Oświecenie i Asendencja na Forex - Ostateczna Granica.

Czy Autor poniższego tekstu ?

Wypił jeno piwo
1
2%
Wypił pół litra wódki
3
7%
Ostro popalił ziele
6
13%
Nawąchał się kleju
3
7%
Wypuścili go z wariatkowa, ale skończyły mu się leki.
3
7%
Powinien trafić do wariatkowa
0
Brak głosów
Jest pod wpływem silnych psychotropów
5
11%
Zbanować GO - pisze głupoty
1
2%
SF może być Inspirujaca
24
52%
 
Liczba głosów: 46
Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: Oświecenie i Asendencja na Forex - Ostateczna Granica.

środa 07 sie 2013, 12:02

Jak czytałem pierwszy post, od razu zauważyłem, że chodzi o pdf. Nawet chciałem zapytać o link, ale nie było sensu robić tego 4 mieśiące po fakcie :D więc musiałem przestronicować cały wątek :D

1. Przeczytałem wątek
2. wydaje mi się że chodzi o stronę http://www.mercenarytrader.com/knowledge-center/
3. żadnego pdfa nie znalazłem, nie wiem może go już tam nie ma :D
4. straciłem cały poranek na szukanie :D

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Oświecenie i Asendencja na Forex - Ostateczna Granica.

środa 07 sie 2013, 12:28

Chodzi o forum anglojęzyczne - mniej znane i wątek tam.

Natomiast tak naprawdę to wynikł z tego jeden system i niech się inni wypowiedzą, ale ja bym go ludziom pokazał, nie zdradzając oczywiście więcej z tego co Wojtek napisał, dopóki on tak nie zadecyduje.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Oświecenie i Asendencja na Forex - Ostateczna Granica.

środa 07 sie 2013, 12:45

Ja poświęciłem pół wieczora... postanowiłem się z tym przespać i palnąłem się dziś rano w czoło.

Nie obraźcie się, jeśli sposób w jaki przedstawię swoje przemyślenia, postawi cokolwiek z Waszych przekonań w złym świetle. Mogę być w błędzie, jak każdy człowiek, i być może pomylę się także tym razem.

Myślę, że nie ma żadnego cudu ukrytego w tym temacie. Każdy z nas podświadomie i świadomie szuka "prawdy objawionej", szuka czegoś tajemnego, elitarnego, wyjątkowego, znanego tylko nielicznym, po to, żeby uzyskać przewagę nad całą resztą "ciemnej masy" - określenie to ma na celu przerysowanie schematu myślowego, nie obrażenie kogokolwiek! - To, o czym napisałem, to swego rodzaju atawizm. Zawsze chodziło o zdobycie przewagi, o zwiększenie szans na przetrwanie.

Czy jest zatem jakaś "prawda objawiona" czy nie ma? Zapewne jest "prawda" i o to objawienie się rozchodzi. Nie może być tak, że coś będzie podane na tacy. Jak w przypadku tego skrzypka w metrze, na którego nikt nie zwrócił uwagi. Ci sami ludzie potem kupują bilety na jego koncert po 150$ sztuka.
http://www.youtube.com/watch?v=UM21gPmkDpI

Więc gdzie jest ta prawda? Zapewne gdzieś przed oczami. Zapewne każdy pasjonat Forex przeczytał ją wiele razy. Np.

"kupuj tanio, sprzedawaj drogo"

"Bądź cierpliwy, stosuj MM"

"Nie bądź zachłanny"

Ignorujemy te podane na tacy zasady, a próbujemy doszukać się jakichś cudów, wspaniałych systemów, skomplikowanych wzorów. Tak bardzo się zagłębiamy w to poszukiwanie, że odrzucamy podstawy i dochodzimy do absurdów :).

Poprawcie mnie, jeśli się mylę :?:

A temat bardzo ciekawy i rozrywkowy. !Brwoo!

----------------------------------------------------------------------------------------------

EDIT:
Co do kalamburu, to Elizabeth była żoną jednego i upragnioną niedosięgnioną drugiego. Czarna perła obłożona była klątwą z powodu chciwości jej załogi. Akcja pierwszej części toczy się wokół prób - poszukiwania sposobu - żeby klątwę zdjąć. Ostatecznie oznacza to poświęcenie się i zostawienie za sobą wielkiej góry złota.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: Oświecenie i Asendencja na Forex - Ostateczna Granica.

środa 07 sie 2013, 13:34

Marcin_N pisze:

Co do kalamburu, to Elizabeth była żoną jednego i upragnioną niedosięgnioną drugiego. Czarna perła obłożona była klątwą z powodu chciwości jej załogi. Akcja pierwszej części toczy się wokół prób - poszukiwania sposobu - żeby klątwę zdjąć. Ostatecznie oznacza to poświęcenie się i zostawienie za sobą wielkiej góry złota.
!Dobrypost!

A ja jeszcze się zastanawiałem, czy może chodzi o drugiego kapitana "Barbarossę", przecież to on był wtedy prawdziwym kapitanem Czarnej Perły.

no avatar
pawcom67
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 16 lip 2013, 20:32
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce

Re: Oświecenie i Asendencja na Forex - Ostateczna Granica.

sobota 10 sie 2013, 07:11

Może napiszę coś od siebie. Proszę o wyrozumiałość bo dopiero zaczynam moją "przygodę" z forexem. (niecały rok )

Wydaje mi się, że miewam (ale tylko miewam ) przebłyski Oświecenia.
Jak się objawiają ? :
Bywają dni kiedy patrzę na wykres i ... nie wiem jak to powiedzieć .... jakby ten wykres układał się w melodię, melodię którą znam i moim zadaniem jest tylko dopisywanie kolejnych nut.

Tylko coś jeszcze siedzi w mojej podświadomości co nie pozwala mi aby ta muzyka trwała cały czas !problem!

Kolejny dzień .... patrze !dziwne! ... i nic nie widzę a nawet jeśli widzę gram odwrotnie do tego co widzę bo akurat jakiś wskaźnik tak powiedział, gram na siłę, przeważnie przeciwko rynkowi i sobie !pukpuk!

Ktoś kiedyś powiedział : " Jeśli uczeń jest gotowy, Nauczyciel pojawi się sam" .... więc gram i czekam na podpowiedzi mojego Nauczyciela który w/g mnie nie jest autorem żadnej z przeczytanych przez nas książek, pdfów , seminariów czy konferencji (choć są one bardzo przydatne).
Ten Nauczyciel siedzi w każdym z nas, tylko boimy się Go wysłuchać, dlatego walczymy, gramy pod prąd, bo tak zostaliśmy uwarunkowani, że życie jest ciężkie, że nic nie przychodzi łatwo i takie ble,ble,ble.
A tu trzeba po prostu przestać walczyć tylko poddać się.

Taki mały !offtop!
Pamiętam, jak uczyłem się latać na paralotni. Co ja się usiepałem, nawku....łem, żeby postawić glajta nad głową !problem! Zajeło mi to kilka tygodni. Aż przyszedł jakiś koleś na górkę, popatrzył co robię i powiedział : ... nie walcz z wiatrem bo nie wygrasz, jak cię ciągnie np. w lewo to podejdź w tą stronę a nie szarp w przeciwną. Ustaw idealnie pod wiatr, puść hamulce i heja naprzód !!!
Praktycznie jedno zdanie a to co było dla mnie zmorą zrobiło się nagle proste jak drut.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Oświecenie i Asendencja na Forex - Ostateczna Granica.

czwartek 19 gru 2013, 11:13

Witam Wszystkich

Na początek chciałbym życzyć Wszystkim spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i sukcesów w nowym 2014 roku. :cheers:

Z okazji końca roku postanowiłem na kilka dni uaktywnić się na forum by dokończyć nie załatwione, a także włożyć mały wkład w społeczność i napisać coś od siebie do Was.

Gratuluje Marcinowi i całemu zespołowi fajnego serwisu Comparic i tego, że dalej rozwijają forum.

Moje znikniecie w maju 2013 roku nie było niespodziewane – już od grudnia 2012 roku proponowałem Marcinowi by przejął forum i podłączył je pod Comparic.pl. W maju po prostu się odciąłem by ruszyć swoje sprawy osobiste na nowy poziom – nie było innej drogi jak ostre cięcie. Przepraszam także wszystkich którym nie odpowiedziałem na maile – po prostu z dnia odciąłem się by mieć czas na swoje sprawy.

Dlaczego zaprzestałem prowadzenia forum ? – po prostu straciłem zainteresowanie dalszym prowadzenie forum ponieważ odniosłem sukces na Forex i nie miałem już o czym pisać.

Ostatnim zrywem otwarłem ten temat chcąc zachęcić uczestników forum na początek do przestudiowania tekstu http://www.stevehopwoodforex.com/phpBB3 ... =59&t=1572

Ponieważ pojawiły się problemy mentalne wśród czytelników skróciłem swoje wypowiedzi i plany publikacyjne i to co miało być dalej zostawiłem w sferze domysłów.

W tym miejscu chciałbym gorąco podziękować Wszystkim, którzy czytali moje posty od początku istnienia forum. Sądzę, że właśnie prowadzenie forum i publiczny rozwój motywowany czytelnikami był jednym z 4 źródeł mojego osobistego sukcesu.

Cały czas jestem aktywnym Inwestorem rynku Forex, który od maja 2013 jest moim jedynym źródłem utrzymania. (nie pracuję już zawodowo, ale mam dodatkowo coś na kształt „renty kapitałowej” niezależne od forex).

Z okazji końca roku sam dla siebie spisałem oraz uzupełniłem swój osobisty i tajny dziennik/podręcznik Forex i postanowiłem się z Wami podzielić kilkoma wiadomościami i przemyśleniami. Początkowo planowałem napisać dość sporo, jednak ostatecznie zdecydowałem się założyć temat:

„Sukces na rynku Forex – studium jednego przypadku.” viewtopic.php?f=5&t=2538

Być może będzie bardziej przydatny jak kolejny tekst o strategii czy sprawach technicznych. Nie będzie lekko – zamierzam potrząsnąć trochę czytelnikami – na początek napisze coś takiego:

Od grudnia 2012 nie miałem ani jednego stratnego miesiąca - w najgorszym zarobiłem +15% procent depozytu w najlepszym +73% (liczone w stosunku do początku miesiąca)- piszę o transakcjach zamkniętych i wypłaconych, bo grudzień który się jeszcze nie skończył może być rekordowy!.

Jak do tego doszedłem i o tym jak pracuje napiszę w ciągu najbliższych kilku dni o ile po pierwszej części nie dostanę bana na forum za pisanie herezji, bo będzie ostro. Mam nadzieję, że może ktoś skorzysta z kilku moich rad i w ten sposób spłacę dług dla społeczności.

Pozdrawiam
Wojtek
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Oświecenie i Asendencja na Forex - Ostateczna Granica.

czwartek 19 gru 2013, 12:56

Witaj Wojtku, miło że wpadłeś do nas chociaż na chwilę.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
srutututu
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 08:59

Re: Oświecenie i Asendencja na Forex - Ostateczna Granica.

czwartek 19 gru 2013, 18:08

Witam

Nie uczestniczę w forum więc na wątek trafiłem dopiero przedwczoraj. któż nie chce być oświecony, lepiej być niż nie być, zacząłem szukać człowieka i przyznaje gdyby nie kilka podpowiedzi w twoich postach. Jak "prawdziwy Wilk morski" rebus byłby nie do rozwiązania zbyt wydumany a pasuje do niego kilka innych osób które związane były zawodowo z rynkami i przeszły na jasną stronę. Tak czy inaczej zajęło mi to kilka godzin mam nadzieję że nie zmarnowanych.

Pozdrawiam

no avatar
Greg68E
Stały Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:27

Re: Oświecenie i Asendencja na Forex - Ostateczna Granica.

piątek 20 gru 2013, 09:35

Dawno nie czytalem tak swietnego watku,
wielkie dzieki Wojtek, juz sie wczytuje w "widzenie swiata" pana kapitana Jack'a i z niecerpliwoscia czekam na Twoje wpisy w „Sukces na rynku Forex – studium jednego przypadku.”
Jest takie zdanie przypisywane Leonardowi da Vinci: "Ludzie dziela sie na trzy kategorie, na tych co widza, na tych co widza jesli im sie pokaze i na tych co nigdy nie zobacza" oby nasze przyzwyczajenia i forexowe nalogi nie przyslonily nam tego co nam Wojtek pokazuje.

Pozdrawiam wszystkich
Greg

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Oświecenie i Asendencja na Forex - Ostateczna Granica.

piątek 20 gru 2013, 19:12

Witam

Uzupełniłem część pierwszą viewtopic.php?f=5&t=2538

Pozdrawiam
Wojtek
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Oświecenie i Asendencja na Forex - Ostateczna Granica.

wtorek 07 sty 2014, 16:35

Witam!
Z niecierpliwością czekam na więcej. A jeszcze mam pytanie. Czy istnieje grupa ukryta na temat oświecenia ? Jeżeli tak, czy można do niej jeszcze dołączyć? Czy już niestety jest za późno ?
pozdrawiam
Michał

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Oświecenie i Asendencja na Forex - Ostateczna Granica.

środa 15 sty 2014, 17:19


Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Oświecenie i Asendencja na Forex - Ostateczna Granica.

poniedziałek 03 lut 2014, 12:55

Ktoś przeczytał Capitana Jacka ? Gra ktoś już w taki sposób ?
Ja jestem w trakcie czytania.

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: Oświecenie i Asendencja na Forex - Ostateczna Granica.

niedziela 23 lut 2014, 21:10

Szkoda, że nie ma Wojtka, naprawdę potrafi prowadzić wątki :D

Właśnie czytam i tłumaczę wątek Kapitana Jacka :)
I tak skojarzyła mi się scena: https://www.youtube.com/watch?v=YR5ApYxkU-U dokładnie 4:10 min.
A może, tyko znowu jestem pijany... ;D

Wojtku wróć, jestem zaciekawiony odpowiedziami jakie dałeś w Swoim wątku.

Awatar użytkownika
wdfx
Gaduła
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:01

Re: Oświecenie i Asendencja na Forex - Ostateczna Granica.

niedziela 23 lut 2014, 21:52

Nie ma żadnej tajemnicy, po prostu na początku każda magiczna metoda jest bardziej atrakcyjna od rzeczy oczywistych.

Money for nothing
The Winner Takes It All

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Oświecenie i Asendencja na Forex - Ostateczna Granica.

piątek 28 lut 2014, 15:26

No to jak panowie?
Już jesteście oświeceni ?

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Oświecenie i Asendencja na Forex - Ostateczna Granica.

sobota 21 mar 2015, 21:18

Witam
Chcialbym podziekowac Wojtkowi.Gdyby nie ten temat pewnie jeszcze bardzo dlugo
bym sie krecil w kolko.
Zycze duzo zdrowia i wszystkiego dobrego.

Pozdrawiam

Ps.
Ten temat powinien byc podwieszony i to na pierwszym miejscu.
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Oświecenie i Asendencja na Forex - Ostateczna Granica.

niedziela 22 mar 2015, 08:37

Tutaj jest Kapitan i wersja polska:

http://forum.comparic.pl/viewtopic.php?f=27&t=3348

Oczywiście dostaliśmy zgodę od niego na tłumaczenie.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Radek z Wąchocka
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: niedziela 22 lis 2015, 09:22

Re: Oświecenie i Asendencja na Forex - Ostateczna Granica.

wtorek 08 gru 2015, 16:36

hehehhe... utrzymując ton tematu:
nie ma takiej siły we wszechświecie któraby nie miała swojego przeciwieństwa :)

Awatar użytkownika
esco
Gaduła
Posty: 294
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 21:29

Re: Oświecenie i Asendencja na Forex - Ostateczna Granica.

czwartek 31 gru 2015, 10:40

"Są tylko dwa rodzaje ludzi na świecie - dzielący wszystko na dwa rodzaje i tacy którzy tego nie robią."
"Anyone who believes in indefinite growth in anything physical, on
a physically finite planet, is either mad - or an economist." - Kenneth Ewart Boulding

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości