Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bfx
Gaduła
Posty: 314
Rejestracja: czwartek 28 sie 2014, 13:11
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek demonstracyjny
Lokalizacja: Muszyna

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

środa 28 sty 2015, 23:55

pmleczko pisze:Ciężko to prawda, ale znalazłeś i na razie pozycja zarabia ok 3 procent a kto wie może zarobi dużo więcej. GBP/NZD musisz pokazać na screenie.
Tak to wtedy widziałem. Celowo pomniejszyłem wykres żeby było widac test wsparcia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

czwartek 29 sty 2015, 09:36

pmleczko pisze:Pewnie masz, rację. Nie wiem jaki jest poziom słuchających webinarów, ale pewnie trzeba to jakoś uśrednić. Było nie było ja z chęcią posłucham. Na pierwszy Twój nie dałem rady zdarzyć, ale na ten się postaram. Dobrze jednak, że jest ktoś kto pociągnie ten temat. Ja się do tego nie nadaje, więc idealnie że trafiło własnie na Ciebie. !smail!
Akurat dobrze, że nie słuchałeś, bo pierwszy nie wyszedł mi za dobrze, no ale trudno, bywa.

Ja przyznam szczerze, że nie rozumiem do końca czemu nie chcesz prowadzić webinarów, ale nic na siłę.
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
Wirus
Stały Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: środa 10 paź 2012, 18:30
skype: Wirus
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

czwartek 29 sty 2015, 11:03

Ja chyba rozumiem... Piotr chętnie dzieli się swoją wiedzą, ale raczej z tymi, którzy potrafią ją wykorzystać. Mnie też kiedyś próbował nauczyć fal, ale jestem na to zbyt tępy, przepraszam, Piotrze !smail!

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

czwartek 29 sty 2015, 20:31

Bfx pisze:
pmleczko pisze:Ciężko to prawda, ale znalazłeś i na razie pozycja zarabia ok 3 procent a kto wie może zarobi dużo więcej. GBP/NZD musisz pokazać na screenie.
Tak to wtedy widziałem. Celowo pomniejszyłem wykres żeby było widac test wsparcia.
Pamiętaj, że zawsze możesz zapodać tu co znajdziesz i skonsultować przed. Możesz też zawsze odezwać się do mnie na skypie i rozwiać wątpliwości.

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

czwartek 29 sty 2015, 20:32

Wirus pisze:Ja chyba rozumiem... Piotr chętnie dzieli się swoją wiedzą, ale raczej z tymi, którzy potrafią ją wykorzystać. Mnie też kiedyś próbował nauczyć fal, ale jestem na to zbyt tępy, przepraszam, Piotrze !smail!
Oj tam !smail! :wink: Zawsze chętnie się dzielę, choć nie każdy jest w stanie z tego skorzystać. Uroki fal.

Awatar użytkownika
Bfx
Gaduła
Posty: 314
Rejestracja: czwartek 28 sie 2014, 13:11
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek demonstracyjny
Lokalizacja: Muszyna

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

czwartek 29 sty 2015, 20:59

pmleczko pisze:Pamiętaj, że zawsze możesz zapodać tu co znajdziesz i skonsultować przed. Możesz też zawsze odezwać się do mnie na skypie i rozwiać wątpliwości.
Niestety wiekszosc czasu w tygodniu spedzam w pracy. A bez screena ciezko wytlumaczyc. Ale wyslij mi namiary na skypea na pw i w jakich godzinach jestes dostepny. Jakby cos bylo pilnego to dam znac tam i tu. Bo na forum chyba rzadko w ciagu dnia zagladasz. ? Dzieki

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

czwartek 29 sty 2015, 21:15

Namiary na skype masz w stopce :wink: Dostępny jestem niestety różnie. Obecnie pracuje nad tym, żeby być dostępnym większość dnia i na skypie i na forum.

Awatar użytkownika
Bfx
Gaduła
Posty: 314
Rejestracja: czwartek 28 sie 2014, 13:11
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek demonstracyjny
Lokalizacja: Muszyna

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

piątek 30 sty 2015, 06:34

Nie jestem pewien czy korekta może się tak rozciągac w stosunku do fali impulsu ale miałem nie wnikac w podfale korekty wiec może przykład jest dobry.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Bfx
Gaduła
Posty: 314
Rejestracja: czwartek 28 sie 2014, 13:11
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek demonstracyjny
Lokalizacja: Muszyna

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

piątek 30 sty 2015, 07:01

I jeszcze takie coś. Dwie rzeczy mi tu nie pasują ale możliwe że nie są istotne. Piąta podfala impulsu kończy się na równi z trzecią a pewnie lepiej by było jakby robiła nowe low. Druga sprawa to; cała ta fala impulsu jest "słaba" (wolna) w porównaniu z dwiema silnymi świecami up po lewej stronie wykresu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

piątek 30 sty 2015, 10:04

Bfx pisze:Nie jestem pewien czy korekta może się tak rozciągac w stosunku do fali impulsu ale miałem nie wnikac w podfale korekty wiec może przykład jest dobry.

Fala a w korekcie nieregularnej powinna zejść do poziomu okolic fali 4. Tu nie dochodzi, wiec się takie odpuszcza.

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

piątek 30 sty 2015, 10:11

Bfx pisze:I jeszcze takie coś. Dwie rzeczy mi tu nie pasują ale możliwe że nie są istotne. Piąta podfala impulsu kończy się na równi z trzecią a pewnie lepiej by było jakby robiła nowe low. Druga sprawa to; cała ta fala impulsu jest "słaba" (wolna) w porównaniu z dwiema silnymi świecami up po lewej stronie wykresu.
Postaraj się unikać fal, które nie mają charakteru. Nie szukaj na siłę. Ten spadek jest tak rozmyty, że szkoda na niego czasu. Podałeś 2 dni temu idealny przykład fali impulsu i irr i takiego schematu się trzymaj.

Awatar użytkownika
Bfx
Gaduła
Posty: 314
Rejestracja: czwartek 28 sie 2014, 13:11
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek demonstracyjny
Lokalizacja: Muszyna

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

piątek 30 sty 2015, 10:26

pmleczko pisze: Postaraj się unikać fal, które nie mają charakteru. Nie szukaj na siłę. Ten spadek jest tak rozmyty, że szkoda na niego czasu. Podałeś 2 dni temu idealny przykład fali impulsu i irr i takiego schematu się trzymaj.
Jasne, celowo dałem niepewny przykład, żeby się upewnic że tak jest źle.

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

niedziela 01 lut 2015, 17:56


no avatar
dmk
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 05 lut 2015, 10:23

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

czwartek 05 lut 2015, 16:41

Hej świetny poradnik, dzięki za wstawienie i tak chętne odpowiedzi! Dobra robota. Mam do Ciebie pytanie co sądzisz o moim zagraniu związanym z Teorią Fal Elliotta i geometria Fibonacciego? O to one:
1. Formacja ABC z wykorzystaniem LT, warunki dopuszczalności:
a. Korektę poprzedza przejrzysty 5-falowy impuls,
b. Korekta jest prosta (zig-zag) 5-3-5,
c. Fala b nie może przebić impulsu, fala c musi przekroczyć falę a, fala b musi być największą korektą w korekcie, fala b musi być trójfalowa,
d. Fala b musi przynajmniej osiągnąć 25 % zakresu fali impulsu ale najlepiej jak będzie to minimum 38.2,
e. fala b musi zawierać się w przedziale od 41.4% do 100% fali A,
f. Fala C musi zawierać się w przedziale od 50% do 200% fali A,
g. Na końcu korekty musi pojawić się formacja świecowa odwrócenia trendu i po niej musi się rozpocząć przejrzysty i silny ruch w przeciwnym kierunku do korekty.
W tym przypadku fale nie muszę dokładnie się zatrzymywać na zniesieniach Fibonacciego.
Poprowadzenie LT w odpowiedni sposób - minimum 2 testy.
Otwarcie pozycji następuję za pomocą zlecenia oczekującego po przebiciu 3 punktów LT lub po ważnym oporze, albo dołku/szczycie fali b.

Z góry dzięki za odpowiedź i wskazówki!

Awatar użytkownika
Bfx
Gaduła
Posty: 314
Rejestracja: czwartek 28 sie 2014, 13:11
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek demonstracyjny
Lokalizacja: Muszyna

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

sobota 07 lut 2015, 12:38

Siedziałem w tym tygodniu sporo czasu przy wykresach i nic nie znalazłem. Były jakieś korekty nieregularne nadające się do grania? Jak nie to dobrze a jak tak to znaczy, że czegoś nie kumam jeszcze. Pozdro

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

sobota 07 lut 2015, 16:29


Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

sobota 07 lut 2015, 16:29

Bfx pisze:Siedziałem w tym tygodniu sporo czasu przy wykresach i nic nie znalazłem. Były jakieś korekty nieregularne nadające się do grania? Jak nie to dobrze a jak tak to znaczy, że czegoś nie kumam jeszcze. Pozdro
Również nie widziałem żadnej w zeszłym tygodniu. !smail!

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

sobota 07 lut 2015, 16:46

dmk pisze:Hej świetny poradnik, dzięki za wstawienie i tak chętne odpowiedzi! Dobra robota. Mam do Ciebie pytanie co sądzisz o moim zagraniu związanym z Teorią Fal Elliotta i geometria Fibonacciego? O to one:
1. Formacja ABC z wykorzystaniem LT, warunki dopuszczalności:
a. Korektę poprzedza przejrzysty 5-falowy impuls,
b. Korekta jest prosta (zig-zag) 5-3-5,
c. Fala b nie może przebić impulsu, fala c musi przekroczyć falę a, fala b musi być największą korektą w korekcie, fala b musi być trójfalowa,
d. Fala b musi przynajmniej osiągnąć 25 % zakresu fali impulsu ale najlepiej jak będzie to minimum 38.2,
e. fala b musi zawierać się w przedziale od 41.4% do 100% fali A,
f. Fala C musi zawierać się w przedziale od 50% do 200% fali A,
g. Na końcu korekty musi pojawić się formacja świecowa odwrócenia trendu i po niej musi się rozpocząć przejrzysty i silny ruch w przeciwnym kierunku do korekty.
W tym przypadku fale nie muszę dokładnie się zatrzymywać na zniesieniach Fibonacciego.
Poprowadzenie LT w odpowiedni sposób - minimum 2 testy.
Otwarcie pozycji następuję za pomocą zlecenia oczekującego po przebiciu 3 punktów LT lub po ważnym oporze, albo dołku/szczycie fali b.

Z góry dzięki za odpowiedź i wskazówki!
Troszkę za skomplikowane, ale co tam. Piszesz formacja ABC, czyli szukasz impulsu pięciofalowego jako fali A i wejścia na fali B z celem jako fala C? Opisane w dalszej kolejności założenia dotyczą fali B? Mógłbyś zapodać jakiś screen?
Punkt c jest zbędny bo wynika z punktu b !smail! Napisz również z czego wynikają podane w punktach e i f zakresy. O reszcie pogadamy jak zobaczę przykład.

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

niedziela 08 lut 2015, 14:45


Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

poniedziałek 09 lut 2015, 15:29

A ja trochę nie rozumiem dlaczego cały ostatni spadek oznaczasz jako jedną falę? :aaaa:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości