Price Action Al Brooks

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Price Action Al Brooks

środa 02 paź 2013, 09:33

Milo mi poinformować, że dostaliśmy zgodę od Ala Brooksa na tłumaczenie i publikację jego artykułów. Udało się to dzięki Maklerska.pl , która jest w trakcie tłumaczenie książki Ala. Ukaże się ona w przyszłym roku (prawdopodobnie ;) )

Al Brooks jest traderem wykorzystującym analizę techniczną. Od długiego czasu współpracuje z „Futures Magazine” – najbardziej poczytnym amerykańskim magazynem wśród inwestorów indywidualnych. Od ponad 20 lat utrzymuje się tradingu na rynkach finansowych. Odnalazł własną metodologię na uzyskiwanie ciągłych zysków, niezależnie od kierunku w którym podąża rynek.

Tomasz Nagórka opublikował właśnie pierwszy artykuł:

Trading według Ala Brooksa – wprowadzenie (cz.1/3)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Price Action Al Brooks

środa 02 paź 2013, 18:29

Duże jego publikacji było lub jest na 4shared, prywatnie uważam że jego wiedza dla nas to pic na wodę.

Awatar użytkownika
oldT
Posty: 48
Rejestracja: piątek 11 paź 2013, 11:40
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Price Action Al Brooks

piątek 11 paź 2013, 12:15

Traduje "brooksem" od 5 lat (wcześniej parę lat pałowałem się z systemami wskaźnikowymi). Jego pierwszą książkę "Reading Price Charts Bar by Bar: The Technical Analysis of Price Action for the Serious Trader" przeczytałem od listopada 2008 pięciokrotnie. Książka piekielnie trudna w czytaniu (pierwszy raz zajęło mi to 2 miesiące) i jeszcze trudniejsza w stosowaniu ze względu na drobiazgowość i ilość rynkowych niuansów , które należy uwzględniać. Swoją koncepcję opisał jeszcze dokładniej w kolejnych 3 tomach co wydaje mi się wręcz nieprawdopodobne. To bardzo dobra wiadomość , że ukaże się pierwszy z tomów , bo liczę na rozwinięcie tego wątku i owocną wymianę doświadczeń. Należy jednak podkreślić, że techniki Brooksa zdecydowanie nie są dla niecierpliwych i oczekujących szybkich wskazówek i rad. Przekazywaną przez niego wiedzę trzeba samemu przetrawić i gruntownie przesiąknąć aż do etapu, kiedy jego opinie staną się twoimi własnymi. Nie wyklucza to oczywiście własnej interpretacji i własnego spojrzenia na rynek ale wszystko przez pryzmat metod Brooksa (np. nie lubię chętnie stosowanych przez Brooksa klinów (wedge) , używam interwału 15M (Brooks tylko 5M) i stosuję dodatkowo pivoty). Co do skuteczności to początkowo było z tym tragicznie (chyba jak z każdą strategią). Ale jestem uparty i dzisiaj po 5 latach jest zadowalająca. Poniżej klasyczne wejście Brooksa nazywane przez niego w pierwszej książce moving average second buy skojarzone z wybiciem na reversalu (Brooks zaleca mieć przynajmniej 2 argumenty za zajęciem pozycji) i wyjście na pierwszym oporze. R=2. Przy okazji na tym samym wykresie widać nieudane wczorajsze wejście na podstawie tzw failed final flag. Na szczęście szybko się opamiętałem i nie widząc oznak siły niedźwiedzi szybko zakończyłem na BE. Obrazek
Jak mam czas to siedzę i myślę.
Jak nie mam czasu to tylko siedzę.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Price Action Al Brooks

piątek 11 paź 2013, 12:21

Miło Cię widzieć. Mam nadzieję, że podzielisz się swoją praktyczną wiedzą na temat jego sposobu tradingu.
5 lat grania jednym systemem to wynik imponujący.

Z niecierpliwością czekam na Twoje wpisy i przykładowe analizy/transakcje.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
oldT
Posty: 48
Rejestracja: piątek 11 paź 2013, 11:40
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Price Action Al Brooks

środa 16 paź 2013, 15:54

Nie wiem, czy moje marne wypociny kogoś zainteresują , szczególnie że miesięcznie otwieram tylko 10 - 15 pozycji. Mam też wątpliwości co do nazw setupów. Ja znam nazwy Brooksa , mają one jednak polskie odpowiedniki jednak boję się nieporozumień i wolałbym stosować oryginalne nazwy za co pewnie jakiś purysta językowy zaraz mnie opitoli.
Ale trudno, spróbuję czasami się odezwać.
Od poprzedniego razu były 2 wejścia:
Obrazek
na ujku narysował się bardzo ładny trading range , więc wchodziłem po uformowaniu szczytu z pięknym podwójnym insidebarem IIB. Była w zasadzie 95 % szansa na zjazd do dolnego ograniczenia. Niestety zawiodła moja zbyt agresywna metoda prowadzenia trailing stopa (to już nie ma nic z Brooksa) i wyleciałem z dobrego tradu na -1 pipsie. Zdarzyło się to po raz n-ty, więc tym razem wkurzyłem się i postanowiłem zrobić to co dawno zamierzałem. Zrezygnowałem z mechanicznego przestawiania SL po górze lub dole świec. Poczekam na swingi. Po takim ostrym ruchu w górę wejście kontrujące musiało zakończyć się próbą wyjścia w górę i dopiero kontynuacja w dół.
Obrazek
Warto się temu bliżej przyjrzeć , bo to jedno z najbardziej ulubionych wejść Brooksa. Ja wszedłem na pierwszej próbie wybicia w górę czyli tzw H1. Formacja na której wchodziłem (a przypomnę , że brooks radzi mieć zawsze 2 powody wejścia) to breakout pullback + reversal bar. Jednak rynek nie od razu poszedł w górę (trochę się opatrzyłem z rynkiem i byłem tego pewien ale z drugiej strony druga próba wybicia bywa gwałtowna i tworzy często outsidebar a ja na outsidebarach nigdy nie otwieram pozycji) i rynek kontynuował na kolejnych dwóch świecach delikatną korektę w dół, żeby ostatecznie wybić się tworząc układ H2. To jest włąśnie ulubione wejście Brooksa , który na stronie bloga : http://www.brookspriceaction.com/viewfo ... 86f4e3d834 nazywa takie cofnięcie do średniej EMA złożone z dwóch odcinków (leg) jako A2. Była to jedna z pierwszych dobrze zapamiętanych przeze mnie lekcji - druga próba wybicia bardzo często kończy się sukcesem i w ogóle rynek bardzo lubi sprawdzać ruch w danych kierunku dwukrotnie. Jeśli druga próba zawodzi to często rynek rusza w drugą stronę.
Jak mam czas to siedzę i myślę.
Jak nie mam czasu to tylko siedzę.

no avatar
DigitalSmoke
Stały Bywalec
Posty: 121
Rejestracja: niedziela 29 lip 2012, 20:10

Re: Price Action Al Brooks

środa 16 paź 2013, 18:36

Nie wiem czy to tylko u mnie jest taki problem, ale nie mogę powiększyć tych scr, ani na lapku ani na tablecie. Może ktoś wie o co chodzi?

wklepane z Tapatalka

Awatar użytkownika
oldT
Posty: 48
Rejestracja: piątek 11 paź 2013, 11:40
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Price Action Al Brooks

środa 16 paź 2013, 19:00

DigitalSmoke pisze:Nie wiem czy to tylko u mnie jest taki problem, ale nie mogę powiększyć tych scr, ani na lapku ani na tablecie. Może ktoś wie o co chodzi?

wklepane z Tapatalka
http://postimage.org/ gdzie wrzucam screeny ma dzisiaj jakieś dziwne zawiechy. jeśli się powtórzą to poproszę żebyście podpowiedzieli jakiś inny serwer.
Jak mam czas to siedzę i myślę.
Jak nie mam czasu to tylko siedzę.

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Price Action Al Brooks

środa 16 paź 2013, 21:41

A sprawdzał ktoś jaką skuteczność wejść mają jego formacje? 50%? 60%? 80%?
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
oldT
Posty: 48
Rejestracja: piątek 11 paź 2013, 11:40
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Price Action Al Brooks

czwartek 17 paź 2013, 09:08

jasonbourne pisze:A sprawdzał ktoś jaką skuteczność wejść mają jego formacje? 50%? 60%? 80%?
Zastanawiałem się co odpowiedzieć, bo przecież techniki Brooksa to tak naprawdę nie są formację , którym można zmierzyć skuteczność ale sposób czytania wykresu słupek po słupku i ropoznawanie po formowaniu świec nastawienia rynku. Daje to ogromny margines interpretacji i wszystko zależy od uznania tradera i jego doświadczenia. Pierwsza wspomniana przez mnie książka Brooksa liczyła 400 stron i w zasadzie trudno sobie wyobrazić stosowanie jej w praktyce , kiedy na podjęcie decyzji masz sekundy. W takich momentach maksymalnie upraszczasz model i nie przelatują ci przez głowę setki czy tysiące z brooksowych opisów zachowań rynków. Powiedziałbym , że książki Brooksa są jak przewodnik po gęstym lesie w którym za każdym drzewem czai się niespodzianka. Spece od przetrwania działają wówczas niemal mechanicznie. Żeby lepiej to przedstawić zamieszczam dzisiejszy wykres edka (wierz mi , stary jestem i wisi mi robienie na kimś wrażenia więc nie ma lipy, to kreski , którymi określiłem rynek jeszcze przed jego ruchem).
Obrazek
Układ od 1 do 2 można czytać na 2 sposoby:
po pierwsze można świeca 2 wskazuje na drugą próbę wybicia , czyli ulubioną formację Brooksa H2 z cofnięciem do EMA, do tego IB czyli wchodzimy L na wybicie świecy 2
Ale na tym samym zaznaczonym obszarze widzę 4 świecową konsolidację z jedną świecą doji pod nr 1 czyli według Brooksa barb wire (drut kolczasty) więc w żadnym wypadku nie wchodzimy.
Widziałem to tak właśnie jak na załączonym wykresie, miałem wyrysowany kanał , i potencjalny ruch do pivot R2 , aż się prosiło wchodzić, a jednak nie zdecydowałem się z powodu małej zmienności w zaznaczonym obszarze (korpusy praktycznie pokrywają się, knoty powystrzelane w obie strony) . Czyli dupa, skuteczność 0 , rynek odjechał. Jednocześnie podejrzewam, że ktoś inny a już na pewno Brooks mógł pozycję otworzyć i zarobić. Tak to jest właśnie z tradingiem uznaniowym . A mnie teraz trochę bierze cholera i robie półgodzinną przerwę, bo rynek na jakiś czas nie da szans na otwarcie pozycji
Jak mam czas to siedzę i myślę.
Jak nie mam czasu to tylko siedzę.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Price Action Al Brooks

piątek 18 paź 2013, 07:23

Al Brooks – Sposób na trading (cz. 1/2)

http://comparic.pl/listings/al-brooks-s ... ing-cz-12/
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
pizza_lover
Stały Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 10:21
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: mazofsze

Re: Price Action Al Brooks

piątek 18 paź 2013, 08:44

oldT pisze: techniki Brooksa to tak naprawdę nie są formację , którym można zmierzyć skuteczność ale sposób czytania wykresu słupek po słupku i ropoznawanie po formowaniu świec nastawienia rynku.
Czyli tak naprawdę jeden z wielu rodzajów esencji...;-)
Ciekawy cykl artykułów, jeszcze lepsze Twoje komentarze oldT. Dzięki.
Pozdrawiam,
p_l
Brak wiedzy kosztuje, natomiast jej nadmiar może powodować nieporozumienia.

no avatar
70_7
Posty: 2
Rejestracja: środa 09 paź 2013, 16:01

Re: Price Action Al Brooks

piątek 18 paź 2013, 10:14

Gdzie w tych przykładach co podałeś miałeś ustawiony sl ?
Jak widzisz trochę osób jednak przegląda,więc fajnie jak będziesz kontynuował z opisem takim jak
w ostatnim przykładzie z objaśnieniem świec i jakie były przesłanki do wejścia w pozycję,nawet jeśli nic nie otwierałeś.

Awatar użytkownika
oldT
Posty: 48
Rejestracja: piątek 11 paź 2013, 11:40
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Price Action Al Brooks

niedziela 20 paź 2013, 22:14

70_7 pisze:Gdzie w tych przykładach co podałeś miałeś ustawiony sl ?
traduje na interwale 15M i stosuję stały SL równy średniej wysokości świecy + 2 pipsy. Dla EURUSD od dłuższego już czasu jest to 12 pipsów. Unikam zbyt rozbujanego rynku wymagającego wydłużenia SL i do kontroli zmienności używam najprostszego wskaźnika zasięgu (range) świec widoczny u dołu screenów.
Traduje na 3 parach (edek, ujek, kangur) W weekend robię zawsze podsumowanie tygodnia. Załączone niżej 3 wykresy z piątku pokazują jak bardzo istotna jest solidna , widoczna gołym okiem korekta po ruchu impulsowym. Wchodziłem na Edku na drugim wybiciu (H2) + breakout pullback z konsoli azjatyckiej + odbicie od EMA + reversal Obrazek. Niestety z braku porządnej korekty rynkowi brakowało miejsca na pójście w górę (więc w wybiciu zaznaczonym 2 brał udział już niewielki stosunkowo kapitał). Mój trade zakończył się na BE (nie do końca to widać , coś moja platforma nie zawsze prawidłowo pobiera czas otwarcia i zamknięcia pozycji u brokera) Na pozostałych dwóch wykresach dla kangura Obrazek i ujka Obrazek dzięki wcześniejszym korektom , którym można było nawet narysować linię trendu wybicie poszło dużo lepiej. Zerknijcie jeszcze raz na wykres kangura. Oprócz wyjątkowo wyraźnych formacji breakout pullback pod 3 i 4 (nie wziąłem , bo zbytnio wślepiałem się w nieszczęsnego edka) chciałbym zwrócić uwagę na jedną kwestię o której wielokrotnie wspomina Brooks i która jest niejako znakiem rozpoznawczym Brooksa:
Każdy najmniejszy nawet niuans na wykresie ma znaczenie (Brooks twierdzi , że tego nauczył się jako okulista). Wybicie świecy nr 2 zatrzymało się na szczycie świecy nr 1 i nastąpiło cofnięcie dokładnie do miejsca wybicia. Test wybicia zakończył się niepowodzeniem (w terminologii Brooksa był to idealny breakout test) i cena ponownie poszła w górę i zbliżyła się do górnej granicy , tym razem cofając się już tylko minimalnie i tworząc typową filiżankę z uszkiem (Brooks uważa, że cup with handle jest również formą breakout pullback) dalej małe zawahanie i skuteczne wybicie po drugiej próbie czyli przez H2 poziomu '50 z docelowym dojściem do pivot R1. W analizie Brooksa zwracamy uwagę na chirurgiczną precyzję ruchów wskazującą na determinację kupujących i gwarantującą wybicie we właściwym kierunku. Zasięg ruchu Brooks określa jako powtórzenie pierwszego odcinka wybicia i jak widac tym razem było dokładnie takie. (z moich obserwacji wynika, że nie zawsze tak jest i stosuję tą metodę określenia zasięgu bardzo sporadycznie).
Jak mam czas to siedzę i myślę.
Jak nie mam czasu to tylko siedzę.

Awatar użytkownika
oldT
Posty: 48
Rejestracja: piątek 11 paź 2013, 11:40
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Price Action Al Brooks

wtorek 22 paź 2013, 08:28

Nudno , nic się nie dzieje , więc może parę słów o jedynym stosowanym przez Brooksa wskaźniku - EMA 20 (też używam). Traktowany jest on wyłącznie orientacyjnie i nie służy do automatycznego otwierania czy zamykania pozycji , bo do tego używa formacji (kiedyś spróbuję je w encyklopedycznym skrócie opisać). Jest jednak kilka istotnych zasad dotyczących średniej. Według zasad Brooksa nie otwieramy pozycji , jeżeli cena leniwie pełznie pod i nad średnią. Jeżeli doszło do małej konsolidacji tuż nad średnią , nie wchodzimy wejściem kontrującym przeciwko średniej a w szczególnych przypadkach jedynie wybiciem od średniej. Wyjątkowo cenne są formacje tworzone w trendzie i odbijające się od EMA20 (praktycznie każde pierwsze odbicie od średniej daje zarobić). Brooks zwraca również uwagę na wielogodzinne utrzymywanie się ceny ponad średnią wskazującą na odpowiednie nastawienie rynku. W przeciwieństwie do wielu innych metod nie otwiera pozycji kontrujących tylko z powodu znaczącego oddalenia od średniej (wejścia kontrujące w metodzie Brooksa mogą mieć miejsce albo na formacjach odwrócenia albo po znaczącym przestrzeleniu kanału trendu i utworzenia odpowiedniego setupu zwiastującego załamanie ruchu- najlepiej fałszywego wybicia z flagi czyli failed final flag.)
W załączeniu przykład z wczoraj na ujku. Obrazek
Mimo , że rynek miał wczoraj wyjątkowo małą zmienność , to daje się na ujku wskazać wyraźna tendencję w oparciu o zachowanie ceny względem EMA20 . Wchodziłem na świecy nr 1 jako A2 (2 odcinkowy pullback do EMA20). Trzymam się żelaznej zasady, że jak cena w przeciągu 3-4 świec nie pójdzie w moim kierunku to kończę trade , więc zakończyłem na BE na świecy 2. Nie było w zasadzie innych sygnałów odwrócenia tej rosnącej tendencji , bo cena pozostawała aż do świecy 3 ponad EMA 20 (zwróćcie uwagę, że nie było ani jednego zamknięcia poniżej EMA20 !!!). Nawet jednak wtedy nie zeszła poniżej wybicia porannego i dalej z trudem bo z trudem ale jednak powędrowała w górę praktycznie do mojego TP. Żeby nie było , że żałuję - w żadnym wypadku. Nawet w tradingu uznaniowym należy trzymać się swoich zasad.
Jak mam czas to siedzę i myślę.
Jak nie mam czasu to tylko siedzę.

no avatar
fanboy
Stały Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 19:14

Re: Price Action Al Brooks

środa 23 paź 2013, 12:52

tez juz jestem u niego na forum prawie dwa lata, napisal 4 ksiazki, warto kupic, ale nie jest tak rozowo jak sie wydaje i opisuje to kolega powyzej, pojawiaja sie pretensje, ze metoda jest nie dokonca czytelna(bo nie jest), generalnie sam al brooks, tez nie podaje najwazniejszych parametrow, czyli kiedy wyjsc, kiedy wejsc, nawet na wielu jego filmikach mowi tu mozna wyjsc z be, zostawic, lub wziasc zysk, ale dlaczego i co on sam zrobil tego nie mowi, no ale tego nie mowi nikt, a przynajmniej ja nikogo takiego nie znalazlem przez tez lata, cala jego strategia jest bardzo podobna wbrew pozorom do jamesa 16 i do dziennika asmo, zreszta pierwszy filmik asmo i jego 2 wejscia w nim to klasyczne L1 i L2 u brooksa,(przy czym l2 i h2 to klasyczna korekta abc, znana z analizy klasycznej,) wiele wejsc u jamesa i asmo, to hh hl ll i lh mtr u brooksa, (czyli lapanie podwojnego szczytu zanim bedzie klasycznie potwierdzony przecieciem linii szyi) wszystko bardzo sie pokrywa, takze z klasyczna analiza, ale to sugerowal juz sam al, ale o ile np bulkowski gra na wybicia z potwierdzonych formacji, to al gra glownie na odbicia od wewnetrzynch linii trendu ograniczajacych formacje, jason spytal o skutecznosc, tu tez pojawia sie zgrzyt, na samym poczatku al we wszystkich filmikach sugerowal typowy stop nad swieczka i podawal przybliona skutecznosc 60%, jakies pol roku temu zasugerowal w jednym filmikow szeroki stop, a juz calkiem niedawno na pytanie na zakonczenie jednego webinariow, jak czesto jest wystopowany, odpowiedzial ze bardzo rzadko i miewa wiele dni z kolei bez zadnej straty i , ze czesto stosuje ten szeroki stop, chociaz wczesniej prez poltora roku nawet sie o tym nie zajaknal, strasznie dziwna ewolucja dla kogos kto sledzil wsystko od poczatku, np dla mnie, w pierwszym webinarze podaje, ze najbezpieczniejsze i o najwyzszej skutecznosci wejscle to l2 i h2, a juz w ostatnim webinarze zapytany wprost o to samo, podaje, ze najlepsze wejscie to silny brekout, tak samo reszta te R:2 podane prez kolege powyej stosowane jest do aktualnego a nie poczatkowego ryzyka, to tez pojawilo sie jakos w polowie drogi i nie od razu napewno warto sie zapoznac, ale cudownego graala i tego co w trejdingu jest najwazniejsze tam nie ma (kazdy musi znalec to sam), czyli jasnych i czytelnych zasad wejscia wyjscia i zarzadania pozycja, juz u jamesa16 jest to czytelniejsze z prostym braniem zysku na pierwszym oporze , najbardziej mnie dziwi, ze mimo tylu webinariow nie padlo pytanie, dlaczego zamiast brac 100$ za trading room, po prostu nie wezmie po 1000 lub wiecej od kazdego i zamian za prowizje za nich nie trejduje w koncu i tak siedzi przed kompem i trejduje te 7,5 godziny dzien w dzien, w kazdym razie zapoznac napewno sie warto, zwlaszcza, ze cena kursu wideo to 250$ czyli smiesznie malo, skoro sa osoby gotowe placic 12k zlotych (czyli ok 4k$), za szkolenie, ale gdyby al wiedzial jakie stawki u nas panuje pewnie podniosl by cene :):):), ale zanim ktos zainwestuje jakas kase wieksa kase, niech przeczyta u ala na forum watek reality check, kto arobil w 2012, nie nastraja to zbyt optymistycznie :aaaa:

no avatar
inmax
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 17:38

Re: Price Action Al Brooks

środa 23 paź 2013, 13:58

fanboy pisze: ... pojawiaja sie pretensje, ze metoda jest nie dokonca czytelna(bo nie jest), generalnie sam al brooks, tez nie podaje najwazniejszych parametrow, czyli kiedy wyjsc, kiedy wejsc, nawet na wielu jego filmikach mowi tu mozna wyjsc z be, zostawic, lub wziasc zysk, ale dlaczego i co on sam zrobil tego nie mowi, no ale tego nie mowi nikt, a przynajmniej ja nikogo takiego nie znalazlem przez tez lata, ...
no ale tutaj nic nie można mu zarzucić, taki właśnie jest rynek, jest wiele sposobów aby wejść, aby wyjść i żaden z nich nie jest w pełni przewidywalny w czasie rzeczywistym, ale i tak rynek zrobi swoje, a najlepszy sposób na rozegranie widać dopiero po fakcie tzn. na historii. widziałem na jego webinarze, że mówił, że jak dacie stopa pod/nad świeczkę to macie mniejsze ryzyko ale mniejszą skuteczność bo częściej was wyrzuci, natomiast dając stopa pod/nad swinga macie większe ryzyko ale i większą skuteczność, no i tak to jest.
fanboy pisze: ...na samym poczatku al we wszystkich filmikach sugerowal typowy stop nad swieczka i podawal przybliona skutecznosc 60%, jakies pol roku temu zasugerowal w jednym filmikow szeroki stop, a juz calkiem niedawno na pytanie na zakonczenie jednego webinariow, jak czesto jest wystopowany, odpowiedzial ze bardzo rzadko i miewa wiele dni z kolei bez zadnej straty i , ze czesto stosuje ten szeroki stop, chociaz wczesniej prez poltora roku nawet sie o tym nie zajaknal, strasznie dziwna ewolucja dla kogos kto sledzil wsystko od poczatku, np dla mnie, ...
nie śledziłem, ale rzeczywiście dziwne... nawet bardzo dziwne.
to by potwierdzało, że jednak trading samego ala jest bardzo nieczytelny i tym samym bardzo trudny do powtórzenia.
fanboy pisze: tak samo reszta te R:2 podane prez kolege powyej stosowane jest do aktualnego a nie poczatkowego ryzyka, to tez pojawilo sie jakos w polowie drogi i nie od razu napewno warto sie zapoznac
podobnie dziwne jak z tym szerorkim SL'lem

Awatar użytkownika
oldT
Posty: 48
Rejestracja: piątek 11 paź 2013, 11:40
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Price Action Al Brooks

środa 23 paź 2013, 15:00

Od 2 dni jestem bez pozycji. Wczoraj było to uzasadnione, dzisiaj tylko dlatego, że wślepiam się w edka, bo jestem przekonany o jego spadku tymczasem PA na to wciąż nie wskazuje. Jedną z istotniejszych kwestii jest właściwe rozpoznanie intencji rynku na początku dnia a szczególnie zapowiadającej się konsoli bo to zrujnowało niejednego tradera. Do wskazania obszaru konsoli używam innych technik (Al Brooks rozpoznaje konsolę po blisko pokrywających się korpusach ) polegających na ścisłej obserwacji ceny w obszarze tzw słupka pomiarowego (nie pochodzi z metod Brooksa , więc nie będę zaśmiecał wątku poświęconego jemu.) . Tak dziś odczytywałem edka Obrazek i dzięki temu oszczędziłem sobie męki z konsolą. Co prawda próbowałem na siłę dopatrzyć się pod świecami 1 i 2 układu double top bear flag, ale zasięg widziałem bardzo mizerny i faktycznie nie dało rady zjechać poniżej kilku oporów. Przez zbytnią koncentrację na edku i wobec widocznej konsoli odpuściłem resztę rynku i to był błąd. Na ujku Obrazek pojawiło się piękne wybicie z konsoli a następnie załamanie ruchu i pod 2 utworzyło się wyraźne failure breakout poparte reversalem. Rynek jest precyzyjny, zwróćcie uwagę, że po tym zjeździe rynek rynek się odbił i świeca nr 3 testowała dół swiecy nr 1. To było wciąż za wcześnie na wejście L , szczególnie, że Brooks odradza wejścia przed przebiciem linii trendu , co nastąpiło dopiero na świecy nr 4. Świece nr 1 , 3 i 4 tworzą układ double bottom pullback , szczególnie udany, że świeca nr 3 ma dół poniżej świecy nr 1 czyli na tych poziomach zabrakło już chętnych do sprzedaży. Gdzie się zatrzymało wybicie w górę z tej formacji ? - oczywiście na nieudanym teście wybicia świecy nr 2. Czasami wydaje mi się że chłopcy tradują z linijką.
Jak mam czas to siedzę i myślę.
Jak nie mam czasu to tylko siedzę.

no avatar
ssvir
Posty: 4
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 17:35

Re: Price Action Al Brooks

środa 23 paź 2013, 22:55

oldT pisze:Na ujku Obrazek pojawiło się piękne wybicie z konsoli a następnie załamanie ruchu i pod 2 utworzyło się wyraźne failure breakout poparte reversalem.
I jeszcze cena odbiła od EMA.
Co w tym momencie przeszkadzało otworzyć S?

Awatar użytkownika
oldT
Posty: 48
Rejestracja: piątek 11 paź 2013, 11:40
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Price Action Al Brooks

czwartek 24 paź 2013, 09:03

ssvir pisze: I jeszcze cena odbiła od EMA.
Co w tym momencie przeszkadzało otworzyć S?
Brak skupienia i niechlujne czytanie rynku. Nie pozuje na guru, nie podejmę się szkoleń, nie napiszę żadnego obszernego artykułu. Traduje w realu na Interactive Brokers dla siebie. Sam się uczę stale i wierzę , że wiele mam do nauczenia i pokonania własnych słabości. Ale po 5 latach trwania przy PA jestem święcie przekonany że jedyną metoda zarobienia na foreksie jest zrozumienie co chce powiedzieć rynek , i wierzę , że za kolejne 5 lat będę w tym ekspertem. Piszę tu tylko i wyłącznie dla siebie, bo nic lepiej nie skłania do przejrzenia własnych metod jak próba ich wyjaśnienia innym. Odpowiadając kolegom wyżej , to nigdzie wcześniej nie napisałem , że czytanie rynku za pomocą metod Brooksa jest takie łatwe i różowe. Nie zamierzam się też spierać , czy James16 był pierwszy czy nie w zaproponowaniu jakiś metod. Postrzegam Brooksa nie jako system tradingowy lecz wyłącznie jako metodę czytania rynku (czytania i rozumienia w pełnym sensie a nie stosowania sztywnych i twardych zasad typu tu wejdź a tu wyjdź więc nie oczekuję od Brooksa pokazanie gdzie ma być SL a gdzie TP) i prawdę mówiąc to nie rozumiem kto i co skłoniło Brooksa do takiego ścisłego precyzowania zasad (w tym napisania kolejnych 3 książek liczących pewnie z 1000 stron) w celu tworzenia sformalizowanego systemu. Za pierwszym czytaniem jego książki byłem gotów uznać jego metodę za brednie niemożliwe do zastosowania. Z każdym rokiem jednak przyswajałem jego zasady a z czasem sam już nie byłem pewien, czy to moje obserwacje czy przeczytane u niego. Kiedy jednak spróbowałem w zeszłym roku przeczytać Brooksa po raz 6 to walnąłem ją w kąt , bo to niszczyło moje własne doświadczenie, moje własne przekonania, szczególnie , że Brooks nie lubi foreksu a nasze strefa czasowa zaczynająca się sesją londyńską ma kilka swoich charakterystycznych zachowań. Brooks ponadto uważa, że do tradingu nie potrzeba znać historii, wcześniejszych obszarów S/R czy supply i demand. Ja mam ogromną potrzebę wiedzieć dlaczego cena stanęła i czy jest szansa że ruszy dalej. Zresztą takich indywidualnych zmian wynikających z mojego a nie Brooksa charakteru jest znacznie więcej. Dlatego czytałem dużo materiałów Niala Fullera czy Sama Seidena , a wszystko to polałem sosem z Lanca Beggsa , który jak mało kto zwrócił mi uwagę na pułapki , czy wizualne metody oceny siły swingów. To wszystko jednak to moje subiektywne zdanie o Brooksie w najmniejszym stopniu nie aspirujące do prawdy obiektywnej.
Z czym się zmagam, a być może nie ja jeden widać na załączonym screenie edka. Obrazek Świeca nr 1 to breakout pullback na której należało musowo wejść w L (niestety zamykała się o 7:45, a aja zaczynam 8:15). Świeca nr 2 to klasyczny failure breakout z wysoce prawdopodobnym S, ale tyle razy dostałem w dupę na wejściach kontrujących , że boję się ich jak ognia , szczególnie, jeżeli nie ma przestrzelenia kanału, do tego mieliśmy newsy a tych tez unikam.
Jak mam czas to siedzę i myślę.
Jak nie mam czasu to tylko siedzę.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Price Action Al Brooks

czwartek 24 paź 2013, 17:48

Czy kolega a&z z navi tu jest?
fanboy pisze:tez juz jestem u niego na forum prawie dwa lata, napisal 4 ksiazki, warto kupic, ale nie jest tak rozowo jak sie wydaje i opisuje to kolega powyzej, pojawiaja sie pretensje, ze metoda jest nie dokonca czytelna(bo nie jest), generalnie sam al brooks, tez nie podaje najwazniejszych parametrow, czyli kiedy wyjsc, kiedy wejsc, nawet na wielu jego filmikach mowi tu mozna wyjsc z be, zostawic, lub wziasc zysk, ale dlaczego i co on sam zrobil tego nie mowi, no ale tego nie mowi nikt, a przynajmniej ja nikogo takiego nie znalazlem przez tez lata

Kod: Zaznacz cały

Duże jego publikacji było lub jest na 4shared, prywatnie uważam że jego wiedza dla nas to pic na wodę.
To akurat moje słowa. Podtrzymuję. Już mówię dlaczego.

Zero o tym dlaczego czekamy wciąż na tym oporzy/wsparciu i dlaczego warto tam czekać. Zero konkretów. Tak jak mówiłem. Nikt, absolutnie, nie da szczegółów bo i po co? Te same narzędzia można wszelako na różne sposoby wykorzystać, jak suwmiarkę. Jak zawsze, polecam Dona Baker'a czy Luck'a. Wiedza Ala jest bezużyteczna tak uważałem i tak będę uważał choćby nie wiem co.

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości