Genesis Matrix (klon Symphonie)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

piątek 27 lip 2012, 11:34

wojtek_ea pisze:
szulczas pisze:Tak jak gadalismy... patrzenie na wyzsze TF i wchodzenie zgodnie z kier. oczywiscie daje wieksze prawdopodobienstwo, ale do tego potrzeba jeszcze ogolnego "wyczucia" rynku... a to tak latwo nie przychodzi ;)
W 100% się zgadzam.

Ja niestety poległem na próbach mechanicznego wykorzystywania tego systemu. Wejścia są dość mocno opóźnione średnio o około 20 pips po zmianie kierunku na TF5. Wchodzenie z Trendem znacznie polepsza szanse o ile trend jest silny i poprawnie zidentyfikowany. Nic to jednak nie pomoże (nawet średnie Zicmara :-P ) jak jest taka spekulacja jak w ostatnich dniach.

W efekcie zatoczyłem koło i stwierdzam, że najlepsze efekty mam na czystym TF5 z czystym systemem + normalna analiza spekulacyjna rynku, czyli wyczucie i praca z poziomami. (czyli tak jak na samym początku) Cały czas testuje jeszcze dodatkowe potwierdzanie czym w Genesis jest Stoch i Heinken. Moja koncepcja też się sprawdza i nie mogę się jeszcze zdecydować, który sposób jest lepszy. W każdym razie zakończyłem okres zabawy i jedyne co jeszcze się bawię to TF5 i TF15.

P.S - Waśnie zrealizowałem S (39 pips) na EURUSD, na tym logu powyżej miałem BE - wystarczy na dziś, by zysk nie zamienił się w stratę :lol:
Właśnie wydaje mi się, że bardzo często system daje z jakimś wyprzedzeniem sygnał - mówię tu o wolnych zmianach na rynku - bo jeśli jest nagła dzida - to nic takiego zwrotu raczej nie zapowie - ale nie o to nam chodzi. A punkty zwrotne w punkt - to tylko analiza fal + fibo - nic innego nie przychodzi mi do głowy - chyba że oczywiście jakieś linie trendu, wsparcia/opory, ale to generalnie nie o to chodzi.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

piątek 27 lip 2012, 14:50

wojtek_ea pisze: Ja niestety poległem na próbach mechanicznego wykorzystywania tego systemu.

....

W efekcie zatoczyłem koło i stwierdzam, że najlepsze efekty mam na czystym TF5 z czystym systemem + normalna analiza spekulacyjna rynku, czyli wyczucie i praca z poziomami.
czyli wracasz do gry recznej? czy dalej kombinujesz z EA?

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

piątek 27 lip 2012, 16:29

Tak, porzuciłem pomysł z EA opartym o czyste Symphonie - zbyt opóźniony sygnał wejścia w pozycje niezależnie od TF. Dodam, że moim celem o czym pisałem było średnio 5% dziennie, więc bardzo ambitnie. Dla ręcznej pracy na czysto bez problemu, bo właśnie dzięki dużemu opóźnieniu sygnał jest w miarę pewny do najbliższego oporu.

Niestety nie ma chyba dróg na skróty na rynku spekulacyjnym (losowym) by mięć duże dzienne przyrosty - pozostaje ciężka praca i analiza zwiększająca szanse na udane wejścia.

Dla EA znacznie lepsze od tego typu wskaźników jest podejście typu grid, czy korelacje, czy system na kilka par, piesek czy inne tego typu wynalazki oparte na matematyce i statystyce.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

piątek 27 lip 2012, 17:09

Wojtek rób na czysto 5% bez problemu, a założę sam jakiś fund i dam Ci w zarządzanie ;) Na prawdę uważasz, że 5% (z jakim ryzykiem 1%) jest możliwe? Nie mówię tutaj o procencie składanym bo wiemy do czego takie myślenie może doprowadzić, ale nawet bez tego wiesz co się dzieje...

Ja mając system robiący około 10% miesięcznie, regularnie i powtarzalnie uważałem, że mam Gralla - a w żaden sposób nie dało się wykorzystać procentu składanego przez specyfikę systemu ...
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

piątek 27 lip 2012, 17:50

Moim Gralem jest http://www.myfxbook.com/members/wojtek_ea coś takiego pracujące na real. Trochę się nudzę i szukam drogi do szybszych zysków.

Inni robią powtarzalne wyniki na poziomie 5% dziennie depozytu i więcej i wydaje mi się to w pełni możliwe. Nie mówię o strzałach tylko o powtarzalnej sytuacji. O zbiorze zasad, które muszą dać średnio 5% dziennie z pracy ręcznej. Cały czas wydaje się że to już, a tu bęc. Jednak się nie poddaje może coś pośredniego ?
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

piątek 27 lip 2012, 21:51

wojtek_ea pisze:Moim Gralem jest http://www.myfxbook.com/members/wojtek_ea coś takiego pracujące na real. Trochę się nudzę i szukam drogi do szybszych zysków.

Inni robią powtarzalne wyniki na poziomie 5% dziennie depozytu i więcej i wydaje mi się to w pełni możliwe. Nie mówię o strzałach tylko o powtarzalnej sytuacji. O zbiorze zasad, które muszą dać średnio 5% dziennie z pracy ręcznej. Cały czas wydaje się że to już, a tu bęc. Jednak się nie poddaje może coś pośredniego ?
Na prawdę są takie osoby robiące 5% depo dziennie - regularnie? To ja już zgłupiałem i nie wiem co robiłem i z kim się zadawałem - bo nawet najlepsi, których poznałem nie byli blisko takiej stopy zwrotu. Ba takie sprawdzone przypadki znam dwa. Przez krótki czas - 3-4miesiące i stopa zwrotu kilka tysięcy - ale żeby przez dłużej, regularnie - ciężko mi uwierzyć... Ja biorę 5% w ciemno regularne miesięcznie.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

piątek 27 lip 2012, 22:03

Akhh pisze:ale żeby przez dłużej, regularnie - ciężko mi uwierzyć... Ja biorę 5% w ciemno regularne miesięcznie
Może mam obsesje ? sam nie wiem, ale przecież to tylko regularnie 50 pipsów codziennie wystarcza na plus by się przełożyło na 5% dziennie ?

Czy nie wierzysz, że można być codziennie +50 pips ?
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

piątek 27 lip 2012, 22:41

wojtek_ea pisze:
Akhh pisze:ale żeby przez dłużej, regularnie - ciężko mi uwierzyć... Ja biorę 5% w ciemno regularne miesięcznie
Może mam obsesje ? sam nie wiem, ale przecież to tylko regularnie 50 pipsów codziennie wystarcza na plus by się przełożyło na 5% dziennie ?

Czy nie wierzysz, że można być codziennie +50 pips ?
Ja nie wierzę w 5pips, a 50... absolutnie nie. Jeszcze z jakimś 10pips SL? Ja kiedyś wiedziałem, że jest to po prostu nie możliwe, ale teraz to sam nie wiem.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

poniedziałek 30 lip 2012, 18:40

Witam
Caly dzien trzymania pozycji i masakryczna ilosc pipsiorow ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
biotiq
Stały Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: czwartek 12 kwie 2012, 18:05
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: W-w

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

poniedziałek 30 lip 2012, 20:38

szulczas pisze:Witam
Caly dzien trzymania pozycji i masakryczna ilosc pipsiorow ;)
Hehe, żeś nakosił :)
Tak się zastanawiam, bo obserwuje zachowania tego systemu, czy nie lepiej nastawić sie na krótkie shoty... Całkiem nieźle może to wyjść.

Peace

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

poniedziałek 30 lip 2012, 21:38

biotiq pisze:
szulczas pisze:Witam
Caly dzien trzymania pozycji i masakryczna ilosc pipsiorow ;)
Hehe, żeś nakosił :)
Tak się zastanawiam, bo obserwuje zachowania tego systemu, czy nie lepiej nastawić sie na krótkie shoty... Całkiem nieźle może to wyjść.

Peace

krotkie tzn. jakie ?? 5, 10, czy 15p ??? dla niektorych to pewnie ze 100p to malo ;) widzialem ze sie buja to zostawilem... gdyby uciekli mi z 25 i wiecej to bym zamykal ;)

Awatar użytkownika
biotiq
Stały Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: czwartek 12 kwie 2012, 18:05
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: W-w

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

poniedziałek 30 lip 2012, 22:18

Krótkie dla mnie to 15 pips. Od 7-9:00 zazwyczaj takie mamy ruchy. Dopiero później zaczyna lepiej bujać 25< 30< więcej :D pips.
Jeszcze obczajam sobie co i jak. Mam nawet odpalone dwa systemy jednoczesnie (symphonie + GMMA). Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Nie chce mi się już czekać i w tym tygodniu przeleje kasę na duaksa. Zobaczymy jak poleci :) albo i nie :P

Peace

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

wtorek 31 lip 2012, 11:52

Witam
Kolejny dzien bez szalenstw
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

środa 01 sie 2012, 18:28

Witam
Dzisiaj dzionek do tylu... no bylo by do przodu... gdyby... GBPCHF przetrzymac np. jeszcze o 1-2p i by sie przeslizgnal... EURGBP potrzymac dluzej... i wogole gdyby... ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

czwartek 02 sie 2012, 08:58

Witam
Dzisiaj na szybkiego 3 wejscia... nie mam za bardzo czasu kontrolowac wiec na dzis wystarczy ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
biotiq
Stały Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: czwartek 12 kwie 2012, 18:05
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: W-w

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

czwartek 02 sie 2012, 09:47

Szulczas,

Albo ja mam coś z oczami albo masz trochę spóźnione wejścia. No, chyba że coś ze wskaźnikami jest nie teges?
Możesz to jakoś rozwinąć?

Peace

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

czwartek 02 sie 2012, 11:46

biotiq pisze:
Albo ja mam coś z oczami albo masz trochę spóźnione wejścia.
jesli chodzi Ci czemu nie wchodze na strzalkach... to rzadko kiedy na nie wchodzie... czesto lubia sobie "migac" w trakcie tworzenia danej swiecy. Generalnie wchodze z potwierdzeniem wyzszych TF dlatego na M5 wyglada ze sa spoznione

Mozesz oczywiscie probowac odrazu jak sie genesis zapali na jeden kolor lub pojawi sie strzalka... ale ja troche wole poczekac i zobaczyc czy przypadkiem nie ma jakiejs falszywki ;)

Czasami tez za czym wlacze platforme albo podejde do kompa to juz kilka swiec uciekna i moze przez to pozniej wchodze

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

poniedziałek 06 sie 2012, 09:01

Witam
Dzisiaj szybki skalpik... do konca tyg. srednio z czasem wiec tak z doskoku moze sie uda skubac :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

wtorek 07 sie 2012, 09:00

Witam
W sumie dzien na cale +11p ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Genesis Matrix (klon Symphonie)

środa 08 sie 2012, 08:06

Witam
+ 24p :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości