Price Action Al Brooks

Awatar użytkownika
oldT
Posty: 48
Rejestracja: piątek 11 paź 2013, 11:40
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Price Action Al Brooks

czwartek 24 paź 2013, 19:20

chyba nie przeczytałeś moich wcześniejszych uwag (w tym krytycznych) o Brooksie, a już na pewno nie poniższego , że zacytuje się nieskromnie sam :
oldT pisze: Postrzegam Brooksa nie jako system tradingowy lecz wyłącznie jako metodę czytania rynku (czytania i rozumienia w pełnym sensie a nie stosowania sztywnych i twardych zasad typu tu wejdź a tu wyjdź więc nie oczekuję od Brooksa pokazanie gdzie ma być SL a gdzie TP) i prawdę mówiąc to nie rozumiem kto i co skłoniło Brooksa do takiego ścisłego precyzowania zasad (w tym napisania kolejnych 3 książek liczących pewnie z 1000 stron) w celu tworzenia sformalizowanego systemu.
Terminator pisze:Wiedza Ala jest bezużyteczna tak uważałem i tak będę uważał choćby nie wiem co.
Nie podejmę rękawicy i nie odwzajemnię się czymś podobnym, jednak uważam, że właściwsze byłoby napisanie "DLA MNIE wiedza Ala jest bezużyteczna"
Osobiście jestem zdania, że próby wprost bezpośredniego budowania trading planu na książkach Brooksa jest nieporozumieniem. W ogóle uważam, że próba zdefiniowania rynku przez stałe, obiektywne reguły prowadzi do uogólnień , które trzeba nieustannie modyfikować, żeby lepiej dopasować model do rynku (błąd heurystyki) , a które ostatecznie zawiodą w krytycznym momencie. Dowodem na to są nieustannie dryfujące systemy na navi, ff itd. Zamiast takich nieudanych prób budowy obiektywnych modeli rynku naszpikowanych wyjątkami wolę poznać metodykę czytania i interpretacji zachowań rynku i w tym zakresie Brooks mi odpowiada. Resztę załatwia doświadczenie i tysiące godzin przed wykresami. Tak w ogóle jakby się pewnie przyjrzeć wszystkim tym metodom odczytywania PA to wszystkie widzą i interpretują rynek podobnie tyle , że nazywają inaczej i kładą różny nacisk na niuanse (jedne bardziej na duże korpusy jak w ZL, inne na obszary S/R czy S/D, jeszcze inne swingi HH,HL, LL, LH) ale intencje rynku rozpoznają w tych samych newralgicznych miejscach nierównowagi i doprowadzą do podobnych sensownych wniosków.
Jak mam czas to siedzę i myślę.
Jak nie mam czasu to tylko siedzę.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Price Action Al Brooks

czwartek 24 paź 2013, 19:28

Wiesz, ja lubię jak ktoś do mnie jednym zdaniem wali. Sorry.

Ale nie proponuję wejść tak po alowemu :coffee: I tak codziennie jest. Chcesz jeszcze jeden, taki dłuższy? To masz :bigsmile: Dzień jak co dzień, a z wiedzą ala to ma gó--o wspólnego. Dlaczego tak mówię? Proste. Żal mi kolegi a&z z navigatora który kupił jego książki i po paru negatywnych komentarzach skasował na navi konto, które miało 5 lat! Microbi piszę dobrze, ale nie każdy wie jak z tych mega prostych narzędzi korzystać. Inny człowiek i inne wykorzystanie tego samego wykresu przy wykorzystaniu tego samego.
2 i 1 screen. Nie polecam nikomu wiedzy Ala Brooksa, bo to droga do nikąd. Sorry Akhh, ale taka prawda.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
hering
Stały Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2012, 13:12

Re: Price Action Al Brooks

piątek 25 paź 2013, 08:14

Terminator pisze:Jak zawsze, polecam Dona Baker'a czy Luck'a.
Pozdrawiam.
Mozesz rzucic jakies linki, bo w ogole nie kojarze tych gosci. A z ciekawosci bym poczytal :) Dzieki

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Price Action Al Brooks

piątek 25 paź 2013, 08:16

Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
oldT
Posty: 48
Rejestracja: piątek 11 paź 2013, 11:40
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Price Action Al Brooks

piątek 25 paź 2013, 19:12

To był dla mnie kiepski tydzień , zakończony równie kiepskim dniem. Raz z powodu powyższych utarczek , które choćbym nie chciał to jednak mnie zdołowały, dwa , że kończę na minimalnym 1% plusie. Na kangurze totalna wąska konsolidacja. Na edku było trochę ciekawiej, bo po azjatyckim słabiutkim wybiciu wszystko wskazywało na spadki, ale nie było świecy na której wybiciu można było wskoczyć w S. Obrazek
Pod 1 mamy co prawda podwójny szczyt w konsoli , ale to była 8 rano a ja zaczynam o 8:15. Pod 2 świeca wzrostowa (a ja wchodzę tylko na świecy zamykającej się w kierunku wejścia , wyjątkowo kiedy close poniżej 50% całej świecy. Tu nie był spełniony żaden warunek). Pod 3 słaba , nieprzekonująca świeca spadkowa (długi dolny ogon) , co więcej rynek znalazł się w wąskiej konsolidacji zakreślonej świecą pomiarową (można w takich konsolach wejść S , ale świeca sygnalna musiałaby być mniejsza i dawać szansę na uciułanie paru pipsów w ruchu do dolnego ograniczenia a tu jak widać dolny ogon świecy był o 6 pipsów od dolnego ograniczenia konsoli). Po wybiciu w dół świeca 4 była za słaba żeby pociągnąć rynek w dół , więc zaciskając zęby czekałem dalej i wreszcie o 13:15 utworzył się porządny reversal (nr 5), Jak widać górny ogon odbił się od narysowanej wcześniej konsoli , więc kierunek mógł być tylko jeden. TP miałem tuż nad pivot S1 , niestety amerykańcy odwinęli rynkiem i zakończyłem na BE. Dość ciekawie było na ujku po 11 bo utworzył się czytelny mikrokanał, ale żeby tam wejść w L musiałbym nagiąć swoje zasady.
Pocieszam się jedynie tym , że z każdym miesiącem czytanie rynku idzie mi coraz lepiej.
Jak mam czas to siedzę i myślę.
Jak nie mam czasu to tylko siedzę.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Price Action Al Brooks

sobota 26 paź 2013, 05:04

Tak sobie myślałem co mogę napisać aby odradzić Ala? Trochę żal ludzi którzy to młócą po parę lat i nagle są w przestrzeni innej sytuacji w której brak im powietrza i po prostu się duszą. Tyle lat poszło na marne. Co książka to treding bardziej skomplikowany :bambam: Zamiast upraszczać to On komplikuje. Widocznie po tych swoich 20 latach jeszcze nie doszedł do tego że cała ta wiedza to jeden akapit. Trudno.

Akhh, wiem że dziś masz szkolenia z ichimoku i Cie nie będzie, ale polecam zainteresować się tłumaczeniami strategii jak i trading planu ludzi skupionych wokół Sanuka i e-mini s$p500 z yahoo group. Są tam, nie tysiące a dziesiątki tysięcy ludzi którzy stosują to z powodzeniem w praktyce. Ludzie z różnych krajów. Plus chat on-line na sanuku na passwd monkey gdzie można było? na żywo podziwiać grę PlangChaBruca, obecnego kierownika Sanuka. Sam zresztą tu opisałem jedną ze strategi wchodzenia w trejdy, w tamtym roku :joy: No i oczywiście http://www.trading-naked.com

Kim jest Lucek? Jest polskim traderem który od lat próbuje często z negatywnym skutkiem z racji swojej ograniczonej akceptacji no głupotę mówić że trading jest prosty i opiera się tylko i wyłącznie na grze HH HL LH i LL. Tu jest opisane http://www.forex-strategie.pl/viewtopic.php?f=6&t=17, wcześniej usunąłem swój jurnal gdzie to opisałem ale miałem powód. Nie wiem do kiedy Paweł(admin) będzie jeszcze trzymał tamto forum, ale dalej jest. Więc póki co to... aha i jeszcze http://ifutures.pl/index.php , gdzie Lucek się wypowiadał, więc też polecam. Na szczęście z tego co piszą, żyje :joy: . Bo już myślałem że coś złego go spotkało.

no avatar
Klondike
Posty: 30
Rejestracja: sobota 31 sie 2013, 20:15

Re: Price Action Al Brooks

sobota 26 paź 2013, 09:51

Terminator pisze: Kim jest Lucek? Jest polskim traderem który od lat próbuje często z negatywnym skutkiem z racji swojej ograniczonej akceptacji no głupotę mówić że trading jest prosty i opiera się tylko i wyłącznie na grze HH HL LH i LL.
Kiedyś Lucek pisał bloga, którego tematem były zagrania na polskich kontraktach terminowych. Nie wiem czy ten blog jeszcze istnieje bo nie mogę go znaleść ale zauważyłem, że jego podejście odbiega znacznie od tej niby prostoty, o której ciągle pisał wcześniej. Na jego wykresach były paciorki (średnie?), chyba jakieś oscylatory i generalnie komplikował jakby zapomniał co wcześniej próbował wszystkim wtłaczać do głowy. Pamiętam, że w pewnym momencie zastanawiał się czy nie zmienić parametru pewnego wskaźnika bo zaczął chyba źle działać. Szczerze mówiąc myślałem, że trader z wieloletnim stażem jak Lucek już ma za sobą problemy z dostosowywaniem parametrów wskaźników do wciąż zmieniającej się charakterystyki rynków. W każdym razie to co tam pisał wcale nie było prostsze niż trading Brooksa ani chyba też mniej uznaniowe a co do analizy technicznej to wachlarz narzędzi jaki prezentował na blogu był nawet szerszy niż to co prezentuje Brooks.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Price Action Al Brooks

sobota 26 paź 2013, 10:47

Ja myślę sobie że nikt z nas nie bierze na pierwszy plan te "paciorki" jak mówisz :joy: To jest tylko info, rzut na coś w czym jesteśmy, coś jak dywergencja, która nie koniecznie zadziała.

Hehehe, ciekawe ile osób te screeny pootwierało myśląc, no właśnie co? :joy: Takie tam.

Jego były blog, http://luckimokiem.blogspot.com jest out od kilku miechów, kasacja!

Ah no i trzeba pamiętać o jednym, jeden zajarzy w mig, inny w 2 lata. Nie chce skreślać żadnej metody bo jeden kosi kasę tylko na CCI kiedy jest poniżej -100 i gra wtedy tylko eski, inny kocha fibo,wachlarz ganna lub gra na skrzypcach przed wejściem w trejd, co kto lubi jak to mówi ktoś :joy: Ale tu sorry, nie ma bata!

Podbijam wątek, no ładnie.

no avatar
marcin773
Posty: 11
Rejestracja: sobota 02 lis 2013, 19:41

Re: Price Action Al Brooks

poniedziałek 04 lis 2013, 12:39

Super na naszym rynku nie ma nic konkretnego. Przykład Kupiłem książkę o falach która była dodrukowywana wielokrotnie a wiedza tam zawarta była znikoma. Kupiłem Książkę o analizie technicznej i też się zawiodłem. Sądziłem że jak książka ma sporo stron to autor ma dużo do powiedzenia. Mam swój system chyba już dopracowany ale chciałbym zdobyć wiedzę, na tą chwilę jest ona znikoma. Ten Pan gra na niskim tf -e ja natomiast od m15 m30 h1 i h1 h4 ale chyba warto jest nauczyć się potwierdzenia sygnału od osoby albo przynajmniej metodologi prawidłowego myślenia bo sam gram wskaźnikami nie potrafiąc czytać wykresu niestety. Będę czekał z niecierpliwością

no avatar
big78887
Posty: 18
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 17:53

Re: Price Action Al Brooks

niedziela 22 gru 2013, 19:10

Witam.

Zarejestrowałem się tylko i wyłącznie po to, aby wdać się w polemikę z Terminatorem. Pomimo, iż minęło troszkę czasu od ostatniego wpisu pozwolę sobie odświeżyć.

Otóż zdecydowanie się z Tobą nie zgodzę "Terminatorze" co do tego, iż "mądrości" Brooksa są kompletnie nieprzydatne. Powiem więcej: są (wg mojej skromnej osoby) najlepszym materiałem do nauki zachowania ceny (czysty price action) z jakim się do tej pory spotkałem. A troszeczkę się tego naszukałem. Kilka lat. Były darmowe jak i płatne webinary i takie tam... Nie ma co o tych innych wspominać w zasadzie. Strata czasu i pieniędzy.

Dziwię się, że tak agresywnie atakujesz Al'a nie podając konkretów... Te dwa zrzuty ekranu - co one mają wspólnego z podejściem Brooksa do price action?
Chyba zapomniałeś objaśnić, bo ja tam nic obalającego wiedzę Brooksa nie widzę...? Wręcz przeciwnie, sygnałów z czystego price action aż mnogo.

Podejście Al'a jest kompleksowe, są 3 książki po ponad 400 stron każda, a w każdej mnogość informacji. Ogarnąć tego nie da się po prostu ją czytając jak opowiastkę do snu. Te książki wymagają praktycznie studiowania ich, powracania do nich i próbowania swoich sił na ich podstawie w praktyce. Odkąd przeczytałem pierwszą moje spojrzenie na wykres uległo całkowitej zmianie (choć i tak muszę do niej wrócić, ponieważ nie sposób wszystkich smaczków wyłapać za pierwszym razem, a być może nawet i za n-tym...). Z dnia na dzień jestem co raz lepszy. Momentami jestem niemal pewien co się zaraz stanie, śledząc dokładnie świeca po świecy. Wiem kto jest uwięziony w "pułapce". Wcześniej nie widziałem takich rzeczy na wykresie, a jak nie wiesz kto jest uwięziony w danym momencie: najprawdopodobniej sam jesteś w pułapce. Al pisze nawet o tym w swojej pierwszej książce. Nawiązuje do pokera. Zawsze jest tak, że w pokerze któryś z graczy jest tam uznany przez resztę za frajera do oskubania. Jeżeli znajdujesz się w sytuacji, w której nie wiesz kto jest frajerem: najprawdopodobniej sam nim jesteś. Musisz wiedzieć co się dzieje cały czas. Z resztą za bardzo odbiegłem od tematu, wracam.

Terminatorze, mówisz "Brooks" zły, a nawet "zastanawiasz się jak odradzić Brooksa" innym. A ja powiem: polecam gościa, bo mówi jak jest.
Niestety jego podejścia da się nauczyć tylko "in the hard way". Podejście jest proste, ale jest tam tyle szczegółów, że jako całość jest to bardzo trudne do wykonania i Al wcale tego nie ukrywa. Ludzie chcą łatwizny, tak jak kolega, który zapytał na poprzedniej stronie o skuteczność układów Al'a. 40? 50? 60%?
Pewnie, najlepiej na gotowe. Haha. Niestety, Brooks tylko nakierowuje Cię na dobrą drogę, ale jak z tego skorzystasz zależy już od ciebie samego.
Masa pracy czeka każdego, kto podejmie się ogarnięcia metody Brooksa. Co więcej, nie każdemu się to uda. Ale ten kto to ogarnie ze wszystkimi smaczkami i osiągnie niezbędne doświadczenie.......

Być może Terminatorze próbowałeś tego podejścia, ale niestety przerosło Cię i teraz negujesz Brooksa kiedy tylko o nim usłyszysz...? A może w ogóle nie miałeś w ręku jego książki, hmm?

Na deser dorzucę film od Brooksa z jego kanału YT, żeby nie być gołosłownym jak kolega Terminator:
http://www.youtube.com/watch?v=9Cm0ZLiuGiY

Chodzi mi dokładnie o część zaczynającą się od minuty 16:00 (ale resztę filmu też polecam przejrzeć i porównać z wykresami dziś).
Wykres złota i metoda Brooksa w akcji. Wykres MIESIĘCZNY.
Proponuję spojrzeć na ten sam wykres złota dziś (film jest z 3 sierpnia 2013).
Przypadek? Nie sądzę. Widzę to prawie zawsze w silnym trendzie w każdym przedziale czasowym.

Wg mnie ten facet to niesamowicie inteligentny gość, który dorobił się fortuny na tradingu.

To takie moje 3 grosze, nie chciałem nikogo urazić i jest to tylko i wyłącznie moja opinia.

Pozdro wytrwałym!

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Price Action Al Brooks

poniedziałek 23 gru 2013, 00:14

Może i masz rację, może mi nie podeszło. Nie potrzebnie się tak rozpisywałeś aby coś mi powiedzieć, nie lubię czytać takich długich wypocin. Ale tu napisałeś

Kod: Zaznacz cały

Niestety jego podejścia da się nauczyć tylko "in the hard way". Podejście jest proste, ale jest tam tyle szczegółów, że jako całość jest to bardzo trudne do wykonania i Al wcale tego nie ukrywa
I to właśnie powtarzam, za bardzo komplikuje. Nie ukrywa że to nie jest proste? Bo nie jest. Też tak uważam. Ale to co on prezentuje to marzenia na które nabiera ludzi wciskając im ebooki i płatny abonament. A co jest dalej....?

Masa pracy, komplikacji...? no proszę cię. Każdy po latach wraca do tego co widział odpalając pierwszy raz platformę, jak spada sprzedawał, jak rosło to kupował. Potem właśnie zaczyna się przygoda w fora i inne bzdety i kończy się na 5 letnim zrozumieniu tego co serwuje, a i nie każdemu jest to jeszcze dane. A ze złota, to zobacz trejd Andrzeja na blogu i ile można było tam przyciąć, SL prawie żaden. Po fakcie.

Kod: Zaznacz cały

 Momentami jestem niemal pewien co się zaraz stanie, śledząc dokładnie świeca po świecy. Wiem kto jest uwięziony w "pułapce". Wcześniej nie widziałem takich rzeczy na wykresie, a jak nie wiesz kto jest uwięziony w danym momencie: najprawdopodobniej sam jesteś w pułapce. Al pisze nawet o tym w swojej pierwszej książce. Nawiązuje do pokera. Zawsze jest tak, że w pokerze któryś z graczy jest tam uznany przez resztę za frajera do oskubania. Jeżeli znajdujesz się w sytuacji, w której nie wiesz kto jest frajerem: najprawdopodobniej sam nim jesteś. Musisz wiedzieć co się dzieje cały czas.
I Al to niby wymyślił, śledzenie świeca po świecy? Zobacz i ściągnij sobie pdf'a z bloga Andrzeja i dowiedz się kto to Joe Ross i ile jest na rynku. Bar po barze, jak się zmienia sytuacja na wykresie to jak jesteś po złej stronie, wychodzisz. Nie jesteś frajerem żadnym, każdy ma zły dzień. Piszesz tak jak by po przeczytaniu jego już pierwszej książki widział że za chwilę będzie marubozu na m5 i ty łapiesz jej początek. Co jest śmieszne. Poker to inna bajka. Jestem ciekaw jak wygląda to co piszesz z tym jak faktycznie jest. To tyle.

no avatar
big78887
Posty: 18
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 17:53

Re: Price Action Al Brooks

poniedziałek 23 gru 2013, 10:09

Przepraszam, ale nie potrafię krótko.

Nie napisałeś co wspólnego mają Twoje zrzuty z podejściem Brooksa, bo dalej tego nie rozumiem.
Jest tam jakieś wejście z tego co widzę na podstawie przecięcia się średnich kroczących. W dodatku z wielkim lagiem co do samej ceny, więc szału nie ma.
Te drugie to nie wiem co tam ma być, chociaż mnie ciekawi. Każde podejście jest interesujące na swój sposób.

Drogi Terminatorze, widzę, że moglibyśmy długo tutaj dyskutować, ale szkoda na to i mojego i Twojego czasu, ale odpowiem jeszcze na tę parę zdań.
I nie jest tak, że pasuję, bo uzmysłowiłeś mi, iż nie mam racji. Po prostu Brooks mi nie płaci, żebym miał jego twórczości bronić po forach kosztem swojego czasu. :wink:

Wcale nie powiedziałem, że Brooks sam to wszystko powymyślał, jest wręcz przeciwnie: sam mówi/pisze, iż czerpał z klasyków analizy technicznej, między innymi od Edwardsa i Magee. Chodzi o to, iż w tych książkach faktycznie jest wszystko co jest potrzebne do osiągnięcia sukcesu. Brooks wyselekcjonował najlepsze elementy analizy technicznej i okrasił to 20-letnim doświadczeniem. Nie potrzebujesz nic więcej prócz tego co jest w tych książkach, aby ogarnąć price action na każdym interwale czasowym (bo w każdym price action jest dokładnie taki sam). Nie jestem głupim gościem. Wszystko co czytam sprawdzam w praktyce. I przyznaję, że to działa. Nie mówię tu, że to 100%, graal i jestem cudownie nieomylny dzięki tej lekturze. Ale dzięki temu czego już się nauczyłem wiem dlaczego stało się tak, a nie inaczej, co oczywiście pomaga mi w przyszłości przewidzieć zachowania rynku. Ciągle nabieram wprawy, jako, że jeszcze uczę się tego podejścia, czego nie ukrywam. Faktem jest, że pomogło mi to kolosalnie i z każdym rozdziałem dochodzi nowy element układanki pt.: "Price Action", a wszystko naprawdę układa się w logiczną całość. Nie jest tajemnicą, że im więcej wiesz i im więcej doświadczenia posiadasz tym bardziej rośnie Twój edge. Czuję, że ta książka już zaoszczędziła mi kilka lat samodzielnej pracy, a to dopiero początek. Aczkolwiek JEST to trudne do ogarnięcia co pisze Brooks. To wszystko.

Za bardzo komplikuje? Bo price action jest skomplikowane! Jest tyle smaczków, odcieni szarości w zachowaniu się ceny, że nie da się tego opisać prosto w kilku zdaniach tak jak to lubisz, tak jak byśmy chcieli, żeby było. Dlatego aż 3 książki. Przecież, gdyby to było takie proste robiłby to każdy...

Nie znam Andrzeja, mógłbyś podać jakiś link? Nie jestem za bardzo na czasie z polską "sceną" tradingową. Jakoś nie przemawiają do mnie nasze rodzime autorytety w dziedzinach inwestycyjnych. Być może to błąd lub czyste uprzedzenie, ale to mój wybór.

Co do samego Brooksa. Znam się trochę na ludziach i naprawdę nie uważam, iż gość jest naciągaczem.
Wiesz dlaczego? Między innymi dlatego, że nie "kozaczy". Nie reklamuje się gdzie popadnie wielkimi kolorowymi sloganami typu: "stań się bogaczem w 3 dni"!
Wręcz przeciwnie. Spójrz na ilość wyświetleń przy jego filmach na youtube. Po kilka tysięcy max. To nisza. On jest rzemieślnikiem, wieloletnim traderem i to widać, to czuć kiedy się wypowiada. Wie o czym mówi po prostu. Stary dziadek w okularach o szkłach jak denka od słoika, który "zjadł oczy" na tradingu.
Czepiasz się nie tego gościa co trzeba, takie jest moje zdanie. Jest naprawdę wielu sprzedawców systemów, którzy kłamią, że są traderami, ale on jest traderem z krwi i kości. I nie muszę bronić jego książek, one obronią się same w oczach tych, którzy je przeczytają i załapią.
Bar po barze, jak się zmienia sytuacja na wykresie to jak jesteś po złej stronie, wychodzisz. Nie jesteś frajerem żadnym, każdy ma zły dzień.
Chodziło mi o sytuacje, kiedy na przykład masz sygnał, powiedzmy całkiem ładny pinbar (tak to się chyba określa potocznie, nie wiem jak po polsku...) do sprzedaży i cena schodzi tick poniżej tej świecy, odpalając zlecenia stop i natychmiast strzela w górę, łapiąc niedźwiedzie w pułapkę. Najpewniej kontekst był zły na shorta i smart trader by to wiedział wchodząc long na limicie lub w ogóle (czekając na więcej świec - informacji), a nawet gdyby miał zły dzień, wszedł short, to po chwili kiedy świeca wyszła by górą tego sygnału (outside bar) szybko zamknąłby pozycję. Dumb trader jest w pułapce i zanim się zorientuje straci sporo. Chodziło mi mniej więcej o takie coś, wiadomo, że każdy ma gorszy dzień....
Piszesz tak jak by po przeczytaniu jego już pierwszej książki widział że za chwilę będzie marubozu na m5 i ty łapiesz jej początek.
Fanaberia, nic takiego nie twierdzę, chodzi mi po prostu, że czasem wiem, że cena skoczy jeszcze o ten tick lub kilka w górę, zanim zawróci czy będzie miała korektę lub wyczucie kiedy ruch jest wystarczająco silny, aby przebić poziom S czy R. Chociaż to już może raczej wynika z rosnącego doświadczenia, a nie z lektury książki i nie powinienem był o tym wspominać...

5.IV.2012 (5000 wyświetleń) http://www.youtube.com/watch?v=rr7ex2fB8xY
13.IX.2013 (43.000 wyświetleń) http://www.youtube.com/watch?v=5htBSKk0x-s

Ludzi ciągnie do łatwej kasy, są podatni na reklamę, chcą szybko, łatwo i dużo, mam wrażenie, że Ty też należysz do tej grupy, chociaż być może już potrafisz zarobić na tradingu. Ale nieważne, nie będę oceniał, bo Cię nie znam. Jak widać po powyższym zestawieniu Brooks nie szuka poklasku, nie namawia Cię do korzystania z jego metody, nigdy. Jak dla mnie to pożądana cecha u gościa którego podejścia mam się uczyć. Ten drugi film to przypadkowy bullshit gdzieś z propozycji youtuba pod filmem z Brooksem. Drugi z brzegu. Ściema aż wylewa się z tego filmiku, a mimo to ma prawie 40 tysięcy wyświetleń więcej i to w jakim czasie. Jasne, zrób to in the easy way! Haha.

Pozdrawiam.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Price Action Al Brooks

poniedziałek 23 gru 2013, 10:21

I tak trzymaj. Powiem Ci tylko że nie za bardzo patrzę na świece, tylko cena. Ale dam pochwałę za merytoryczną wypowiedź.

no avatar
big78887
Posty: 18
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 17:53

Re: Price Action Al Brooks

poniedziałek 23 gru 2013, 10:44

Dzięki Terminatorze.

Każdy sposób, który przynosi regularnie pieniądze jest dobry i nie jest ważne, czy to Brooks, Andrzej czy ktokolwiek inny. Każdy jest inny i każdemu pasuje co innego. Najważniejszy jest wynik.

Brooksa polecam z czystym sumieniem, ale uprzedzam: podejście jest naprawdę trudne do opanowania tak samo jak i sama lektura książek. Największym minusem Brooksa jest to, iż on nie zawsze potrafi wytłumaczyć idealnie co mu chodzi po głowie. Dlatego z jednej książki zrobiły się trzy. Przy pomocy traderów z jego trading room'u podobno trochę to doszlifował, aby było łatwiejsze do czytania niż pierwsza książka, a ciągle nie jest takie łatwe... Nie potrafię sobie wyobrazić jego pierwszej książki, skoro te są tak zajmujące... Tym bardziej, że jak na razie jest po angielsku. Ciekawe jak wyjdzie spolszczenie.

Pozdrawiam.

P.S. Aha, Terminatorze, mógłbyś podesłać jakiś link do tego bloga Andrzeja? Naprawdę z chęcią bym zobaczył, wiedzy nigdy za wiele.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Price Action Al Brooks

poniedziałek 23 gru 2013, 10:59

Daleko nie masz. Rozejrzyj się po forum.

Awatar użytkownika
oldT
Posty: 48
Rejestracja: piątek 11 paź 2013, 11:40
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Price Action Al Brooks

poniedziałek 23 gru 2013, 11:32

Pracowałem nad technikami Brooksa opisanymi w jego pierwszej książce od listopada 2009 , więc wychodzi 4 lata. To była pełnowymiarowa praca , więc będzie pewnie coś koło 5000 godzin. Być może wyjdzie na to że jestem idiotą , ale trudno, niech tam, napiszę wprost - na stosowaniu jego technik nie zarobiłem. Wcześniej cały rok spędziłem nad systemem Rossa i zarobiłem parę tysięcy baksów. W dużym stopniu więc terminator ma rację i pisze to z dużym bólem choć bez wątpienia Brooks jest nieprzeciętnym traderem.
Odchodzę od jego drobiazgowej analizy naszpikowanej zastrzeżeniami, wyjątkami bo głównie opiera się o bardzo krótkoterminową analizę opartą o wygląd słupka i wzajemne relacje pomiędzy słupkami. To co prawda pozwala uniknąć choppy market ale nie pozwala uniknąc fałszywych sygnałów. Po tych paru latach zmagań stwierdziłem, że coraz częściej zdarzały mi się sytuacje, kiedy analiza Brooksa wskazywała np. double bottom bull flag, a całe moje doświadczenie krzyczało PUŁAPKA. Wchodziłem w rynek L , żeby się przekonać , że wtopa. W tym sensie więc żadne sztywne tradowanie setupów nie daje przewagi, a setupy i uwarunkowania opisane na ponad 1000 stron nie dają przewagi po dwakroć.
Jest absolutnie wykluczone w ostrej walce na rynku robić rozbudowaną analizę w typie Brooksa bo ZAWSZE umknie ci jakiś niuans opisany przez niego i dopiero po czasie możesz tylko jęknąć "przecież Brooks zastrzegał , że Spike & Channel może ulec załamaniu".
Metody Brooksa dają zarobić pod warunkiem, że będą stosowane precyzyjnie i w każdych okolicznościach, ale do tego trzeba być Brooksem. Z tego powodu od pewnego czasu powoli odchodzę od jego drobiazgowego czytania rynku na rzecz zrozumienia co się dzieje czyli interesuje mnie nie tylko kierunek rynku jak w metodach Brooksa ale również intencje rynku. Ale to jest już zupełnie inna historia i myślę , że to bolesne dla mnie przeorientowanie przeprowadzę w cichości zamykając prowadzony na forum dziennik.
Jak mam czas to siedzę i myślę.
Jak nie mam czasu to tylko siedzę.

no avatar
big78887
Posty: 18
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 17:53

Re: Price Action Al Brooks

poniedziałek 23 gru 2013, 12:02

Z tego co piszesz wnioskuję, że zbyt małą uwagę przykładasz do kontekstu, a za dużą do kilku-kilkunastu ostatnich świec.
Powiedz, czy zdarzało Ci się trafiać TP na podstawie mierzonych ruchów? Brooksowe measured moves. Brooks pisał w pierwszej książce z nowej trójki, żeby nie używać za dużo logiki do negowania tego co się w tej chwili dzieje. Możesz wrzucić jakieś ostatnie swoje wejścia po Brooksowemu?

Odwiedzałeś czasem forum Brooksa?
Polecam ten wątek: http://www.brookspriceaction.com/viewto ... 606730c3ea
Gość używa 2000 tikowego wykresu, być może daje odrobinę przewagi niż zwykłe, to jego wymysł, aczkolwiek price action działa na każdym wykresie.
Pomógł mi jeszcze lepiej załapać o co Brooksowi chodzi. Tak jak mówiłem, Brooks może i ma genialny mózg do tradingu, ale ma problemy z opisaniem tego w prostych słowach. W tym pomagają inni na jego forum.

Tylko podrzucam, nie namawiam do niczego, jeżeli zrezygnowałeś z tego podejścia to ok.

Ja też mam na uwadze to, iż kiedyś być może to będzie dla mnie za mało, nie przeczytałem jeszcze wszystkiego aby wydać ostateczny werdykt.

Miło jednak porozmawiać z kimś, kto próbował tego samego.

Awatar użytkownika
oldT
Posty: 48
Rejestracja: piątek 11 paź 2013, 11:40
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Price Action Al Brooks

poniedziałek 23 gru 2013, 12:25

Na forum Brooksa byłem stałym gościem, stron opartych o metodę Brooksa mógłbym podać jeszcze kilka kolejnych. Trading jest drogą , na której zbieramy doświadczenia właściwie w nieskończoność. Zasady , które do nas przemawiają i znajdują potwierdzenie w naszym doświadczeniu zapamiętujemy i tak jest w wielu ideach Brooksa jak ruchy mierzone i wiele wiele innych więc z tego punktu widzenia to nie był zmarnowany czas. Nie żałuję nawet 1 godziny spędzonej nad wykresami z Brooksem tak jak nie żałuję 3 lat w okresie 2003-2008 spędzonych nad systemami mechanicznymi, sieciami neuronowymi i analizą cykli. To jest jak z Edisonem , który miał powiedzieć "„Młody człowieku, nieprawdą jest, że wykonałem 5000 nieudanych prób, ale faktem jest, że do tej pory odkryłem 5000 sposobów, według których to nie działa! Co sprawia że jestem o 5000 sposobów bliżej rozwiązania”. Gdyby nie te tysiące godzin spędzonych nad systemami i wykresami nie byłbym tu gdzie jestem czyli wciąż bym sądził że one w moim przypadku zadziałają. Dziś wiem, że nie zadziałają i trzeba iść dalej z tą właśnie różnicą , że coraz dokładniej wiem gdzie chce iść , wykonuje coraz mniej ruchów robaczkowych i coraz mniej w moim podejściu wiary w moc setupów. Moje wejścia w stylu Brooksa znajdziesz w tym wątku jak i w moim dzienniku.
Jak mam czas to siedzę i myślę.
Jak nie mam czasu to tylko siedzę.

no avatar
big78887
Posty: 18
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 17:53

Re: Price Action Al Brooks

poniedziałek 23 gru 2013, 13:20

Haha. Świetne to z Edisonem, nie słyszałem tego. Do tego jakże prawdziwe.

No ja na ten przykład jestem teraz short na usdjpy, stosując podejście Brooksa. I pewnie wg kilku innych podejść też byłbym short, jest to nieistotne. Wykres sprzed chwili, platformę włączyłem w trakcie formowania się trójkąta. Tak ja to widzę. Spodziewam się jeszcze w dół, dzień wygląda jak trend bear. Ta konsolidacja nie wygląda za specjalnie dla niedźwiedzi, szansę są być może 55:45 dla niedźwiedzi. Mogę się mylić, ale scalp już poszedł, a stop loss jest na BE, więc nie bardzo mnie to martwi. Jak będzie kolejne wybicie w dół poszukam tp dla swinga. Na razie pierwszy sygnał dla byków był słaby, miał niedźwiedzie ciało. Jeżeli jest to zły long to będzie to dobry short. Bycze świece mają długie cienie z góry, niedźwiedzie dodają do pozycji wyżej. Mogę się mylić, tutaj nie ma nic pewnego, liczy się tylko wynik na koncie.

To moje 3 grosze.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Price Action Al Brooks

poniedziałek 23 gru 2013, 13:45

Tyle lat studiowania Brooksa aby zagrać tam shorta?
Wszystkie te podstawowe pary z jenem jak usd, eur i gbp układały się od rana,samego rana, w S. Korekta, trzeba uważać.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości