Pytanie do Kolegów programistow o MT-4 odnośnie rynków regu

no avatar
zzz

Re: Pytanie do Kolegów programistow o MT-4 odnośnie rynków

piątek 06 cze 2014, 14:21

czas na jakieś podsumowanie,z tego co udało mi się wyłapać i sprawdzić,generalnie CME i LIMAX jest korzystniejsze w skrajnych ,niebezpiecznych sytuacjach,ogólnie nawet jeżeli dochodzi do luk to na CME są o połowę mniejsze niż na ECN,udało mi się parę razy wychwycić że były luki na ECN po np. 13 pipsów,a tą sprawdzarką która dałem powyżej,sprawdziłem w tym samym czasie luki na CME były po 7 tick, np wczoraj w czasie gwałtownych ruchów godz. 13.45 czasu Polskiego i 6.45 czasu z CME //USA// obroty REALNE na E/$ w ciągu sekund zwiększyły się o 150 mld $,a to jest co podkreślam na każdym kroku najważniejsze dla nas,ponieważ tylko płynność i zwiększające się obroty w ciągu sekund o np. 150 mld $ jak było wczoraj ,do nawet w ciągu 7 sekund zwiększyły się kiedyś bodajże do ok. biliona $ na parze e/$.
To powinna być najważniejsza sprawa dla tradera.
Odnośnie dzisiejszych danych o 14.30 wszystko się działo w ułamkach sekund,na CME nie mam podglądu,lecz porównując ECN z LIMAX wydaje mi się że luka // rozszerzenie spredu było na LIMAX zdecydowanie mniejsze,wydaje mi się że LIMAX zachował się zdecydowanie lepiej na danych niż dostępne ECN.
ogólnie,dobrze by było jeżeli ktoś CME,ECN LIMAX jednocześnie obserwuje ,aby podzieli się swoim doświadczeniem,co prawda można tą sprawdzarką w przejrzysty sposób sprawdzić jak było na CME,niestety nie ma takiej możliwości na LIMAX i ECN dlatego tutaj możemy bazować tylko na Waszym doświadczeniu.

Pozdrawiam

no avatar
zzz

Re: Pytanie do Kolegów programistow o MT-4 odnośnie rynków

sobota 07 cze 2014, 11:29

Wracając do podstawowych pytań w tym temacie odnośnie EA oraz czy można manipulować Waszymi EA,,nasuwają mi się kolejne pytania.
Pierwsze pytanie na początku było,czy opóżnienia robione na wskażnikach robione w stosunku do rynku,czy innych brokerów nawet 54 sekundy,// które można wychwycić w alarmach// mają wpływ na EA?,można tym manipulować EA?.
Drugie,wyłapałem sytuacje że rynek prawdziwy CME np. spadł o 7 pip// tick//czyli na krótkiej pozycji,w tym czasie u niektórych brokerów ECN był ostry zjazd na luce o 13 pip też na krótkiej pozycji,na CME w ułamkach sekund się odwrócił o 5 tick i rynek poszedł na długo czyli był rosnący,a w tym samym czasie na ECN cały czas było na krótko,wszystkie wskażniki pokazywały krótko,mimo że prawdziwy rynek już odjechał na długo,czyli wiemy już że można wskażniki i cenę oszukać,pytanie ,czy tym samym sposobem można tak samo oszukać Wasze EA?.
Następne pytanie które się nasuwa ,jeżeli utrzymują się te różnice 7-8 pipsowe,to jest bardzo dużo,ponieważ już bardzo ciężkie wskażniki ,bardzo ciężkie ,można już ruszyć 7-8 pip w jedną lub drugą stronę na interwale pół godzinnym,a w niektórych wypadkach godzinnym.
Resumując,jeżeli uda się na te pytania odpowiedzieć,będzie łatwiej budować Wam lepsze EA, oraz wiele spraw pozwoli nam to lepiej zrozumieć.

Pozdrawiam

no avatar
NiceFox
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 18 wrz 2012, 09:45
skype: fxnicefox

Re: Pytanie do Kolegów programistow o MT-4 odnośnie rynków

czwartek 06 lis 2014, 10:08

jak g***o na wejściu to i g***o na wyjściu

http://www.tools4brokers.com/products

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości