Czy gra na RR powyżej 5/1 może mieć bardzo wysoką skutecznoś

no avatar
karus123
Posty: 23
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 18:29

Czy gra na RR powyżej 5/1 może mieć bardzo wysoką skutecznoś

niedziela 03 sie 2014, 12:02

Swego czasu natknąłem się na forum poświęconym rynkowi na pewną strategię. Niestety temat umarł śmiercią naturalną i nie jest kontynuowany. Przeglądając wątek wyłuskałem z niego pewne warunki, które bardzo mocno zwiększają skuteczność tej metody.
1) Ruch momentum /żółty prostokąt/ (może to być 1 świeca lub nawet kilka ale o jednym kierunku bez żadnych załamań ruchu) wybija poprzednie ekstremum ale potem ruch jest nadal kontynuowany w kierunku momentum.
2) Ruch korekcyjny do bazy kontynuacji ruchu przebija linię trendu.

Dlaczego tak się dzieje?
To proste - ruch momentum odzwierciedla nam wejście bardzo dużego gracza. O sile tego wejścia lub słabości strony przeciwnej rynku świadczy zdolność do pokonania poprzedniego ekstremum samą siłą jednego zlecenia. Ale nie to jest najważniejsze. Jeżeli ruch po momentum jest nadal kontynuowany to znaczy, że rynek ma siłę i chęć do dalszej kontynuacji ruchu. Gruby gracz po uzyskaniu takiego potwierdzenia zyskuje pewność, że jego ponowne wejście w tym samym kierunku nie będzie wejściem przeciwko rynkowi.

Prawidłowo określona baza pozwala zająć pozycję z niebywałą precyzją bo cena tylko muska krawędź bazy.

Na obrazku z GBPUSD mamy aktualnie przykład odbicia od takiej bazy z bardzo dużym prawdopodobieństwem sukcesu. Oczywiście jest to wejście na kontynuację trendu czyli TP leży nad szczytem.

Myślę, że temat jest wart reaktywacji.

Opis strategii jest tu. http://fx-forum.pl/viewtopic.php?f=11&t=71
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony niedziela 03 sie 2014, 12:42 przez karus123, łącznie zmieniany 1 raz.

no avatar
karus123
Posty: 23
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 18:29

Re: Czy gra na RR powyżej 5/1 może mieć bardzo wysoką skutec

niedziela 03 sie 2014, 12:25

kolejny przykład to srebro. po odbiciu od bazy spadek jest kontynuowany a cel leży pod 20.000
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
karus123
Posty: 23
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 18:29

Re: Czy gra na RR powyżej 5/1 może mieć bardzo wysoką skutec

niedziela 03 sie 2014, 12:40


no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Czy gra na RR powyżej 5/1 może mieć bardzo wysoką skutec

niedziela 03 sie 2014, 12:58

Takie tematy zawszę są warte reaktywacji. Tutaj co przedstawiłeś sytuację z kablem to jeszcze za wcześniej by odpalać longi. Po co ruszać coś co spada? Nie pewna sytuacja. Najlepiej będzie zaczekać do kolejnej D1 i obserwować a gwarancja wejścia w pewnego longa zwiększy się. Teraz mamy grę na typowe odbicie od bazy. A to mało, gra na same odbicia mija się z celem. Czasem trafisz idealnie ale będzie to rzadkość.

Ja proponuję tak. Wyznaczyć dodatkową linie i czekać na jej przebicie/dotknięcie, pojawienie się momentum wzrostowego i pod to dopiero zagrać longi. Potencjał zaznaczyłem na wykresie. Będzie to z 200 pipsów. Wyrysowałem też linię przy której faktycznie spodziewałbym się jakiegoś odbicia(czerwona), według schematu.

Plus złoto(S) i ujek(L) z zaznaczonym strefami, potwierdzonymi.

Z czasem jak się opatrzysz to zaznaczanie w ogóle nie będzie ci potrzebne. :joy:

Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
karus123
Posty: 23
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 18:29

Re: Czy gra na RR powyżej 5/1 może mieć bardzo wysoką skutec

niedziela 03 sie 2014, 19:15

Zauważ, że mówimy o tym samym ale w sumie o czym innym. Na twoich przykładach brakuje jednego bardzo istotnego elementu.
1) ruch po momentum, które wyszło z bazy musi być kontynuowany
W twoich przykładach nie widzę tej kontynuacji a w tym tkwi cala istota.

O ile można grać na wszystkie bazy czekając na potwierdzenia o jakich piszesz, to nigdy nie mamy pewności jaki będzie TP. W przypadku bazy, która spełni wszystkie kryteria znamy dokładnie jaki jest minimalny zasięg ruchu a samo wejście nie wymaga żadnego potwierdzenia.

Ja do swoich kryteriów dołożyłem jeszcze kilka czynników ale na razie o nich nie pisałem, bo w sumie nie wiem jakie będzie zainteresowanie tematem.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Czy gra na RR powyżej 5/1 może mieć bardzo wysoką skutec

niedziela 03 sie 2014, 20:06

Zainteresowanie będzie marne to ci gwarantuje. Ja czekam właśnie na taki ruch i ten się pojawił.
Dużo tu osób pyka piramidy nie widząc skąd się bierze ruch, poza Szwajcarem oczywiście, bo on widzi to co widać. Pokaże ci to na przykładzie na żywo, tak będzie najlepiej, choć przedstawiony ujek ma to za sobą.

Ciężko mi to przedstawić komuś prostym ruchem, ale wykres sam mówi że ma na danym poziomie momentum i będzie ruch kontynuował, zobacz streszczenie tematu czasu i ceny gdzie te momenty umieściłem. Nie graj nigdy na same odbicia bo to samobójstwo. Trejdy które pokazuje rozgrywam w realu. Tu np. potwierdzone momentum na złocie i wierz mi mam tego sporo. Ale jak mówiłem że świece z wyprzedzeniem pokazują ruchy to mnie ignoranci wyśmiali :joy: w co nie wnikam.

No na sp500 nie przetrzymałem, moja wina. Ale jak poszło. Wyznaczona strefa zadziałała. O czym pisałem. O wigu20 też pisałem że się osunie. Ale kto tam by to czytał. Sam odpalę czasem jeden kontrakt, bo więcej nie potrzebuję. Teraz gram na gold/silver. Oanda dała mi takie możliwości jak i inne, więc jestem szczęśliwy. Spread 4.6 pipsa a ruchy zacne.

{
OT
Co mogę polecić to dział day trading http://www.forum.traderteam.pl. Rafał bardzo ładnie pisze co zajmuje i się z tym nie kryje. Cenie go za to że potrafi postawić SL i się do niego przyznać. Na prawdę wielki szacunek. Tak chciałbym aby wyglądał tutaj wątek dt jak tam. Zero takiego teges szmeges. Same konkrety. Choć piszą tylko dla siebie to są w tym bardzo dobrzy. Dobrze się to czyta. Czasem pozycje zadziwiają, ale to inna sprawa. Koniec OT.
}

Kurdę, Szwajcar to jest maestro w stawianiu pozycji. Tyle wam nie mówi a co musicie sami rozkminić w swoim czasie jak stawiać dobre wejścia. Sam robię czasem piramidki i ostatnio wykręciłem ejka, dalej go wykręcam. Nie lubię i nie zamierzam się chwalić.

Zobacz momentum na geju i jak tu nie grać S. Zaznaczyłem poziomy ale czy to będzie dobre S to się okaże.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
karus123
Posty: 23
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 18:29

Re: Czy gra na RR powyżej 5/1 może mieć bardzo wysoką skutec

poniedziałek 04 sie 2014, 00:53

Nie bardzo wiem do czego zmierzasz. Temat jest jasny uzyskać wysoką skuteczność wejść z RR powyżej 5/1. Nie twierdzę, że twoja metoda jest zła ale odbiega od tematu.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Czy gra na RR powyżej 5/1 może mieć bardzo wysoką skutec

poniedziałek 04 sie 2014, 04:07

Wiesz, ja wchodzę w trejd z minimalnym sl'em czasem. Metoda jest ta sama ale nie widzisz tego niestety. Gram na czystych wykresach i ciężko mi teraz co i jak widzę pokazać rysując jakieś duperele po wykresie. Nie trafisz z tematem na szersze grono ponieważ jest teraz moda na piramidy z wchodzeniem gdziekolwiek. No taka prawda.

no avatar
karus123
Posty: 23
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 18:29

Re: Czy gra na RR powyżej 5/1 może mieć bardzo wysoką skutec

poniedziałek 04 sie 2014, 19:57

Dajmy temu spokój nawijasz już 2 dni a nie podałeś najmniejszego konkretu. Chcesz się dowartościować czy co? W jednym poście piszesz, że grasz na czystych wykresach a post wcześniej pada stwierdzenie zaznaczyłem poziomy, używasz sformułowań potwierdzona strefa. Ale nawet w najdrobniejszym szczególe nie opisałeś swojej metody. Nie wiem cze kreujesz się na jakiegoś guru forexu ale na mnie nie działają takie teksty nie poparte konkretami. Albo zacznij nawijać konkretnie albo nie zajmuj mi mojego czasu. Doskonale wiem, że wykres sam mówi gdzie cena dalej podąży i nie mam najmniejszego problemu by opisać to słowami, jeśli ty pisząc takie poematy tego nie potrafisz to odbieram to jako mocne podejrzenie, że to tylko teksty kreujące twoje ego. Nie martw się o zainteresowanie tematem. Na pewno się pojawi gdy wrzucę tu wyniki rachunku testowego dla tej metody. Bez urazy ale nie lubię bezowocnie wytapiać czasu.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Czy gra na RR powyżej 5/1 może mieć bardzo wysoką skutec

wtorek 05 sie 2014, 13:48

Wyluzuj. Napisałem co miałem. Szkoda że nie dotarło. Tyle.
Powodzenia.

no avatar
karus123
Posty: 23
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 18:29

Re: Czy gra na RR powyżej 5/1 może mieć bardzo wysoką skutec

wtorek 05 sie 2014, 21:06

Srebro long z poziomu 19,75; SL 19,65 TP gdzieś nad 21,50

no avatar
Darkst
Posty: 48
Rejestracja: wtorek 15 kwie 2014, 14:51

Re: Czy gra na RR powyżej 5/1 może mieć bardzo wysoką skutec

wtorek 05 sie 2014, 22:09

Inwestujesz w stylu "kupuje, ustawiam SL i TP, zapominam" czy też aktywnie zarządzasz pozycją jeżeli jest zysk?

no avatar
karus123
Posty: 23
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 18:29

Re: Czy gra na RR powyżej 5/1 może mieć bardzo wysoką skutec

wtorek 05 sie 2014, 22:23

w momencie gdy odskoczy na zysk, który jest równy odległości SL od ceny zakupu zamykam 2/3 a o reszcie zapominam. Dzięki temu mam już gwarantowany zysk, darmową pozycję i nadal całe depo do dyspozycji.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Czy gra na RR powyżej 5/1 może mieć bardzo wysoką skutec

środa 06 sie 2014, 00:00

karus123 pisze:w momencie gdy odskoczy na zysk, który jest równy odległości SL od ceny zakupu zamykam 2/3 a o reszcie zapominam. Dzięki temu mam już gwarantowany zysk, darmową pozycję i nadal całe depo do dyspozycji.
Rowniez drastycznie zmniejszasz RR
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
karus123
Posty: 23
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 18:29

Re: Czy gra na RR powyżej 5/1 może mieć bardzo wysoką skutec

środa 06 sie 2014, 17:34

RR jest wartością względną. To stosunek kapitału narażonego na ryzyko do osiągniętego zysku. Ty rozpatrujesz RR w kontekście każdego wejścia natomiast ja traktuję RR jako ryzyko całej gry. Zapewne umieściłeś swój komentarz by mi wykazać manipulację. Jednak ja niczego nie mam zamiaru ukrywać. Temat postu jest dwuczłonowy i rzeczywiście chodzi o wejścia gdzie odległość TP o wejścia 5 krotne przekracza odległość SL od wejścia. i można to rozgrywać mechanicznie czyli ustawiać zlecenie i zapominać ale wtedy nie unikniemy strat i chociaż system zostanie dalej dochodowy to pozostanie w nim czynnik losowy, który może kiedyś doprowadzić do serii wejść stratnych, które uszczuplą konto. Postanowiłem to ulepszyć a więc wyeliminować lub bardzo mocno ograniczyć wejścia stratne. Wejścia które gram charakteryzują się wąskim SL rzędu 10-15 pipsów ale jest jeszcze coś, na poziomach gdzie wchodzę występuje zawsze silne wsparcie lub opór, które powodują praktycznie w 99% odrzucenie ceny i właśnie to odrzucenie wykorzystuję by zamknąć 2/3 pozycji. Przy takim postępowaniu niezależnie od tego co się potem stanie mi już strata nie grozi. Jeśli chodzi o skuteczność gry to tworzą się zupełnie inne modele. Załóżmy, że na 10 wejść 7 było stratnych grając modelem tradycyjnym mamy 7 strat i 3 pozycje zyskowne. Grając moim modelem mamy 7 wejść zerowych a raczej lekko zyskownych i 3 zyskowne. W kontekście skuteczności można to liczyć na dwa sposoby albo ilość zyskownych do stratnych albo ilość zyskownych do ilości prób, o ile ten drugi sposób jest praktykowany to nie oddaje on w żaden sposób wartości systemu. Kolejną sprawą jest % składany o ile wszyscy wiedzą o co chodzi to dla większości ludzi umyka, że % składany działa tylko od wartości dodanej i cały sekret polega na tym by nie dopuścić do powstania wartości odejmowanej czyli straty bo inaczej przestanie on działać. Nie wiem czy to wyjaśnienie cię przekonuje ale może lepiej to zrozumiesz na przykładzie realnych działań. W ostatnim czasie wchodziłem 3 razy:

long na kablu obecnie już 2/3 pozycji zamknięte została 1/3 pozycji a jej SL znajduje się pod dnem - jeśli SL zostanie trafiony oddam polowe już zaksięgowanego zysku z tych 2/3 ale polowa mi na 100% zostanie

szort na usdcad 2/3 pozycji zamknięte ale został później trafiony SL tej 1/3 czyli oddałem połowę zysku jednak polowa z zamknięcia 2/3 mi została i pomimo, że wejście na duży RR było nieudane to jednak jest zyskowne

Wczorajszy long na srebrze - 2/3 pozycji zamknięte została 1/3 pozycji a jej SL znajduje się pod dnem

Reasumując obecnie ekspozycja mojego kapitału na ryzyko jest na tych 3 zleceniach wręcz ujemna a nadal mam szansę na osiągnięcie dużego RR na 2 pozycjach

Grając modelem tradycyjnym zaliczyłbym jedną stratę a na 2 pozycjach mój kapitał nadal byłby narażony na ryzyko.

Mam nadzieję, że rozumiesz tą subtelną różnice między tradycyjnym pojmowaniem RR a faktycznym RR czyli ryzykiem gry a więc ekspozycją czyli narażaniem kapitału na ryzyko w kontekście osiąganych zysków.

Oczywiście RR używamy w dwóch kontekstach czyli w tym,którego ty użyłeś czyli ryzyko do zysku ale używamy go też w kontekście zobrazowania odległości a raczej proporcji odległości poziomu wejścia od SL i TP i tego kontekstu ja użyłem w temacie postu.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Czy gra na RR powyżej 5/1 może mieć bardzo wysoką skutec

środa 06 sie 2014, 22:45

o jezusie chrystusiasty co tu wszyscy tacy nerwowi w tym watku? Gdzie i kiedy jaka manipulacje? Gdybym Cie o cokolwiek posadzal to pewnie napisalbym dluzszy post - nie rozwijaj prosze mysli, ktorej nie ma :D

Piszesz w temacie o RR 5:1 a pozniej zamykasz wieksza czesc pozycji w stosunku 1:1. Uwierz nie bylo w moim komentarzu zadnej kasliwosci.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
karus123
Posty: 23
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 18:29

Re: Czy gra na RR powyżej 5/1 może mieć bardzo wysoką skutec

czwartek 07 sie 2014, 20:21

Nabazgrałem całe A4 wyjaśnień a ty akurat przeczytałeś jedno zdanie. Do tego nie wspomniałem ani słowem, że mam do ciebie jakiekolwiek pretensje. Po prostu przyjąłem takie założenie analizując cel sens twojego pytania. Postaw się na moim miejscu. Próbuję reaktywować bardzo ciekawą metodę a jedyny odzew z jakim się spotykam nawet nie muska samego tematu. Nikt nie zapytał o szczegóły doboru parametrów wejścia nie mówiąc już o wrzuceniu jakiegokolwiek przykładu by go potem wspólnie przeanalizować i zakwalifikować do gry. Mnie nie bawi pisanie pamiętników na forum. Celem miało być zebranie kilku zainteresowanych osób, które będą się czynnie wspomagać. Jeśli ich nie znajdę po prostu się wycofam. Po co pisać do ściany.

no avatar
Kazik
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: piątek 18 kwie 2014, 06:21

Re: Czy gra na RR powyżej 5/1 może mieć bardzo wysoką skutec

czwartek 07 sie 2014, 21:15

..."Nikt nie zapytał o szczegóły doboru parametrów wejścia "...

Właśnie miałem o to zapytać bo
widziałem tam tylko 0,618
i dwie mniejsze geometrie.
Pewno jeszcze czegoś nie dopatrzyłem.
Take zagranie na sam poziom
prawie nigdy mi się nie udaje.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Czy gra na RR powyżej 5/1 może mieć bardzo wysoką skutec

czwartek 07 sie 2014, 22:29

dobra Karus przepychanki sa niepotrzebne bo i tak nic nie wniosa pozytywnego. Jeszcze raz - naprawde nie bylo moja intencja nic Ci wytykac itp. Cieszy mnie, ze probujesz cos reaktywowac. Tu troche cierpliwosci - zalozyles temat kilka dni temu i sie ciskasz, ze jest slaby odzew. Daj ludziom poczytac, pomyslec, pokaz dalej jak to widzisz - uwierz, ze watek zacznie zyc sam swoim zyciem. Pwdz zycze
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
karus123
Posty: 23
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 18:29

Re: Czy gra na RR powyżej 5/1 może mieć bardzo wysoką skutec

piątek 08 sie 2014, 01:33

Zacznijcie wrzucać przykłady a ja postaram się na nich coś omawiać. Nie ma sensu bym się teraz dalej produkował. Cały zbiór zasad i wyjaśnienie jest w wątku, który wrzuciłem. Ja tylko z tego wątku wyłuskałem pewne specyficzne warunki i dodałem coś od siebie co czyni wejścia skuteczniejszymi. Jeśli pojawi się zainteresowanie to chętnie pociągnę temat dalej i na realnych przykładach pokażę więcej.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości