Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

piątek 17 kwie 2015, 21:58

Ja większą część pozycji zamknąłem (85%), a reszta zabezpieczona została i zobaczymy co się stanie.
jasonbourne
Można wiedzieć ile % ugrałeś na tej pozycji ?
Skoro wchodzisz na tak niskich interwałach to musisz mieć bardzo duże RR, prawda ? :joy:
Twój artykuł odnośnie 700% czytałem, bardzo fajny.
Czy mógłbyś rozpisać ile % miałeś w poszczególnych miesiącach jeśli to nie problem ?

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

sobota 18 kwie 2015, 09:14

W załączniku statement za rok 2014, już go wrzucałem na forum, tak to mniej więcej wygląda.

Warto zwrócić uwagę, że od stycznia do września prawie w ogóle nie miałem zysków, linia jest płaska, chociaż cały czas grałem. W Czarodziejce 3.0 zostało to trochę poprawione, ale niewiele da się z tym w sumie zrobić.
W styczniu zamknąłem te pozycje zyskowne z grudnia (ok. 120% do przodu), a później same straty do kwietnia. I w sumie spory DD, bo ponad 20%. Ale w kwietniu się odkułem, Czarodziejka 3.0 pokazała że jest jak dobra dziunia, na co dzień wytrzymać z nią ciężko, ale jak już daje przyjemność to jak żadna inna kobieta :aaaa:

W kwietniu dwie pierwsze pozycje ok. 120% (te dwie w dół), a później long w górę, ok. 40%, ale dwa razy większą pozycją (bo konto dwukrotnie większe), czyli kwiecień ok. 200% do przodu. Szaleństwo.

A teraz pewnie znowu trzy miesiące bez zysku. :aaaa:

De facto moja Czarodziejka działa w taki sposób, że na tym koncie na Oandzie mam obecnie ponad 1000% licząc od marca 2014, bo wtedy zacząłem grać po przerwie. I oczywiście gram z ryzykiem 2%.

Dzieło mojego życia działa całkiem fajnie, choć wciąż dalekie od doskonałości. Ale grać się tym da. :aaaa:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

niedziela 19 kwie 2015, 12:55

Przepraszam wszystkich zainteresowanych, ale misz masz nie ukaże się w ten weekend. Dopadł mnie rotawirus i nie jestem w stanie nic robić. Postaram się żeby jutro wieczorem ukazał się szukamy, analizujemy, gramy.

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

niedziela 19 kwie 2015, 16:51

Osoby zainteresowane moim sposobem gry zapraszam oczywiście na moje webinary. Co prawda nie prezentuję na nich systemu Czarodziejka 3.0, ale na przykład za tydzień we wtorek będę omawiać formację Gartleya 222. Jak ostatnio ją pokazywałem na tych spadkach eur/usd to dawała wejścia z SL 15 pips i to na interwale H1, czyli całkiem fajnie. Zasadniczo Gartley 222 to jedna z niewielu formacji, która moim zdaniem jest wystarczająco solidna aby na niej opierać system transakcyjny, a jednocześnie daje dość precyzyjne wejścia. Problem jest z częstotliwością występowania, ale zawsze ją można sobie zmodyfikować do swoich potrzeb (na przykład zrobić alternatywę albo zniesienia albo AB=CD, a nie dwa warunki jednocześnie).

Zasadniczo formacje harmoniczne nadają się dość dobrze do gry z dużym R, może nie tak dobrze jak Elliott, ale za to są znacznie prostsze. Bo co to jest Gartley 222? Po prostu korekta ABCD, gdzie AB się kończy na 0,618, CD na 0,786 i AB=CD.

Na screenie dwa skany z Danielewicza, które wykorzystuję na webinarze. Trochę krzywe, ale co tam. :aaaa:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

poniedziałek 20 kwie 2015, 15:48

jasonbourne pisze:Chyba w przyszłym tygodniu zagram na wariant zielony z TP nawet w okolice 1,0. :aaaa:
Goldman Sachs też stawia na wariant zielony, ciekawe oznaczenie trójkąta.

Jak wariant się sprawdzi znowu będzie można się dobrze nachapać.

http://comparic.pl/gora-czy-dol-rekomen ... man-sachs/
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

sobota 25 kwie 2015, 15:22

Udało mi się wrócić do żywych !smail!
http://comparic.pl/weekendowy-misz-masz-25-04-2015/

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

sobota 25 kwie 2015, 18:51

Co nie zmienia faktu, że ja wciąż nie rozumiem dlaczego oznaczasz trzy fale chociaż jest ich pięć.
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

sobota 25 kwie 2015, 19:25

Bo widzę trzy a nie pięć. Pierwsza, potem trójka złożona z pięciu i na razie tyle. To, że nie ma tam pięciu widać po ostatniej podfali, która jest najmocniejsza w całym ruchu i nie może być piątą kończącą. Może być falą piątą w fali c zigzaga a nie impulsu. Dlatego na tym etapie cały czasu biorę pod uwagę tylko impuls.

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

niedziela 26 kwie 2015, 15:20


Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

środa 29 kwie 2015, 18:17

Dla tych osób które są zainteresowane moim sposobem gry chciałbym powiedzieć, że mój wczorajszy webinar o formacjach harmonicznych został nagrany i przesłany do brokera XM, tam jakoś będzie dostępny przez jakiś czas. Webinar nie jest może idealny, trochę byłem zmęczony, ale jak sam siebie słuchałem później na nagraniu to w sumie jest ok i pokazuje kilka fajnych rzeczy.

Dla Piotra, webinar o falach Elliotta też będzie nagrywany i będziesz go mógł obejrzeć w innym terminie.
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

środa 29 kwie 2015, 18:19

Super informacja, dzieki !smail!

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

niedziela 03 maja 2015, 13:51


Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

poniedziałek 04 maja 2015, 20:21


Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

piątek 08 maja 2015, 08:36

Chyba już kiedyś o to pytałem, ale może coś się zmieniło

czytał ktoś te pozycje, przynajmniej tą jedną?

http://www.amazon.com/Natures-law-secre ... 1607963140

coś jeszcze tu jest

http://www.amazon.com/Wave-Principle-Ra ... gy_b_img_y

oraz

http://www.amazon.com/R-N-Elliotts-Mast ... gy_b_img_z
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

niedziela 10 maja 2015, 10:50

Teraz sobie czytam Prechtera (po razu trzeci albo czwarty już) i zanim pojawi się recenzja na Comparic, tutaj będą się pojawiać różne przemyślenia.

FALE IMPULSU

Według Prechtera Elliott wcale nie twierdził, że istnieje tylko jeden dominujący schemat czyli formacja pięciofalowa. Po prostu Prechter oraz inni naśladowcy sobie z góry przejęli że tak po prostu jest, bo jak nietrudno się domyślić, takie podejście jest bardzo wygodne, zwiększa zaufanie do teorii Elliotta i w ogóle jest przyjemne emocjonalnie.

Tyle że nawet niezbyt szczegółowe analizy rynku bardzo szybko pokażą, że fale impulsu, czyli de facto fale trendowe wcale nie zawsze mają kształt piątek, a zasadniczo mogą być wszystkim: jedynką, trójką, piątką, siódemką, osiemnastką i pół. I nawet jeżeli nie ma w tym nic dziwnego, bo żadna teoria nie sprawdza się w 100%, pojawia się pytanie czy rzeczywiście definicja fali impulsu, polegająca na liczeniu jej podfal, których ma być 5, jest rzeczywiście definicją optymalną?

Prechter bardzo trafnie pisze, że fale impulsu nazywa się właśnie tak a nie inaczej, bo "one nadają rynkowi pęd". Czyli rozróżniając fale impulsu od fal korekty rozsądne wydaje się być koncentrowanie przede wszystkim na w taki lub inny sposób zdefiniowanej względnej prędkości różnych fal, natomiast struktura wewnętrzna, czyli liczba podfal powinna być raczej wskazówką pomocniczą i ciekawostką, nie jednak zasadą decydującą, rozróżniającą impuls od korekty.

Poza tym prędkość danej fali jako wartość wyrażona liczbowo jest wartością obiektywną czego nie można powiedzieć o strukturze wewnętrznej która zawsze jest mniej lub bardziej subiektywna i tak naprawdę trudno wyznaczyć jednoznaczną, precyzyjną granicę pomiędzy impulsem a korektą patrząc tylko na jej podfale.

Polecam definiowanie fal impulsu na podstawie ich prędkości.
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

niedziela 10 maja 2015, 15:48


Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

poniedziałek 11 maja 2015, 19:22


Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

poniedziałek 11 maja 2015, 19:28

jasonbourne pisze:Teraz sobie czytam Prechtera (po razu trzeci albo czwarty już) i zanim pojawi się recenzja na Comparic, tutaj będą się pojawiać różne przemyślenia.

FALE IMPULSU

Według Prechtera Elliott wcale nie twierdził, że istnieje tylko jeden dominujący schemat czyli formacja pięciofalowa. Po prostu Prechter oraz inni naśladowcy sobie z góry przejęli że tak po prostu jest, bo jak nietrudno się domyślić, takie podejście jest bardzo wygodne, zwiększa zaufanie do teorii Elliotta i w ogóle jest przyjemne emocjonalnie.

Tyle że nawet niezbyt szczegółowe analizy rynku bardzo szybko pokażą, że fale impulsu, czyli de facto fale trendowe wcale nie zawsze mają kształt piątek, a zasadniczo mogą być wszystkim: jedynką, trójką, piątką, siódemką, osiemnastką i pół. I nawet jeżeli nie ma w tym nic dziwnego, bo żadna teoria nie sprawdza się w 100%, pojawia się pytanie czy rzeczywiście definicja fali impulsu, polegająca na liczeniu jej podfal, których ma być 5, jest rzeczywiście definicją optymalną?

Prechter bardzo trafnie pisze, że fale impulsu nazywa się właśnie tak a nie inaczej, bo "one nadają rynkowi pęd". Czyli rozróżniając fale impulsu od fal korekty rozsądne wydaje się być koncentrowanie przede wszystkim na w taki lub inny sposób zdefiniowanej względnej prędkości różnych fal, natomiast struktura wewnętrzna, czyli liczba podfal powinna być raczej wskazówką pomocniczą i ciekawostką, nie jednak zasadą decydującą, rozróżniającą impuls od korekty.

Poza tym prędkość danej fali jako wartość wyrażona liczbowo jest wartością obiektywną czego nie można powiedzieć o strukturze wewnętrznej która zawsze jest mniej lub bardziej subiektywna i tak naprawdę trudno wyznaczyć jednoznaczną, precyzyjną granicę pomiędzy impulsem a korektą patrząc tylko na jej podfale.

Polecam definiowanie fal impulsu na podstawie ich prędkości.
Zgadzam się. Babranie się w każdej podfali nie ma żadnego sensu, natomiast sama ogólna struktura fali głównej bardzo ułatwia orientację. Co do prędkości fal to nie raz pisałem, że ta fala nie może być tą bo jest za wolna itd. Prędkość fal w analizie jest bardzo ważna, jeżeli nie najważniejsza.

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

poniedziałek 11 maja 2015, 20:55

A dlaczego nie po prostu na eur/usd korekta abc i powrót do spadków? Tylko takie dziwne warianty z piątą skróconą?
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wykorzystanie fal Elliotta w praktyce

wtorek 12 maja 2015, 18:57

To nie do końca tak. Jak wiesz można rozpisać to na trzy sposoby. Jako ABC, ale w tym przypadku na razie nie widzę miejsca na shorta, jako piątka po załamanej i jako 123 i teraz 4. Dwa z trzech to long. Jeżeli natomiast podejdziemy jeszcze ciut wyżej do strefy oporu to i na shorta znajdzie się miejsce. Stąd na razie warianty longowe !smail!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości