Łapacz trendów

ODPOWIEDZ
no avatar
adrianoforex
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 08 gru 2013, 19:09
Lat na Forex: 20

Łapacz trendów

środa 22 sty 2014, 22:56

"W związku z wieloma pytaniami, PW pomyślałem, że przeleję na papier jeden z moich systemów, które kiedyś też regularnie zarabiały jednak typowo nie pasowały do mojego charakteru, temperamentu. System oparty o średnie kroczące i formacje świecowe generował zysk na poziomie 200-300% rocznie. Stosowałem go zarówno na M5 ale na H1 głównie, gdzie był dla mnie łapaczem trendów. Wątek założę w dziale systemy i strategie. Może dzięki temu moja skrzynka na PW w końcu odetchnie. :mrgreen: Tam będę wam tłumaczył co i jak. I nie proponujcie mi żadnej kasy. A na imię mam Adrian. :mrgreen: akt, że to imię od bierzmowania ale imię. :mrgreen:"

Wątek założony wieczorem podam założenia i potem możemy merytorycznie dyskutować. Nie wiem czy ktoś bawił się w ten sposób, ale mnie to wychodziło. jednak powtarzam to nie będzie system dla gości jak ja z ADHD. A teraz czas składać niszczyciel z gwiezdnych wojen. Młodzi już piszczą. Do wieczorka.

-- Dodano: 21 sty 2014, 21:19 --

Systemem tym grałem ponad półtora roku o polskiego brokera MM, który wtedy niekoniecznie był lubiany. Mimo to nigdy nie natknąłem się na jakiekolwiek problemy z dealing desk, rekwotowaniami. W jednym pełnym roku system wygenerował ponad 300% zysku a przez kolejnych 7 miesięcy ok. 200% zysku. Niestety wszystko działo się kilka lat temu. Konta dawno juz nie ma i nie mam skąd wziąć historii ze screenami.

Założenia:

- wykorzystujemy na wykresie dwie średnie kroczące EMA 20 i EMA 40 (close)
- wykres świecowy
- time frame M5 i H1 (ja korzystałem z tych TF ale może działać i na innych)
- otwieram tylko jedną pozycję (a nie piramidę)

Na jaką sytuację czekamy? Gdy świeca przebija średnie w określonym kierunku, po czym kolejne świeczki zawracają w kierunku średnich, ale nie przebijają ich swoim zamknięciem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Najbardziej optymalna sytuacja na screenach powyżej. Najpierw przebicie średniej do góry. Potem próba zawrócenia, ale świeczki muszą na chwilę oderwać się o średnich. Żadna świeczka nie może zamknąć się poniżej średnich (jeśli tak robi to odpuszczamy). I potem musi pojawić się zielona świeczka, która zamknie się (podkreślam musi się zamknąć a nie naruszyć jej cieniem) ponad poprzednią dominującą zieloną. Na screenach jest to zawsze ta ostatnia przy prawym boku.

Kolejny warunek (aby nie zapomnieć) to na edku gramy tylko w trakcie sesji europejskiej i amerykańskiej. Wszystko co po 21.30 to ja odpuszczałem. Dzięki temu unikałem wielu fałszywych wybić.

Wejścia iluzorycznie podobne, ale takie sytuacje omijamy szerokim łukiem

Obrazek



Cena tak na prawdę nie odrywa się od średnich. Szczególnie niepokojąca była druga świeca z długim, dolnym knotem.


Kiedy jeszcze nie

Obrazek

Raz, że jest to późna noc, dwa cena tak na prawdę cały czas jest na średnich i nie chce się oderwać. My czekamy na dobre okazje.

Ostatni przykład, który w swoim tradingu omijałem

Obrazek

Dla mnie najlepsze wejścia to były takie od razu po przebiciu średnich przez świecę. Oczywiście na wykresach znajdziecie juz po pierwszym wejściu kolejne wyżej lub niżej na wykresie. Ale ja zawsze preferował wejścia po przebiciu.

Jaki TP

Decyzja będzie zależeć od was. Ja otwierałem pozycję i następnie częściowo ją zamykałem 1/3 pozycji po 10 pipsach, 1/3 pozycji po 20 pipsach a resztę, gdy już było powyżej 20 pipsów przestawiałem na BE. Czekałem co będzie dalej. Zamykałem, jeśli jakaś świeca na stałe przebiła w przeciwnym kierunku średnie. Jeśli szło dalej to zamykałem ostatnią pozycję po 99 pipsach zysku. Jednak te zasady tyczyły się gry na M5.

Gdy trejdowałem na H1 1/3 pozycji zamykałem po 30 pipsach, 1/3 po 50 pipsach a reszta rosła doputy świeca nie zamknęła się pod średnimi.

Techniki obronne

Sl zawsze ustawiany!!!

Gdy otwierałem daną pozycję to SL ustawiałem

Obrazek

Aby wszedł SL to świeca musi się zamknąć a nie tylko musnąć cieniem strefę, którą pokazałem na screenie. Zazwyczaj dodawałem jeszcze wielkość spreadu lub prowizji do SL.

UWAGI

- nie wchodziłem, gdy średnie zostały przebite przez ogromną świecę (zbyt duże ryzyko mocniejszej cofki jak dla mnie)

Obrazek

- nie wchodziłem również wtedy, gdy od przebicia średnich przez świecę upłynęło sporo czasu, sporo świeczek (również powyższy screen obrazuje taką sytuację)

Jeśli będę mógł wam jeszcze jakoś pomóc w zakresie tego systemu to róbmy to na tym wątku. Nie jestem w stanie odbierać i czytać wszystkich PW. Nie proście mnie również o założenia mojego głównego systemu, bo nie jestem w stanie przekazać w rozsądnej formie jego założeń.

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Łapacz trendów

czwartek 23 sty 2014, 13:45

powaznie miałeś wiele pytań odnośnie tego systemu ( śmiech ) tu na forum,? To mi przypomina powrót do przeszłości : ) ale i ja mam pare pytań.


Średnie naturalnie będa się przecinać po przebiciu ceny ponieważ za nią ida, czemu zakładasz że po wystąpieniu impulsu korekta będzie na tyle płytka że jej zniesienie wystapi do sredniej z 20 ostatnich okresów, czy korekta nie może dążyc do 10,30, 40, 50 itd tak jak w równie miernym fibonaccim dąży do róznych jego poziomów ? Po czym poznać że świeczka niezamykające sie przed średnimi jest tą kończącą korekte ? po samym jej nie zamknieciu to jest potwierdzenie ? Skoro takie sa założenia systemu to czemu SL ustawiasz za impulsem a nie za tą właśnie świeczka, skoro jak nastepne ja wybiją to założenia wejścia przestają mieć sens, dając go za impuls wcale nie potrzeba pomiaru konca korekty tylko pewności wystapienia 2 impulsu wybijającego pierwszy, a jeśli 1 jest prawidłowy to cena nie może go zakryć bo wtedy nie był by juz impulsem. Totalnie nie widze w tym wszystkim logiki, ale nie dziwie się temu.
Jaką to ma przewage nad poziomami fibonacciego czy LT czy oscylatorami, w czym średnie są lepszym miernikiem pomiaru końca korekty od innych narzędzi bazujących o modifikacje ceny ?

I teraż najwazniejsze po jakiego te średnie i zaciemnianie laikowy głowy wskaźnikiem a nie ceną, skoro idea profitu tego systemu ( śmiech ) polega na dobrym rozpoznaniu impulsu i końca korekty, więc bardziej przydałą by się wiedza czym jest impuls, czym jest korekta, kiedy korekta jest korektą, kiedy impuls przestaje być impulsem. Jeśli impuls będzie nie prawidłowy i korekta też to wyłapie nam ten system ( śmiech ) SL a jeśli prawidłowy to cena będzie szła zgodnie z kierunkiem trendu, czy tu potrzebne są średnie.

A teraz kontr screen bo historia ładnie pokazuje to co oczy chcą widzieć, a srednie po x czasie ładnie się wygładzają w stosunku do hostorii.


A i oczyiście że wolisz grać gridem bo w tym systemie ( śmiech ) trzeba mieć racje co do załozenia ruchu ceny w x czasie, w gridzie nie trzeba mieć zadnych umiejętnośći spekulanta, tam się uśrednia więc nie ważne czy mamy czy nie mamy racji, nie wazne czy dzisiaj beda kupowal czy sprzedawal, x szczebel ma pokryć straty i dać zysk i już, umiejętnośći niczym zwinne podbijanie stawki na jedorękim przez zapalonego hazardziste.

Adrian i prosze o merytoryke a nie osobiste wycieczki do mnie i moich kolegów, bo mi wcale nie miało co wychodzić w gridowaniu poniewaz nigdy nie lubiałem bardziej krwawić jak krwawie. A i złudne jest że komus tu imponujesz statmentem czy pitem z US, to raczej nie to forum.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Łapacz trendów

czwartek 23 sty 2014, 14:24

Proste systemy bywają skuteczne. Granie czegoś takiego, ale np. tylko w przypadku wystąpienia pin baru może jak najbardziej mieć sens.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Łapacz trendów

piątek 24 sty 2014, 15:54

Przecież ten system nawet do tarcia chrzanu się nie nadaje. Sytuacja na cadilaku , usd/cad. Wykres H1 pokazuje sytuacje na S, m5 ryzyko.

Dobra, cofam to. :facep:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Łapacz trendów

piątek 24 sty 2014, 16:13

Dobra, dokładamy do tego jeszcze jeden. :bambam: :joy: Koniec tego dobrego, out na całości...


Kur,w:a ale mnie wysterowali.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Łapacz trendów

sobota 25 sty 2014, 08:55

Czyli jedyne na co czekamy to konsolidacja kilku świecowa po przebiciu średnich. Pytanie, po co ten drugi tf wtedy? Bo chyba nie do synchronizacji. Wychodzi na to że można grać tym tylko na m5 lub h1 nie uwzględniając innych time framów. M5 tylko na pary z małym spreadem i w godzinach dobrej płynności. Wykres H1, może być z tego jeszcze S ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
adrianoforex
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 08 gru 2013, 19:09
Lat na Forex: 20

Re: Łapacz trendów

wtorek 04 lut 2014, 15:45

Widocznie nie przeczytaliście uważnie założeń. Postaram się na wszystkie wasze pytania i wątpliwości odpowiedzieć. Nie będzie tutaj żadnych osobistych wycieczek, bo nie o to chodzi. System zarabiał, zarabia i będzie zarabiał. Zresztą wiele systemów zarabia tylko inwestorzy nie sa w stanie do nich sie dostosować.

no avatar
adrianoforex
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 08 gru 2013, 19:09
Lat na Forex: 20

Re: Łapacz trendów

wtorek 04 lut 2014, 15:52

Nie mam pojęcia w czym średnie są lepsze lub gorsze od oscylatorów, fibo itp. ja po prostu system stworzyłem pod siebie. Szukałem zależności i przede wszystkim powtarzalności pewnych zachowań kursu. I takowe udało mi sie wychwycić na tych układach przy wykorzystaniu średnich ale przede wszystkim zachowania świecy i kilku kolejnych. Nie jestem teoretykiem tylko praktykiem. Podpowiem że nawet nie wiem co niektóre oscylatory oznaczają, co liczą. Dla mnie liczy się, aby powtarzały się dane sytuacje, układyby móc w przyszłości na podobnych zarobić. Nie wypaczajcie też założeń o których pisałem. Wtedy zobaczycie gdzie popełniacie błędy.

Czemu M5 i H1? Z przewaga w kierunku na M5 bo było to związane z moich charakterem, rozkładem dnia i innymi okolicznościami. Na innych nie dostrzegałem az tylu podobnych zachowań. Nie dostrzegłem interesującego mnie zysku. Przytaczacie inne pary walutowe a ja wyraźnie napisałem że grałem tylko na edku i to tylko w trakcie sesji europejskiej i kawałek amerykańskiej, gdy jest zmienność.


Little scalper na swoim wykresie słupkowym (ja stosowałem przy tej strategii świecowy o czym wyraźnie piszesz) pokazujesz jakąś dziwną sytuację, która nie ma kompletnie nic wspólnego z moją strategią. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

no avatar
adrianoforex
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 08 gru 2013, 19:09
Lat na Forex: 20

Re: Łapacz trendów

wtorek 04 lut 2014, 15:58

Terminator jeśli pozwolisz kilka słów do ciebie. Być może dla ciebie ten system jest do tarcia chrzanu gdyż nie przeczytałeś założeń. System nigdy nie był robiony pod "listka" bo to jest zupełnie inna waluta inna specyfika i inny układ aktywności na sesji.

Ale i tak na twoich screenach zauważyłem okazje, które pominąłeś, a które były zyskowne. A ty zawierałeś transakcje najzwyczajniej nie tam gdzie trzeba.

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Łapacz trendów

wtorek 04 lut 2014, 17:31

Adrianie nie musisz mi odpowiadac na pytania, chodziło mi byś odpowiedział sam sobie, ja odpowiedzi znam.
Gdybyś nie robił osobistej wycieczki do mnie i moich kolegów to normalnie bym olał ten temat bo wiedza w nim przekazywana laikowi może wydawać sie himalajami możliwość ale dla mnie jest to zwykłe wędkowanie w bagnie, pewnie nie tylko dla mnie stad też zdziwko że masz wiele PW odnośnie tego co uważasz za system.

Jeśli rozumiesz pojecie Repaintingu to chyba widzisz jak kształtują sie średnie, Twoje malowanie w historii kwadracików gdzie można było by wejśc to jest tzw efekt pewności wstecznej, i każdy forexowy marzyciel spotyka się z tym kiedy wrzuci jakiś wskaźnik i przegląda historie widzać ile kasy dało by się z tego wyciągnać. ( tak w nawiasie efekt + naiwność marzyciela = forsa i dla brokera i dla sprzedawczyka marzeń )
Momenty pokazywane przez Ciebie w czasie ich tworzenia wyglądały zupełnie inaczej. Więc to jest mało profesjonalna prezentacja "systemu"

I naprawde nie mam juz zamiaru marnować energii na tego typu wątki, bo to jest powrót do przeszłości kiedy to jeszcze inne forum zrzeszało pasjonatów, praktyków toczyłem wiele podobnych potyczek w udowadnianiu komuś czegoś ? Tylko po co ? Rynek weryfikuje, i najlepiej udowadnia. A jak napisal Akhh racje ma ten co zarabia, choć wątpie by ktokolwiek dawał rade tym zarabiać to może jestem w błedzie i Tobie się udało i komuś może się uda.
Wszyscy myśleli że sie nie da, przyszedł jeden co nie wiedział i dał rade : )

A i możesz nie uwierzyć ale słupek czy świeczka przedstawia te same informacje więc to nie wpływa zbytnio na średnie ona i tak liczy z tego co w niej ustawisz jako baze do liczenia
A i możesz też nie uwierzyć ale jestem praktykiem i jako taki praktyk wiem że z mojej praktyki umiem wyciągać teorie, skoro też jestes praktykiem i po czasie nie umiesz stworzyć teorii swojej praktyki tzn że musi Cie to kompletnie nie interesować, bądz kiepsko praktykujesz.

Powodzonka.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

no avatar
adrianoforex
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 08 gru 2013, 19:09
Lat na Forex: 20

Re: Łapacz trendów

wtorek 04 lut 2014, 18:47

Little scalper a gdzie widzisz jakiekolwiek wycieczki pod twoim adresem? Po prostu nie dość uważnie przeczytałeś pierwszy post stąd twoje takie a nie inne postrzeganie. W takim razie jedno konto otworzę do tego systemu i podepniemy je pod myfxbook. Będziesz miał wszystko jak na dłoni. To, że tobie nie udaje sie zarabiać przy pomocy średnich nie oznacza z automatu, że innym też. Jak mniemam ty masz jakoś udokumentowane swoje osiągnięcia forexowe hi hi hi.


Co do samych wykresów. Dla jednych jest jednak spora różnica pomiędzy rodzajami wykresów. Stąd pewnie na rynku kilka ich form funkcjonuje i każdy wybiera ten jeden pod siebie. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Łapacz trendów

sobota 08 lut 2014, 23:15

Miałem nic nie wklejać. To o czym pisałem. System wybicia. Tylko czekamy na konsole. I nie mów mi że nie znam zasad. Bo może nie znasz do końca swojego systemu. To z zeszłego tygodnia bo w ostatnim nie grałem "tym". Jak mówię system idealnie się nadaję do wybić z konsolidacji. Kurs musi być ładnie pod(nad) średnimi ułożony. Krótki stop, TP do następnego powiedzmy SR na h1. Wejścia robiłem na m5. Plus jest taki że można dać szybko BE. Jak patrzę teraz na ten ubiegły tydzień to też parę takich okazji by się znalazło. Oczywiście wszystko weszło na plus. Dlaczego nie grałem tym dalej? Nie wiem. Mam coś lepszego :joy: Ale to jest dobry system wybicia. Można grać tylko tym a będę rezultaty. Konsekwentnie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Łapacz trendów

sobota 08 lut 2014, 23:27

No i jak ktoś lubi trzymać na weekend to L na ujku by był. Brałbym, gdyby nie to że tak kijowata to para i weekend. :joy: Warto po tych 10 pipsach zysku przestawić na BE. Naprawdę. Czasem nie warto nawet na więcej liczyć. Nie jest to system do tarcia chrzanu jak napisałem wcześniej tylko osobna strategia grania w konsoli. Takiej krótkiej paro świecowej. Taka uwaga. Zdaje się, a nawet na pewno, że Michał(MrYogi) ma w swoim repertuarze grę w konsoli. Kto czytał jurnal to się zorientuje. To się idealnie nadaje.

edit. jeszcze jeden screen(usd/cad, cadilak) z przed dwóch tygodni, tyle ze inny broker, system ten sam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Łapacz trendów

niedziela 09 lut 2014, 11:36

Właśnie przeglądam wykresy tylko pod te wybicia i jest parę fajnych okazji. Prócz ujka oczywiście. Nie mówię tu o parach z kosmicznym spreadem 3 czy 8 pipsów i więcej. Jest na pewno na aud/usd tylko pytanie jak się rynek otworzy bo możemy wylądować nie po tej stronie i nasz cały mysterny plan może szlak trafić :joy: Co do ujka to tam poprawka na 102.20, powinno być.

no avatar
Damsx6
Stały Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: niedziela 11 sie 2013, 17:02
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Łapacz trendów

poniedziałek 24 lut 2014, 13:53

adrianoforex,

Czy mógłbyś wrzucić ponownie obrazki w pierwszym poście ? Niestety żaden nie działa.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości