Strategia „48 godzin”

no avatar
Nazare931
Stały Bywalec
Posty: 206
Rejestracja: środa 23 kwie 2014, 19:48

Strategia „48 godzin”

niedziela 06 lip 2014, 18:48

Witam
Zachęcam wszystkich do omówienia systemu "48 godzin" oraz propozycji modyfikacji(zmiana poziomu S/L, ustawienia Trading Stopu i td.).
Wszystkie szczegóły dotyczące systemu znajdziecie tutaj: http://comparic.pl/listings/strategia-48-godzin/ :wink:

no avatar
Tomasz19790
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: piątek 07 mar 2014, 15:36
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Katowice

Re: Strategia „48 godzin”

poniedziałek 07 lip 2014, 06:06

Ciekawe połączenie wskaźników dobra statystyka wejść a wejście po przebiciu fractala.

no avatar
Nazare931
Stały Bywalec
Posty: 206
Rejestracja: środa 23 kwie 2014, 19:48

Re: Strategia „48 godzin”

wtorek 08 lip 2014, 20:11

Będę publikować analizy na innych parach walutowych, ale całokształt wygląda ciekawie :)

no avatar
tyrad +
Posty: 49
Rejestracja: środa 09 paź 2013, 18:02

Re: Strategia „48 godzin”

czwartek 10 lip 2014, 21:40

Nazare931 pisze:Będę publikować analizy na innych parach walutowych, ale całokształt wygląda ciekawie :)
Czy analizy będą po fakcie czy ewentualnie w czasie podejmowania decyzji ???? i gdzie będą zamieszczane ????

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia „48 godzin”

piątek 11 lip 2014, 07:39

Nazarij zaczął urlop, więc pewnie może nie odpowiedzieć przez pewien czas. Natomiast raczej widzę to jako jakieś podsumowania cykliczne z forward testami.

Zobaczymy - na pewno trzeba zrobić tak, żeby było przejrzyście i ciekawie.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Kazik
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: piątek 18 kwie 2014, 06:21

Re: Strategia „48 godzin”

piątek 11 lip 2014, 08:59

Tomasz19790 pisze:Ciekawe połączenie wskaźników dobra statystyka wejść a wejście po przebiciu fractala.

Statystyka wręcz niesamowita!
Zsumowałem wynik, za prawie 6 miesiecy.
Fakt, jest na +, średnia + 13,5 pipsa na miesiąc.
Przy DD -370 pipsów.
Szukam chętnych do włożenia real kasy. :laugh:

no avatar
Nazare931
Stały Bywalec
Posty: 206
Rejestracja: środa 23 kwie 2014, 19:48

Re: Strategia „48 godzin”

wtorek 15 lip 2014, 17:06

Kazik pisze:
Tomasz19790 pisze:Ciekawe połączenie wskaźników dobra statystyka wejść a wejście po przebiciu fractala.

Statystyka wręcz niesamowita!
Zsumowałem wynik, za prawie 6 miesiecy.
Fakt, jest na +, średnia + 13,5 pipsa na miesiąc.
Przy DD -370 pipsów.
Szukam chętnych do włożenia real kasy. :laugh:
Cześć Kazik, jesli przeczytałeś artykuł w trackcie analizy możesz zauważyć podsumowanie kiedy był najgorszy okres (przy próbie zmiany trendu na 1W) w takich miejscach unikamy zajmowania pozycji. Jeśli masz lepszy system możesz go zaproponować. :D
Wynik, jest na "+" i jest lepszy od wyniku 90% ludzi którzy są na "-" !Tak!

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Strategia „48 godzin”

wtorek 15 lip 2014, 18:10

Siemasz Kazik stary byku, widzę że dalej w temacie forexowym.

Nazare931 to że miało to jaką skuteczność w przeszłości nie oznacza że będzie miało w przyszłości. To co jest najlepsze w tym systemie to określenie czasu trzymania pozycji, to co najgorsze że opiera się o wskaźniki które co do swojej wiarygodności są jak dla mnie słabe. Przypomina mi to słynny system Parabolic SAR + EMA 21 przyjdzie koniec miesiąca na wyłapanym DD lipa.

Lepszy system chcesz ? Proszę bardzo. Tylko będzie on w mojej skali, skali skalpera : )
Para: GBPJPY
Godzina 14:00 kreślimy extrema cenowe osiągniete przez cene od 13:00 do 14:00. Po 14 ustawiamy się spread nad extremami z pozycja. Inaczej bierzemy wybicie słupka 14-15 do 13-14. Tu musisz określić albo skalibrować oczekiwania do panującej zmienności aktualnie opłaca się brać 10 pkt choć jak zaczniesz śledzić wykres zobaczysz wiekszy potencjał. SL też względem zmiennośći... bezpiecznie jest zejść na m5 i za swingiem ustawić.
Ja lubie zamykać o 15 stratne jak i zyskowne na takim poziomie jaki ustali czas nie cena choć i stawiam tego SL po przeciwnej stronie wybicia. Brak wejścia jak jest IB jednak tu można wziąć kolejna godzine do tego IB. Częstotliwość więc wychodzi raz dziennie.
+
Komfort pracy 1h max 2h dziennie przy wykresach, wiesz kiedy masz być i czego się spodziewać. Pojawiasz się odpalasz...znikasz...za godzinę realizujesz tzw PUT&GO.
-
Skalp, nie wszyscy to lubią choć jak dla mnie chodzi o forsę nie o ilości pipsów.

Skoro jest zmienność, cena gdzieś ja musi wypstrykać a w sumie nie chodzi o gdzieś a chodzi o kiedy więc statystycznie trzeba szukać tych czasowych stref wypstrykiwania, ciekawe jak by nazwać takie strefy, S/D ? niee to juz było....

Jest parę takich myków czasowo cenowych, czas to przyjaciel tradera : )
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

no avatar
gzg
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 19 wrz 2013, 21:11

Re: Strategia „48 godzin”

wtorek 15 lip 2014, 22:42

Little Scalper czy mógłbyś coś więcej napisać na temat tych myków cenowo czasowych? Czy chodzi o wybicie z sesji Azjatyckiej na wejściu Londynu, czy są jeszcze jakieś zależności, które można wykorzystać? Czasami da się zauważyć też przed 8 i wejściem Niemiec, a czasem przed 9 i wejściem Londynu gwałtowny ruch w jedną stronę i odwrotka w drugą coś jak testowanie głębokości rynku, ale pozostaje kwestia w którym momencie wejść i wyjść
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Kazik
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: piątek 18 kwie 2014, 06:21

Re: Strategia „48 godzin”

wtorek 15 lip 2014, 23:24

Nazare931 pisze:
Kazik pisze:
Tomasz19790 pisze:Ciekawe połączenie wskaźników dobra statystyka wejść a wejście po przebiciu fractala.

Statystyka wręcz niesamowita!
Zsumowałem wynik, za prawie 6 miesiecy.
Fakt, jest na +, średnia + 13,5 pipsa na miesiąc.
Przy DD -370 pipsów.
Szukam chętnych do włożenia real kasy. :laugh:
Cześć Kazik, jesli przeczytałeś artykuł w trackcie analizy możesz zauważyć podsumowanie kiedy był najgorszy okres (przy próbie zmiany trendu na 1W) w takich miejscach unikamy zajmowania pozycji. Jeśli masz lepszy system możesz go zaproponować. :D
Wynik, jest na "+" i jest lepszy od wyniku 90% ludzi którzy są na "-" !Tak!

Cześć.
Nie chce mi się dokładnie liczyć ale
wychodzi to w procentach ok., 3,6%
za 1/2 roku.
Fakt to tyle co na obligacjach
korporacyjnych.
Dlatego taki system bym zaproponował.
Ponadto zmiana trendu na W1 jest
znana praktycznie po kilku miesiącach.
Czasem wcześniej.
Dlatego ... jest jak zwykle. :joy:
Unikanie transakcji najlepiej wychodzi
na ... historii.

no avatar
Kazik
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: piątek 18 kwie 2014, 06:21

Re: Strategia „48 godzin”

wtorek 15 lip 2014, 23:26

Siemasz "Little Scalper "
Jak tam na DAXie idzie?

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Strategia „48 godzin”

środa 16 lip 2014, 08:27

Kazik kiepsko, odstawiłem indexy, paro sekundowa zmienność u broka MM mnie wykończyła.

gzg tu trzeba się nauczyć ciągle się uczyć i doszukiwać takich zależności.
Co do wejść i wyjść... też różnie, nie podam tu złotego środka bo albo po danym czasie albo po danej cenie (otwarcia-zamknięcia, wybicia-odbicia). Chodzi o to by dopasować się do tego jak aktualnie działa dany rynek. Skoro zmienność aktualnie z tyg na tydzień maleje to nie można oczekiwać więcej a trzeba mniej.
Choć że maleje to i tak musi być robiona o jakimś czasie a wiadomo że większość czasu to korekty, zawęzić czas do paru godzin podczas dnia nie jest problemem, wystarczy popatrzeć na wykres.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

no avatar
gzg
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 19 wrz 2013, 21:11

Re: Strategia „48 godzin”

środa 16 lip 2014, 08:46

Wielkie dzięki za odpowiedź Little Scalper, mam jeszcze pytanie czy podchodzisz do tematu cena-czas czysto mechanicznie czyli wybicie zakresu ceny między godziną 13.00-14.00 to zlecenie stop nad/pod i wyjście o 15.00 jak napisałeś czy wchodzisz z "palca" jak widzisz, że cena przyspiesza, zwalnia itp.

no avatar
Nazare931
Stały Bywalec
Posty: 206
Rejestracja: środa 23 kwie 2014, 19:48

Re: Strategia „48 godzin”

środa 16 lip 2014, 11:46

Little Scalper pisze:Siemasz Kazik stary byku, widzę że dalej w temacie forexowym.

Nazare931 to że miało to jaką skuteczność w przeszłości nie oznacza że będzie miało w przyszłości. To co jest najlepsze w tym systemie to określenie czasu trzymania pozycji, to co najgorsze że opiera się o wskaźniki które co do swojej wiarygodności są jak dla mnie słabe. Przypomina mi to słynny system Parabolic SAR + EMA 21 przyjdzie koniec miesiąca na wyłapanym DD lipa.

Lepszy system chcesz ? Proszę bardzo. Tylko będzie on w mojej skali, skali skalpera : )
Para: GBPJPY
Godzina 14:00 kreślimy extrema cenowe osiągniete przez cene od 13:00 do 14:00. Po 14 ustawiamy się spread nad extremami z pozycja. Inaczej bierzemy wybicie słupka 14-15 do 13-14. Tu musisz określić albo skalibrować oczekiwania do panującej zmienności aktualnie opłaca się brać 10 pkt choć jak zaczniesz śledzić wykres zobaczysz wiekszy potencjał. SL też względem zmiennośći... bezpiecznie jest zejść na m5 i za swingiem ustawić.
Ja lubie zamykać o 15 stratne jak i zyskowne na takim poziomie jaki ustali czas nie cena choć i stawiam tego SL po przeciwnej stronie wybicia. Brak wejścia jak jest IB jednak tu można wziąć kolejna godzine do tego IB. Częstotliwość więc wychodzi raz dziennie.
+
Komfort pracy 1h max 2h dziennie przy wykresach, wiesz kiedy masz być i czego się spodziewać. Pojawiasz się odpalasz...znikasz...za godzinę realizujesz tzw PUT&GO.
-
Skalp, nie wszyscy to lubią choć jak dla mnie chodzi o forsę nie o ilości pipsów.

Skoro jest zmienność, cena gdzieś ja musi wypstrykać a w sumie nie chodzi o gdzieś a chodzi o kiedy więc statystycznie trzeba szukać tych czasowych stref wypstrykiwania, ciekawe jak by nazwać takie strefy, S/D ? niee to juz było....

Jest parę takich myków czasowo cenowych, czas to przyjaciel tradera : )
Kazdy sposob jest dobry, wazne zarobki !smail! Moglbys mi podeslac na maila przyklady transakcji, i opisac system bardziej szczegolowo :wink: ?

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Strategia „48 godzin”

środa 16 lip 2014, 19:37

gzg urok MM ma to do siebie że zlecenia stop lubią być realizowane po cenie nie korzystnej dla nas a dla brokera i tu wcale nie musi być jakaś nadzwyczajna zmienność, często przycina, przynajmniej mi te parę dziesiętnych, staram się raczej wchodzić z palca i od jakiegoś czasu coraz mniej z wybiciem a z otwarciem.
Jeśli skalpujesz musisz wiedzieć jaka panuję zmienność na danym instrumencie, ponieważ ta wiedza pozwala statystycznie ustalić to czego można się spodziewać z dość dużym prawdopodobieństwem wystąpienia. Szufladkowanie czasu na godziny gry też działa korzystnie ponieważ statystycznie pokazuję w które godziny cenna robi zmienność.
Teraz posiadasz takie informacje. EURUSD średnia tygodniowa zmienność na poziomie 60 pkt, największa zmienność w godzinach 8-11.
Jest godzina 9, zrobiło 20 pkt, dochodzi 10 a słupek z 9 wygląda mizernie ma gdzieś z 8 pkt więc masz już namiar że o 10 może nieźle bujnąć względem 9 w stronę która może być fałszywa jak i prawdziwa dla kolejnych paru godzin ale na wybiciu takim na pewno idzie zrobić parę pkt.

Nie szukał bym tu raczej patrzenia wybicie azjatyckiej przez europejską czy że rozpoczęcie sesji nadaje kierunek a informacji co odbyło sie do teraz i jak to statystycznie wygląda w ciągu reszty okresu zliczania informacji.
Wiadomo jednak że kapitał robi zmienność i otwarcia sesji otwierają drogę większemu kapitałowi ale zawsze on może być i tak tym mniejszym bo zawsze może wejść większy, takie otwarcia można traktować jako strefę buforową co pokaże na starych screnshotach z DAX czytaj te screeny jako otwarcie sesji - pierwsze manewry popyt-podaż co daje strefę walki kapitału ( teraz już patrzę na takie coś z innej perspektywy)
(dam parę zdjęć ale mam ich naprawdę masę, prowadziło się rózne testy : ) )

Naprawdę giełda to temat rzeka i jeszcze wielu istotnych pytań nie zadałeś które powinieneś bo szukasz prostego schematu który da Ci kupę forsy a na to na pewno trzeba czasu.
Jutro czwartek, zobacz jaka statystycznie zmienność panuje w czwartki, jutro duża szansa na konkretne ruchy.


Nazare931 każdy tylko nie kosztem wyrwanych włosów : ) i nie odczuwam potrzeby wysyłania czegokolwiek a i wydaje mi się że opisałem szczegółowo to co miałem opisać, naprawdę nie chce mi się poświęcać na to czasu bo to nic w moim przypadku nie zmieni : (.

Chodziło mi o to by by wykorzystywać faktyczne sytuację a nie szukać 15 pipsów w skali miesiąca na czymś co nie jest skalpem a jak dla mnie zbiegiem okoliczności że takie połączenie tych 2 wskaźników w danym miesiącu dało zarobić a nie stracić :aaaa: .
Trzeba się nauczyć ciągle się uczyć bo nic nie trwa wiecznie.

łezka w oku się kręci jak na tego daxa patrzę ta zmienność !!!
i na zdjęciach 8 to jest 9 u tamtego brokera było -1h w czasie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

no avatar
gzg
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 19 wrz 2013, 21:11

Re: Strategia „48 godzin”

czwartek 17 lip 2014, 00:39

Little Scalper wielkie dzięki za tak obszerną i merytoryczną odpowiedź oraz screeny. Przyznam szczerze, że nigdy nie patrzyłem na zmienność w ten sposób szczególnie na niskich interwałach bo zazwyczaj gram na wyższych TF, ale skalp ma coś takiego w sobie, że zawsze mnie do niego ciągnęło nie zawsze z dobrym skutkiem dla depo !problem!. Często zdarzało się, że właśnie zmienność a raczej wybicie z niej wywalało mnie z trejdu (wejścia na odbicia od s/r i LT). Co do szukania prostego schematu to wątpię w jego istnienie, bo zawsze znajdzie się jakaś reguła od wyjątku i trzeba tak jak napisałeś uczyć się na bieżąco bo warunki ciągle się zmieniają. Jeśli dobrze kojarzę to kiedyś na navi wrzucałeś screeny z 123 breakout, czy po dłuższych testach uznałeś, że to właśnie zmienność jest ważniejsza od schematycznego podejścia czy wtedy też się na niej skupiałeś?

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Strategia „48 godzin”

czwartek 17 lip 2014, 08:21

gzg na wyższych TF też raczej trzeba na to zwracać uwagę.
123 to według mnie najlepszy techniczny PA sygnał odwrócenia trendu i zawsze skupiałem się co do zmiennośći, dlatego kiedyś grałem na DAX bo była niesamowita względem walut, dzisiaj inaczej patrze na wiele rzeczy, bardziej je rozumiem, bardziej świadomie.

To temat o 48h system, więc nie ma co tu bajerować o zmiennościach i innych, są od tego na pewno odpowiednie tematy : ).
Pozdrawiam.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

no avatar
slimakterium
Gaduła
Posty: 307
Rejestracja: niedziela 22 lip 2012, 08:08

Re: Strategia „48 godzin”

czwartek 17 lip 2014, 08:44

Little Scalper pisze:To temat o 48h system, więc nie ma co tu bajerować o zmiennościach i innych, są od tego na pewno odpowiednie tematy : )
no to kończąc temat zmienności polecam ten indyk http://www.mql5.com/ru/code/11136

no avatar
gzg
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 19 wrz 2013, 21:11

Re: Strategia „48 godzin”

czwartek 17 lip 2014, 08:46

Jasne koniec offtopic. Dzięki jeszcze raz za odpowiedzi

no avatar
Nazare931
Stały Bywalec
Posty: 206
Rejestracja: środa 23 kwie 2014, 19:48

Re: Strategia „48 godzin”

piątek 29 sie 2014, 21:56

Little Scalper pisze:gzg urok MM ma to do siebie że zlecenia stop lubią być realizowane po cenie nie korzystnej dla nas a dla brokera i tu wcale nie musi być jakaś nadzwyczajna zmienność, często przycina, przynajmniej mi te parę dziesiętnych, staram się raczej wchodzić z palca i od jakiegoś czasu coraz mniej z wybiciem a z otwarciem.
Jeśli skalpujesz musisz wiedzieć jaka panuję zmienność na danym instrumencie, ponieważ ta wiedza pozwala statystycznie ustalić to czego można się spodziewać z dość dużym prawdopodobieństwem wystąpienia. Szufladkowanie czasu na godziny gry też działa korzystnie ponieważ statystycznie pokazuję w które godziny cenna robi zmienność.
Teraz posiadasz takie informacje. EURUSD średnia tygodniowa zmienność na poziomie 60 pkt, największa zmienność w godzinach 8-11.
Jest godzina 9, zrobiło 20 pkt, dochodzi 10 a słupek z 9 wygląda mizernie ma gdzieś z 8 pkt więc masz już namiar że o 10 może nieźle bujnąć względem 9 w stronę która może być fałszywa jak i prawdziwa dla kolejnych paru godzin ale na wybiciu takim na pewno idzie zrobić parę pkt.

Nie szukał bym tu raczej patrzenia wybicie azjatyckiej przez europejską czy że rozpoczęcie sesji nadaje kierunek a informacji co odbyło sie do teraz i jak to statystycznie wygląda w ciągu reszty okresu zliczania informacji.
Wiadomo jednak że kapitał robi zmienność i otwarcia sesji otwierają drogę większemu kapitałowi ale zawsze on może być i tak tym mniejszym bo zawsze może wejść większy, takie otwarcia można traktować jako strefę buforową co pokaże na starych screnshotach z DAX czytaj te screeny jako otwarcie sesji - pierwsze manewry popyt-podaż co daje strefę walki kapitału ( teraz już patrzę na takie coś z innej perspektywy)
(dam parę zdjęć ale mam ich naprawdę masę, prowadziło się rózne testy : ) )

Naprawdę giełda to temat rzeka i jeszcze wielu istotnych pytań nie zadałeś które powinieneś bo szukasz prostego schematu który da Ci kupę forsy a na to na pewno trzeba czasu.
Jutro czwartek, zobacz jaka statystycznie zmienność panuje w czwartki, jutro duża szansa na konkretne ruchy.


Nazare931 każdy tylko nie kosztem wyrwanych włosów : ) i nie odczuwam potrzeby wysyłania czegokolwiek a i wydaje mi się że opisałem szczegółowo to co miałem opisać, naprawdę nie chce mi się poświęcać na to czasu bo to nic w moim przypadku nie zmieni : (.

Chodziło mi o to by by wykorzystywać faktyczne sytuację a nie szukać 15 pipsów w skali miesiąca na czymś co nie jest skalpem a jak dla mnie zbiegiem okoliczności że takie połączenie tych 2 wskaźników w danym miesiącu dało zarobić a nie stracić :aaaa: .
Trzeba się nauczyć ciągle się uczyć bo nic nie trwa wiecznie.

łezka w oku się kręci jak na tego daxa patrzę ta zmienność !!!
i na zdjęciach 8 to jest 9 u tamtego brokera było -1h w czasie
W sprawie włosów masz rację :D w tym temacie na takich interwalach naprawdę trzeba mieć stalowe nerwy.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości