Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

no avatar
SAMCZYK
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 12:13
Lokalizacja: DE

Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

wtorek 31 lip 2012, 12:58

Dzień dobry,
Widać nowe forum przykrywa inne fora o tematyce inwestowania na rynkach pieniężnych, toteż i ja dołączę do tak ciekawych ludzi za serdecznym zaproszeniem Microbiego. Widząc jego zaangażowanie i wkład warto jest iść za dobrymi ludźmi.

Jeśli forumowicze pozwolą, przedstawię Wam mój punkt widzenia skalpingu na strategii dość zasłużonej i ciekawej mogącej przydać się wielu osobom jako kolejny sposób do zarabiania pieniędzy, do wytrenowania w sobie ze "spokojem" odruchów naturalnych w kierunku powiększania depozytu.
Zarabiam tym sposobem, a to w jaki sposób rynek potraktuje kogoś kto będzie chciał dzięki temu próbować zarabiać zostawiam w rękach nowicjuszy. Ale zawsze można do mnie napisać, zadzwonić na skype.
Przedstawię kilka ciekawych zdjęć i tym samym poprowadzę niektórych z was z rękę aby móc zrozumieć aspekty które są ważne w skalpowaniu przy pomocy wskaźników ichimoku bądź też jak wielu się już zorientowało strategi ichimoku.
Zdjęcia w przygotowaniu jeszcze dzisiaj.

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

wtorek 31 lip 2012, 13:01

To na początek ja coś wrzucę ;-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
SAMCZYK
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 12:13
Lokalizacja: DE

Re: Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

wtorek 31 lip 2012, 13:33

Skoro zanęcił Microbi to zacznę...

no avatar
SAMCZYK
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 12:13
Lokalizacja: DE

Re: Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

wtorek 31 lip 2012, 13:34

Zacznijmy od podstaw...
Ja rozumiem chłopaki zaszaleli więc nie dajmy się ponieść tylko obrazkom bez opisów.

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

wtorek 31 lip 2012, 13:47

Jak dają to się bierze i nie pyta :-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
SAMCZYK
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 12:13
Lokalizacja: DE

Re: Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

wtorek 31 lip 2012, 13:47

Najważniejszymi elementami Ichimoku jako strategii która ma w sobie wskaźniki pięciu linii a które muszą współgrać ze sobą to:
- TenkanSen (czerwona linia)
- KijunSen (niebieska linia)
Widoczne są w tej sekwencji ruchu które wyszukuję na wykresie. Historia tego już nie pokaże więc należy rozłożyć na czynniki pierwsze taki ruch.

O co w tym wszystkim chodzi?

Mamy dwie linie jako początek założenia w jaki sposób postrzegam ruch i oscyluję moment wejścia. Choć dla wielu z was już znajomy to jednak tutaj także napiszę.
Dla ułatwienia będę posługiwać się będę prostą terminologią linii.
TenkanSen to linia czerwona i tak też będę w opisie nazywał ruch.
KijunSen to linia niebieska i tak też będę w opisie nazywał także ten ruch.

Linia niebieska wskazuje nam poziom fibo 50% który pokazuje nam czy dany poziom będzie szedł do góry pod postacią wyższej wchodzącej linii niebieskiej, czy też będzie obniżać swój poziom. Ona zawsze dąży do "usadowienia" i pokazania poziomu wsparcia i odbicia ale najważniejsze wskazuje nam kierunek i potwierdza czy dany ruch będzie szedł za czerwoną linią a tym samym za ceną.

Linia czerwona jest szybką linią przy której wije się świeca czyli cena. Owszem są momenty kiedy odchodzi od linii czerwonej ale jej zadaniem jest trzymać cene na tej szybkiej zwrotnej linii.

Jeśli mamy ruch w dół na shorta tak jak pokazany jest ruch sekwencyjny na powyższej focie, widzimy że cena wyprzedza dość znacznie linie czerwoną która podąża za ceną. Może tak podążyć bezpośrednio bez zaznaczenia pullback'a a może zrobić też pullback pod linią przekraczając linię niebieską i wówczas musimy obserwować czy cena jest na tyle silnym bodźcem kierowanym na fx że skieruje w dół także linię czerwoną. Proszę nie doszukiwać się gry słownej zwłaszcza w ostatnim zdaniu. Chodzi mi o fakt kroczącej ceny która pociąga za sobą linię czerwoną. W historii tego nie widać bo tam widać już gotowy ruch dlatego ważne jest aby zauważyć ten ruch sekwencyjnie. Dodaję link do z filmem który nagrałem w celu omówienia tego w jaki sposób to rozumie i jak to widzę.
Dla zainteresowanych: http://ul.to/khwigavm. Jest tutaj ta ważna teoria i to w jaki sposób postrzegam ruch i kiedy się zaczyna wraz z wejściem. Czas 60 minut.
Ostatnio zmieniony wtorek 31 lip 2012, 21:56 przez SAMCZYK, łącznie zmieniany 1 raz.

no avatar
SAMCZYK
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 12:13
Lokalizacja: DE

Re: Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

wtorek 31 lip 2012, 22:02

Na tych zdjęciach pokazuję ruch na Shorta. Abstrahując czy był do wykonania czy też nie. Ale o zasadę mi chodzi.

no avatar
SAMCZYK
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 12:13
Lokalizacja: DE

Re: Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

wtorek 31 lip 2012, 22:05

Teraz podam kilka zdjęć z moich wejść.

no avatar
SAMCZYK
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 12:13
Lokalizacja: DE

Re: Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

wtorek 31 lip 2012, 22:08

Inne wejście ale na shorta.

no avatar
SAMCZYK
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 12:13
Lokalizacja: DE

Re: Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

wtorek 31 lip 2012, 22:14

Dość ciekawa sytuacja dość wcześnie rano. Pamiętam że poszedłem spać i obudziłem się zamykając tę pozycję jeśli dobrze pamiętam z telefonu na który mam dostęp do rynku. Tylko oczywiście jako podgląd na rynek. W żadnym przypadku gry, zwłaszcza jeśli chodzi o realne pieniądze.

no avatar
Polak
Posty: 40
Rejestracja: wtorek 05 cze 2012, 12:48

Re: Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

środa 01 sie 2012, 06:41

Witam,

Ja także pozwolę sobie testować tą strategie, zagranie z 7:33 naszego czasu
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
VinciPro
Stały Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: środa 11 kwie 2012, 18:17
skype: grandforeverfx
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Kontakt:

Re: Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

środa 01 sie 2012, 08:22

A ja na leniucha traduje po 9 dopiero :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trading jest prosty i dla każdego-wystarczy wysiedzieć na tyłku masę godzin z jedną strategią inwestycyjną

Profesjonalne szkolenia tradingowe dla każdego
Uniwersytet Spekulacji

no avatar
SAMCZYK
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 12:13
Lokalizacja: DE

Re: Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

środa 01 sie 2012, 09:40

No i na dzisiaj 35 pipek

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

środa 01 sie 2012, 09:49

SAMCZYK pisze:No i na dzisiaj 35 pipek
A co było sygnałem otwarcia pozycji ? - bo mi nic z Ichimoku nie pasuje do scrina ?

http://ichimokutrader.com/signals.html
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

no avatar
SAMCZYK
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 12:13
Lokalizacja: DE

Re: Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

środa 01 sie 2012, 10:25

Coś takiego z 31.07.

ps.
Na tą chwilę czekałem.

no avatar
Polak
Posty: 40
Rejestracja: wtorek 05 cze 2012, 12:48

Re: Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

środa 01 sie 2012, 14:56

Mam prośbę do autora lub osoby która dłużej gra tą metodą aby pokazał/a jak filtruje sygnały. Czytałem o tej metodzie w necie, ale same ogólniki. Niby są rozróżnienia na sygnały słabe, neutralne i mocne. Staram się grać również zgodnie z chmurą na m5, ale jednak tych sygnałów jest dosyć sporo i wiele kończy się SL. Myślałem żeby ograniczyć wejścia tylko od godziny 7 do 11, pózniej lunch to zazwyczaj konsola. Jakieś wasze spostrzeżenia?

Chociaż pewnie nie tylko u mnie dziś kiepski dzień, jak widzę nikt się chwali.
Samczyk, jeśli będziesz miał chwile to mógłbys na screenie przedstawić dzisiejszą sesje pod Ichimoku?

Pozdrawiam

no avatar
SAMCZYK
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 12:13
Lokalizacja: DE

Re: Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

środa 01 sie 2012, 16:07

Polak pisze:Mam prośbę do autora lub osoby która dłużej gra tą metodą aby pokazał/a jak filtruje sygnały. Czytałem o tej metodzie w necie, ale same ogólniki. Niby są rozróżnienia na sygnały słabe, neutralne i mocne. Staram się grać również zgodnie z chmurą na m5, ale jednak tych sygnałów jest dosyć sporo i wiele kończy się SL. Myślałem żeby ograniczyć wejścia tylko od godziny 7 do 11, pózniej lunch to zazwyczaj konsola. Jakieś wasze spostrzeżenia?

Chociaż pewnie nie tylko u mnie dziś kiepski dzień, jak widzę nikt się chwali.
Samczyk, jeśli będziesz miał chwile to mógłbys na screenie przedstawić dzisiejszą sesje pod Ichimoku?

Pozdrawiam

Zasadniczo pytasz mnie o przedział czasowy z H4 wzwyż i do tego polecam książki np. Ichimoku beginner by Gabor Kovacs lub jeszcze lepiej jeśli zdobędziesz książkę pt. Ichimoku Charts An Introduction to Ichimoku Kinko Clouds. Jest doskonale wyjaśnione w tych książkach lub też kurs na video jednego z graczy ruskich (jeśli dobrze piszę).

Wiadomo że w chmurze nie ma co grać, rynek jest obojętny i przez to nie można stwierdzić czy rynek jest słaby czy mocny w którąś ze stron. Wszystko opiera się o potwierdzenia na Chikou Span, wyjścia z chmur w kierunku w którą zamierzamy otworzyć zlecenie.
Ale spróbuję ci odpowiedzieć w ten sposób i jeśli coś nie będzie po twojej myśli, od razu proszę popraw. Jeśli grasz na jednym przedziale czasowym (ale kto tak na prawdę gra na jednym?? :-P ).

Jeśli jesteś pod chmurą pod liniami TenkanSen i Kijun Sen (zwłszcza linią Chikou Span) a chcesz iść na Long - to bardzo słaby sygnał.

Ta sama sytuacja ale Chikou Span przechodzi przez linie TenkanSen i KijunSen - średni sygnał a na pewno mocniejszy od słabego sygnału.

W sytuacji kiedy ChikouSpan wychodzi z chmury i odbija się od linii chmury wędrując do góry - to już jest mocny sygnał.

Jeśli ChikouSpan jest ponad chmurą i ponad liniami i dalej idzie w górę, można domniemywać że sygnał dalej daje możliwość utrzymania pozycji na Long. A jeśli jesteśmy pod chmurą ale linia ChikouSpan przechodzi przez linie TenkanSen i KijunSen (zwłaszcz KS), wówczas należy wyjść z pozycji (z longa). I mamy tym samym słaby sygnał na Shorta. Oczywiście można zauważyć wówczas "walkę" na poziomie KijunSen i TenkanSen gdyż może przebić i dalej iść w górę. Ale to zazwyczaj jest na dużych wsparciach i oporach.
Na M5 patrzę jedynie na to czy trend mi się zgadza i jeśli tak to czekam na odbicie i charakterystyczne wywinięcie się linii dalej w górę. Jeśli się załamuje i linie z Longa wchodzą w Shorta, to jest okazją na słąby short do linii S/R z M5. Jeśli przebije tę linię S/R z M5 (SenkouSpan B) wówczas należy albo trzymać albo czekać do odbicia się przy pullback od spodu (SSB) i dalej w dół.
Na mniejszych przedziałach czasowych zwracam nieco inaczej uwagę niż na dużych. Puki co, na dużych TF zaprzestałem grę. Jednak wolę grać mając już pieniądze na koncie. Zawsze 150 do 250 zł dziennie wejdzie. To oczywiście grając od 0,10. Teraz gram na 0,15 więc takie sumy ugrywam dziennie. (wczoraj miałem dziwny dzień, taki jedyny na -4 pipsy). Heheh... Co ugrałem, dziwnie fałszywe sygnały. No ale dzisiaj już normalnie można było spojrzeć w lustro.

Jeśli to co napisałem odpowiada ci to będę Happy. Jeśli nie to zapytaj o konkretne przykłady. Ale powiem ci Polak znam większych, potężnych mocarzy którzy na Ichimoku grają tak jakby się z tym urodzili. Miałem okazję przyglądać się jednemu człowiekowi. Pełna "konspiracja", spotkania w nocy. Ehhh... to był czas.
Z mojego trejdu dzisiaj dałem fotę można spojrzeć. Tutaj będę wklejać moje podboje więc będzie można się przyglądać.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

środa 01 sie 2012, 16:28

Czyli jak widzę to Ty też po 12 nic nie grałeś, nawet ichimoku na takim rynku dostaje fioła.

no avatar
SAMCZYK
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 12:13
Lokalizacja: DE

Re: Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

środa 01 sie 2012, 17:30

Terminator pisze:Czyli jak widzę to Ty też po 12 nic nie grałeś, nawet ichimoku na takim rynku dostaje fioła.
Robię limit i co najwyżej to tylko patrzę ale nie wyszukuję ruchu do wejścia. Zrobię 150 do 250zł ale dość często wychodzi do 200zł i wystarczy. Zwłaszcza na 0,15 powyżej 30 pipsów dziennie. I chociaż mogę na locie jechać ale GO4X znajdzie sposób aby mnie uziemić. Więc zjadam tę świnię po kawałku. I zjem.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Scalping Ichimoku oczami m1 i m5

środa 01 sie 2012, 17:51

Wstałem trochę za późno więc i ciężko o limit. Cóż, takie dni się zdarzają jak dziś.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości