Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

czwartek 30 paź 2014, 17:14

pmleczko pisze:Na nic nie stawiam, po prostu tak wychodzi w tych korektach. Choć trafność, z takim RR jest połączeniem idealnym jak dla mnie. To oczywiście zmieni się po jakimś czasie, ale zakładałem docelowo skuteczność 50 procent, więc jest sporo miejsca.

I to się sprawdza? Ja jakoś nigdy nie mogłem zbudować systemu w oparciu o korekty płaskie, chociaż nawet miałem taki zamiar.
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

czwartek 30 paź 2014, 17:20

Sprawdza. Przy normalnych impulsach kiedy liczysz na kontynuacje właśnie korekty nieregularne wprowadzają zamieszanie. W przypadku gdy sam je wykorzystujesz i po ruchu w tym samym kierunku masz niedokończony ruch, który ze względu na zasięg fali c nie może być zigzagiem, prawdopodobieństwo korekty nieregularnej w takim przypadku jest dużo większe od prawdopodobieństwa wystąpienia kontynuacji fali impulsu.
Nie są to jakieś wielkie ilościowo procenty zysku, na które ty pewnie liczysz bo wiem że masz rr wielgachny, ale jak na razie przez te 4 miesiące dały zysk ok 40-45 procent przy dd 1, więc całkiem nieźle.

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

czwartek 30 paź 2014, 17:30

Czarodziejka 2.0 zarobiła od marca 110% czyli wynik jest podobny. Tyle że jak złapię ten ruch to będzie ponad 300%, a jak nie złapię te pewnie trochę spadnę bo bez dużych ruchów Czarodziejka 2.0 powoli bo powoli ale generalnie się cofa o parę % miesięcznie.

Będzie jakiś opis tego systemu z korektami?
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

czwartek 30 paź 2014, 17:32


Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

czwartek 30 paź 2014, 19:43

Muszę się dobrze wczytać i na pewno będzie więcej pytań, ale może nie wszystko naraz.

Podstawowe pytanie skąd pomysł na zniesienie 75%? Jakoś nigdy się nie spotkałem z taką wartością.
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

piątek 31 paź 2014, 08:41

I rozumiem że coś takiego jak na screenie jest dla Ciebie typową korektą płaską chociaż chyba nie grasz na takie?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

piątek 31 paź 2014, 15:33

O 75 procentach gdzieś kiedyś czytałem, ale zabij mnie nie pamiętam gdzie. Nie wiem czy Daniel Kostecki nie używa również takowego. Reszta to już obserwacja własna.
Nie gram takich korekt. Gram tylko te, które występują po zakończonej już pierwszej fali impulsu. Tak jest bezpieczniej.
Bardzo dobrym przykładem jest ta, która wystąpiła 15 października na gbp/jpy. Była po pierwszej fali w górę po odbiciu od strefy wsparcia, po idealnym zigzagu w dół. Obecnie zarabia ok 20 procent. Opiszę ja w weekend na comparic.

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

piątek 31 paź 2014, 16:47

Daniel Kostecki albo zajmuje się tworzeniem funduszu albo się zakochał, bo coś ostatnio nie widzę go na stronie xtb. Szkoda, bo lubiłem oglądać.

Czy warunek że fala B nie może przekroczyć 1,618 fali A to chyba jakieś własne doświadczenia? Czy tak Nelly pisał?
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

piątek 31 paź 2014, 16:51

Daniel odszedł z xtb jakiś czas temu.
Jeżeli chodzi o falę B to utarły się dwa poziomy 1.15 i 1.25. Ja z własnych już obserwacji dodałem 1.618 a to dlatego, że poziom ten w zasadzie rozwiązuje problem ewentualnego zigzaga a do tego nie ogranicza ilości wejść.

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

piątek 31 paź 2014, 16:54

A jaki tu może być problem z zigzagiem bo coś nie kojarzę?
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

piątek 31 paź 2014, 17:03

Jak masz ruch po 5 falach w kierunku kontynuacji to przecież możesz mieć zamiast fali B falę C od zigzaga i natniesz się nie na falę C korekty nieregularnej a np. na nowy ruch w przeciwnym kierunku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

piątek 31 paź 2014, 17:09

No tak, już sam do tego doszedłem. Ale co ma stosunek fali B do A do zigzaga?

Pewnie zanim odpowiesz znowu wymyślę ale coś nie widzę rozwiązania.

1,618 jako maksymalny zasięg fali B w nieregularnej, bo jak jest dłuższa to zigzag?

A nie ma znaczenia stosunek fali B do impulsu?
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

piątek 31 paź 2014, 17:29

Wtedy jest za duże prawdopodobieństwo wystąpienia zigzaga. Zobacz masz impuls jak w tym przykładzie. Ma on 700 pisów. Fala B ma ich 500. Jakby była dłuższa o te 200 to stawiałbym nie na falę B od nieregularnej a na zigzaga właśnie, czyli jego falę C.

Sorry źle opisałem na wykresie, już poprawiłem. Stąd pewnie miałeś problem.

Wracając jeszcze do zniesienia 75. Ja używam go jako zniesienie krytyczne dla kontynuacji ruchu w danym kierunku. Między nim a poziomem 100 procent stawiam stop. Daje to swobodę, zarówno przy grze z ręki jak i przy zleceniach oczekujących.

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

piątek 31 paź 2014, 18:12

pmleczko pisze:Wtedy jest za duże prawdopodobieństwo wystąpienia zigzaga. Zobacz masz impuls jak w tym przykładzie. Ma on 700 pisów. Fala B ma ich 500. Jakby była dłuższa o te 200 to stawiałbym nie na falę B od nieregularnej a na zigzaga właśnie, czyli jego falę C.
Widziałem że jest źle opisane. A sprawdzałeś jeszcze warunek, że fala B nie może być większa od 0,618 impulsu? Akurat nie zajmuję się zigzagami w ogóle, bo nie otwieram pozycji na drugi impuls, bo właśnie może być falą C. Ale z tego co pamiętam, fale w zyzgaku mogą być w proporcji od 0,618 do 1,618. Natomiast chyba się nie spotkałem z tym że fala B nie może być większa od 1,618 fali A, bo wtedy może być zygzagiem, ale może się spotkałem i już nie pamiętam.
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

piątek 31 paź 2014, 18:19

Nie, nie sprawdzałem. Natomiast zawsze przyjmowałem i przyjmuje, że fala C w zigzagu może być w stosunku min 1:1 z falą A. Może stanowić 1 lub 1.62 lub 2.62 ale nigdy poniżej wartości 1.

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

piątek 31 paź 2014, 18:22

Co do tego, że fala B nie może być większa od 1.62 fali A to jest to moje własne ustawienie proporcji między nimi. Ze względów, o których pisałem, czyli o za dużym prawdopodobieństwie wystąpienia zigzaga.
Staram się łapać tylko idealne proporcje miedzy falami i szukam takich w których prawdopodobieństwo pomyłki jest małe. Daje mi to pewien komfort. Staje się mniej subiektywne, jak również zwiększa skuteczność takich formacji. A to że trzeba się naczekać to już inna bajka.

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

piątek 31 paź 2014, 18:28

Czyli można postawić warunek że fala B nie może być dłuższa niż 1,618 fali A oraz dłuższa niż impuls. Drugi warunek w sumie jest oczywisty, bo nie może być dłuższa. Jeszcze to sobie sprawdzę.

A tak z ciekawości, co zrobisz w sytuacji jak fala A jest mała, B jest dłuższa niż 1,618 ale dużo krótsza niż impuls? !smail! Nie jest zygzagiem bo jest krótsza niż impuls. :bigsmile:
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

piątek 31 paź 2014, 18:55

Nic nie zrobię. Przyjmuję, że fala A musi dojść w okolice początku fali czwartej i problem z jej długością się kończy. Zresztą sam wiesz, że większość korekt, czy to jako fala A korekty nieregularnej czy też fala A zigzaga lubi się zatrzymywać własnie w tych okolicach. Ideałem jest, gdy fala czwarta stanowi dodatkowo 38.2 zniesienia fali impulsu.

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

piątek 31 paź 2014, 19:14

No tak, ale ta zasada chyba i tak pomoże mi rozwiązać największy problem Czarodziejki 2.0 czyli trafność. Udało mi się w niej rozwiązać problem częstotliwości, i w dobry dzień jest nawet kilka Czarodziejek czyli potencjalnych wejść na e/u. Zasady wejścia są jednak na tyle proste że często, zbyt często potencjalna Czarodziejka jest falą C w korekcie nieregularnej. Część fałszywych sygnałów jest w trójkątach, ale w sumie rzadko, a przeważnie i tak można się wybronić i skończyć chociaż na BE. W wypadku korekty płaskiej nieregularnej błąd oznacza praktycznie zawsze SL. W testach trafność wychodziła ok 50%, w praktyce jest niższa co jest czasami pewnym problemem. Ale w sumie trafność trafnością, jak uda mi się złapać ten duży ruch i zrobić 300% w rok to będzie mój nowy rekord roczny.
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

piątek 31 paź 2014, 19:22

To masz to szczęście, że jesteś w stanie coś takiego stworzyć. Mnie się nie udało i pewnie już nie uda dopracować czegoś co da 100 procent rocznie, nie mówiąc o 300. Z drugiej strony jakby tak mieć coś co daje te 50 procent i tak rok w rok.... !smail!
Wracając do korekt nieregularnych, sam widzisz że dla jednych to pułapka a dla drugich idealna strategia wejścia i po próżni ani śladu :wink:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości