Intermarket

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
m_c
Stały Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: czwartek 17 paź 2013, 12:51
Lat na Forex: 14
Kontakt:

Intermarket

wtorek 18 mar 2014, 13:20

Witam,
tak sobie przeglądałem ten dział i zastanawia mnie jedna sprawa. Czy nikt nie używa do strategii, zarabiania (czy jak tam to nazwiemy) analizy międzyrynkowej? Pomyślałem że można by zrobić coś takiego np: jeśli BRENT coś tam to NOK coś tam , lub T-NOTE coś tam to USDJPY coś tam. SL mogłaby być np. korelacja. Pewnie jest kilka rynków, które są ze sobą powiązane i można by to wykorzystać (oczywiście timeframe to dzienne, ewentualnie 4H).

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Intermarket

wtorek 18 mar 2014, 13:23

Mike05 i Alex przyglądali się temu o ile się nie mylę. Mike niestety ostatnio coś nam zniknął. Może Alex się wypowie.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Wishermil
Stały Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 19:57
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Intermarket

czwartek 20 mar 2014, 09:27

Korelacja to podstawowe narzędzie do dywersyfikacji ryzyka, przy tym podstawowy temat z zakresu portfela inwestycyjnego.

Tutaj zamieszczam tabelkę:

http://www.forexticket.pl/pl/tools/01-01-correlation

Awatar użytkownika
m_c
Stały Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: czwartek 17 paź 2013, 12:51
Lat na Forex: 14
Kontakt:

Re: Intermarket

niedziela 23 mar 2014, 18:25

1. A w jaki sposób chcesz dywersyfikować ryzyko za pomocą korelacji?
2. Dlaczego podstawowy temat z zakresu portfela inwestycyjnego?

Problem w tym że korelacja raz jest a raz jej nie ma. Skąd będziesz wiedział że pojawi się ona (istotna) w następnych np. 3 okresach na które grasz? Tylko nie mów o prawdopodobieństwie, bo nigdy nie wiesz czy jeśli coś się sprawdza w 80% to ty nie będziesz następnym razem w tych 20 :)

Z tego co wiem korelacja czasem jest wykorzystywana w arbitrażu statystycznym, problem w tym że nie do końca. Tak naprawdę stosuje się zupełnie coś innego, ponieważ rynki nie są liniowe. Warto przeczytać książki autora który był quantem ( jednym z najlepszych na świecie). Nie podam tutaj tytułu i autora bo by to mogła być reklama, a to nie ten dział. Jeśli chcesz to na privie mogę Ci podać tytuły i autora.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości