Czy gra na RR powyżej 5/1 może mieć bardzo wysoką skutecznoś

no avatar
Kazik
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: piątek 18 kwie 2014, 06:21

Re: Czy gra na RR powyżej 5/1 może mieć bardzo wysoką skutec

piątek 08 sie 2014, 10:10

Może zrobisz to na swoim przykładzie na srebrze?

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Czy gra na RR powyżej 5/1 może mieć bardzo wysoką skutec

piątek 08 sie 2014, 13:54

4:1 i 5:1, a oczekiwania co do TP nie są chyba wygórowane...? Zobaczymy, czy się uda :wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
karus123
Posty: 23
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 18:29

Re: Czy gra na RR powyżej 5/1 może mieć bardzo wysoką skutec

piątek 08 sie 2014, 14:42

Świeżutki układ
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Czy gra na RR powyżej 5/1 może mieć bardzo wysoką skutec

piątek 08 sie 2014, 14:43

karus123 pisze:Świeżutki układ
tak to kazdy by chciał :)
Obrazek

no avatar
karus123
Posty: 23
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 18:29

Re: Czy gra na RR powyżej 5/1 może mieć bardzo wysoką skutec

piątek 08 sie 2014, 16:09

Kazik pisze:Może zrobisz to na swoim przykładzie na srebrze?
Formułujesz niewłaściwą prośbę. Po co ci wiedza czyli opis parametrów wejścia na srebrze jeśli nie potrafisz na wykresie znaleźć jednej prostej długiej świecy po której cena potem jeszcze rosła. Takie układy gra się zleceniami oczekującymi więc bez problemu możesz znaleźć coś co dopiero czeka na wejście. Zakładam, że na razie nie potrafisz bo nie wrzuciłeś obrazka z pytaniem.

no avatar
karus123
Posty: 23
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 18:29

Re: Czy gra na RR powyżej 5/1 może mieć bardzo wysoką skutec

piątek 08 sie 2014, 17:23

kolejny
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
nowohuciak
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 22:13

Re: Czy gra na RR powyżej 5/1 może mieć bardzo wysoką skutec

piątek 08 sie 2014, 23:41

im wyższe RR chsesz wyśrubować tym precyzyjniej musisz określić linię SR,a poziom wejścia i SL maksymalnie do siebie zbliżyć-oczywiście po obu stronach linii SR.Ci gracze,którzy grają to samo,ale zadowala ich niższe RR obstawią wejścia i SL w większej odległości od linii SR.W efekcie dobrze wybrana linia SR na dobrze wybranym walorze zostaje szczelnie oblepiona mniej i bardziej cwanymi zleceniami oczekującymi w odległości od 1go pipsa(to ci co chcą RR 1:10) do 15stu pipsów(tych zadowala RR 1:2).Na to wchodzi WIELKI z dużą kasą i albo powoduje,ze pullback jest rachityczny i nie załapują się nawet ci odsunięci o 15 pipsów od lini SR,albo jeszcze większą kasą czyści wszystkie zlecenia po obu stronach lini SR,bo mu się to opłaca.W ten sposób powstaje bardzo dłuuuuuuugi pinbar,który powoduje fałszywe kontrtrendowe przebicie lini SR.Takich fałszywek zobaczysz coraz więcej.Wszystkie banki,biura maklerskie,fora i cywilni szkoleniowcy samozwańcy szkolą w bardzo precyzyjnym określaniu linii SR i śrubowaniu RR.Najlepiej żeby było 1:10,a nawet 1:15,bo wtedy jednym TP powetujesz sobie osiem wcześniejszych strat.Mam wrażenie,że Brooksy i Fullery wypuściły temat PA dopiero po zarobieniu dużej kasy,gdy okazało się,że efektywność tej strategii spada.Przez jakiś czas będzie jeszcze efektywna,ale raczej dla graczy szukających fałszywych przebić linii SR,a nie dla śrubujących RR.Zauważ jak bardzo popularna jest ta strategia.A nawet Terminator odpisał Ci,że gra się to co modne.Hi,hi,hi,ha,ha,ha.Czyli moja odpowiedź na pytanie w temacie brzmi NIE! powodzenia -T.H.

no avatar
Darkst
Posty: 48
Rejestracja: wtorek 15 kwie 2014, 14:51

Re: Czy gra na RR powyżej 5/1 może mieć bardzo wysoką skutec

sobota 09 sie 2014, 11:00

nowohuciak pisze:Mam wrażenie,że Brooksy i Fullery wypuściły temat PA dopiero po zarobieniu dużej kasy,gdy okazało się,że efektywność tej strategii spada.Przez jakiś czas będzie jeszcze efektywna,ale raczej dla graczy szukających fałszywych przebić linii SR,a nie dla śrubujących RR.
Rozgrywanie wszystkiego jak leci (czyli np. każdego PB) ma taką efektywność jak strzelanie do wszystkiego co się rusza. Zawsze się liczy jakiś konkretny poziom na którym prawdopodobieństwo sukcesu jest po naszej stronie.

Trochę nie rozumiem idei samego RR. Bo czy jak mam na pozycji RR 5:1 to znak, że mam zamknąć pozycję pomimo, że rynek pokazuje siłę? Lub czy mam trzymać pozycje bo mam "tylko" RR 1:1 a cena strasznie się mieli?
Takie ślepe patrzenie na RR na pojedynczej transakcji jest bez sensu, bardziej liczy się profit factor imo.

no avatar
nowohuciak
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 22:13

Re: Czy gra na RR powyżej 5/1 może mieć bardzo wysoką skutec

sobota 09 sie 2014, 13:59

ja po prostu szukam na rynku wysokiej trafności,kosztem RR.
Oczywiście,że nie liczy się sama formacja,ale jej rynkowy kontekst,trend itd.Ja gram na D i H4.Z mieleniem się ceny też mam kłopot.To najczęściej jest mój błąd.No bo szukałem dobrego trendu wertykalnego,a wlazłem w boczniak i dlatego się mieli.chętnie liczę cykle i długość domniemanej fali,bo to nie jest połowa cyklu.Trochę pomaga w uniknięciu mielenia.,a czasem trzeba wyjść z niewielkim zyskiem,lub niewielką stratą.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Czy gra na RR powyżej 5/1 może mieć bardzo wysoką skutec

niedziela 10 sie 2014, 07:54

nowohuciak, podpisuje się pod każdym Twoim słowem. Szkoda że tak ładnie jak Ty nie potrafię pisać. Też mam ten ból że czasem jak wchodzę to mnie mieli na boczniaku i wtedy nerw mi puszcza, wchodzę czasem ponownie i znowu boczniak, było tak na geju ostatnio. Co zrobić, tego nie przewidzisz. Wiesz mam książkę Berensteina o cyklach i czasem czytam ją kiedy siedzę na tronie szukając inspiracji do własnych pozycji. Teraz jestem w rozdziale o synchronizacji transakcji z giełdowymi cyklami. Niby same banały ale jednak. Można złapać jakaś fajną wenę i sprawdzić jak się zasiądzie do wykresu myśl autora.

Podpis.

A teraz w temacie w którym de facto miałem się już nie odzywać bo teraz nabijam tylko licznik odwiedzin.

Zagranie na akcjach IBM, nie na sam dotyk, tylko potwierdzony tak jak pisałem wcześniej. Tak wchodzić nie przeczytacie w żadnym poradniku, jest to wejście nigdzie jeszcze nie opisane, wejście na czuja :joy: I parę zrzutów ekranu z bieżącej sytuacji. Autor jak złapie spinkę to mnie zjedzie ale co tam. To on się stresuję bo ja generalnie mam to głęboko. Jak zwykle.

Nie wiem dlaczego autor akurat tam odpalił ejka ale za ch[uja wafla bym tam nie czekał na S. Zaraz pewno zacznie się typowo że nic mi do tego i jestem osobą nie pożądaną w temacie. Taki paskudny charakter nie znoszący krytyki. Bo liczy się tylko to co ja mam do powiedzenia, reszta to dodatek. Ten poziom z daleka mówił, wejdź tu a cię wykoszę. No taka prawda.

Poziomy z edka, kadilaka, ujka i i i ... powiedzmy indeksu dolara.

Enjoy. :joy:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
nowohuciak
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 22:13

Re: Czy gra na RR powyżej 5/1 może mieć bardzo wysoką skutec

niedziela 10 sie 2014, 16:07

z tym liczeniem cykli to tylko na oko,nie za dokładnie ,bo jak zaczniesz za dokładnie to zarzucisz temat
i uznasz liczenie za zupełnie neprzydatne.Ale z ciekawości złap krzyżyk(na MT4) i na mocno zagęszczonym dziennym edka przeleć po ostrzejszych szczytach i dołkach.Zdziwisz się jak często będzie między nimi : 50,100 sesji lub wielokrotność 50.Oczywiście 48,153 i 356 też się liczy,przynajmniej dla mnie.Działa jak konfluencja.To dobrze,że na forum wolno się śmiać.Pozdrówka TH.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Czy gra na RR powyżej 5/1 może mieć bardzo wysoką skutec

niedziela 10 sie 2014, 20:42

A ponoć nikt przykładów nie wkleja. Aj.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Czy gra na RR powyżej 5/1 może mieć bardzo wysoką skutec

czwartek 14 sie 2014, 07:44

Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy gra na RR powyżej 5/1 może mieć bardzo wysoką skutec

sobota 16 sie 2014, 09:06

Dzięki za temat, całkiem ciekawe.
Ja już po pierwszych profitach tą metodą.
Na razie ostrożnie z RR 1:3 :joy:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy gra na RR powyżej 5/1 może mieć bardzo wysoką skutec

środa 20 sie 2014, 17:40

I kolejna udana transakcja
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Czy gra na RR powyżej 5/1 może mieć bardzo wysoką skutec

piątek 22 sie 2014, 10:39

Post do kasacji.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości