4 H MACD - bardzo ciekawy obraz rynku

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

4 H MACD - bardzo ciekawy obraz rynku

czwartek 13 lut 2014, 03:02

Wiem, że jestem świerzy w temacie i jest tu wielu traderów, którzy udzielali się na navi...
Ale czy ktoś trafił na wątek zapoczątkowany przez Phillipa Nela na fxfactory?
System Phillipa poruszył Gajowy...
Moim skromnym zdaniem wystarczy obejrzeć filmik na YT, żeby zrozumieć co tak naprawdę na rynku się dzieje, jakie schematy zachodzą co jakiś czas.
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... uPS0MZYCaU

Moim zdaniem tutaj znajduje się sentencja PA.



Faktem jest, że to stary temat i ktoś mnie pewnie za to opitoli na forum, ale moim zdaniem jest to jedna z najbardziej treściwych informacji podana just like that...
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

no avatar
forexnawigator
Posty: 14
Rejestracja: piątek 07 lut 2014, 00:45

Re: 4 H MACD - bardzo ciekawy obraz rynku

czwartek 13 lut 2014, 23:58

Widziałem to dawno temu. Mówiąc szczerze nie trafia do mnie to co tam jest przekazane.

Badałeś temat S/R ? :)

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: 4 H MACD - bardzo ciekawy obraz rynku

piątek 14 lut 2014, 08:14

Jego system jest dość ciekawy i z tego co mi wiadomo to nim zarabia - a przynajmniej zarabiał.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Q600
Stały Bywalec
Posty: 62
Rejestracja: środa 30 paź 2013, 12:18

Re: 4 H MACD - bardzo ciekawy obraz rynku

poniedziałek 13 paź 2014, 12:49

W tym systemie prawie samo dzialanie na MACD potrafi dac profity. Ja korzystac z wielokrotnosci na MACD, tzn nie 5,13, tylko 10,26 albo 20,52.
Wszystko bez signal linii. Wystarczy jeszcze miec inny wskaznik ktory filtruje slabe zagrania, przeciwko trendowi i juz jakos mozna grac.

U mnie 20/52 na M30 jest podstawowym elementem determinujacym czy skladac zlecenie, jesli nie dostaje sygnalu od drugiego wskaznika.
Walcze jeszcze miedy tym a 10/26, z tym ze 10/26 daje wiecej falszywek, a ja jednak wole rzadziej zagrac niz czesciej oddac.

Druga opcja tego macd ale obowiazkowo w wersji 20/52 jest na M5.
Przyklad - dax - oczywiscie jeszcze nalzezy zaufac swojej strategii. M5 na razie ogladam. M30 gram caly czas.

Zeby bylo jasne - pokazuje jaka moc ma MACD - niby zwykle linie EMA, ale jak ladnie uporzadkowane ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: 4 H MACD - bardzo ciekawy obraz rynku

niedziela 09 sie 2015, 07:59

Witam, może ktoś zdradzić jak efekty w dłuższym terminie? Philip Nel to moje pierwsze "guru" na fx. Niestety nie kontynuowałem wtedy tego tematu ze względu na brak pojęcia o co tak naprawdę chodzi.
Które sygnały bierzecie? kontynuację słupków rosnących/malejących, przegięcia histogramu po jednej stronie linii 0 czy może przecięcie linii 0?

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: 4 H MACD - bardzo ciekawy obraz rynku

niedziela 09 sie 2015, 10:51

Warto zwrócić uwagę, że MACD na MT4 jest trochę inny niż MACD "książkowy", opisywany chociażby przez Eldera w "Zawód: inwestor giełdowy". Rozsądne wydaje się zatem najpierw zapoznanie się z samym wskaźnikiem, a następnie decyzja jakiego MACD używać, bo jest wiele wersji. I nie mam tu na myśli ustawień, ale właśnie sposób liczenia oraz wizualizacja wyników.

Jednocześnie warto zwrócić uwagę, że sama idea MACD jest bardzo dobra i wywodzi się wprost z teorii Dowa, czyli jednej z najlepszych i najbardziej uznanych teorii giełdowych.
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: 4 H MACD - bardzo ciekawy obraz rynku

niedziela 09 sie 2015, 14:27

jasonbourne pisze:Warto zwrócić uwagę, że MACD na MT4 jest trochę inny niż MACD "książkowy", opisywany chociażby przez Eldera w "Zawód: inwestor giełdowy". Rozsądne wydaje się zatem najpierw zapoznanie się z samym wskaźnikiem, a następnie decyzja jakiego MACD używać, bo jest wiele wersji.
Zgadza się. Szczerze to zawsze przyglądałem się tej wersji z MT4, której histogram pokazuje różnicę wartości średnich wykładniczych. W tej wersji "innej", widoczny histogram jest różnicą poprzedniej średniej i pierwszej różnicy. Na FF jest to opisane w jednym ładnym poście.
Aż sprawdziłem cTradera - w nim można wybrać MACD Histogram (taki jak w MT4, nazwijmy go uproszczoną wersją) oraz MACD Crossover (to ten, gdzie widoczny histogram jest wykresem różnicy linii sygnałowej i głównej (która znów jest wykresem różnicy średnich wykładniczych).

Osobiście interesuje mnie tylko histogram z wersji MT4 czyli najzwyklejsza różnica między średnimi.

Awatar użytkownika
Spory
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 11 sie 2014, 14:21

Re: 4 H MACD - bardzo ciekawy obraz rynku

niedziela 09 sie 2015, 22:11


no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: 4 H MACD - bardzo ciekawy obraz rynku

piątek 04 wrz 2015, 11:41

u mnie wszystko w testach automatycznych na interwałach M5, M15, M30. Od następnego tygodnia jak pojawią się możliwości czasowe to zacznę próbną spekułę na rynku real na interwale H1 i H4 zależnie od instrumentu.
Z samego MACD możemy brać zbocze, szczyty/dołki wewnętrzne i zewnętrzne oraz przecięcie linii 0. Z tego co widzę to najlepsze efekty z ręki powinny być na braniu sygnałów na uformowaniu się szczytu/dołka zewnętrznego i wewnętrznego w konkretnym trendzie. Wszystko to oczywiście odpowiada kształtowi średnich wykładniczych na wykresie. Zazwyczaj sygnały pokrywają się z sygnałami z PA, w końcu to cena tworzy to wszystko. Zatem warto wspomagać się tym co świece rysują ale jak wiadomo, wszystko pod rozwagę - świece też kłamią:)
Osobna sprawa to kontrola trendu - z tego co pamiętam to P. Nel średnio temu poświęcił uwagę - w MACD zbocze może byc wzrostowe poniżej 0 bo trend spadkowy słabnie i zmniejsza się odległość między średnimi ale to nie zawsze oznacza wzrostu ceny tylko skakanie w miejscu.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości