Propozycje Szwajcarowych drabinek

ODPOWIEDZ
no avatar
Pio
Posty: 17
Rejestracja: sobota 03 maja 2014, 08:14
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Pabianice

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

poniedziałek 02 cze 2014, 21:55

Panowie, piramiduje już spokojnie ponad rok a na FX jestem już ponad 5 lat i to właśnie piramidowanie jest dla mnie najważniejszą metodą na pomnażanie depo.
Jednak ja w odróżnieniu od Szwajcara od razu ustawiam SL dla pierwszej pozycji. Nawet jak go wytnie to straty są nieporównywalne do ewentualnych zysków.
Jest mnóstwo okazji do wejścia więc trzeba ciąć ewentualne straty w zarodku. Można próbować ponownie zbudować piramidę ale właśnie po ponownej analizie, a nie trzymać strtę i liczyć że zawróci.

Ja obecnie mam S na ausie i edku i kiwi. Wszystkie pozycje na razie na plusie.
Mam niewielką stratną S na japońcu ze SL na 102.82.... i te właśnie 60pips będzie moją największą dopuszczalną stratą. Co przy założeniu budowania piramidy i ruchu np. 100 pipsów dało by zysk na około 200-230pip.

no avatar
tyrad +
Posty: 49
Rejestracja: środa 09 paź 2013, 18:02

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

poniedziałek 02 cze 2014, 22:09

Pio pisze:Panowie, piramiduje już spokojnie ponad rok a na FX jestem już ponad 5 lat i to właśnie piramidowanie jest dla mnie najważniejszą metodą na pomnażanie depo.
Jednak ja w odróżnieniu od Szwajcara od razu ustawiam SL dla pierwszej pozycji. Nawet jak go wytnie to straty są nieporównywalne do ewentualnych zysków.
Jest mnóstwo okazji do wejścia więc trzeba ciąć ewentualne straty w zarodku. Można próbować ponownie zbudować piramidę ale właśnie po ponownej analizie, a nie trzymać strtę i liczyć że zawróci.

Ja obecnie mam S na ausie i edku i kiwi. Wszystkie pozycje na razie na plusie.
Mam niewielką stratną S na japońcu ze SL na 102.82.... i te właśnie 60pips będzie moją największą dopuszczalną stratą. Co przy założeniu budowania piramidy i ruchu np. 100 pipsów dało by zysk na około 200-230pip.

Może warto abyś pokazał tutaj swoje podejście do piramidowania z pożytkiem dla całego wątku oraz ku nauce innych ????

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

poniedziałek 02 cze 2014, 23:51

Poki co chce trzymac sie jak najbardziej zasad Szwajcara. Uczula on na brak sl w poczatkowej fazie - jest to swego rodzaju obrona przed konsolami. Choc oczywiscie nie mowie nie - czas pokaze. Narazie nie chce jeszce zbyt kombinowac z piramidowaniem bo jeszcze jestem zbyt cienki bolek na to. Cierpliwie potestuje, zrobie notatki, wyciagne wnioski. Wazne zeby styl dopasowac pod siebie. Jeden nie chce slyszec o sl, drugi bez niego nie otworzy nawet pozycji - zarobic moze i jeden i drugi i o to w tym wszystkim chodzi.

Poki co mam nadzieje, ze wszystko wraca do starego porzadku

26. gbchf
26. gbchf.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
Baton
Stały Bywalec
Posty: 61
Rejestracja: poniedziałek 19 sie 2013, 11:38

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

wtorek 03 cze 2014, 00:11

Zasada jest taka: jeśli jest trend (obojętnie jaki interwał, ale najlepsze są te od H1 w górę) i nie ma zbyt ostrych korekt to piramidy udaje się stawiać prawie każdemu. Najwięcej zarobią Ci cierpliwi co budują aż do końca i wyjdą w odpowiednim momencie. Stracić jest ciężko, można mniej zarobić... Jak trendu nie ma, albo korekty znoszą większość ruchu to z piramid nic nie wychodzi i w najlepszym przypadku wychodzi się na zero, a jak się jeszcze źle wstrzeli i oceni rynek, a ten zrobi ruch w duży ruch w drugą stronę, to można nawet z 1-2 pozycjami wyzerować konto.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

wtorek 03 cze 2014, 00:14

podsumowujac - nie kwestia kiedy wlozyc a kiedy wyjac :D
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

wtorek 03 cze 2014, 05:43

Baton pisze:Zasada jest taka: jeśli jest trend (obojętnie jaki interwał, ale najlepsze są te od H1 w górę) i nie ma zbyt ostrych korekt to piramidy udaje się stawiać prawie każdemu. Najwięcej zarobią Ci cierpliwi co budują aż do końca i wyjdą w odpowiednim momencie. Stracić jest ciężko, można mniej zarobić... Jak trendu nie ma, albo korekty znoszą większość ruchu to z piramid nic nie wychodzi i w najlepszym przypadku wychodzi się na zero, a jak się jeszcze źle wstrzeli i oceni rynek, a ten zrobi ruch w duży ruch w drugą stronę, to można nawet z 1-2 pozycjami wyzerować konto.
Dla mnie granie drabinką w kierunku ruchu ceny tak jak to robicie to wsiadanie do pociągu w biegu. Każda kolejna pozycja jest otwierana w gorszej cenie od poprzedniej. Równie dobrze można w strefach wsparć i oporów wchodzić na odwrócenie kierunku ruchu, piramidując "pod prąd". Dla mnie to zdecydowanie bardziej racjonalne podejście. A ryzyko "popłynięcia na rachunku" jest i tu i tu takie samo jeśli się nie panuje nad MM.
Jedyne sensowne rozwiązanie wg mnie to dokładanie kolejnych wejść w momentach i miejscach korekt ceny. Tak żeby każda nowa pozycja nie była już na samym początku prawie 100% balastem dla całej konstrukcji.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

wtorek 03 cze 2014, 11:16

JAREK67 pisze: Dla mnie granie drabinką w kierunku ruchu ceny tak jak to robicie to wsiadanie do pociągu w biegu. Każda kolejna pozycja jest otwierana w gorszej cenie od poprzedniej. Równie dobrze można w strefach wsparć i oporów wchodzić na odwrócenie kierunku ruchu, piramidując "pod prąd". Dla mnie to zdecydowanie bardziej racjonalne podejście. A ryzyko "popłynięcia na rachunku" jest i tu i tu takie samo jeśli się nie panuje nad MM.
Jedyne sensowne rozwiązanie wg mnie to dokładanie kolejnych wejść w momentach i miejscach korekt ceny. Tak żeby każda nowa pozycja nie była już na samym początku prawie 100% balastem dla całej konstrukcji.
w piramidowaniu kazda nowa pozycja zawsze bedzie po gorszej cenie - taka juz natura tego stwora. Celem jednak jest nie mielenie w miejscu jak sie dzieje w tym momencie a zdecydowany impuls. Kiedy cena ma moc (rozpedzony pociag) jest wieksza szansa na zlapanie impulsu.

Owszem idealnie byloby wchodzic na korektach. Problem jednak w tym, ze po pierwsze nigdy nie wiemy gdzie ta sie skonczy a po drugie nie wiemy czy to korekta czy juz odwrocenie trendu.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
Pio
Posty: 17
Rejestracja: sobota 03 maja 2014, 08:14
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Pabianice

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

wtorek 03 cze 2014, 11:45

Prawda.

Tymczasem otwieram piramide na eurcad S po 1.4855... SL ustawiony na poziomie 4911

i S na japoncu po 102.44... choć tutaj bardzo delikatnie ze SL 103.12

edek S po 1.3640 i dodatkowe S co 25 pipsow z TP na 3512

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

czwartek 05 cze 2014, 13:43

26. gbchf +246p

2x61p + 2x41p + 2x21p = 246p

od teraz przy liczeniu drabinek, ktore wchodza musze pomnazac x2. Wprowadzilem mozliwosc redukcji pozycji i przy stracie tez rozgraniczam 0.2lota na osobne 0.1 i 0.1 - wiec zeby mialo to rece i nogi podobny rozdzial musze zrobic i dla zyskow.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
Pio
Posty: 17
Rejestracja: sobota 03 maja 2014, 08:14
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Pabianice

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

czwartek 05 cze 2014, 15:09

Pio pisze:Prawda.

Tymczasem otwieram piramide na eurcad S po 1.4855... SL ustawiony na poziomie 4911

i S na japoncu po 102.44... choć tutaj bardzo delikatnie ze SL 103.12

edek S po 1.3640 i dodatkowe S co 25 pipsow z TP na 3512
Eurcad zamknięte po 4777 - 3 wejścia ( dobrze że coś mnie tknęło by zwiększyć SL do 4929)
Jap zamnięty z małą stratą
Edek idealnie zgodnie z planem :-)

Wystarczy na ten tydzień.

no avatar
Pio
Posty: 17
Rejestracja: sobota 03 maja 2014, 08:14
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Pabianice

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

piątek 06 cze 2014, 10:29

Jeszcze pod dane zza oceanu postawię drabinkę na eurCad L 4879 w odstępach co 35 pip z TP 1.51
oraz cadChf S po 8175 z TP na 7990

no avatar
gzg
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 19 wrz 2013, 21:11

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

piątek 06 cze 2014, 11:26

Pio pisze:Jeszcze pod dane zza oceanu postawię drabinkę na eurCad L 4879 w odstępach co 35 pip z TP 1.51
oraz cadChf S po 8175 z TP na 7990
Pio mam pytanie odnośnie Twoich wejść ,a raczej startu piramidy. Wiem, że Szwajcar napisał, że pierwsze wejście nie jest tak bardzo istotne jak rozegranie całości, ale ciągle szukam jakiegoś optymalnego sposobu na wejścia. Twoje zdaje się wynikają z PA i fibo jeśli dobrze patrzę, czy zerkasz tylko na S/R? Mógłbyś troszkę szerzej opisać jakie warunki musi spełniać rynek, żebyś startował ze zleceniami? Czy jest to czysto subiektywna ocena?

no avatar
Pio
Posty: 17
Rejestracja: sobota 03 maja 2014, 08:14
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Pabianice

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

piątek 06 cze 2014, 12:38

Głównie kieruje się trendem. Potem patrzę ma PA. A na końcu kieruję się tzw. czuciem rynku.
Nawet jak piramida nie wchodzi kilka razy to straty zostaną zniwelowane przez piramidy zyskowne takie jak np wczoraj.
To trochę jak z łowieniem ryb. Zarzucasz i nic i nic i tylko koszty, ale jak coś złapiesz to możesz na tydzień z rodziną na wakacje pojechać.
Potwierdzam to co Szwajcar pisze.... nie wejście a rozegranie się liczy.

no avatar
gzg
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 19 wrz 2013, 21:11

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

piątek 06 cze 2014, 13:06

Wielkie dzięki za odpowiedź

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

niedziela 08 cze 2014, 22:52

bilans calosci wyglada poki co jak ponizej. Wejscie z pompa nieco przygaslo ale czlowiek uczy sie cale zycie podobno. Ostatnie dwa - trzy tygodnie to najgorszy mozliwy okres dla ustawiania piramid. Idealnie w tym terminie podwoilem stawki - stad tez czerwien poraza. Mam kilka nowych patentow w glowie i juz nie moge doczekac sie jak to wyjdzie w praniu. Przez weekend dumalem o tym co napisal Pio ws ustawiania sl od poczatku. Zamierzam rowniez testowac ten sposob na osobnym koncie. Pzdr

1. gbpusd +300p

2. nzdusd +60p
3. audcad +98p
4. eurusd +60p

5. usdchf -35p
6. nzdjpy -15p
7. audusd - 58p

8. gbpjpy 0p
9. usdjpy 0p

10. usdchf -47p
11. nzdusd +88p
12. gbpjpy -29p
13. gbpjpy +165p
14. eurcad -950p to bylo wejscie z w1, przesadzilem z przetrzymaniem a ostatecznie zamknalem idealnie w dolku - kompletny brak wyczucia
15. nzdcad 0p
16. eurusd +241p
17. eurgbp +118p
18. nzdusd +280p

19. usdjpy -47p
20. audnzd -304p

21. Audusd 0p
22. audcad -174p -204p-120p-154p
23. gbpjpy -135 pozycja 1 zredukowana, reszte trzymam
24. nzdusd -129p-180p
25. gbpusd – pozycja 1 otwarta
26. gbchf +246p

-925p
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

poniedziałek 09 cze 2014, 10:00

Panowie. Nie ma co się oszukiwać. Piramidowanie w kierunku zysków daje zarobic w trendzie. Piramidowanie w kierunku strat ("uśrednianie) daje bardzo dobre wyniki w trendzie bocznym. I nie ma co na siłę próbować udowadniać, że jest tylko jedna jedynie słuszna metoda piramidowania. Po prostu każda faza rynku wymaga innego podejścia.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

poniedziałek 09 cze 2014, 10:32

Jarku jest dokladnie jak piszesz. Piramidowanie sprawdza sie doskonale TYLKO w trendzie i nikt nie probuje udowodnic na sile, ze jest inaczej. W kosolach mieli kase i to od nas zalezy czy prztrzymac czy zamknac ze strata. Dopiero ucze sie tej techniki wiec duzo wejsc / wyjsc jest obarczonych bledami.

Co do konsoli to faktycznie grid tam wymiata. Nigdy nie napisalem, ze to jakies zlo - jesli ktos umiejetnie to rozgrywa to jest to istny kombajn do zarabiania. Rowniez zgodze sie z Toba - absolutnie nie uwazam, ze piramidowanie blokowe to jedyna sluszna metoda zarabiania. Jeden zarabia przez fibo, drugi dzieki srednim a trzeci poprzez ruchy planet - ja wybralem do nauki ta metode - ot co :D
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

poniedziałek 09 cze 2014, 11:38

Ja jednak uważam, ze trzymasz się kurczowo metody, która ewidentnie na takim rynku z jakim mamy do czynienia od dłuższego czasu to strata czasu. Chyba, że chcesz zostać "mistrzem świata w wychodzeniu z opresji" !smail!
Chcę powiedzieć, że ta umiejętność może się okazać zupełnie nieprzydatna kiedy rynki zaczną być bardziej trendowe.
Coś mi się zdaje, że i Szwajcar sobie na tę chwilę odpuścił "kopanie z koniem".
Nie ma w tym co pisze żadnej złośliwości. Po prostu racjonalnie podchodząc do tradingu uważam, że marnujesz czas i energię próbując akurat w ten sposób pokazać rynkowi, że masz rację.
Zdrowy rozsądek podpowiada: "skoro nie daje się teraz tą metodą zarobić, to trzeba zmienić metodę i szukać dodatkowych kłopotów".
I żeby nie było nie namawiam do piramidowania w kierunku strat. Chociaż ja często tak gram. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

poniedziałek 09 cze 2014, 12:02

nie, nie dostrzegam zlosliwosci. Forum w koncu po to istnieje zeby wymieniac sie pogladami. Mistrz swiata z wychodzenia z opresji - haha usmialem sie dobre!

Faktycznie w tym momencie rynki stoja i miela w miejscu wiec nici z piramidowania. Poczekajmy zatem na trendy - zobaczymy wtedy jak sie sprawdzi ta metoda.

Gdzie Jarku ja probuje przekonac rynek o swojej racji? Gdzie probuje zawracac trendy na sile? Nie zapominaj na jakich interwalach gram (d1). Wejscia, ktore zamykalem w zeszlym tyg to wejscia sprzed 3 - 4 tygodni. To zupelnie normalne przy tak wysokim tf. Zwroc uwage, ze kiedy rynki zawracaly nie mialem zadnego nowego wejscia (poza gbchf z zeszlego tyg - zreszta udanego).
Za wszelka cene probujesz mi udowodnic wejscia na sile - przejrzyj jeszcze raz blog a przekonasz sie sam, ze tak nie jest :D
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Propozycje Szwajcarowych drabinek

poniedziałek 09 cze 2014, 12:19

cycu20021 pisze:nie, nie dostrzegam zlosliwosci. Forum w koncu po to istnieje zeby wymieniac sie pogladami. Mistrz swiata z wychodzenia z opresji - haha usmialem sie dobre!

Faktycznie w tym momencie rynki stoja i miela w miejscu wiec nici z piramidowania. Poczekajmy zatem na trendy - zobaczymy wtedy jak sie sprawdzi ta metoda.

Gdzie Jarku ja probuje przekonac rynek o swojej racji? Gdzie probuje zawracac trendy na sile? Nie zapominaj na jakich interwalach gram (d1). Wejscia, ktore zamykalem w zeszlym tyg to wejscia sprzed 3 - 4 tygodni. To zupelnie normalne przy tak wysokim tf. Zwroc uwage, ze kiedy rynki zawracaly nie mialem zadnego nowego wejscia (poza gbchf z zeszlego tyg - zreszta udanego).
Za wszelka cene probujesz mi udowodnic wejscia na sile - przejrzyj jeszcze raz blog a przekonasz sie sam, ze tak nie jest :D
To tylko taki skrót myślowy. Mieć rację tzn. wygrywać z rynkiem.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości