The Captains Chest - Naked Trading & Other Stuff - WERSJA PL

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

The Captains Chest - Naked Trading & Other Stuff - WERSJA PL

wtorek 21 paź 2014, 23:23

A wiec w koncu zaczynamy. Dzieki uprzejmosci Kapitana Jacka (CJ) pozwolimy zrozumiec jego strategie rowniez tym, ktorzy wladaja jezykiem angielskim nieco slabiej. Jak juz wiecie otrzymalismy oficjalna zgode na przetlumaczenie jego materialow. Jest tego calkiem gruba ksiazka takze pracy troche bedzie. Wpisy beda pojawialy sie minimum jeden tygodniowo choc z tego co widze to nawet czesciej. A wiec... 3... 2... 1... zaczynamy!

PONIZSZY TEKST ZOSTAL SKOPIOWANY (ORAZ PRZETLUMACZONY) ZE STRONY http://www.stevehopwoodforex.com/phpBB3 ... ca6605670a




Skrzynia Kapitana – czysty, goly trading i rozne inne roznosci


Zamierzam zalozyc tu watek w nadziei dostarczenia pewnego spojrzenia na trading bez systemow, wskaznikow czy EA. Zapewne wielu z was slyszalo rozmowy na temat handlu cena. Wielu z was prawdopodobnie wciaz sie trapi co do diabla jest grane… handel cena… WTF (nie bede dokladnie tlumaczyl bo I tak cenzura wyrzuci lol). To jest moj sposob handlu. Dla kilku ludzi moze to znaczyc zielone swiatlo. Oni zaczna wlasciwie “widziec” cene taka jaka ona naprawde jest. Nie zamierzam zaglebiac sie w przerozne formacje swiecowe jak to robi cala masa ekspertow. Ja bede mowil o price action I szablonach ceny (price pattern) – to wszystko mozesz zobaczyc na swoim “golym” wykresie, wyrzuc cokolwiek co moze przeslonic twoj obraz. Mozliwe, ze jesli podazysz ta droga, lepiej zrozumiesz dlaczego cena sie porusza w taki a nie inny sposob. W pewnym sensie mozemy powiedziec, ze cena zyje. Traktuje ja jak mysliwy traktuje swa ofiare. Cos co nam pomoze to nauka tych nawykow I wykorzystywanie ich poniewaz one wciaz sie powtarzaja. To pokaze nam ogromna roznice. Wyglada to mniej wiecej jak roznica kiedy przyniesiesz do domu trofeum I polozysz mieso na stol lub bedziesz glodny kolejny dzien.

Kiedy patrze na te wszystkie systemy, EA, wskazniki I najnowsze bajery, ktorych ludzie uzywaja do handlu, nie moge pomoc ale porownuje tych ludzi do “mysliwych”. Oni zastawiaja pulapke… mozliwe, ze pojawi sie jakis lisek I nawet da sie schwytac. Jednakze bardziej prawdopodobne jest to, ze cwany maly diabelek wycofa sie i ucieknie. Nie mowie, ze zastawianie pulapek jest zla metoda polowania. Ja tylko mowie, ze wszystkie warunki musza byc prawidlowe zeby ofiara zostala zlapana. To wlasnie dlatego wszystkie EA I systemy dzialaja przez jakis okres czasu ale zaden z nich nie dziala ciagle. Kiedy wystepuja prawidlowe warunki sprezyna w naszej pulapce zadziala I latwo zdobedziemy kolejne futro. Czasem sprezyna zadziala lecz nic nie upolujemy az wreszcie czasem sprezyna sie nawet nie naciagnie. Twoj sukces jako mysliwego w tym wypadku zalezy od mechanicznego urzadzenia, pozostawiony jest sam sobie. Oczywiscie rowniez nie zapominajmy, ze nasz lis jest niezwykle cwanym stworzeniem I rowniez uczy sie twoich metod polowania. Uczy sie jak przezyc przez dostosowanie sie do twoich sciezek. Mysliwi, ktorzy nie sa w stanie zaadoptowac zmieniajacych sie pomyslow lisa, nie przetrwaja dlugo w foreksowej dziczy.

Z drugiej strony mysliwy jest bardziej aktywny na polowaniu. On nie ustawia pudelka / pulapki I nie wraca po 4 dniach sprawdzic czy cos zlapal. Spedza cale dnie w siedlisku ofiary, uczy sie czego tylko moze o swoim przeciwniku. Aktywnie sledzi swa ofiare I szuka tropu. Uczy sie gdzie I kiedy ofiara sie zywi oraz co lubi. Wkrotce mysliwy wytropi kryjowke, gdzie lis spokojnie zyje I czuje sie komfortowo. Zanim lis sie o tym zorientuje jest juz obdarty ze skory a mysliwy cieszy sie kolejnym trofeum.

Cena porusza sie z kierunkiem oraz celem (intencja). Zbyt wielu ludzi probuje handlowac biorac pod uwage tylko kierunek. Oni nawet nie maja pojecia o zamiarach ceny. Cena porusza sie z ustawionych I okreslonych powodow. Cena nie robi pomylek oraz nie porusza sie sama z siebie. Cena jest sterowana przez kogos lub cos. Cena jest sterowana z celem. Kierunek ceny jest latwiejsza czescia, natomiast intencja ceny to cos zupelnie innego.

Wiekszosc, jesli nawet nie wszystkie zlecenia postawione przez tutejszych uzytkownikow jak I tych w przeroznych biurach na calym swiecie, nigdy nie widzialo rynku forex. Oni zajmuja sie tym w domu poprzez brokerow. Brokerzy maja wplyw na cene I na to co dzieje sie z twoimi zleceniami. Brokerzy ECN maja najszersze zmiany spreadow na naszej planecie. Obwiniaja plynnosc kiedy 60 pipsowy knot wyrzuci cie z tradu. Jesli chcesz zostac z brokerem, ktory ma staly spread obronisz sie przed takimi praktykami jednak zaplacisz troche wiecej za kazdy trade. W moim handlu nie uzywam stop lossa dla 99% zlecen. Handluje na wyczucie I aktywnie zarzadzam moimi wszystkimi zleceniami. Jesli myslisz powaznie o handlu, zarejestruj sie po rebate trading (wyjasnienie: Większość brokerów ECN pobiera prowizję od klientów, którzy chcą natychmiast wykonać transakcję z najlepszą dostępną na rynku ceną. Co ciekawe, niektórzy brokerzy ECN płacą swoim klientom prowizję, za dodanie płynności do rynku w momencie gdy jej brakuje. Inaczej mówiąc, broker płaci inwestorowi, gdy ma klienta chcącego kupić walutę, ale nie ma nikogo, kto chce ją sprzedać.) - w internecie sa miejsca, ktore to oferuja. Ja otrzymuje od mojego dostawcy 4 cyfrowa kwote kazdego miesiaca co jest swietnym interesem.

Jako drapieznik wybieram opcje zaatakowania lisa w jego legowisku razem ze wszystkimi malymi. Naucz sie kilku dodatkowych umiejetnosci I twoj trading znacznie sie polepszy za jakis czas. Zacznij czytac ten watek z otwartym umyslem. Zanim tu wejdziesz zostaw na progu wszystkie przyjete z gory poglady, pomysly I przekonania dotyczace rynku forex. Juz nigdy nie bedziesz kowbojem.
3.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: The Captains Chest - Naked Trading & Other Stuff - WERSJ

środa 22 paź 2014, 04:49

Jeżeli wybieracie się na wojnę, czy kupiliście by broń z ręki wroga ?
Oczywiście, odpowiedz brzmi NIE!. Niestety na Forexowym polu bitwy, tak właśnie robimy. Używamy wielu narzędzi od brokera, które nam oferuje, a my wybieramy pieniądze które chcemy zabrać. Oni umieszczają zlecenia lustrzane i obserwują wszystko. Oni poznają nasze zwyczaje naturę o wiele lepiej niż nam się zdaje. Oni znają wszystkie sztuczki z książek. Znają, każde narzędzie jakie używamy i wybierają to wszystko przeciwko nam.

Ile razy poziom, albo punkt został przełamany, albo średnia ruchoma przecięta, z zleceniem umieszczonym tak, że tylko widać cenę jak staje na głowie w przeciwnym kierunku. Lis zna każdy poziom i linię lepiej niż my. Większość tych Brokerów używa zleceń oczekujących stop, i poziomów TP i SL.
Wielu ludzi słyszało o polowaniu na SL, ale czy oni wiedzą kim są myśliwi ? Niektórzy myślą, że jest to broker, który poluje na ich SL. To nie prawda, choć niektórzy na pewno w postaci szpikulca oczyszczają ich zlecenia. Ten typ działalności istnieje i do tego jest to używane. Czy ktoś z was słyszał o Steve Mauro? Dość znany facet na rynku, tworzy wysoko oceniane seminaria, nazywające się metody Market Maker i o wielkich pieniądzach zarobionych w taki sposób.

Na wykresie Eur/Gbp, to co wy sprzedawaliście w rezultacie rozprzestrzeniającego ruchu i rozpoczęcia nowego ruchu. Wszystkie litery na wykresie wskazują co zdarzyło się pomiędzy, a tak naprawdę tam jest polowanie na SL. Byki i niedźwiedzie nie mają kontroli nad tym co tam się dzieje i będzie się działo znowu, na całej długości struktury. Cena będzie kierowana w wielu kierunkach, z zamiarem w szczególnie ważne poziomy. Szybkość zmian w cenie w tym procesie jest także ważnym czynnikiem. To jest kierowanie przez coś lub przez kogoś, jakby przez lisa, w każdy punkt z konkretnym powodem. Rozsądny trader obserwuje ten proces, aż w końcu na swój sposób tworzy własny plan.

Ja staram się brać wczesne wejścia w konkretnym kierunku, w którym ja myślę, że cena się poruszy. Ja przede wszystkim oczekuję każdej transakcji. To nie zawsze się zdarza, ale to jest moja mentalność. Kiedy ja wiedzę „Szpiki” jak tp się często zdarza, będę brał wejścia w kierunku transakcji i tam ustawiam zlecenie stop, trochę poniżej szpilki. W większości czasów biorę 10-15 pipów, wyżej albo poniżej szpilki. Jeżeli mam rację, mam dobre wejście i RR o wartości handlowej. Jeżeli się mylę, biorę małą stratę. Szpilka nie jest jedynym powodem do wejścia, ale to jest także trop poziom Lisa.

Wiedz, że ten niedźwiedzi poziom daje mi informację o możliwym fałszywym wybiciu, niżej niż poprzedni dołek. Zobacz tylko co zdarzyło się z tym poziomem. Jak zacznę pokazywać literki w następnych postach.


Tak na szybkiego z rana :eager: Tomek :D
Wieczorem Więcej :homie:

mod: zmieniony obrazek
/Marcin_N
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Bfx
Gaduła
Posty: 314
Rejestracja: czwartek 28 sie 2014, 13:11
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek demonstracyjny
Lokalizacja: Muszyna

Re: The Captains Chest - Naked Trading & Other Stuff - WERSJ

środa 22 paź 2014, 05:11

Dzięki chłopaki za tłumaczenia. Sam nie dawałem rady.
Yigrashill format pliku .bmp jest straszny, na telefonie mi nie otwiera a na kompie też muszę osobnym programem i do tego screen jest rozmazany. Chyba że tylko ja mam taki problem.. :)

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: The Captains Chest - Naked Trading & Other Stuff - WERSJ

środa 22 paź 2014, 07:03

Noooo rewelacja! Twraz z goreczki juz bedzie zatem! ;) zaraz napisze Ci pw to sie zgadamy dokad przetlumaczyles i zaczne dalej. Zaraz tez Marcina wkrece. Pojdzie szybciej niz myslalem! Pzdr
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: The Captains Chest - Naked Trading & Other Stuff - WERSJ

środa 22 paź 2014, 08:20

Wrzucajcie pliki w jpg, mniej miejsca zajmuje a dwa że nie będzie się ściągał tylko otworzy w oknie .
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: The Captains Chest - Naked Trading & Other Stuff - WERSJ

środa 22 paź 2014, 16:15

Hej już będę wrzucał z .jpg Z rana było na szybkiego, więc odbiło się na jakości....

Wieczorkiem dalsza część :D

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: The Captains Chest - Naked Trading & Other Stuff - WERSJ

środa 22 paź 2014, 19:27

Witajcie na pokładzie. Zadowolony jestem widząc pewne zainteresowanie, nie jestem żadnym ekspertem, w tym temacie. Nie zamierzam dawać całej techniki, w tym czasie opiszę prostym językiem to co wydaje się oczywiste, żeby każdy mógł zrozumieć.

Jeżeli wy potrzebujecie czegoś innego, do tego co ja zamierzam robić, przebadajcie całe strumienie książek o cenie. Głęboko tam… My sami mieliśmy używać słów i tego co jest wygodne.

Odpowiadając na wasze pytanie, tak to jest przestrzeń konsolidacji. To jest także okrągła liczba 8600 i to jest przestrzeń zainteresowania w przeszłości. Zaczynając od czasu gdy cena była stała i zawsze poruszała się kiedy rynki były otwarte, cena będzie konsolidować się w przestrzeni i w czasie. Niektóre przestrzenie mają tendencję przyciągania większej uwagi niż inne. Zauważcie, jak cena sięgnęła wartości 8600 maksymalnej na końcu Stycznia i w pierwszym tygodniu Marca nadal była 8600.

Ta przestrzeń „Konsolidacja” także mogła być rozważana jako przestrzeń „akumulacji” albo „dystrybucji”. To może być przestrzeń gdzie wielka pozycja jest rozładowywana, albo inna wielka pozycje jest ustalana, albo obie jednocześnie. Ta przestrzeń jest również miejscem kąpieli we krwi.

Wielka ilość ruchów cen miała miejsce jeszcze przy tym samym poziomie w końcu stycznia. Jest tam wielka ilość wkurzonych handlarzy z całego świata doprowadzonych do rzeźni. Tam są zastawione pułapki, na byki i niedźwiedzie, a lis łapie SL i śmieje się z nich. Zapamiętaj „Nigdy nie żeń się ze swoim trendem”. Forexowa fabryka gra, tam gdzie nigdy nie będziesz spodziewał się ruchu, od szczytu do dołu, z perfekcją maksymalizując zyski.

Skuteczny trading nie jest robieniem pięknego obrazku: Wchodzić w rynek dokładnie w wysoki albo niski poziom i wyjść w doskonałym punkcie aby przynieść maksymalne korzyści. Skuteczny trading, jest historią o zachowaniu waszego kapitału. O trzymaniu się małych strat, (by handlować następnego dnia) aby niwelować złe wejścia waszego systemu i osiągać korzyści kiedy jesteście w dobrym wejściu aby dojść do celu. Nie musicie celować w 100 % ruchu by zarobić. Wszystko co potrzebujecie to część ruchu jaki tworzy kierunek. Innymi słowami… wy potrzebujecie zacząć patrzyć na cenę i pomyśleć o tym jakby w byliście widzieli komputer z namalowanym obrazkiem. Pomyśleć jak lis aby nie zostać upolowanym, ponieważ wasze rachunki skończą się kiedy w pustej dziurze lis będzie bawić się z waszymi kurczakami.

Jeżeli w głowie pojawiają się pytania, podczas dochodowego wejścia, „ czy powinienem wyjść teraz czy zaczekać” należy zrealizować zysk. Handel… to Ruch do następnego handlu. Kiedy mówię, że handel się skończył mam na myśli:


Nie użalajcie się nad samym sobą kiedy zrealizowaliście zysk, transakcja jest zakończona.


Zrozum także, że są dwie strony monitorów na które patrzymy.

Czy kiedykolwiek, zastanawiałeś się jaki obraz pojawia się na ekranach twojego komputera. Ten na który patrzymy godzinami próbując znaleźć najmniejszą wskazówkę, co powinienem zrobić w danym momencie.?

Większość ludzi nie. Są zbyt zajęci wszystkim, co obejmuje powierzchnia ekranu, aby zobaczyć, co znajduje się poniżej lub poza nim. To jak bycie wewnątrz domu, patrząc na zewnątrz przez okno, ale nie jest się w stanie zobaczyć czegoś innego niż przedmioty, które są na powierzchni
szkła. To może być kondensacja, migawki, termometr, dość mało kleiste, może dzieci położyły na ... lub po prostu brud. Jeśli ma to na ciebie wpływ, to zwróć swoją uwagę od tego, co leży na zewnątrz w stosunku do powierzchni szyby. Oczywiście, nadal można go zobaczyć, ale to będzie nieostry i niejasny, powodujący przegapianie szczegółów. Nie może być to również obraz lisa w tym oknie, uśmiechniętego kierującego się do kurnika.

Te świece na ekranie, nie pojawiają się tylko za pomocą magii. Są one utworzone w procesie. To się dzieje w również, tuż przed tobą. Jednak chytry lis wolałaby cię rozpraszać, zdezorientować Ciebie, zmiany i punkty ostrości. Im więcej "zabawek", które pokrywają szyby swojego "okna" ceny, to tym bardziej koncentrujecie się na odsunięciu uwagi od tego na co powinieneś patrzeć. Usuń zabawki i masz samą cenę. Zachowaj, nagie wykresy i spędzić trochę czasu patrząc na nie. Nie mówię, żebyś przekopał wszystko co robisz, ale abyś dowiedział się, co dzieje się z ceną, dzięki czemu można korzystać z lepszego narzędzia. „Włącznik światła” i kiedy będzie Bam! To uderzy cię jak młotem po głowę. Kiedy już zobaczysz będziesz mógł skorzystać.

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: The Captains Chest - Naked Trading & Other Stuff - WERSJ

środa 22 paź 2014, 19:42

Kocham Texas Hold'em i NASDAQ, stare dobre czasy…..
Teraz Forex przyciąga moją uwagę. Przepraszam, że zbijam was z tropu mówiąc o łowieniu SL. Tak jak powiedziałem, wszyscy ludzie i miejsca w których uczycie się od profesjonalistów, mogą wykonywać wspaniałą pracę na najwyższym poziomie. Ja osobiście jestem mieszanką psychologii, wzorców, nawyków, cech i sztuczek na cenie, więc mój sposób patrzenia się na rynek, bardzo różni się sposobu patrzenia przez innych i co sprawia, że cena robi to, co robi. To bardzo trudno wyjaśnić, zwłaszcza gdy zaczynam pokazywać "projekcje cenowe". Czasami wczuwam się w rolę współczesnego myśliwego, który używa kamery do gry, aby zobaczyć lisa, czas i miejsce jego karmienia. Następnie wszystko co musisz zrobić, to przypatrzyć się na upływający czas.

Jestem członkiem forum od dłuższego czasu. Po prostu nie byłem bardzo aktywny. I nie mogę obiecać, że będę regularnie, choć jestem tu przez chwilę…
Przez szereg wklejonych wykresów, wyjaśnię co widzę i co dzieje się na wykresie. W średnim okresie wystarczy tylko jeden pomysł….



Oto niektóre z moich myśli na ten temat, działań od A do C na parze EUR/GBP pomiędzy obszarem zainteresowania 0,8755
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: The Captains Chest - Naked Trading & Other Stuff - WERSJ

środa 22 paź 2014, 20:26

Przepraszam za jakość powyższego zdjęcia, ale padam już na twarz :facep:

Jutro będę dorzucał kolejne kawałki do całości.
Tomek jak możesz zacznij od strony 10 pdfu. Kapitana Jacka


Pozdrawiam Tomek :cheers:

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: The Captains Chest - Naked Trading & Other Stuff - WERSJ

środa 22 paź 2014, 21:35

Dzieki wielkie. Swietna robota! Zdjeciami sie nie przejmuj - zaraz jak siade do kompa to je przeedytuje. Nie zameczaj sie tak! Co nagle to po diable. Na spokojnie tez damy rade. Pzdr i dobrej nocy zycze.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: The Captains Chest - Naked Trading & Other Stuff - WERSJ

czwartek 23 paź 2014, 18:28

Erikskenne napisał: Dzięki Dowódco
To co ja zobaczyłem na początku to ta żółta linia, która jest pewnego rodzaju linią środkową, od której cena odskakuje i wraca z powrotem, być może jest to zakres, następnie widzę że linie wsparcia stają się oporem, trzeba bardzo uważnie zwrócić na to uwagę. Poczekać ustawić zlecenia dopiero po informacjach prasowych, takie moje dwa grosze.


CJ odpisał
Nie zapomnę Twojego postu, ale zapiszę go na później… zaraz odpowiem.
Tak, ta żółta linia wystaje i przyciąga Twoją uwagę. Wspominałem wcześniej, że cena jest zawsze w ruchu, powraca do poprzedniego poziomu, a także ona jest przygotowana, do niektórych obszarów i poziomów częściej niż może się wydawać. Okrągłe liczby, słodkie plamy, odbicia, wsparcia i opory, Fibo i Gaan. Wszystko możemy użyć jako narzędzia do handlu, niektórych nawet mi brak. Obszary, które sięgają poziomów zysków. Obszary początków i końców transakcji. Innymi słowy, wszystkie obszary, na których spotykają się byki i niedźwiedzie. Wszyscy słyszeliśmy, że „Byki i niedźwiedzie właśnie tam walczą”. Bla… Bla… Bla…. Ale rzeczywistość taka nie jest, niedźwiedzie i byki wcale nie kontrolują ceny. Kto kontroluje cenę? To nasz lis, rekin, albo każdy inny większy drapieżnik, który jest zainteresowany zaatakowaniem „obszarów zainteresowania”, więc cena właśnie skupia waszą uwagę. Pamiętaj również, że cena jest napędzana do punktu z konkretnym zamiarem.
Mam pytanie dla was, czy byki i niedźwiedzie utworzyli te obszary zainteresowania handlu, swoimi narzędziami handlu, albo może te obszary tworzone przez coś innego, do wciągania byków i niedźwiedzi w taki mały obszar ?

Myśliwi, którzy są drapieżnikami, czasami używają dźwięku, kukurydza, pasza, mięso, zapach, psy i innych myśliwych i wielu innych metod, aby zwrócić ich zdobycz dla nich. Kilka razy, pasą się na mniejszym, ograniczonym obszarze. Gdy ofiara jest w zasięgu ręki, to łatwo ją zabić. Bo zwierzyna uwięziona jest w zamkniętym pomieszczeniu, to jest jak strzelanie ryb w beczce.

Zastanów się jeszcze raz na pytanie postawione powyżej i co myślę o tym. To cenna uwaga „zainteresowanych obszarów”, z powodu jakiegoś narzędzia, albo dlatego, że stosunek liczbowy mówi, że cena jest prowadzane to tych poziomów pułapek byków i niedźwiedzi, na miejsce karmienia rekinów, wilków szakali i lisów, to polowanie to te same areny jakie robimy ? Czy narzędzia i wskaźniki to nie przynęta lisa by złapać byki i niedźwiedzie ? Zatrzymując ich w niewielkim obszarze bólu i ustawić go na odstrzał ?

Możesz zarobić mnóstwo pieniędzy w tych poziomach kiedy rozpoznasz znak. Ten czterogodzinny wykres i czas porusza się powili. Traderzy nie są skupieni na ogólnym obrazie, ale mają tendencję „obserwowania tunelowego”. Ich skupienie jest wąskie i napięte. Powinieneś również zwrócić uwagę, na „widełki”, które pojawiają się w wielu punktach zwrotnych – to są ślady lisa. Kiedy te szpilki występują w wąskich ramach czasowych, sclaperzy łapią je z prędkością. Ponownie to „brudy” paterny na wzór zasianych oszustw. Zwykle nie martw się jak bardzo łapie się dolne ramy czasowe, ale na te większe, masz więcej czasu na jej analizę.
Rys3.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czwartek 23 paź 2014, 19:10 przez Yigrashill, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: The Captains Chest - Naked Trading & Other Stuff - WERSJ

czwartek 23 paź 2014, 18:34

Coś dla zawieszenia oczu, na kilka nadchodzących dni od Mike. Wszystkie wskaźniki wciąż pozostają w tyle za ceną i zawsze tak będzie. Nie ma pewności, że będzie to wyglądało właśnie tak. Ale to jest wskazówka/pomył że może wyglądać podobnie jak to….
Rys4.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: The Captains Chest - Naked Trading & Other Stuff - WERSJ

czwartek 23 paź 2014, 18:38


Oto USD/CAD na obu ramach czasowych 15m 30M ....
Rys5.jpg
rys6.jpg
taki sam wzór jak na USD /GBP


W sumie teraz patrzę że coś tutaj CJ namieszał i nie do końca rozumiem o co mu chodziło..... !problem!
Tomek jak możesz spójrz na wykresy strony 7 magicznego pdfa, może pojmiesz to lepiej

Link do orginału: http://www.stevehopwoodforex.com/phpBB3 ... l44611]/1/


Jutro dalsza część
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: The Captains Chest - Naked Trading & Other Stuff - WERSJ

czwartek 23 paź 2014, 23:28

ja bym to widzial tak:

Tu mam cos dla was do obserwacji na nadchodzace dni.

Wszelkie wskazniki wciaz otulaja cene ale beda zawsze za nia. Nie ma nic co moze przewidziec przyszla sciezke ceny. Ale jesli by bylo, mogloby wygladac jak to:

tu Twoj pierwszy wykres

Prosze spojrzec na USDCAD w interwalach m15 i m30 - te same patterny jak na h4 USDCAD (tego wykresu chyba CJ zapomnial tu wkleic) oraz EURGBP (tu odnosnik do pierwszego wykresu).
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: The Captains Chest - Naked Trading & Other Stuff - WERSJ

piątek 24 paź 2014, 04:22

no właśnie brak jednego wykresu, trochę ogranicza sens :D

Awatar użytkownika
wdfx
Gaduła
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:01

Re: The Captains Chest - Naked Trading & Other Stuff - WERSJ

piątek 24 paź 2014, 08:13

Yigrashill idziesz na ilość kosztem jakości.
The Winner Takes It All

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: The Captains Chest - Naked Trading & Other Stuff - WERSJ

piątek 24 paź 2014, 13:58

dyskusja przeniesiona do watku Uzytkownika Arg. Od teraz wszelkie screeny, pytania czy wlasne obserwacje prosze wpisywac wlasnie tam. W tym watku skupimy sie wylacznie na tlumaczeniu oryginalnych materialow. Link do dyskusji:

http://forum.comparic.pl/viewtopic.php?f=27&t=2858
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: The Captains Chest - Naked Trading & Other Stuff - WERSJ

niedziela 26 paź 2014, 20:05

mjws00 napisał:

Day trading, jest za wolny jak dla mnie. Wystarczy spojrzeć na BOJ, Londyn i można zrobić. Dlatego napisałem z głową o wszystkich Brooks. Co dwie głowy to nie jedna, zawsze coś można wymyślić wspólnie. Jego styl nie jest bliskim wejściom.
Mam nadzieję, że dzień udał się dobrze dla wszystkich. Odstawiam swoje lisie okulary na później. Mike
(nie jestem pewien poprawności w tym miejscu)



Captain Jack

Mike, wszyscy brokerzy mają ceny pod mikroskopem..... oni znają się na rzeczy i dlatego nie chcę podrzucać rzeczy jak i co. Biorę szersze spojrzenie i używam prostych ustawień, które działają dla mnie. „ślady zwierzyny” są jak bomba mówiąca o wejściach w transakcje dla mnie. Kiedy to wiedzę to zaczynam poszukiwać miejsc do wejścia. Staram się wejść dobrze w szpilki, w górnej lub dolnej części formacji. Wejście w EUR/GBP było trochę spóźnione jak dla mnie. Nie było mnie się wtedy kiedy się tworzyła, ale było naprawdę blisko. Mam SL ok 12 pipsów na pojedynczą transakcję. Ryzykując 2-3% na Transakcję, to mały SL pozwala na zastosowanie znacznie większego lota.


Na przykład:
3% SL Ryzyko 15 pipsów, to mój rozmiar to 3,91 lota,
3% SL Ryzyko 100 pipsów, mój rozmiar to 0,57 lota,

Kiedy handluję na D1 i H4, udaje mi się pociągnąć kilka ciekawych ruchów. Powiedzmy taka transakcja sięga: TP 150 pipsów.
pierwsza część transakcji daje mi 39,1 x 150 = 5950,00 dolarów,
druga część 5,7 x 150 = 855,00 dolarów.

Handlując, ryzykuję taką samą kwotę dla obu transakcji 3%, ale patrząc na wyniki. Dla dużego SL uzyskuję niską wartość RR. Handlując mniejszym SL uzyskuję RR 10 i powyżej.

Zagnieżdżam swoje transakcje, kiedy rozwija się zysk będę piramidował dodatkowo transakcje, odpowiednio w drodze „podróży” ceny. Są chwile kiedy widzę „przerwy” albo testowanie, zamykam te spiramidowane transakcje i czekam z boku, aż do momentu kiedy cena nie zacznie się poruszać w planowanym kierunku. Ludzie z FXAW mogą powiedzieć jak efektywne było to dla mnie. Zaczynając od 4 tyś $ depozytu, uderzając w poziom 32 tyś $ depozytu, w półtora miesiąca, miałem przerobione ponad 40 tyś zielonych (dochodowych) pipsów. Już nie udostępniam moich wyników, ale zakładając nowe małe konto, mogę ponownie przerobić takie ćwiczenia.

W mojej opinii nie trzeba przerabiać 30 transakcji na 30 parach, lecz zrobić te 30 transakcji na jednej parze. Pracuje dla mnie i działa dobrze.
Te „ślady zwierzyny” pozwalają na wejścia z dużym prawdopodobieństwem sukcesu. Najważniejsza rada to, nie ustawiać transakcji byle gdzie zwłaszcza w chwili kiedy spready rozszerzają się. Twój broker zabiera SL, wraz z szerokim spreadem i to jest szczególnie prawdziwe w przypadku Brokerów ECN. Poczekaj na dane (wiadomości), albo na dzień zmiany, oraz na rozliczenia spreadów. Wtedy z ufnością pozwolisz na przeprowadzenie transakcji.
Ostatnio zmieniony niedziela 26 paź 2014, 20:13 przez Yigrashill, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: The Captains Chest - Naked Trading & Other Stuff - WERSJ

niedziela 26 paź 2014, 20:11

Napisane przez Captain Jack: 7 marca 2013 roku 01:14
Oto wykresy z przykładowymi „śladami” i „szpilkami” na górze i na dole. Kiedy mogę wejść w szpilkę ustawię SL pomiędzy 10 a 20 pipsów, poniżej lub powyżej kołka. Jeśli się spóźnię z wejściem, ustawię SL na poziomie pina. To jest jeden z niewielu razy kiedy ustawiam stop.
Rys7.jpg
Jeśli spojrzeć wstecz wykresu, prawdopodobnie można znaleźć wiele „obszarów zainteresowania”, które odnoszą się do tych obszarów zwrotnych. Zapamiętaj, lis lubi trzymać byki i niedźwiedzie w jednym miejscu, wygląda na to, że są na wspólnym gruncie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: The Captains Chest - Naked Trading & Other Stuff - WERSJ

czwartek 30 paź 2014, 23:18

F451 napisal: Witam Kapitanie!
Czytajac ten watek nachodza mnie pewne mysli.

Znaki na wykresach – pin bary, double bary (kluczowe zwroty), szczegolnie kiedy naruszaja znaczace wsparcia czy opory… czy ruchy ceny, ktore sklaniaja traderow detalicznych, uzywajacych standardowych zestawow wskaznikow, do wykrzyczenia hurra – mam breakout trade lub hurra – srednie mi sie przeciely lub…
(kontrast pomiedzy jak cwane lisy smart money postrzegaja rynek oraz jak widza go detalisci. Breakout sesji azjatyckiej I przeciecie srednich czesto jest wystarczajace do wyprzedania ceny do poziomu gdzie nastepnie lisy chca kupic. Ja definitywnie slyszalem doswiadczonych traderow z banku jak rozmawiali o potrzebie celowego pchania ceny do pewnych poziomow – tylko po to zeby sciagnac odpowiednia plynnosc srodkow do ustawienia nowej (swojej) pozycji)
Problemem dla mnie jest to, ze nigdy nie probowalem zastosowac tego myslenia w moim tradingu. Ciesze sie, ze tu jestem – chce zobaczyc czy dam rade nauczyc sie widziec glebsze poziomy rynkow!


Zobaczmy co ja tu moge zrobic. Kiedys przeczytalem cos co chyba pochodzi od Steve Mauro – on mowil, ze 10000 duzych lotow jest w stanie ruszyc cene o jeden pip. To strasznie duzo zlecen zeby wywolac minimalny wplyw na cene. Nikt z nas nie bedzie tego robil. Zarowno nikt z nas nie musi martwic sie kto stawia przeciwny trade do naszego. To jest kolejny powod czemu ludzie mowia, ze rozne EA czy systemy przestaja dzialac kiedy duzo ludzi zacznie ich uzywac. Jesli to zdanie jest prawda a ja nie wiem czy jest, musielibysmy zebrac 1 000 000 traderow, ktorzy postawia 0.01 lota w tym samym kierunku I o tym samym czasie by ruszyc cene o 1 pip. To samo musialoby zrobic 100 000 traderow stawiajacych po 0.1 lota czy 10 000 traderow stawiajacych calego lota. To wszystko poruszy cene tylko o 1 pip. EA I systemy przestaja dzialac poniewaz nie zachodza warunki pod ktore zostaly zaprogramowane. Okres czasu to jest pulapka. To zadziala tylko wtedy kiedy wszystkie warunki sa spelnione. Klamstwo, ze market makerzy zmieniaja styl tradingu jest kolejna paranoja traderow. To wlasnie w ten sposob oni szukaja logicznego wyjasnienia I na dodatek w to wierza.

Rozwaz to – czym jest cena? Cena jest niczym innym jak odbiciem ilosci transakcji wstawionych na rynek I cena zaplacona za te transakcje. Mozesz to latwo zauwazyc na wykresach z wolumenem, ktore wstawialem wczesniej. Najwieksze swingi ceny zdarzaja sie najczesciej podczas najwyzszych wolumenow – odzwierciedla to zwiekszone transakcje. To dlatego lis chce obecnosci i bykow i niedzwiedzi. To stworzy wiecej transakcji I lis ma mozliwosc poruszania cena wg jego intencji.

Mozesz zebrac wszystkich detalicznych traderow z calego swiata a zamowienia, ktore zloza zostana doslownie wessane przez rynek. Czesc zostanie skompensowana przeciw innym traderom (broker tu utnie swoja czesc), czesc zostanie skompensowana przez samych brokerow, czesc zostanie przepuszczona dalej gdzie zostanie skompensowana przez wielkie instytucje. Spojrz jeszcze raz na liczby powyzej. “Nienormalne” ilosci transakcji sa potrzebne aby poruszyc cena. Fundusze hedgingowe, bankierzy, wielkie instytucje I prawdopodobnie niektore grube ryby maja ta zdolnosc. My nie mamy.

Ogrom zamowien traderow detalicznych nalezy do wielkich instytucji, ktore to kieruja cena I poruszaja ja wedlug wlasnych zamiarow. Naszym zadaniem jest trading z lisem a nie przeciwko niemu. To wlasnie dlatego jest takie wazne zeby zrozumiec dlaczego wogole cena sie porusza, zamiast patrzec jak cena krzyzuje sie z jakas linia (Tomasz-20021: tak mysle, ze Autor mial tu na mysli wszelkie EA, srednie, fibo itp itd – ogolnie wskazniki). Kiedy handlujemy na skrzyzowanie linii tak naprawde handlujemy przeciwko lisowi – on jest jedym z tych, ktorzy to wymyslili. Kiedy to zrozumiesz wtedy rozpoczniesz swoja podroz razem z nim. Jedyna droga do nauczenia sie tego jest nauka szablonow I zwyczajow naszego lisa. To wlasnie tak chce Cie popchnac do przodu. Chce Ci pokazac jak rozpoznawac szablony I co one znacza. Chce CI pokazac jak wytropic lisa.
Cena nie jest przypadkowa. Cena jest poruszana celowo I jest manipulowana poprzez logiczne postanowienia. Wyglada to tak, ze nasz lis podejmuje decyzje a my jako traderzy detaliczni poprostu na nie reagujemy. Pozwol mi to powtorzyc – tak – to my reagujemy na ich decyzje. Warunki w jakich my otwieramy zlecenia, sa stworzone I nam specjalnie zaprezentowane – a my tylko na nie reagujemy. W wiekszosci dodatkowo reagujemy emocjonalnie a nie racjonalnie. Emocje to wlasnie cos na co lis poluje. Wiekszosc traderow handluje w otoczce nerwow. Trading powinien byc pozbawiony stresu oraz emocji. Jestem wyplukany z wszelkich emocji. Kiedys obudzilem sie z laptopem na kolanach I slina cieknaca po podbrodku – no chyba, ze to starosc sie do mnie podkradala. Dla mnie trading jest nudnym I mechanicznym procesem. Lis splata byki I niedzwiedzie razem, karze ich emocje I tworzy operacje handlowe – wszystko do manipulacji cena. Kiedy uslyszysz, ze byki walcza z niedzwiedziami mozesz byc pewny, ze to nasz lis stoi ukryty za nimi.

To wlasnie w ten sposob najwieksze instytucje pozbywaja sie lub buduja nowe pozycje. Sciagaja jak najwiecej traderow na wspolny grunt I nastepnie manipuluja nimi, tworzac w tym samym czasie tak wiele transakcji ile to mozliwe. W ten wlasnie sposob wielcy gracze moga kierowac cena lub popychac ja wedlug wlasnych intencji. Spojrz ponownie na wykres z naniesonym wolumenem obrotu I porownaj swingi ceny przy wysokich obrotach. Zobaczysz olbrzymie transakcje, ktore pieknie poruszaly cena doprowadzajac co niektorych do rozpaczy. Zawazysz tez, ze w niektorych miejscach pomimo ogromnego obrotu cena nawet NIE DRGNIE. Wielcy gracze akumuluja tu zlecenia I jest to wstep do kolejnej fazy.

Byc moze nie bedziesz w stanie wykorzystac tego w swoim trading poniewaz jestes po zlej stronie lustra. Wciaz myslisz i opierasz sie na starych schematach, ktore ktos kiedys Ci podsunal – az do tego momentu. Mozliwe, ze od teraz zaczniesz zauwazac rzeczy w nowym swietle. Mozliwe jest rowniez, ze zaczniesz konsekwentnie zmieniac swoj trading plan.
cj.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości