Strategia Capitana Jacka

ODPOWIEDZ
no avatar
Wojtek19761
Stały Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: piątek 19 gru 2014, 18:09
skype: wojtek10065
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Wrocław

Re: Strategia Capitana Jacka

niedziela 12 kwie 2015, 16:59

Piter80 pisze:Przemawia za tym to co widac na wykresie :)
Nie ośmieszaj się z tymi swoimi wróżbami nie masz pojęcia o spekulacji i szukasz podtekstów.
Strategia jacka k***a co to jest jakiś kabaret chyba.

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Strategia Capitana Jacka

poniedziałek 13 kwie 2015, 12:55

Moze i nie mam pojecia,ale zarabiam.Ilu tych co maja pojecie zarabia?
Taki sam kabaret jak kazda inna strategia.
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Strategia Capitana Jacka

wtorek 14 kwie 2015, 12:56

Jak narazie zlotko zgodnie z planem marsz na 1140 :D
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Strategia Capitana Jacka

wtorek 14 kwie 2015, 20:57

kilka wrozb :joy: :tongue:
USDCHFmicroH4.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

Awatar użytkownika
Wisznu
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 05 paź 2014, 17:49

Re: Strategia Capitana Jacka

niedziela 26 kwie 2015, 12:25

Cześć.

Co sądzicie o takim scenariuszu dla złota?
+ W i prawdopodobnie abc na drugiej nodze USD/CAD.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Strategia Capitana Jacka

poniedziałek 27 kwie 2015, 05:30

zloto duzo nizej.spojrz na Twoje A.tam zmierzamy.
usdcad-tak
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

Awatar użytkownika
Wisznu
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 05 paź 2014, 17:49

Re: Strategia Capitana Jacka

poniedziałek 27 kwie 2015, 12:47

O to mi chodziło. Dlatego zaznaczyłem "c" pod 76.4 :wink:

no avatar
caciavita
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 27 lis 2012, 22:08

Re: Strategia Capitana Jacka

wtorek 28 kwie 2015, 19:30

Znalazłem takie coś na Daxi'e. Co sądzicie o tym?
Jak dla mnie to dość ciekawie to wygląda
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Bfx
Gaduła
Posty: 314
Rejestracja: czwartek 28 sie 2014, 13:11
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek demonstracyjny
Lokalizacja: Muszyna

Re: Strategia Capitana Jacka

wtorek 28 kwie 2015, 19:44

caciavita pisze:Znalazłem takie coś na Daxi'e. Co sądzicie o tym?
Jak dla mnie to dość ciekawie to wygląda
Napisz proszę co Ci mówi że polecą teraz na dół. Bardzo jestem ciekaw. Jak dla mnie to niedługo wrócą na 1220. Ale ja się nie znam :)

no avatar
caciavita
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 27 lis 2012, 22:08

Re: Strategia Capitana Jacka

środa 29 kwie 2015, 14:37

1. Cena praktycznie bez tchu poszła do góry,(longi wskakują do pociągu)
2.Po konsoli długa świeca biała.praktycznie bez knotów,grubasy mówią że idziemy ostro w w góre,a leszcze sie przyłączają

Póżniej pojawia się duży engalfing.

I potwierdzenie w postaci tego co zaznaczyłem w kwadracie.schemat który pojawił się na mniejszym interwale,pojawia sie póżniej na większym interwale.


Ogólnie to powinni iść na dół.Ale mogą zrobić tak jak piszesz że najpierw do góry a póżniej na dól
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Bfx
Gaduła
Posty: 314
Rejestracja: czwartek 28 sie 2014, 13:11
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek demonstracyjny
Lokalizacja: Muszyna

Re: Strategia Capitana Jacka

środa 29 kwie 2015, 15:09

Dzięki. Super odpowiedź. Wyszli już w dół po twojemu tak więc mam nadzieję, że w tym siedzisz.

no avatar
drulak
Stały Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 07:28

Re: Strategia Capitana Jacka

środa 16 wrz 2015, 02:04

Hej.

Szukałem podobnego tematu na polskim forum i wreszcie znalazłem.. ale widze ze temat umarł...

... to nic pobazgram tu sobie sam...

Orginalny wątek CJ znam tak w 70% kilku smaczków w ogóle nie rozumiem, o niektórych nie mam pojęcia ale w głowie mam podobną myśl jak on: jesteśmy je****...ni i z góry i z dołu, DOKŁADNIE WSZYTKO na wykresie to ściema i kłamstwo, widać na nim tylko chciwość.. nie ma tam miejsca na pustkę czy stratę... to dokładnie przemyślana i sterowana maszyna do wciągania kasy.

"Newsy" , prognozy i dane gospodarcze to ułuda .. stanowią tylko pretekst aby spowodować ruch ... i nie ważne w którą stronę.. lisy zarabiają w oby dwie. Interwencje banków centralnych, katastrofy, wojny itp. są TYLKO PRETEKSTEM BY WYWOŁAĆ RUCH... jaki ruch ???? TO NIE ISTOTNE ! Wazne zeby przyciągnąć tych którzy w swej chciwości zechcą położyć kasę by coś kupić.

Można sobie wyobrazić taką odjechaną historię:
Nie ma rynku, nie ma ceny , nie ma towaru i nagle papież po niedzielnej mszy mówi w TV :
- "K.rwa" jak ja lubię jajka na śniadanie a zwłaszcza z Węgier ! (Chin, Bangladeszu, Chicago, z Dupy Kury)

To wystarczy aby znaleźli się "przedsiębiorczy i zaradni" oraz smakosze jajek... będą tak sobie handlować aż pojawi się chytry lisek, położy na tym łapę, stworzy platformę "wymiany jajek na kasę" w tą i z powrotem.. będzie dymał wszystkich

W następną niedziele papież powie że w dup..ie ma jajka ale kawa z Azerbejdzanu jest za****..ista.

CJ wspomina ze lis zajmuję jakąś pozycję po czym tworzy "niby-trend" szukając płynności i zlecen przeciwnych ale ja to widze ze lis zajmuje obie pozycje i jest w stanie ciągłego "zhedgowania"... buduje konsole i liczy w którą stronę więcej zarobi. Liczenie leveli nie jest tak istotne w całej strategi ... owszem pomaga się zorientować ... ale często wprowadza w błąd bo jak wiemy leveli może być 4 czy 5 a nawet więcej. Z tego co ja zrozumiałem to staramy się wejść "na skraju" . Nie umiem tego dokładnie opisać ale chodzi o to by sprzedawać drogo i kupować tanio... no tak .. to odkryłem ameryke... w samej konsoli łapiemy ruch z dołu jesli widać W lub ruch z góry gdy widać M

Ja tam ułozyłem sobie to jeszcze inaczej i rozwinąłem o teroie BO i FBO ale to może poźniej opiszę.

Na forum CJ jestem pod nickiem Jedrula, witam zatem Michosza i Pitera :-)



Piter80 dobrze to opisał : obrysuj konsole na H4 popatrz na piny które ją przebijają na M15
Ostatnio zmieniony środa 16 wrz 2015, 02:17 przez drulak, łącznie zmieniany 1 raz.

no avatar
drulak
Stały Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 07:28

Re: Strategia Capitana Jacka

środa 16 wrz 2015, 02:15

Wrzuce jeden z przykładowych wzorów którego szukamy: konsola, zejscie w dół ale nie na tyle co poprzednie Low, ładne W i w góre

tak mniej więcej.. tak na szybko...

ps
nie patrzcie na kwoty na moich screenach to JEST DEMO ! chodzi tylko o przykład.


I tak na wstępię:

NIE , NIE JESTEM ZAROBIONY na forexie, NIE, NIE zarabiam na metodzie CJ, NIE, NIE TWIERDZE ZE TO JEDYNA DOBRA METODA

TAK, TAK MAM ZAMIAR DALEJ SIĘ UCZYĆ PODEJSCIA CJ, TAK , DOBRZE SIĘ Z TYM CZUJE

TAK WIEM... TO BĘDZIE TRUDNE
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Bfx
Gaduła
Posty: 314
Rejestracja: czwartek 28 sie 2014, 13:11
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek demonstracyjny
Lokalizacja: Muszyna

Re: Strategia Capitana Jacka

środa 16 wrz 2015, 13:11

drulak pisze:Hej.
... to nic pobazgram tu sobie sam...
Czesc. Ja przeczytałem kilkadziesiąt stron wątku CJ-ja i się pogubiłem. Ale to bardziej przez słaby angielski. Niedawno zacząłem czytac od nowa. Fajnie, że piszesz, może mi trochę rozjaśnisz temat.
Ja tam ułozyłem sobie to jeszcze inaczej i rozwinąłem o teroie BO i FBO ale to może poźniej opiszę.
Również używam BO i FBO, tym bardziej czekam na więcej postów.
...ale ja to widze ze lis zajmuje obie pozycje i jest w stanie ciągłego "zhedgowania"... buduje konsole i liczy w którą stronę więcej zarobi.
Myślę że kierunek wyjścia z konsoli jest z góry określony przez większe TFy. A lis liczy jak z niej wyjśc, tak żeby najpierw wyruchac tych co są po dobrej stronie.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Strategia Capitana Jacka

środa 16 wrz 2015, 13:20

Hej Drulak - witam w temacie CJ. Nie wiem czy juz znalazles ale jest tu na forum jeszcze drugi watek - tlumaczenia materialow org watku CJ. Wszystko jest za jego zgoda - kontaktowalem sie z nim osobiscie przez maila. Tlumaczenia rowniez podupadly z powodu braku czasu :(

http://forum.comparic.pl/viewtopic.php?f=27&t=3348
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
kamil2255
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 15 wrz 2015, 08:29

Re: Strategia Capitana Jacka

środa 16 wrz 2015, 13:46

Hej cycu :joy:, tu się schowałeś :bigsmile: , świetną robotę robicie z tym tłumaczeniem, również używam czystego wykresu do gry więc dołączam do kompani.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Strategia Capitana Jacka

środa 16 wrz 2015, 16:23

pytanie za flaszke whisky: ILE jest lisow i czy spekuluja przeciwko sobie?

Awatar użytkownika
Bfx
Gaduła
Posty: 314
Rejestracja: czwartek 28 sie 2014, 13:11
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek demonstracyjny
Lokalizacja: Muszyna

Re: Strategia Capitana Jacka

środa 16 wrz 2015, 16:43

irmentruda pisze:pytanie za flaszke whisky: ILE jest lisow i czy spekuluja przeciwko sobie?
Jeden. Lis to cena, która zrobi wszystko żeby obedrzeć cie z kasy.

Awatar użytkownika
kamil2255
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 15 wrz 2015, 08:29

Re: Strategia Capitana Jacka

środa 16 wrz 2015, 16:48

irmentruda pisze:pytanie za flaszke whisky: ILE jest lisow i czy spekuluja przeciwko sobie?
Według mnie gra idzie o za duża stawkę żeby "Lisy" spekulowały przeciwko sobie, co prawda nie uważam ze polują na swoje ofiary w stadzie, ale przynajmniej starają unikać konfrontacji między sobą. Tak samo zachowuję się drapieżnik w przyrodzie. :tongue:

Awatar użytkownika
kamil2255
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 15 wrz 2015, 08:29

Re: Strategia Capitana Jacka

środa 16 wrz 2015, 16:57

Bfx pisze:
irmentruda pisze:pytanie za flaszke whisky: ILE jest lisow i czy spekuluja przeciwko sobie?
Jeden. Lis to cena, która zrobi wszystko żeby obedrzeć cie z kasy.
Czyli cena jest ceną tak, cena chce cię obedrzeć z kasy żeby sobie kupić nowego Bentleya czy nie wiem co?
Twoje stwierdzenie jest po części prawdziwe ale za ceną ktoś stoi, ten ktoś to Market Meakerzy czy tam Smart Money, Insiderzy jak kto woli.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości