Strategia Capitana Jacka

ODPOWIEDZ
no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Strategia Capitana Jacka

piątek 21 lis 2014, 14:57

Nie chodzi o idealna formacje.One nie sa idealne,bo nie moga byc.To by bylo za latwe.Wsparcia,opory,linie trendu,wazne poziomy fibo.Tam lis kosi najwiecej kasy i to w takich miejscach nalezy szukac wejsc.
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Strategia Capitana Jacka

piątek 21 lis 2014, 15:15

Piter80 pisze:Nie chodzi o idealna formacje.One nie sa idealne,bo nie moga byc.To by bylo za latwe.Wsparcia,opory,linie trendu,wazne poziomy fibo.Tam lis kosi najwiecej kasy i to w takich miejscach nalezy szukac wejsc.
heh no wlasnie tak sobie kminilem w glowie, ze na fx nic nie jest idealnie takie samo - trzeba wiecej poglowkowac. hehe - wazne poziomy fibo :DDD jeszcze dwa lata zobaczylbys moja oburzona mine za taki post. Jak to fibo nie dziala? Przeciez ja tak gram caly czas!!! - tak bym CI wtedy odpowiedzial hahaha

dzieki Piter80 za sugestie i z niecierpliwoscia czekam na wiecej!!! Pzdr i milego wknd zycze.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: Strategia Capitana Jacka

piątek 21 lis 2014, 18:04

Ostatnio się zastanawiałem dlaczego Wojtek prowadził swoje watki w tak specyficzny sposób. Hmm... pomyślałem, że chodzi o zafascynowanie ludzi tematem...

Jednak teraz uważam, że chodziło specyficzną honorową spłatę kredytu zaufania. Jak kolwiek to każdy zrozumie bo tak uważam.

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia Capitana Jacka

piątek 21 lis 2014, 18:41

Możecie coś więcej napisać o klinie ?
Gra się na wybicie ?

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: Strategia Capitana Jacka

piątek 21 lis 2014, 19:02

Prawdopodobnie piszesz o Eur/Usd, dlaczego w piątek Longi są tak zrealizowane, ważne dane ?

Zagadka :facep: kto lubi "Piątkowe Kurczaki" ?
EURUSDM15 kurczaki.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Strategia Capitana Jacka

piątek 21 lis 2014, 22:37

Michosz - poszperaj w tlumaczeniach moich i Yigrashilla - jest osobny watek tu na forum.

Yigrashill - piatkowe kurczaki! Usmialem sie - ja juz to gdzies widzialem!!! :D

PS: ja nigdy nie zapamietam Twojego nicka!!! Moge Cie nazywac Mr Y lub Mr T? Proooooszeeeee :D
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia Capitana Jacka

sobota 22 lis 2014, 00:12

Muszę jeszcze raz poczytać tłumaczenia :) Czytałem, ale widocznie zapomniałem
A to z kurczakami dobre haha :D i też to gdzieś widziałem , ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie
miłego weekendu

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: Strategia Capitana Jacka

sobota 22 lis 2014, 18:56

Hej, potrzebuję poszczególnych wskaźników:
1 do pokazywania powiększonej ceny bid albo ask (tak aby było czytelniejsze)
2 do pokazywania czasów w poszczególnych regionach wiata Tokio Londyn i NY
3. do podliczania pozycji na wykresie, (czytelnie widzieć) ile longów ma ile pipów.

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia Capitana Jacka

sobota 22 lis 2014, 21:47

Miałem te wskaźniki na starym kompie. Mam nadzieję, że jeszcze je odgrzebie.
Pipsometer wrzuciłem w dzienniku Szwajcara, nie wiem czy o taki Ci chodzi :P

A na TVP1 lecą właśnie "Piraci z Karaibów : Skrzynia umarlaka" :great:

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia Capitana Jacka

sobota 22 lis 2014, 22:50

Niestety nie mam wskaźnika do pokazywania czasów.
Ale wrzucam dwa pozostałe. Może akurat Ci się spodobają :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony niedziela 23 lis 2014, 12:15 przez michosz, łącznie zmieniany 1 raz.

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Strategia Capitana Jacka

sobota 22 lis 2014, 22:54

mialem wrzucic wykresy jak ja to widze :joy:
GBPNZd fox.png
GBPNZDM30.png
zloto z foxem.png
XAUUSDM15.png
Jeden kolega prosil mnie o wykres dax30,ale nie mam indeksow na mojej platformie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Strategia Capitana Jacka

sobota 22 lis 2014, 22:59

a to dlaczego edek zjechal ladnie :bigsmile:
EURUSD d1.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia Capitana Jacka

sobota 22 lis 2014, 23:01

No tak. I to wszystko w ważnym miejscu tzn. mamy tam opór. :) Ważny obszar zainteresowanie.
To się wszystko zgadza hehe :)

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: Strategia Capitana Jacka

niedziela 23 lis 2014, 19:10

I w tym oto ważnym miejscu, lis będzie się starał złapać wszystkich, tzn. aktywować SL obu stron. Stop Hunty zawirują transakcjami do momentu, aż każdy zrezygnowany trader nie będzie w stanie otworzyć longa. No bo przecież mamy trend spadkowy, nie można kupować w trendzie spadkowym. :devil:

Co do DAX30 unikał bym transakcji przez pewien okres, oczywiście i tam można zarobić kupę kasy, ale szaleństwo :aaaa: łapania SL wyrzuci większość z rynku.
[DAX30]H4.png
Ps. dzięki za wskaźniki !Brawo!! , może ktoś ma jeszcze ten czasowy wskaźnik
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Strategia Capitana Jacka

poniedziałek 24 lis 2014, 14:36

warto obserwowac kabla m5/m15 - jest klin + dwa wybicia. Czy czas na trzecie polaczone z pinbarem?
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: Strategia Capitana Jacka

poniedziałek 24 lis 2014, 15:26

Nie patrz na żadne formacje, ważny jest kontekst całościowy. Kto rysuje formacje ? Kto kupił sprzedał został ukarany. Ponieważ nie kupił razem z lisem. Ostatnie dni to prawdziwe więzie emocji. Czy powinienem kupić, a może sprzedać, gdzie podąży rynek. Lis skupuje sl a później sprzeda je z zyskiem.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Strategia Capitana Jacka

poniedziałek 24 lis 2014, 16:46

no i jak zwykle rozbudziles moja ciekawosc poznawcza. Wyrysowalem takiego twora ale brakuje mi szpilek D i H do tej calosci hmmm

PS: jak zwykle istniejace zlecenia prosze zignorowac - to z innej strategii.
cj screen 24-11-2014.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Strategia Capitana Jacka

poniedziałek 24 lis 2014, 21:16

Jak dla mnie to konsola.Łapia SL,i kupujacych/sprzedajacych.Nic nadzwyczajacego ;)
To nie chodzi o automatyczne szukanie formacji,tylko zrozumienie gdzie jest dla lisa wiekszy zysk.On nie chce tego pokazac,ale nie ma wyjscia,bo zostawia slad-wykres.
On wie gdzie sa duze grupy zlecen oczekujacych,gdzie sa duze skupiska stop losow i tam pojdzie.

Ehh ciezko sie to wyjasnia.

Obrysowujcie konsole prostokatami i jak jakis pin wyjdzie za obrys to badajcie go na nizszych interwalach.
Nie zamykajcie sie w jednym interwale.Nie zamierzam nikomu mowic jak ma trejdowac,ale mysle,ze najlepiej/najbezpieczniej trejdowac na h1-w1 a na nizszych interwalach szukamu juz tylko precyzyjnego wejscia.Im nizszy interwal,tym wiecej zmylek.

Pozdrawiam
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Strategia Capitana Jacka

poniedziałek 24 lis 2014, 21:28

Dzieki chlopaki za wskazowki. Tak w koncu wyszlo, ze i ja sie troche w to wciagnalem. Mialem tylko tlumaczyc ale temat jest tak fajny, ze az szkoda sie tym glebiej nie zainteresowac. Dalej traktuje to tylko jako hobby ale bede wrzucal cos jesli mi sie rzuci w oczy. Z gory dziekuje za komentarze. Jednoczesnie zapraszam innych do dzielenia sie swoimi spostrzezeniami - widze, ze temat cieszy sie naprawde duzym zainteresowaniem. Pzdr
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Strategia Capitana Jacka

środa 26 lis 2014, 13:47

Lis zwinal wor z lupami i ucieka - tak jak mowiliscie :D
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości