Reading price action

ODPOWIEDZ
no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Reading price action

czwartek 04 paź 2012, 03:46

Hey,

Przedstawię wam fajną strategię PA na 3 minutowy wykres, którą stosowałem kiedyś a która to w jakiś tam sposób zdefiniowała i określiła to co teraz wiem zakotwiczając się w mojej podświadomości trwale. Strategia jest opisana w języku angielskim ale bardzo prostym ala forexfactorowym trejdoangielskim więc każdy powinien rozgryść.

Nie będzie jednak rzeczy która moim zdaniem jest sednem, PSYCHOLOGI, dlaczego? A po co mi to czytać wtedy jak nie będę miał zaplecza
albo mentora, skoro autor tylko przedstawia strategię, parę przykładowych trejdów da i radź sobie sam? Ano po to, bo albo się
nadajesz albo nie! Albo będziesz przestrzegać tego konsekwentnie, zdyscyplinowanie i grać według przedstawionych kompletnych zasad,
albo polegniesz, zrobisz na podstawie tego opracowania parę trejdów, może nawet bez SL'a bo stwierdzisz(tak! jesteś wtedy amatorem)
że rynek wróci do punktu wejścia i znajdziesz coś innego(podobną strategię, jak później stwierdzisz) No, ale dość już tego pouczania !smail!

Zasady które tutaj zaraz opisze będą trochę inne niż te w wersji oryginalnej, bardziej uproszczone, indywidualne(dołączam oryginalnego pdf,
naturalnie), nie wynika to bynajmniej z mojego zaawansowanego w mowie i średnio zaawansowanego w piśmie angielskiego, ale raczej
świeżego z obecnej perspektywy(tutaj pragnę podlizać się i Podziękować Koledze Cybowi za jego posty,które świetnie czyta się i
między wierszami można wynieść sporo, ale trzeba z tym grać ostro przed wykresem i sobą bez kompromisów) spojrzenia. Część zasad
która tutaj się znajdzie nie jest nowa, ale trzeba to sobie powtarzać do bólu aż wejdzie.

Opis strategi.

Para walutowa.
Jakakolwiek, najlepiej coś szybkiego z małym spreadem.

Gramy tylko i wyłącznie na wykresie 3 minutowym(
patrz przypis 1
).

Mając już wykres przed oczami dostrzegamy od razu czy rośnie czy spada, na razie nic nie robimy! Niech sobie chodzi. Wyznaczymy teraz
kierunek. Obrazek Z1 podpowie nam jak to zrobić,można pomagać sobie prostokącikiem na początku, dość wyraźnie
widać jak rynek wyrywa się dosłownie. Linię wyznaczamy po knotach, może być wykres świecowy jak tutaj. Trend mamy tylko po
ukształtowanym HH, bądź LL.
z1.png
Mając już to przechodzimy dalej.

Zasady otwierania pozycji Short(S)
Widzimy jak rynek spada, tworzą się kolejne czerwone świece, więc jesteśmy w trakcie tworzenia LL(niższy dołek). Rynek sobie spada dalej ale my nic nie robimy! Czekamy na korektę. Pojawia się zielona świeca(nie może być doji, może być za to pin). Teraz czekamy aż pojawi się
czerwona świeca(nie doji i inne niedorobione świece, po prostu ma być świeca spadkowa, najlepiej aby close miała poniżej połowy
ostatniej zielonej świecy?(patrz obrazek Z2,*).
z2.jpg
Wchodzimy tak jak jest to przedstawione na rysunku z3.
z3.jpg

A więc trochę po niżej low czerwonej świecy, jak najbardziej można stawiać tam zlecenia oczekujące(jeżeli broker nie stosuje tutaj żadnych ograniczeń limitowych) bo wchodząc z palca przy szybkim rynku możemy dostać rekwota i wejść po niekorzystnej cenie,decyzje zostawiam Wam.

Zasady otwierania Longa(L)
No tutaj trochę inaczej się to sprawuje, zdecydowanie byłem i jestem nastawiony na S, wrodzony pesymizm? Nie zaprzeczam !smail! Do szukania L posłuży nam przykład obecnego trejdu na edku, M5 ale zasada ta sama. Obrazek z4.
z4.png
SL i TP
SL - stawiamy zawsze nad szczytem dla S albo pod dołkiem dla L.

TP - ja preferuje przestawianie na BE po przekroczeniu wartości SL o min 7-10 pipsów, często nawet szybciej. Jako że to gra z trendem statystycznie wychodzi że wchodzimy niemalże na końcu korekty. Wychodzimy kiedy widzimy że rynek zwyczajnie wyhamował i nie ma sił iść dalej(*). Można posiłkować się tutaj wyższym TF'em rysują jakieś SR'y jeżeli ktoś chce, ale to zawsze ograniczanie zysku. Tutaj preferuje stały TP i mobilny w dół na swoją korzyść SL, tak aby ten R:R wynosił spokojnie 1:2. Kwestia otarta, zwłaszcza że czasem rynek potrafi wrócić i zdjąć nam SL po czym powędrować w kierunku dawnego TP. Jeżeli warunki się nie zmieniły można ponawiać wejścia. Ja tego nie robiłem, bo albo wejdę dobrze albo odpuszczam, nie gonię króliczka, zastawiam pułapkę i idę spać, a na drugi dzień jem pyszne mięso.

Ważne!

1. Jeżeli przez dwie-trzy świece po naszym wejściu widzimy że sytuacja nie rozwija się, wychodzimy!(*)
2. Jeżeli dostaliśmy rekwota odpuszczamy!
3. Jeżeli widzisz że rynek zaczyna podążać w kierunku Twojego SL' obetnij.
4. Jeżeli rynek kisi się trochę nad trochę pod Twoim wejściem i ogólnie marazm,obetnij, nie ma sensu się męczyć !smail!
5. Jeżeli rynek zamarł po Twoim wejściu, to albo wszedłeś w piątek pod koniec sesji lub konkretne święto albo wina brokera,kompa,neta,sąsiada.

Godziny grania.
Najlepiej im mniej tym lepiej. Czasem warto rano wstać bo później niekiedy trzeba czekać do sesji USA aby coś konkretnego
zagrać. Tutaj zegar sesji to podglądu http://www.stocktime.ru/

Kiedy nie gramy?
- W godzinach wieczornych zazwyczaj, mówię zazwyczaj bo czasem wychodzą dane z usa po 18:00 i jest ciekawie.
- Nie gramy przede wszystkim na siłę aby się nie przetrenować tzw.overtrading.
- Nie gramy aby się odegrać po SL'u na rynku, przenigdy!
- Nie gramy kiedy masz coś ważnego za chwilę do zrobienia i myślisz sobie - pyknę sobie trejda, a tu g***o, nie idzie po Twojej myśli i wkrada się nie pokój, a to już jest Twój koniec,dzień praktycznie stracony!
- Nie gramy kiedy jesteśmy pod wpływem ... (dowolna interpretacja). Choć pewno znajdą się utalentowani, ale potem możesz marnie skończyć lub zostać mnichem - to akurat nie jest złośliwość.
- Nie gramy kiedy coś nam nie gra w życiu osobistym, mamy głowę pełną innych spraw, jakiś dyskomfort itd.
- Nie gramy ostatnimi pieniędzmi.

Gramy!
Gramy tylko i wyłącznie wtedy kiedy czujemy się dobrze i na siłach.
Gramy na DEMO bądź małymi stawkami do momentu aż opanujemy strategię tak aby co najmniej ten miesiąc skończyć na plusie, grając tylko i wyłącznie jedną strategią.

Zasada 1%,2%, czyli MM.
Wszystko zależy od posiadanej wiedzy i kapitału. Nie zamierzam nikomu nic narzucać, dlatego jeżeli czujesz się dobrze z daną
techniką i wiesz dokładnie co robisz to graj na ile broker pozwala. Mówię to poważnie, jeżeli zaczynasz dopiero to graj tak aby mieć
kapitał na następny dzień. Jutro też jest dzień!!!

I najważniejsza jeszcze sprawa!
Totalnie olewaj czyjeś analizy, olewaj dzienniki, inne strategie, olewaj blogi gdzie ktoś kreśli 30 możliwych wariantów na jedną parę walutową! Olewaj analityków, są tylko teoretykami(być może kiedyś byli jak MY ale im nie poszło, cześć z nich robi szkolenia udając znawców,a z takimi nawet nie gadaj, przy piwie szczególnie !smail! Patrz na wykres, tam jest wszystko co potrzebujesz.

Przypis 1
3 minutowy wykres jest dostępny np. w protraderze,ninja trader i kilku innych więc nie powinno stanowić problemu założenie sobie tam
dema do analiz, ale po koleji, jako że ja trejduję głownie w mt4 a czasem na oandzie korzystam ze wspaniałego narzędzia jakim jest
onecliker, który bez względu na zmianę okienek w tle można sobie ustawić aby zawsze był na wierzchu. Wspaniałe rozwiązanie.

Jeszcze jeden obrazek z zastosowaniem dość luźno kreślonych linii trendu i.
z5.png
A tutaj mały przykład wykorzystania tego, plus 12 pipsów, zamykam, bo już nie mogę tego teraz kontrolować a zysku szkoda. Przy okazji tyle zajęło mi przedstawienie|zaprezentowanie tej wspaniałej strategii, z której każdy może od teraz czerpać pełną garścią kiedy tylko chce.
z6.png
Pozdrawiam.


Pdf w wersji angielskiej, oryginalna strategia. W załączniku.

* kwestia poprawności konfiguracji świec wynika tylko i wyłącznie z opatrzeniem się z wykresem, polecam blog fxmonster.pl bo tam to
jest ładnie opisane i są też przykłady różnych możliwych(wychwyconych) konfiguracji.

[align=center]--------------------[/align]
[align=center]Kwestia Prawna[/align]
[align=center]--------------------[/align]

To jest praca własna, która no trochę czasu mi zajęła, ale zrobiłem to z przyjemnością. Bez dwóch zdań. Wiedza tutaj zawarta jest kompletna jeżeli chodzi o przedstawioną strategie. Nie biorę żadnej odpowiedzialności jak wiedza wyżej zawarta będzie wykorzystana, a przed wszystkim nie odpowiadam za złe jej wykorzystanie. Nie wyrażam zgody aby jakakolwiek jej cześć została wykorzystana poza forum http://forum.rynek-forex.pl. W szczególności tyczy się to pseudo szkoleniowców - naciągaczy na różnych portalach aukcyjnych, którzy bez pozwolenia i wiedzy zainteresowanych czerpią konkretne korzyści pieniężne.

[align=center]--------------------[/align]
[align=center]Ende[/align]
[align=center]--------------------[/align]
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ccac0la
Posty: 13
Rejestracja: sobota 13 paź 2012, 13:59
Lokalizacja: Z bagien

Re: Reading price action

środa 17 paź 2012, 18:31

Dzieki za wrzutke swojego systemu to po pierwsze, a po drugie mala prosba o kilka wejsc w Twoim wykonaniu, powiedzmy ze 3 zyskowne i 3 stratne, jesli daloby rade rzecz jasna.
Ładną dziewczynę może mieć każdy, ale mistrzem forex zostaną nieliczni..

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Reading price action

piątek 16 lis 2012, 22:00

Serio ale zobacz moje posty tu na forum !Tak! Inaczej, po prostu mi się nie chce.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości