Giełdowy Fundusz i strategi wg faz księżyca

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Giełdowy Fundusz i strategi wg faz księżyca

czwartek 09 sie 2012, 16:16

Z.......... wysiada przy tym gościu: http://gizmodo.pl/przesadny-fundusz-gieldowy/

Z drugiej strony od dawna wiadomo, kierunek ruchu EUR/USD zależy od poziomu nasłonecznienia w City, dziennej sumy opadów w Tokyo, fazy księżyca, poziomu wiatru słonecznego, biomedu w NY oraz jeszcze kilku innych czynników, gdzie wzajemny układ Marsa i Wenus ma duże znaczenie.

Jest nawet polska strona http://www.astrobiznes.pl/ czy można zajrzeć http://www.parkiet.com/artykul/914752.html i wiele innych - wystarczy pogooglować - stron w EN jest wiele, nawet na FF można coś znaleźć w tej materii.

Tekst powstał dla rozluźnienia atomsfery.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Giełdowy Fundusz wg strategi wg faz księżyca

czwartek 09 sie 2012, 16:23

Większość fundów osiąga gorsze stopy zwrotów niż szeroki rynek. Najlepiej w Polsce np kupować regularnie instrument nie lewarowany oparty na WIG20. Wtedy ma się pewność, że będzie się miało taką samą stopę zwrotu. I oczywiście kupować więcej w bessie, im dłużej trwa i niżej schodzi tym więcej oraz w początkowych fazach hossy, a wstrzymywać się z zakupami w czasie długo trwającej hossy.

I mamy piękny prosty sposób oszczędzania i zarobku większego niż zaoferuje jakikolwiek fundusz oparty na akcjach (w długim terminie bo w krótkim może się znaleźć jakiś fund pobijający naszą strategię)

Dodatkowo koszty będą wynosić 0,3% od transakcji. A nie kilka procent jak to fundusze pobierają.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
malsehen
Stały Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: sobota 04 sie 2012, 11:25

Re: Giełdowy Fundusz wg strategi wg faz księżyca

czwartek 09 sie 2012, 17:29

Czyli teoretycznie obecnie jest chyba dobry czas na dokupowanie, wiele spółek ma niskie wyceny w porównaniu do okresu hossy.
Wydaje mi się ,że w perspektywie 10/20 lat fakt braku wszelkich opłat jakimi nas obciążają TFI daje spora przewagę.
Obrazek

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Giełdowy Fundusz wg strategi wg faz księżyca

czwartek 09 sie 2012, 17:40

malsehen pisze:Czyli teoretycznie obecnie jest chyba dobry czas na dokupowanie, wiele spółek ma niskie wyceny w porównaniu do okresu hossy.
Wydaje mi się ,że w perspektywie 10/20 lat fakt braku wszelkich opłat jakimi nas obciążają TFI daje spora przewagę.
Zgadzam się. Jeśli miałbym pieniądze na kilkuletnią inwestycję przyjrzał bym się spółką z NewConnect - niesamowicie zdołowanego z powodu wpuszczenia wielu firm - krzaków.

Niemniej jednak znajduje się tam kilka - kilkanaście perełek, które siłą rozpędu zostały zdołowane, a są solidnymi spółkami, z zyskami, wysoką wartością księgową i z dużymi perspektywami rozwoju.

Jako ciekawostkę podam, że spółka bez długów, mająca majątek, zyski oraz posiadająca w kasie 2,5mln złotych była wyceniana na około 1mln. Teraz pieniądze zainwestowała w przejęcie i jest wyceniania na jeszcze mniej. Także można szukać perełek i takim portfelem powinno dać się zrobić 200-500% w kilka lat.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
esco
Gaduła
Posty: 294
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 21:29

Re: Giełdowy Fundusz wg strategi wg faz księżyca

czwartek 09 sie 2012, 17:48

wojtek_ea pisze: Z drugiej strony od dawna wiadomo, kierunek ruchu EUR/USD zależy od poziomu nasłonecznienia w City, dziennej sumy opadów w Tokyo, fazy księżyca, poziomu wiatru słonecznego, biomedu w NY oraz jeszcze kilku innych czynników, gdzie wzajemny układ Marsa i Wenus ma duże znaczenie.
Łatwe znaleźć przypadkowe korelacje pomiędzy dwoma czynnikami. Pogody tak do końca bym nie ignorował i nie mam na myśli zjawisk w stylu szusa czy tornado. Niewątpliwie zjawiska naturalne wpływają na ludzi którzy później składają zlecenia.
"Anyone who believes in indefinite growth in anything physical, on
a physically finite planet, is either mad - or an economist." - Kenneth Ewart Boulding

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Giełdowy Fundusz i strategi wg faz księżyca

czwartek 09 sie 2012, 23:50

esco pisze:Łatwe znaleźć przypadkowe korelacje pomiędzy dwoma czynnikami. Pogody tak do końca bym nie ignorował i nie mam na myśli zjawisk w stylu szusa czy tornado. Niewątpliwie zjawiska naturalne wpływają na ludzi którzy później składają zlecenia.
Poza tym Marsem i Wenus co było trochę żartem, ale widziałem jakieś 2-3 lata temu całkiem poważny artykuł właśnie w tym temacie gdzie ktoś nakładał na giełdę pogodę na poszczególnych rynkach i inne zjawiska naturalne doszukując się korelacji.

Jednak wydaje mi się, że w związku z wprost geometrycznym rozwojem w ostatnich latach systemów automatycznych na Giełdzie i Forex w ujęciu dziennym ta korelacja może mieć dziś niewielkie znaczenie praktyczne.

W ujęciu dziennym to co się dzieje wewnątrz świeczki bardziej przypomina tenis w deblu w trakcie bocznego wiatru jak jakieś zasady. Grid wraca ostatnio do łask jak się zdaje.

no avatar
alien1983
Posty: 11
Rejestracja: sobota 17 lis 2012, 22:18
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Kontakt:

Re: Giełdowy Fundusz i strategi wg faz księżyca

wtorek 20 lis 2012, 21:47

Ja mam od pewnego czasu aby lokować w akcje solidnych firm pod dywidende. Inwetowanie długo terminowe. Wydaje mi się lepszą opcją niż jakieś tam fundusze...
www.howtoinvestonforex.com Serwis Internetowy Poświęcony FOREX, CFDs, EA, Programom Afiliacyjnym Forex, Brokerom Forex.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Giełdowy Fundusz i strategi wg faz księżyca

środa 21 lis 2012, 06:20

alien1983 pisze:Ja mam od pewnego czasu aby lokować w akcje solidnych firm pod dywidende. Inwetowanie długo terminowe. Wydaje mi się lepszą opcją niż jakieś tam fundusze...

To ostatnio taki trend w Polsce. Odkrywamy to, co od dawna było znane.
Problem jest tylko w tych dywidendach, które są dość małe.
O ile KGHM płacił jeszcze całkiem nieźle - to zapowiedzi są takie, że dywidendy będą około 10zł. Co i tak nie jest najgorsze przy kursie 180zł przy zapowiedzianych obniżkach stóp procentowych, a co za tym idzie depozytów. Jak ludzie zobaczą oprocentowanie równe inflacji może wreszcie szerszy rynek giełdowy ruszy.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości