilka uwag do Twoich transakcji (odnośnie GMMA).
Komentarze na zdjęciach. :)


Obrazek

Na wykresie liniowym widać lepiej :)
Obrazek

Opierdziel od MEMa ;)
Obrazek



Peace

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

czwartek 06 wrz 2012, 15:41

biotiq powiem tak.... pewnie masz racje....

to co dalej napisze to moze ktos pomyslec ze robie sobie z tego naszego FX'a jaja albo takim podejsciem daleko nie zajade. Otoz przerabialem rozne syse...rozne koncepcje... od typowo "uznaniowych" po jakies tam matematyczne wyliczenia.... i wiesz do jakich wniskow doszedlem... ze to jeden ogolny chu.j ! Jak nie kombinujesz to masz 1 dzien zyskow... 2 straty w najlepszym jestes non stop na zero (a w najgorszym to do tylu).

Przerabialem oczywiscie kiedys samo gmma... wejscia zgodnie z zasadami itd. i co... wiadomo ;)

Kiedys juz na nawi pisalem... odkąd zaczalem traktowac to jak gre loteryjna-fantowa jestem bardziej zadowolony z wynikow niz przy jakis mega analizach (oczywiscie nie wchodze na totalna pale i bez zastanowienia). Ze wzgledu na to ze jestem bardziej umyslem scislym niz poeta i myslicielem ;) na samym poczatku probowalem wszystko logicznie sobie tlumaczyc.. czemu teraz wchodzic...kiedy wychodzic...co zle zrobilem... czemu zawrocili.

Poprostu odposcilem... dla mnie bylby sens mega analiz i rozkminy gdyby to bylo jak w matematyce... jak nie bedziesz kombinowal to 2+2=4 !!! Tutaj.... zapomnij... zaden sys nigdy nie bedzie dzialal ze 100% skutecznoscia... oczywiscie ze jedne sa lepsze a inne totalna padaczka

Wiec skoro mega analizy i rozkminy nie dawaly zawowalajacego efektu... odpuscilem

Wchodze poprostu kiedy widze ze zaczynaja sie rozpedzac... patrze ewentualnie czy jest jeszcze troche "miejsca" i wsio.

Zobacz np. na marcinaklona z nawi... coprawda nie analizuje jego wejsc ale podejrzewam ze tez nie ma mega skomplkowanych analiz... poprostu swiece ukaladaja sie pod jego sys i wchodzi... jesli zawracaja to SL... jesli ma racje TP

Na forum chlopaki od dobrych 2 miesiecy rozkminiaja "cena i czas"... fajnie ze jest konkretna merytoryczna dyskusja ale odnosze wrazenie ze sami juz sie pogubili w tym wszystkim co analizuja i szukaja. Jesli kiedys rozwiaza ta "mityczna" zagadke moze sie okazac ze wcale to nie jest recepta na sukces... znowu bedzie brakowalo tego "wyczucia rynku"

Kolejny przyklad Kerimb... moze popelnil jakies bledy przez 2 dni... a moze poprostu mial pecha i wstrzelil sie w dni kiedy jego sys sobie nie radzi... pewnie jakos to wyprostuje ale sam fakt ze jest to "loteria"... jesli nie beda chcieli isc tam gdzie Twoj sys Ci podpowiada to gown.o zrobisz

Dzisiejszy dzien gdybym naprawde nie otworzyl przez przypadek tego ejka bylby chyba +30p.... ok... wczoraj mi sie fukslo i mialem 2 identyczne zlec... ale gdyby ich nie mial to odejmij chyba 14p to i tak by bylo ponad 30p. Tamten tydzien nie wrzucalem wejsc ale bylo ok. 60p


Ale to jest moje podejscie... wiec nie sugerujcie sie tym za bardzo... hehe

no avatar
brother
Stały Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2012, 12:59

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

czwartek 06 wrz 2012, 17:14

Nawet ostatnio zastanawiałem się jak ci idzie i myślałem ,że może w końcu jakoś to uporządkowałeś i masz stały profit. Mam cichą nadzieję, że jednak się mylisz i jest w tym wszystkim jakiś sens, który da się wyłapać. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić, żeby to miało na tym polegać, wtedy nie da się zapanować nad emocjami, a przynajmniej ja bym nie potrafił.
Ja z kolei jestem humanistą, ale zarabianie kojarzy mi się nierozłącznie z matematyką i coś z czegoś musi wynikać. Oczywiście przychodzą chwile zwątpienia, ale spekulacja wydaje się być ciekawą alternatywą, albo rodzajem dywersyfikacji w stosunku do "zwykłej" pracy. Nie chciałbym wpaść w etap, który opisujesz u siebie, bo wtedy nie miałbym chyba motywacji do tego wszystkiego. Dopóki widzę "światełko" w tunelu, to jakoś da się to wszystko znieść i nawet nie chodzi o kasę, tylko o utratę pewnych możliwości, które stwarza ten rodzaj pracy. Wszyscy dążą do sukcesu i to jest jasne tylko, że to musi mięć "ręce i nogi" inaczej to męczarnia dla psychiki by była.

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

czwartek 06 wrz 2012, 19:53

brother... stary... nie raz na pewno przeczytałes "nie kombinuj... im prosciej tym lepiej". Zeby nie było ze gram w totolotka... nie... wchodze jak widzicie zgodnie z genesis... ale poprostu odpuscilem jakies chore analizy... sam wiesz ze nic tu nie dziala zawsze... skoro np. sr, lt, zl raz dzialaja a raz nie to na kiego grzyba robic z tego ideologie... poprostu... wchodze albo sie podlacze pod te kilkanascie pips albo nie. A jak sie czujesz i co myslisz jesli czekales np. kilka dni na jakas *fajny* SR a tu nagle przeorali jak dziewice ;) pewnie jestes wkurw...y ... no jak to? tyle dni czekania... piekny sr na D1 albo W sie szykowal a tu dup.a

A jak sie czujesz nagle jak SR zadzialal na M5 a Ty go poprostu na czuja wziales... szczesliwy?? zaskoczony?? I czy to nie jest jakis totolotek ??

Jak sam wiesz jakis czas temu pewien Pan mi pomagal w grze... mialem nawalone dziesiatki sr, rysowalem ciagle lt.... i co?? a no to ze dzialalo to niestety jak rzut moneta... byc moze Ja nie nadaje sie do czystego PA, ale jak masz wyrysowany jakis konkretny sr a tu Ci go zmasakruja to gacie opadaja... a za drugim razem zadziala co do mikro pipsa. Wiec poprstu stwierdzielm ze jesli jest to niestety loteria to wole miec jakis jednak kolorowy wskazniczek i probowac sil zgodnie z haslem "trend is your friend" ;)

Jeszcze raz powtarzam... mama zasady co do wejsc i wyjsc... czasmi nie wchodze przez caly dzien bo sie kisi albo cos mi nie pasuje, czasmi nie mam poprostu czasu, a czasmi mi sie nie chce ;)

Takze Panowie spinamy posladki i do przodu ;)

no avatar
brother
Stały Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2012, 12:59

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

czwartek 06 wrz 2012, 21:30

brother... stary... nie raz na pewno przeczytałes "nie kombinuj... im prosciej tym lepiej". Zeby nie było ze gram w totolotka... nie... wchodze jak widzicie zgodnie z genesis... ale poprostu odpuscilem jakies chore analizy... sam wiesz ze nic tu nie dziala zawsze... skoro np. sr, lt, zl raz dzialaja a raz nie to na kiego grzyba robic z tego ideologie... poprostu... wchodze albo sie podlacze pod te kilkanascie pips albo nie. A jak sie czujesz i co myslisz jesli czekales np. kilka dni na jakas fajny SR a tu nagle przeorali jak dziewice ;) pewnie jestes wkurw...y ... no jak to? tyle dni czekania... piekny sr na D1 albo W sie szykowal a tu dup.a

A jak sie czujesz nagle jak SR zadzialal na M5 a Ty go poprostu na czuja wziales... szczesliwy?? zaskoczony?? I czy to nie jest jakis totolotek ??
Szulczas myślę, że to wynika też z naszej(a na pewno mojej) niewiedzy, po prostu na ogólnym wciąż klepie się o SR, SD i LT, ale nikt nie mówi jak to rozgrywać i wtedy masz rację, że to nie różni się niczym od strzelania, bo albo zadziała albo nie zadziała. I nie chodzi o tą 100% pewność tylko żeby chociaż statystyka przechyliła się na naszą korzyść.
A jak sie czujesz nagle jak SR zadzialal na M5 a Ty go poprostu na czuja wziales... szczesliwy?? zaskoczony?? I czy to nie jest jakis totolotek ??
Też tak często mam, po prostu widzę co się dzieje i tzw. czuj działa jakby człowiek znał przyszłość, ale jak się przy takim sposobie gry nie trafi, to np. u mnie pojawia się problem z ponawianiem pozycji, który wiadomo w co się potem przeradza, desperacja, dokładka, dokładka.... o kurde cały miesiąc siedzenia i jestem na minus dzięki jednemu wejściu.
Jak sam wiesz jakis czas temu pewien Pan mi pomagal w grze... mialem nawalone dziesiatki sr, rysowalem ciagle lt.... i co?? a no to ze dzialalo to niestety jak rzut moneta... byc moze Ja nie nadaje sie do czystego PA, ale jak masz wyrysowany jakis konkretny sr a tu Ci go zmasakruja to gacie opadaja... a za drugim razem zadziala co do mikro pipsa. Wiec poprstu stwierdzielm ze jesli jest to niestety loteria to wole miec jakis jednak kolorowy wskazniczek i probowac sil zgodnie z haslem "trend is your friend" ;)
Pamiętam, ta rozmowa dała mi do myślenia też w samej kwestii tego co dzieje się na forum, a czego człowiek na początku nie musi być do końca świadomy.

Jeszcze raz powtarzam... mama zasady co do wejsc i wyjsc... czasmi nie wchodze przez caly dzien bo sie kisi albo cos mi nie pasuje, czasmi nie mam poprostu czasu, a czasmi mi sie nie chce ;)
Dlatego mnie zdziwił twój post, bo zawsze wklejasz wejścia systemowe i utrata wiary w "logikę" na fx w twoim wypadku była dla mnie zaskoczeniem. Może to śmieszne, ale sama nazwijmy to "wiara", że ktoś jednak zarabia systemowo już dużo daje, także do pracy rodacy, bo to jedyna branża gdzie słowo Kryzys nie straszy, byle zmienność była:)

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

piątek 07 wrz 2012, 08:58

Witam
Dzisiaj +22p

Do poniedzialku :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości