Analiza rynku - Trendy cały czas

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szwajcar
Gaduła
Posty: 294
Rejestracja: piątek 04 paź 2013, 07:48
Lat na Forex: 6
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Analiza rynku - Trendy cały czas

wtorek 22 lip 2014, 22:52

Chciałbym przedstawić sposób w jaki analizuję rynek pod względem trendów.

Analiza polega na ciągłym handlowaniu naprzemiennymi pozycjami tzn. otwieramy Buy i podstawiamy SL pod lokalne extremum przeciwtrendowe, potem pod kolejne, aż do wycięcia.... następnie szukamy kolejnej świecy spadkowej i otwieramy Sell na jej zakończeniu, SL prowadzimy odpowiednio podobnie i tak naprzemiennie. Taka analiza pokazuje jak trendowy jest rynek a ponadto pozwala na dobranie odpowiedniego TF dla analizy rynku.

W 3 screenach jest pokazany sposób analizy na ropie i złocie w ostatnim czasie oraz jeden screen z 17 marca jaki zamieściłem kiedyś na nawi.

Analiza ta ma na celu wybranie trendowego rynku, który nadaje się do piramidowania blokowego.

PS. Temat powstał, ponieważ sporo osób ma problem z wyborem miejsca do początku otwarcia piramidy lub otwiera pod prąd przeciw trendowi właśnie tworzącemu się.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
NIE dokładaj do stratnych pozycji kolejnych, tylko do pozycji zyskownych.
Piramidowanie blokowe (przeciwieństwo GRIDa i Martyngału)
http://www.forexfactory.com/szwajcar#64

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Analiza rynku - Trendy cały czas

środa 23 lip 2014, 08:05

Szwajcar
Taka analize wykonywac na rachunku demonstracyjnym?
Na kazdym walorze ktory obserwujesz robisz taka analize? jesli tak to na ilu TF wtedy?

Przypomina mi to po czesci rysowanie aktualnych linii trendu i otwieranie pozycji na jej przelamaniu.

Dla przykladu mozna wziac moj nieudany long na EURCAD zawarty w okolicach 17 czerwca.
Taka analiza na TF ponizej H4 rzeczywiscie zanegowalaby moje mysli o pozycji dlugiej (jasno niebieski prostokat) i wg tego sposobu bym wszedl w pozycje krotka.
Natomiast swieca H4 w tamtym momencie nie dalaby nam wejsc w pozycje (rynek odjechal na okolo 120pips)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Szwajcar
Gaduła
Posty: 294
Rejestracja: piątek 04 paź 2013, 07:48
Lat na Forex: 6
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Analiza rynku - Trendy cały czas

środa 23 lip 2014, 08:29

marek12578
Analiza linii trendu obecnie nie sprawdza się z powodu różnej zmienności w nocy, dzień, wieczorem a nawet innego dnia. Jeśli świece byłyby mniej więcej równego zasięgu to analiza linii trendu ma zastosowanie inaczej nie ma. Ja zawsze analizuję na początku rynek wg schematu jaki zamieściłem wyżej.

Oczywiście w konsolidacji taka analiza pokazuje, że pozycje przynoszą stratę, ale wystarczy dobrać rynek trendowy, odpowiedni TF dla świeczek (muszą być regularne-czyli bez knotów a raczej z korpusami) i są wtedy zyski. Chodzi w głównej mierze o zbadanie jak regularne są trendy i czy zmienność jest na podobnym poziomie. Po części ja taką analizą filtruję moje wejścia, żeby nie wchodzić pod prąd w trwający jeszcze trend.

Dodatkową analizą jest badanie zasięgów, ale to innym razem przedstawię, bo wymaga szerszego opisu.

Co do pytania to analizę lepiej robić na realnym rachunku tam gdzie zawierane są transakcje.

Dodam też, że w slangu forexowym utarło się określenie
HH-LL-LH-HL
H-High
L-Low
oznacza się w ten sposób formacje korekty w trendzie
NIE dokładaj do stratnych pozycji kolejnych, tylko do pozycji zyskownych.
Piramidowanie blokowe (przeciwieństwo GRIDa i Martyngału)
http://www.forexfactory.com/szwajcar#64

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Analiza rynku - Trendy cały czas

czwartek 24 lip 2014, 08:33

Czy wystarczy ze bedziemy analizowali TF od 1H wzwyz, czy wlasnie chodzi o to aby patrzec rowniez na te niskie?

GBPAUD - w ten sposob?
Jeszcze przyklad z ropa, ale tylko zaznaczone.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Szwajcar
Gaduła
Posty: 294
Rejestracja: piątek 04 paź 2013, 07:48
Lat na Forex: 6
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Analiza rynku - Trendy cały czas

czwartek 24 lip 2014, 14:54

marek12578
Chodzi o dobranie TF, na którym będą w miarę równe świeczki i wyraźne trendy.

Poprawiłem Twój screen z USDOIL jak to wygląda mniej więcej.
Sposób działa w trendach i wtedy przynosi zyski, w konsolidacji traci. Na EurUsd jest sporo fałszywych wybić, ale po odfiltrowaniu i znalezieniu odpowiedniego TF metoda zarabia. Oczywiście ważna jest zmienność.

NA GBPAUD są nie równe świeczki tzn. czasem jedna ma zasięg 5-10 świeczek dlatego nie można w ten sposób analizować każdego rynku. Ruch w trakcie impulsu bardzo różni się od ruchu w pozostałym czasie. Nie można tego porównywać. Dlatego też wielu traderów myśli, że ich psychika wykańcza a to po prostu rynek zmienia swoją specyfikę. Jeśli nie dostosujemy się to zaczniemy tracić. Handle na FX wymaga ciągłego dostosowywania się do warunków na rynku. Ważne, żeby mieć jakiś arsenał do walki, czyli w naszym przypadku metody i schematy. Ja postaram się w miarę możliwości opisać jeszcze kilka moich sposobów patrzenia na rynek, ale to wymaga czasu i raczej na jesieni będę go miał więcej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
NIE dokładaj do stratnych pozycji kolejnych, tylko do pozycji zyskownych.
Piramidowanie blokowe (przeciwieństwo GRIDa i Martyngału)
http://www.forexfactory.com/szwajcar#64

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Analiza rynku - Trendy cały czas

piątek 25 lip 2014, 11:22

Dzieki za wyjasnienia.
Prawdopodobnie to jest przyczyna moich porazek. Wpierw zrobie kilka razy depo co sam widziales, a pozniej przez to ze rynek nie jest dynamiczny lub przez odwrocenie tracilem caly zarobek.

Co do analizy trendow to ostatnio analizowalem wykresy tygodniowe, glownie indeksy. Robilem to w taki sposob ze liczylem ile swieczek sie zamknelo na zdecydowanym spadku wzgledem pozostalych. Na oko jest trend wzrostowy, po policzeniu swieczek wychodzi ze np taki NASDAQ mial okolo 4 tygodni (w tym roku) ktore sie zakonczyly zdecydowanym spadkiem, reszta tygodni to byly wzrosty lub pinbary swiadczace o tym ze cena bardziej stala w miejscu.

DAX mozna uznac za szeroka konsolidacje na 700pipsow analizujac ten rok kalendarzowy. Mozna bylo teoretycznie w dwie strony zawierac transakcje.
Natomiast jesli popatrzymy w ten sposob na rok poprzedni (lub cofniemy sie az do polowy 2011) to zobaczymy zdecydowany trend wzrostowy.

Waluty tez w ten sposob mozna analizowac ale na wiekszosci nam wyjdzie konsolidacja obecnie.

Jestem ciekaw jak analizujesz rynek kiedy celujesz w impulsy, wydaje mi sie ze to chyba najmniej czasochlonny sposob budowania piramid.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Szwajcar
Gaduła
Posty: 294
Rejestracja: piątek 04 paź 2013, 07:48
Lat na Forex: 6
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Analiza rynku - Trendy cały czas

piątek 25 lip 2014, 21:59

marek12578
Rynek w 2011 roku jak i teraz był inny. Sam to widzisz. Tego nawet nie ma jak dopasować do siebie, bo jest inna specyfika. Samemu trzeba dopasować się.

Co do analizy DAXa to ja analizuję zawsze wykres na świeczkach M5. Przy zmienności jaka teraz jest i większej to sposób daje zarabiać. Łatwo dałoby się to zaimplementować do EA, bo zasady są dość proste. Wejście na świeczce i potem przestawianie SL pod lokalne extremum przeciwtrendowe w momencie kiedy cena przebija ostatnie extremum trendu.

Wg mnie aktualnie jest dalej spadek na DAXie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
NIE dokładaj do stratnych pozycji kolejnych, tylko do pozycji zyskownych.
Piramidowanie blokowe (przeciwieństwo GRIDa i Martyngału)
http://www.forexfactory.com/szwajcar#64

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Analiza rynku - Trendy cały czas

piątek 01 sie 2014, 11:27

Miales racje co do spadkow zarowno na DAXie jak i na OIL. Czyli zrobiles dobra analize - gratuluje.
Ja tylko dalej nie rozumiem jak mam wykorzystac taka analize do budowania piramid.(zwlaszcza robiac ja na kilku TF)

Owszem jesli zrobie taka analize i bede zawieral transakcje tj na przykladzie ze screenem ktory nazwales "skalp sesyjny" to bede na podstawie tej analizy zawieral transakcje, ale gdy juz trafie na trend to raczej trzymam i prowadze jedna pozycje a nie kilka. Zwlaszcza jesli zrobimy to na wykresach ponizej H1.

Cenna uwaga jest to ze zwracasz uwage na swieczki ktore maja korpusy a nie cienie, na ogol jest tak ze czlowiek szuka wejscia dobrego i sugeruje sie tymi cieniami wlasnie jako miejsce precyzyjnego wejscia.

Awatar użytkownika
Szwajcar
Gaduła
Posty: 294
Rejestracja: piątek 04 paź 2013, 07:48
Lat na Forex: 6
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Analiza rynku - Trendy cały czas

piątek 01 sie 2014, 21:03

marek12578
Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Analiza przedstawiona wyżej ma nam odfiltrować wejścia przeciwtrendowi, bo pokazuje gdzie aktualnie podąża rynek i jaki trend zanegował. To jest główna wartość tej analizy.

W piramidowaniu dokładamy jak idzie w naszą stronę. Ja ustawiam zlecenia i tylko kontroluję co wpadnie do pajęczej sieci. Potem zdejmuję pozycje albo trzymam dalej jak jest gdzie zabezpieczyć całość. Jak mi wpadnie SL średnioważony to często dalej piramiduje w trend jak idzie w moją stronę.

Przede wszystkim zasada:
Nie łapać spadających noży jeśli zakres spadku jest większy niż 2x szerokość konsoli.
NIE dokładaj do stratnych pozycji kolejnych, tylko do pozycji zyskownych.
Piramidowanie blokowe (przeciwieństwo GRIDa i Martyngału)
http://www.forexfactory.com/szwajcar#64

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości