EA Renko

Awatar użytkownika
Helium
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 19:11

Re: EA Renko

wtorek 13 lis 2012, 15:30

i jak tam testy?

Awatar użytkownika
wdfx
Gaduła
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:01

Re: EA Renko

wtorek 13 lis 2012, 23:16

Ja jeszcze nie dokończyłem EA i w międzyczasie klikam manualnie. Póki co troche mało czasu przy tym siedziałem ale w konsoli jest zdecydowanie lepiej. A w kwestii kilku wykresów, zamiast np. iClose("EURUSD",PERIOD_D1,0) trzeba klepnąć iClose("EURUSD", 2,0) lub 3, 4 lub ile się tam ustawiło i banlga należycie.
The Winner Takes It All

no avatar
zicmar58
Stały Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 17:41
skype: zbigniewczerski
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: EA Renko

wtorek 20 lis 2012, 08:57

Witam, jakiś czas już zgłębiam tajniki trejdingu opartego o wykresy renko, moim zdaniem jest to niesamowita sprawa z ogromnym potencjałem na sukces, minusem trejdingu manualnego jest to, że decyzje należy podejmować w ułamku sekundy, żeby w odpowiednim momencie otworzyć lub zamknąć pozycje, reakcja od sygnału z mózgu do kliknięcia jest ogromną barierą, po prostu na wykresach renko dzieje się wszystko w kluczowych momentach bardzo szybko, dlatego chetnie podejmę współpracę z ambitnym, lubiącym duże wyzwania programistą a przy tym bez obciążeń rutynowych zero-jedynkowych. Jeżeli znajdzie sie ktoś chętny proszę o kontakt na priv lub bezpośrednio na skypa zbigniewczerski
Uprzedzam, że jestem tytanem pracy i interesuje mnie tylko i wyłącznie współpraca z tego typu osobami, sam się nie oszczędzam i tego samego oczekuję od innych, angażowanie się w ten projekt bez takiego podejścia jest dla mnie bez sensu

Pozdrawiam
Poznaj interpretacje średnich a zrozumiesz zachowanie ceny

no avatar
NiceFox
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 18 wrz 2012, 09:45
skype: fxnicefox

Re: EA Renko

środa 12 gru 2012, 20:07

teścik,
raportu wkleić się nie dało, nie akceptuje html
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: EA Renko

środa 12 gru 2012, 20:36

Wygląda ładnie. Swoją drogą FxLamer, z którym dzisiaj rozmawiałem powiedział o testowaniu strategii na Range Bary.
Podobno są lepsze od Renko. Nie wiem nie wypowiadam się, ale dla chętnych wideo od niego ze strony:
http://www.forextrader.pl/portal/2012/1 ... ange-bars/
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
mabe
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2012, 12:24

Re: EA Renko

środa 12 gru 2012, 23:40

NiceFox pisze:teścik
A czym była spowodowana tak duża obsuwa kapitału?

no avatar
NiceFox
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 18 wrz 2012, 09:45
skype: fxnicefox

Re: EA Renko

czwartek 13 gru 2012, 10:57

Jak pokazuje statystyka, rynek potrafi skopać najlepszych, pozostają najwytrwalsi. (SL-e)

Awatar użytkownika
wdfx
Gaduła
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:01

Re: EA Renko

niedziela 16 gru 2012, 21:21

Akhh pisze:Wygląda ładnie. Swoją drogą FxLamer, z którym dzisiaj rozmawiałem powiedział o testowaniu strategii na Range Bary.
Podobno są lepsze od Renko. Nie wiem nie wypowiadam się, ale dla chętnych wideo od niego ze strony:
http://www.forextrader.pl/portal/2012/1 ... ange-bars/
Pozwolę sobie na małe ot - swoją drogą z filmu Forex Espresso / Range Bars nic innego nie wynika jak kupujta moja wspaniałą strategię...
The Winner Takes It All

Awatar użytkownika
personov
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 18 gru 2012, 15:45

Re: EA Renko

wtorek 18 gru 2012, 19:14

Świece Renko i Range różnią się sposobem budowania świecy. W obu przypadkach mamy do czynienia z wykresami bezczasowymi. O zamknięciu świecy i rozpoczęciu budowania się nowej świecy nie decyduje czas, lecz wartość zakresu ruchu ceny. Jednak w przypadku range bars nowa świeca buduje swój korpus niezależnie od tego, czy poprzednia świeca była spadkowa, czy wzrostowa. Buduje się ona odrazu. Możliwe jest więc stykanie się świec przeciwnych "plecami do siebie". W przypadku świec Renko - korpus świecy buduje się tylko poniżej lub powyżej korpusu poprzedniej świecy. W strefie korpusu poprzedniej świecy jest martwy punkt i tam korpus nowej świecy nie jest budowany.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony wtorek 18 gru 2012, 21:48 przez personov, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
personov
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 18 gru 2012, 15:45

Re: EA Renko

wtorek 18 gru 2012, 19:18

Czy świece Renko są lepsze ? Mają jedną zasadniczą przewagę - można na takim wykresie zrobić wiarygodny backtest. Na range bars nie spotkałem takiej możliwości. W przypadku Renko jest skrypt "s-Renko bars", który przekłamuje test na korzyść tradera, że praktycznie każdy byle jaki EA staje się złotym grallem. Przekłamuje przy zmianach kierunku trendu o wartość CAŁEJ ŚWIECY !!
Jednak po odpowiednim przygotowaniu kodu EA test staje się tak samo wiarygodny co backtest EA na zwykłym wykresie.

no avatar
NiceFox
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 18 wrz 2012, 09:45
skype: fxnicefox

Re: EA Renko

sobota 22 gru 2012, 21:43

jedno z rozwiązań to:
http://forex-nawigator.biz/forum/renko- ... 17331.html


w sieci jest więcej rozwiązań bektestu
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
personov
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 18 gru 2012, 15:45

Re: EA Renko

sobota 22 gru 2012, 22:33

Jest to rozwiązanie backtestu, ale nie rozwiązanie przekłamań, które taki backtest powoduje. Zwróć uwagę w backteście w trybie wizualnym jak buduje się świeca, która ma być świecą przeciwną do poprzedniej. Zaczyna się w miejscu Open poprzedniej świecy, a nie Close ! Jeśli pozycja ma się otwierać na początku świecy to pozycja otwiera Ci się nie w tym miejscu i to o wielkość świecy renko ! Nie mówiąc już o tym, że backtest podpowiada robotowi, że teraz właśnie nastąpi zmiana kierunku trendu.

Awatar użytkownika
m_c
Stały Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: czwartek 17 paź 2013, 12:51
Lat na Forex: 14
Kontakt:

Re: EA Renko

wtorek 26 lis 2013, 15:28

A jaka to para na której zakres zmian jest 20-40 pips w ciągu jednej minuty tam i z powrotem? Z tego co zaobserwowałem na eurusd na m5 to zakres wynosi jakieś 2-7 pips. Oczywiście czasem po danych potrafią tak świrować, ale statystycznie ile było takich zachowań w jakimś tam przedziale X czasu? Zawsze można w godzinach danych wyłączać ea.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości