Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

no avatar
SAMCZYK
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 12:13
Lokalizacja: DE

Re: Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

środa 01 sie 2012, 18:32

Kto rano wstaje, temu pipsów daje... pamiętaj o tym.

no avatar
Polak
Posty: 40
Rejestracja: wtorek 05 cze 2012, 12:48

Re: Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

środa 01 sie 2012, 19:09

Tak tylko że twój trade nie z Ichimoku. Ale nic, testujemy dalej ;)

no avatar
SAMCZYK
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 12:13
Lokalizacja: DE

Re: Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

środa 01 sie 2012, 21:23

Z danych to fakt ale gram tylko i wyłącznie na Ichimoku. Zresztą na tym forum i na innym nie gram sam ale w grupie na moim monitorze więc masz złe dane Polak :lol:

Ale masz dobry choć mało cięty dowcip. Musisz się postarać. Bo takie farmazony ruszają tylko robotnice na etacie w ulu. 8-)

Przejdźmy do prawdy Polak, co? przestało ci wychodzić? grasz dla siebie czy brokera?


Co do Ichimoku, to sam zauważyłem że są "dwie szkoły" tak twierdze - wschodnia z Ukrainą i tamtym blokiem wschodnim aż do Japonii i Polską która bazuje na wybiciu z chmury. Tak mi się wydaje bo jakiś czas temu rozmawiałem z Panem Kamilem Oziemczukiem i po jego książce wynika dość prosta metoda na wybiciach z chmur tylko i wyłącznie. Mogę się mylić ale tak mi się wydaje po przeczytaniu jego książki sponsorowanej przez jednego z Brokerów w Polsce.

no avatar
Polak
Posty: 40
Rejestracja: wtorek 05 cze 2012, 12:48

Re: Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

czwartek 02 sie 2012, 06:27

Nie rozumiem cie, dziwne masz podejście do ludzi, ja tu chce pogadać o systemie a ty jakieś docinki wrzucasz.
Przecież powiedziałem tylko że twój trade z wczoraj nie był z Ichimoku a ty już się bulwersujesz ;)
Testuję to od dwóch dni więc popełniam jeszcze błędy i taki okres czasu niewiele może powiedzieć o strategii.

no avatar
SAMCZYK
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 12:13
Lokalizacja: DE

Re: Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

czwartek 02 sie 2012, 07:19

Spoko Polak, każdy z nas zachowuje luz i powagę sytuacji. Najważniejsze aby w tych zagadnieniach sobie pomóc i tak jak piszesz - trzeba dojść do konsensusu.
Podejście przez pół życia, ludzie mieli dość wykorzystującym akcentem przeszło od gentelmena w szkole po najemną pracę kiedy ten okres czasu pokazał mi, to okazało się że każdy robił mnie w chu..
Najciekawsze jest to w tym że każdy robi to dla kasy. Całe szczęście że kasa im odbiła w głowie bo teraz przychodzą pokornie tłumacząc się że tamten czas był ich taką "zabawą" która teraz nic nie znaczy.
Pytasz o mój stosunek do ludzi?
Jest taki, jaki mnie ci ludzie w tamtym czasie nauczyli nim być. Oni mają dla ciebie i innych mnie jako gotowy produkt bez skrupułów i bez krzywej kłamliwej egoistycznej świńskiej skóry. Trudno jest czasami zrozumieć pisany język bo w moich postach obecnie i wcześniej nie ma przepychanek czy innych jak to inni widzą możliwych wulgarnych zachowań.
Nauczono mnie w dość specyficzny sposób jakiegoś mechanizmu który obecnie niektórym inteligentnym (wydawałoby się) jest trudno pojąć to co ma oznaczać i w jaki sposób piszę czy też mówię a co najciekawsze myślę.
Przestałem zwracać uwagę na to jak ludzie mnie odbierają a zacząłem po prostu działać dla ludzi - owszem i tutaj zauważyłeś - może dość nietypowo. Ale jeśli ludzie zdążą się przyzwyczaić do siebie to można TE PRAWDZIWE WNIOSKI wyciągnąć.
A skoro się upierasz że nie gram tylko ichimoku - trudno. Bądź w dalszym błędzie. Ja nie jestem od udowadniania. Mam to głęboko w dupsku. Bylebyś tam nie wchodził Polak bo straszna tam ciemnota panuje. Chyba że weźmiesz monitor który ci oświetli blaskiem giełdy miejsce.
Wiesz jak to jest kiedy człowiek widzi, słyszy ale swojemu obrazowi hołd składa upierając się fałszywym przesłankom. Można widzieć ale nie zobaczyć. Możesz usłyszeć ale nie słuchasz. Więc nikt w tym ci nie pomoże. Nawet jeśli tłumaczysz siebie przede mną ale co najgorsze, dalej i w dalszym ciągu nie zmieniasz tego w swoim mózgu. Dajesz fałszywy obraz swojemu wyobrażeniu. A to gubi na dłuższy czas. Musisz uważać albo zainstalować skype i wejść do nas do grupy. Innej drogi nie ma.

Niemniej jednak bardzo cenię twoje pytania i dołożę starań aby móc na nie odpowiedzieć. Mam nadzieję że jeśli nie spodoba się tobie, to co ja mam w "rękawie". Są o wiele lepsi ode mnie i bardziej dystyngowani w mowie i piśmie. Lepiej służący z pozoru ludziom.


Coś czuję że mój egocentrycyzm będzie mocny, głupi ale mocny. Aby w tym wytrwać (to jest moje zdanie o sobie).

no avatar
Polak
Posty: 40
Rejestracja: wtorek 05 cze 2012, 12:48

Re: Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

czwartek 02 sie 2012, 10:30

Moje dzisiejsze próby. Jeszcze błędy widać. A czy zwracacie uwagę na wielkość chmury po wybiciu w kierunku w którym gramy. Jej rozszerzanie się też może być czynnikiem filtrującym sygnał.
Pozatym zauważyłem że te eski grałem gdy jeszcze na m5 cena była w chmurze. A elki już po przejściu na L na m5.

Na dziś koniec, blisko 12sta wiec lepiej nie kusić. Niby system jest prosty i wydaje się że niema o czym dyskutować, ale bardzo proszę o krytykę jeżeli coś zauważyliście.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
SAMCZYK
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 12:13
Lokalizacja: DE

Re: Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

czwartek 02 sie 2012, 10:43

Moje z podróży autem na telefonie... trudno się gra i wolałem się wypiąć nie widząc co dalej. Malutki ekranik. Ale dzień przed nami jeszcze cały. Ja już w domu... teraz tylko na luzie. Ważne, że plus dzisiaj strzelił i to się liczy.

no avatar
SAMCZYK
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 12:13
Lokalizacja: DE

Re: Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

czwartek 02 sie 2012, 10:44

Polak pisze:Moje dzisiejsze próby. Jeszcze błędy widać. A czy zwracacie uwagę na wielkość chmury po wybiciu w kierunku w którym gramy. Jej rozszerzanie się też może być czynnikiem filtrującym sygnał.
Pozatym zauważyłem że te eski grałem gdy jeszcze na m5 cena była w chmurze. A elki już po przejściu na L na m5.

Na dziś koniec, blisko 12sta wiec lepiej nie kusić. Niby system jest prosty i wydaje się że niema o czym dyskutować, ale bardzo proszę o krytykę jeżeli coś zauważyliście.

Doskonałe trejdy Polak. Spokojnie i konsekwentnie. Warte poparcia!!!!

no avatar
SAMCZYK
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 12:13
Lokalizacja: DE

Re: Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

czwartek 02 sie 2012, 13:22

Polak pisze:Moje dzisiejsze próby. Jeszcze błędy widać. A czy zwracacie uwagę na wielkość chmury po wybiciu w kierunku w którym gramy. Jej rozszerzanie się też może być czynnikiem filtrującym sygnał.
Pozatym zauważyłem że te eski grałem gdy jeszcze na m5 cena była w chmurze. A elki już po przejściu na L na m5.

Na dziś koniec, blisko 12sta wiec lepiej nie kusić. Niby system jest prosty i wydaje się że niema o czym dyskutować, ale bardzo proszę o krytykę jeżeli coś zauważyliście.

Tak, ja zwracam uwagę. Zwłaszcza kiedy M1 jest tuż pod chmurą spadkową a M5 siedzi w chmurze wzrostowej i "pyka" na poziomie linii SenkouSpan B. Jest wówczas duże prawdopodobieństwo że górą zawładnie M5 i odbicie z chmury jak najbardziej.

no avatar
Polak
Posty: 40
Rejestracja: wtorek 05 cze 2012, 12:48

Re: Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

piątek 03 sie 2012, 08:23

Skubnięcie zgodnie z zasadami. wystraszyłem się 1.22
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

piątek 03 sie 2012, 08:32

Polak pisze: A czy zwracacie uwagę na wielkość chmury po wybiciu w kierunku w którym gramy. Jej rozszerzanie się też może być czynnikiem filtrującym sygnał.
W czystym Ichimoku grubość chmury jest istotnym sygnałem. Czym grubsza, tym trudniejsza do przebicia, czym grubsza tym trudniej o wybicie (może się cena odbić od wewnętrznych krawędzi), czym grubsza tym większy może stanowić opór, czyli trudniejsza do przebicia, bo cena się od niej odbije. Powyższe zasady sprawdzają się na pewno na H4/D1, jak jest na M1 tego nie jestem pewien.

no avatar
SAMCZYK
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 12:13
Lokalizacja: DE

Re: Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

piątek 03 sie 2012, 08:53

Dzisiaj pierwszy piątek miesiąca, sygnały są ale uwaga na te podpuszczanie klienta. Jak pięknie zaprasza, tak ruch może zmienić się w przeciwną stronę i to dość szybko. Obserwujcie ruchy jeśli jesteście na fx.
Zrobiłem coś wbrew i się udało. Przypominam że gram na demie mającym pięć miejsc po przecinku. (jest inne określenie tego?) A na realnym mam cztery miejsca po przecinku (jeszcze taką mam), niebawem się to zmieni.

no avatar
SAMCZYK
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 12:13
Lokalizacja: DE

Re: Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

piątek 03 sie 2012, 09:05

wojtek_ea pisze:
Polak pisze: A czy zwracacie uwagę na wielkość chmury po wybiciu w kierunku w którym gramy. Jej rozszerzanie się też może być czynnikiem filtrującym sygnał.
W czystym Ichimoku grubość chmury jest istotnym sygnałem. Czym grubsza, tym trudniejsza do przebicia, czym grubsza tym trudniej o wybicie (może się cena odbić od wewnętrznych krawędzi), czym grubsza tym większy może stanowić opór, czyli trudniejsza do przebicia, bo cena się od niej odbije. Powyższe zasady sprawdzają się na pewno na H4/D1, jak jest na M1 tego nie jestem pewien.
Powiedziałbym "święta prawda" ale powiem że Moderator ma BIG TRUE. Im wyższy poziom tym filtr w postaci grubej chmury jest niesamowitą siłą. Niezależnie czy jest to spadkowa czy wzrostowa chmura. Dodam jeszcze, że takie chmury potrafią pięknie i daleko odbić cenę na zasadzie albo obrona poziomu albo mocne wybicie jako wsparcie. Często na tych poziomach może wystąpić konsola na TF od H4 np. na dwóch do czterech świecach ale ten sam poziom na M5 czy M30 to sieczka.

no avatar
Polak
Posty: 40
Rejestracja: wtorek 05 cze 2012, 12:48

Re: Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

piątek 03 sie 2012, 09:08

I jeszcze od chmurki, oczywiście nie zamierzam tak grać ale był tam jeszcze SR na m1, reakcja ceny i spróbowałem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
SAMCZYK
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 12:13
Lokalizacja: DE

Re: Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

piątek 03 sie 2012, 09:24

13 pipsów żadnych szaleństw, rynek dzisiaj może płatać figle.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

piątek 03 sie 2012, 09:25

Należy jeszcze dodać o czym zapomniałem, że także kształt chmury może być sygnałem. Jeśli chmurę tworzy prosta płaska linia, niezależnie od tego czy z dołu czy z góry, to taka płaska linia stanowi znacznie silniejszy opór/wsparcie jak linia pofałdowana.

no avatar
SAMCZYK
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 12:13
Lokalizacja: DE

Re: Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

piątek 03 sie 2012, 10:26

Do południa miałem grać i po pracy... teraz w ten obfity w deszczu dniu nic tylko kaloszki i hyc hyc po kałużach.
Rano kawka a wieczorem żubr, tudzież arbuz moczony dwa dni w cytrynówce - POLECAM

no avatar
pizza_lover
Stały Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 10:21
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: mazofsze

Re: Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

piątek 03 sie 2012, 11:29

wojtek_ea pisze:Jeśli chmurę tworzy prosta płaska linia, niezależnie od tego czy z dołu czy z góry, to taka płaska linia stanowi znacznie silniejszy opór/wsparcie jak linia pofałdowana.
Czy jeżeli w tym przypadku jak na powyższym screenie mamy taką linię poziomą na dolnej krawędzi chmury, to znaczy, że aktualnie cena porusza się w obszarze wspacia ? Można rzec, że prezentowane wejście było na poziomie wsparcia ? Dobrze to rozumiem ?
Pozdrawiam,
p_l
Brak wiedzy kosztuje, natomiast jej nadmiar może powodować nieporozumienia.

no avatar
SAMCZYK
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 12:13
Lokalizacja: DE

Re: Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

piątek 03 sie 2012, 11:36

Hmm...

no avatar
SAMCZYK
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 12:13
Lokalizacja: DE

Re: Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

piątek 03 sie 2012, 17:15

Dzisiaj poszło nawet całkiem ciekawie. Na koniec TP na zielono z 35 pipsami w rękawie a w sumie 57pipsów po 0,2.
Fotki później jak dojadę do domu więc wieczorem. Najważniejsze, że utrzymałem trejd z M5 wchodząc na M1.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości