3 pipsy dziennie

Awatar użytkownika
m_c
Stały Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: czwartek 17 paź 2013, 12:51
Lat na Forex: 14
Kontakt:

Re: 3 pipsy dziennie

piątek 20 lut 2015, 10:15

Poniżej masz wyniki prostego systemu break-out EURUSD w godzinach handlu europejskiego, tylko jedna strona, skuteczność 95-97%, trailing 26 pips, TP 2 i 3 pips. Jeśli będziesz grał zawsze 100% to jedna transakcja stratna i Cię nie ma. Testowałem dla 99% konta, był bardzo szybki przyrost, wykładniczy, ale jedna stratna transakcja doprowadzała do ruiny całość. Być może inna para ma lepsze możliwość, ale nie testowałem bo nie mam tickowych danych. Zastosowany filtr celem odróżnienia trendu oraz zmienność i odchylenie standardowe.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: 3 pipsy dziennie

piątek 20 lut 2015, 10:35

Ja od kilku dni łapię po 10 pipsów automatem http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=518257 i uciekam:)
Dopuszczam stratę 20 pipsów. Tylko EU i tylko w godzinach 9-12.
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

Awatar użytkownika
Jones
Stały Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: poniedziałek 18 lis 2013, 18:15
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: centrum

Re: 3 pipsy dziennie

sobota 07 mar 2015, 16:12

witam
temat juz trochę wałkuje i co takie proste w teorii w praktyce raczej nie do osiągnięcia
jedno jest pewne system wejścia jest mało istotny trzeba się skoncentrować na SL
jak dopracować stopa aby nie wywaliło bo granie taką metodą wymaga skuteczności rzędu 99-100%
cały problem lezy że gramy dzień w dzień i wejście musi być idealnie dopracowane aby nie wywaliło na stopie bo on psuje całą koncepcję
jeżeli przyjmiesz TP-3 i SL-10 ręczę że długo nie pograsz
jeżeli dasz TP-3 i SL-30 bedziesz grał dłużej ale jeden SL wywala 10 dni zarobionych
jeżeli dasz TP-3 i bez SL wtedy pograsz jeszcz dłużej nawt bardzo długo tylko że 1 błąd kończy gre
wnioski są taki że w dłuższej perspektywie tak grać się nie da
mimo to ciągle walcze twierdze że się da tylko jeszcze nie znalazłem idealnego SL
albo go nie ma i faktycznie trzeba grać bez stopa

HEJ
Tylko dwie rzeczy są nieskończone.... Albert Einstein
---
Pamiętaj, że twoim celem jest grać dobrze, a nie grać często. Alexander Elder
---
http://www.forexfactory.com/jones_pl

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: 3 pipsy dziennie

niedziela 08 mar 2015, 19:56

Jones pisze:witam
temat juz trochę wałkuje i co takie proste w teorii w praktyce raczej nie do osiągnięcia
jedno jest pewne system wejścia jest mało istotny trzeba się skoncentrować na SL
jak dopracować stopa aby nie wywaliło bo granie taką metodą wymaga skuteczności rzędu 99-100%
cały problem lezy że gramy dzień w dzień i wejście musi być idealnie dopracowane aby nie wywaliło na stopie bo on psuje całą koncepcję
jeżeli przyjmiesz TP-3 i SL-10 ręczę że długo nie pograsz
jeżeli dasz TP-3 i SL-30 bedziesz grał dłużej ale jeden SL wywala 10 dni zarobionych
jeżeli dasz TP-3 i bez SL wtedy pograsz jeszcz dłużej nawt bardzo długo tylko że 1 błąd kończy gre
wnioski są taki że w dłuższej perspektywie tak grać się nie da
mimo to ciągle walcze twierdze że się da tylko jeszcze nie znalazłem idealnego SL
albo go nie ma i faktycznie trzeba grać bez stopa

HEJ
Witam, przechodzilem przez to i podpowiem tobie, ze moment wejscia jest szalenie istotny poniewaz umozliwia albo ograniczenie wielkosci SL albo zmniejszenie prawdopodobienstwa trafienia SL. Robilem testy demo i live nawet z TP = 2 pipsy ale mimo wysokiej skutecznosci trafialem czasami SL co likwidowalo zyski. Odpuscilem, bo znalazlem ciekawsze pomysly na EA:)

Awatar użytkownika
jackub
Posty: 33
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 13:24

Re: 3 pipsy dziennie

czwartek 27 sie 2015, 19:04

Zrobiłem taką statystyke...
GBP/USD, badałem 4210 świec godzinowych ( od 17.12.2014 do 21.08.2015).... w przypadku gdy zawęzimy nasze badanie do świec pomiędzy 07:00 do 16:00, to z 1680 zanotowanych breakoutów świecy godzinowej osiągnięto w 75% breakout >= 5 pipsów, i 55% breakoutów >=10 pipsów... jak ktos ma ochotę to może wykorzystać te dane ... robiłem tez inne analizy gdzie liczyłem inne zalezności np. wpływ wielkości świecy (high-low), kiedy można osiągnąć >=5 pips w 82% np przy świecy poprzedzającej >35 pipsów....
pewnie to żadna nowość, ale mam okres excela obecnie i licze sobie rozne statystyki.....

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: 3 pipsy dziennie

poniedziałek 31 sie 2015, 06:59

Rozumiem, że to wynik dla wybicia ostatniego high low w obydwóch kierunkach niezależnie od świecy poprzedzającej?

Awatar użytkownika
jackub
Posty: 33
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 13:24

Re: 3 pipsy dziennie

poniedziałek 31 sie 2015, 07:24

irmentruda pisze:Rozumiem, że to wynik dla wybicia ostatniego high low w obydwóch kierunkach niezależnie od świecy poprzedzającej?
TAK, liczyłem BO "w dół >0" i liczyłem BO "w górę>0" suma obu BO dawała sume BO's i z niej wyliczyłem procenty dla ruchu >=5 pips i ruchu >= 10 pips... kierunek świecy poprzedniej w tej kalkulacji był nie istotny, istotne było przebicie extremum

Awatar użytkownika
jackub
Posty: 33
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 13:24

Re: 3 pipsy dziennie

poniedziałek 31 sie 2015, 07:24

wrócę do tematu .....
więc tak, nie jestem biegłym excelistą i robienie tych wyliczanek zajmuje mi sporo czasu, uczę się na bieżąco, ale podane wyliczenia zostaly dokonane na takiej zasadzie:
Liczone były przełamania w dół (porównywane lows) i w górę (porównywane high's) kolejnych świec, pewien problem to świece gdzie zostały przebite high i low, np w "czasie news", bo to mi troche psuło mój wzór wyliczen, ale tych przypadków nie było aż tyle żeby w jakiś zasadniczy sposób wpłynąc na wynik ....
Ciekawe wyliczenia równiez dotyczą porównywania przebić Open i Close świec ... spostrzeżenie np, że w określonej sytuacji masz 82% prawdopodobienstwa że cena zrobi >= 5 pips jest chyba cenne ?
Jak ktos lubi może zrobić sobie takie badania dla H4 czy D1 świecy ....
Badania rozbione zostały na danych historycznych wyciągnietych z mojego MT4

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: 3 pipsy dziennie

poniedziałek 31 sie 2015, 08:55

hmmm, to jeszcze zostaje dobrac odpowiednie zlecenie obronne, podejrzewam, ze to bedzie najwiekszy problem.

Awatar użytkownika
jackub
Posty: 33
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 13:24

Re: 3 pipsy dziennie

poniedziałek 31 sie 2015, 09:04

irmentruda pisze:hmmm, to jeszcze zostaje dobrac odpowiednie zlecenie obronne, podejrzewam, ze to bedzie najwiekszy problem.
Bardzo istotna rzeczą jest timig w tym przypadku.... zasadniczą powiedziałbym

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: 3 pipsy dziennie

poniedziałek 31 sie 2015, 16:35

jackub pisze:
irmentruda pisze:hmmm, to jeszcze zostaje dobrac odpowiednie zlecenie obronne, podejrzewam, ze to bedzie najwiekszy problem.
Bardzo istotna rzeczą jest timig w tym przypadku.... zasadniczą powiedziałbym
Timing to dla mnie odkrycie tego roku:)
Najpierw zrobilem przedzial czasowy od-do - sprawdza sie bardzo dobrze, np. na DAXie zazwyczaj mam godziny 10-20 czasu cypryjskiego (nietrudno na to wpasc, prawda?), aktualnie mecze temat poszczegolnych godzin, przykladowo 8,9,10,11,12 oraz 15,16,17,18,19 czasu cypryjskiego ale to juz temat ciezszy, ciezko to optymalizuje sie juz nie jest to takie jednoznaczne. Południowe konsolidacje roznie rozkladaja sie.

Awatar użytkownika
jackub
Posty: 33
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 13:24

Re: 3 pipsy dziennie

poniedziałek 31 sie 2015, 17:42

Mówiąc o timeing-u miałem raczej na myśli moment zajęcia pozycji, szczególnie jeśli gramy BO's poziomów open czy close świecy właśnie zamkniętej, a nie high czy lows….. od tego zależy w dużej mierze miejsce zlecenia obronnego.. tradując z TP 3 czy 5 pipsów mamy do czynienia z skalpem w czystej postaci i wszystkie zasady skalpu jak najbardziej maja zastosowanie… timing o którym mówisz również ma znaczenie (pora sesji ) również pokazuje to statystyka, o niektórych godzinach potrafi dawać dwa razy więcej okazji niż o innej, co ciekawe na kablu pokazało mi że ten czas jest dziwnie cykliczny, spójrz na załączony rysunek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: 3 pipsy dziennie

poniedziałek 31 sie 2015, 18:52

jackub pisze:Mówiąc o timeing-u miałem raczej na myśli moment zajęcia pozycji, szczególnie jeśli gramy BO's poziomów open czy close świecy właśnie zamkniętej, a nie high czy lows…..
qrde, inny chleb i maslo na polski. Tak bardzo jeszcze nie zaglebilem sie od tej strony ale racja.


Swego czasu jak byłem takim systemowym dziwkarzem to wpadłem na FF na taką strategię skalpowania na świecach dziennych na parach walutowych. Kierunek zlecenia uzależniony był od tego, czy cena przeszła Weekly high/low. TP było właśnie 5 pipsów na ED. Niestety zabrakło mi cierpliwości aby to testować na D1.

Awatar użytkownika
jackub
Posty: 33
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 13:24

Re: 3 pipsy dziennie

środa 02 wrz 2015, 14:55

Bardzo przepraszam czytających ale w tabelce przedstawionej powyżej jest błąd, zastanawiałam mnie ta "cykliczność" i posprawdzałem moje polecenia w excelu i znalazłem błąd, błąd przy kopiowaniu polecen..
wlaściwe wyniki zamieszczam w tabelce ponieżej...
Normalnie, głupio mi ..... !problem!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
jackub
Posty: 33
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 13:24

Re: 3 pipsy dziennie

środa 02 wrz 2015, 22:46

Widzę że temat wysechł lekko, pewnie przeorany przez wielu wzdłuż i wszerz, a ja pewnie chcę wynaleźć koło…. Usiłuję grać i budować jakiś system może nie w oparciu o statystyczne dane dotyczące wielkości ruchów ceny pomiędzy poziomem otwarcia a najwyższym poziomem świecy (high) czy poziomem otwarcia a najniższym poziomem (low), ale system ze średnimi ma M1 i wejściach po zamknięciu świecy godzinowej, o ile pojawia się setup z pamięcią z tyłu głowy że mam np. 75% prawdopodobieństwa, że cena powędruje >=5 pips powyżej otwarcia następnej świecy H1.
Niezwykle istotny problem SL rozwiązałem w sposób taki że go nie mam, sam decyduję o zamknięciu straty, czy otwarciu zlecenia przeciwnego, o ile pojawia się solidny sygnał a moja analiza uzasadnia trzymanie straty np. po to aby zająć jeszcze raz pozycje po lepszej cenie. Kluczowe w tej metodzie jest zajęcie pozycji, co jest dla mnie najtrudniejsze….. TP ustawiam na 5 pipsów, czasem jak widzę ładne momentum pozwalam cenie pofrunąć, jak widzę że mimo niezłego wejścia cena buja się wokół jakiegoś poziomu, zamykam na BE czy malutkim plusie …. dopracowania wymaga najbardziej strona psychiczna , brania wyłącznie najlepszych setupów. Mam historię 17 kolejnych wejść bez straty….. jeśli wszystko idzie po mojej myśli robie dwa trzy trady dziennie (umowny target 15 pipsów dziennie), bywa że robie więcej tradów bo zaliczę np. dwie obsuwy pod rząd i pracuję nad odrobieniem strat (żaden rewanżyzm - dla jasności)….. ciągle zdarzają mi się głupie wejścia, szczególnie w piątki…. ale na dzisiaj wszystko wychodzi na plus, póki co…
Potrenuję jeszcze te metodę jakiś czas, tak aby można było ją opisać szczegółowo (mam z tym kłopot, może zbyt dużo uznaniowości w tym jest) … zobaczymy dokąd mnie to doprowadzi
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
jackub
Posty: 33
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 13:24

Re: 3 pipsy dziennie

piątek 04 wrz 2015, 11:06

Poświęciłem trochę czasu Edwardowi, chciałem porobić wyliczenia statystyki zachowań ceny w zależności od godziny otwarcia nowej świecy od jej wielkości… do wyliczeń brałem historyczne dane z mojego MT4 za okres od 2005 roku do sierpnia 2015, w sumie ponad 65000 rekordów przedstawiających jednogodzinne świece…..
Chciałem sprawdzić następująca rzecz…. jak różnią się takie wyliczenia w skali jednego roku do skali lat dziesięciu, dlatego bazując na jednej bazie oprócz wyników za okres 10 lat porobiłem oddzielne zestawienia za rok 2012, 2013, 20014 i obecny….
Oznaczenia jakich używam są jasne i powszechnie używane, dla jednoznaczności jednak je przypomnę:
O - open -- poziom otwarcia świecy
H - high -- najwyższy poziom ceny danej świecy
L - low -- najniższy poziom danej świecy
C - close -- poziom zamknięcia danej świecy
OH - open-high -- zakres ruchu pomiędzy poziomami otwarcia świecy i jej najwyższego poziomu
OL - open - low -- zakres ruchu pomiędzy poziomami otwarcia świecy i jej najniższego poziomu
Range to maksymalny zakres ruchu świecy czyli różnica poziomów high i low danej świecy
BO - breakout, przełamanie
Wyliczenia zawarte sa w pięciu tabelkach, numeruję je od 1 do 5 po kolei od lewej do prawej.. dla każdego okresu tak samo…..
Tabelka nr 1
OH>0 pokazuje ilość świec otwartych o np. 08:00 mających ruch OH większy niż 0 pipsów
OH>=5 pokazuje ilość świec otwartych np. o 08:00 mających ruch większy równy 5 pipsów…
Tabelka nr 2
przedstawia to samo co Tabelka nr 1 ALE dla pomiaru OL czyli od otwarcia się świecy do najniższego poziomu danej świece rozpoczynającej się o określonej godzinie ….
Tabelka nr 3
Wylicza ilość świec kiedy OH>0 jeśli Range świecy poprzedzającej był >=10 pipsów, >=20 pipsów i >=35 pipsów, no i analogicznie ilość świec OH>=5 pipsów jeśli poprzedzająca świeca miała Range >=10. >=20, >=35 pipsów
Tabelka nr 4
Zupełnie to samo co Tabelka nr 3 ale dla OL
Tabelka nr 5
Przedstawia statystyczna zależność wielkości breakoutu (BO), od wielkości świecy poprzedzającej…
poczytajcie jak wam się zechce, ale wydaje mi się że wszędzie gdzie są cyfry zaznaczone na czerwono leży kasiorka…..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: 3 pipsy dziennie

środa 09 wrz 2015, 11:00

Temat czeka u mnie na większą ilość czasu aby to wtloczyc w ramy prostego EA. Ale wygląda obiecująco. Problemem jest tylko wyjście ze stratnej pozycji ale coś się wymyśli.

Awatar użytkownika
jackub
Posty: 33
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 13:24

Re: 3 pipsy dziennie

środa 09 wrz 2015, 17:57

Nie widzialbym tu jednak EA, mając 75% szans na realizację ruchu 5 pipsów, raczej posługiwałbym się pomagajką mówiącą o momentum, o jakieś korzystnej strukturze, trendem głownym godzinowym itd a nie walił z automatu, te 75% szans mozna sprobować zamienić nawet na dużo więcej jeśli, grasz na rynku zdeklarowanym co do kierunku, wszystko to ma za zadanie wzmocnic twoje proawdopodobieństwo wykonania dobrego tradu .... za każdym wejściem ma być analiza prawdopodobienstwa a owa statystyka jest jednym z elementów zwiekszania twoich szans a nie podstawą samego systemu.... ja mam trzy średnie kroczące, i świece godzinowe rysujace się na wykresie minutowym a do tego na drugim ekranie mam prawie goły wykres minutowy bardzo oddalony, często przelączany na M5 czy H1.... widzę strukturę runku, widzę poziomy wsparć oporów w większej skali..... tak to z grubsza wygląda... teoretycznie przynajmniej.... wczoraj zafundowlem sobie przez nieuwagę wejście w silne wsparcie i postapilem jak za dawnych lat postanowiłem przeczekać.... udało się ale w majtkach było mokro....
Pokaże template M1, nie jest on pełny ale pokazuje ładny setup po swojej lewej stronie ...
No tak probuję coś wyrzeźbić ...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
jackub
Posty: 33
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 13:24

Re: 3 pipsy dziennie

niedziela 13 wrz 2015, 10:47

Doczytalem sobie na FF o wtyczkach do MT4, wtyczkach dla brokerów..... chyba czas pomyśleć o zmianie platformy .....
http://www.viktex.com/index.php/en/anti ... ver-plugin

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości