Tworzę strategię, proszę o Waszą pomoc i rady

ODPOWIEDZ
no avatar
dmk
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 05 lut 2015, 10:23

Tworzę strategię, proszę o Waszą pomoc i rady

czwartek 05 lut 2015, 16:36

Cześć wszystkim, z tego względu, że to mój pierwszy post to może trochę się przedstawię. Mam 22 lata, giełdą interesuję się od 16 roku życia, gram od 18 roku na poważnie siedzę w tym od 2 lat. Przeczytałem już bardzo dużo wartościowych książek i byłem na licznych szkoleniach. Czemu tutaj piszę? Znalazłem tutaj bardzo fajne odpowiedzi na temat HQ Team (bardzo szczere i krytyczne, a takich ludzi bardzo szanuję). Ja historię z giełdą zacząłem właśnie dzięki tej grupie. Poszukiwałem darmowej wiedzy i natknąłem się na nich. Uczestniczyłem tylko w darmowych szkoleniach, ponieważ wywodzę się z biednej rodziny i nie stać mnie było na ich kursy. Zdobyłem wiedzę z książek i z ich szkoleń. Grałem ich schematem Jaguar (często nie grałem na samo wybicie linii lecz na wybicie z konsolidacji lub fali b, gdyż zauważyłem, że po wybiciu linii rynek często zawraca). Wcześniej grałem też na formacje harmoniczne. Ze 100 udało mi się zarobić już 630 zł. To nie dużo, ale ja muszę szczególnie uważać, bo mój kapitał to okruszek. Bardzo cenię sobie zarządzanie kapitałem i psychologię. Postanowiłem odpuścić sobie z tą grupą, gdyż kilkanaście dni temu przeprowadzali oni konkurs, w którym włożyłem całe swoje serce i siły, wydawało mi się, że jestem na wygranej pozycji, a wygrali ludzie: emeryt, który wcale nie gra jeszcze na giełdzie, kobieta, która interesuję się giełdą, ale pracuje za granicą i jakiś gość, który też na razie nic nie ma związanego z giełdą ale w konkursie wrzucił 100 fotek z ich schematem. Dla mnie osobiście nie zrozumiała decyzja. Zacząłem szukać informacji (przed ewentualnym kupnem kursu) na ich temat i znalazłem Wasze forum. Uświadomiłem sobie przede wszystkim 1 rzecz - NIE MOŻNA KUPIĆ KURSU NIE MAJĄC POTWIERDZONYCH INFORMACJI O ZYSKACH ORGANIZATORÓW KURSU. Przedstawię Wam teraz moje plany co do strategii:
Zasady/Plan:
1. Gra z trendem (wyznaczany metodą overbalance oraz klasycznymi liniami),
2. Oznaczanie fal Elliotta (jest to mój filtr, który pomaga mi "czuć" rynek),
3. Wejście po korektach w celu łapania impulsów,
4. Granie z SL i TK (ruchomy TK): stosunek SL do TK: minimum 1:3,
5. Planuję angażować max 3% kapitału na razie wynosi u mnie to ok. 8, bo mam tylko 630 zł, ale już umiem sobie z tym radzić,
6. Otwieranie pozycji tylko po sprawdzeniu checklisty i spełnieniu wszystkich warunków,
7. Otwieranie za pomocą zleceń oczekujących, aby nie tracić dobrych pozycji i szans na wejście,
8. Przesuwanie SL na 0, po osiągnięciu 50% pierwszego TK przed przesunięciem)
8. Zaufanie swojej intuicji (bardzo dobrze czuję rynek w trendzie spadkowym, moja intuicja dobrze mi podpowiada, kiedy rynek podczas spadków nie ma siły i trzeba zamykać pozycję - chyba dzięki temu utrzymałem się na rynku z tymi groszakami),
9. Prowadzenie dziennika inwestycyjnego z zagraniami i analizowanie go w weekendy,
10. Ciągły rozwój.

Teraz przedstawię Wam moje set up'y:
1. Formacja Jaguara z wykorzystaniem LT, warunki dopuszczalności:
a. Korektę poprzedza przejrzysty 5-falowy impuls,
b. Korekta jest prosta (zig-zag) 5-3-5,
c. Fala b nie może przebić impulsu, fala c musi przekroczyć falę a, fala b musi być największą korektą w korekcie, fala b musi być trójfalowa,
d. Fala b musi przynajmniej osiągnąć 25 % zakresu fali impulsu ale najlepiej jak będzie to minimum 38.2,
e. fala b musi zawierać się w przedziale od 41.4% do 100% fali A,
f. Fala C musi zawierać się w przedziale od 50% do 200% fali A,
g. Na końcu korekty musi pojawić się formacja świecowa odwrócenia trendu i po niej musi się rozpocząć przejrzysty i silny ruch w przeciwnym kierunku do korekty.
W tym przypadku fale nie muszę dokładnie się zatrzymywać na zniesieniach Fibonacciego.
Poprowadzenie LT w odpowiedni sposób - minimum 2 testy.
Otwarcie pozycji następuję za pomocą zlecenia oczekującego po przebiciu 3 punktów LT lub po ważnym oporze, albo dołku/szczycie fali b.

2. Formacja harmoniczna ABCD, warunki dopuszczalności:
a. Korektę poprzedza przejrzysty 5-falowy impuls,
b. W korekcie harmonicznej ABCD: 0,618AB lub 0,786AB = BC oraz 1,272BC lub 1,618BC = CD,
c. Na końcu korekty musi pojawić się przejrzysta świeca japońska odwracająca trend i musi ona zatrzymać się na zniesieniach Fibonacciego,
d. Świeca japońska musi zatrzymać się dodatkowo na minimum 2 dodatkowych poziomach Fibonacciego zbudowanego na podstawie: Zniesienia wewnętrznego impulsu poprzedzającego, lub APP poprzedniej korekty, lub analizy Ekspansji.
e. Świeca japońska musi zostać potwierdzona poprzez otwarcie kolejnej świecy poniżej ceny zamknięcia poprzedniej.
W tym przypadku fale muszę dokładnie się zatrzymywać na zniesieniach Fibonacciego z tolerancją 1%. Ostatnia fala korekty musi zatem zatrzymać się na 3 poziomach Fibo (1 z korekty i 2 z poprzednich fal/korekt).
Otwarcie pozycji następuję na kolejnej świecy otwartej poniżej formacji świecowej odwracającej trend. SL ustawiamy powyżej zakończenia tamtej świecy (ok. 3-5 pips nad końcem knota). TK to oczywiście minimum 3SL.

3. Formacja harmoniczna One to One, warunki dopuszczalności:
a. Korektę poprzedza przejrzysty 5-falowy impuls,
b. W korekcie harmonicznej One to One: AB=CD,
c. Na końcu korekty musi pojawić się przejrzysta świeca japońska odwracająca trend i musi ona zatrzymać się na zniesieniach Fibonacciego,
d. Świeca japońska musi zatrzymać się dodatkowo na minimum 2 dodatkowych poziomach Fibonacciego zbudowanego na podstawie: Zniesienia wewnętrznego impulsu poprzedzającego, lub APP poprzedniej korekty, lub analizy Ekspansji.
e. Świeca japońska musi zostać potwierdzona poprzez otwarcie kolejnej świecy poniżej ceny zamknięcia poprzedniej.
W tym przypadku fale muszę dokładnie się zatrzymywać na zniesieniach Fibonacciego z tolerancją 1%. Ostatnia fala korekty musi zatem zatrzymać się na 3 poziomach Fibo (100%AB i 2 z poprzednich fal/korekt).
Otwarcie pozycji następuję na kolejnej świecy otwartej poniżej formacji świecowej odwracającej trend. SL ustawiamy powyżej zakończenia tamtej świecy (ok. 3-5 pips nad końcem knota). TK to oczywiście minimum 3SL.

4. Formacja harmoniczna Motyla, warunki dopuszczalności:
a. Korektę poprzedza przejrzysty 5-falowy impuls,
b. W korekcie harmonicznej Motyla: 0,786XA=AB, 0,382-0,886AB=BC, 1,618-2,618BC=CD oraz 1,272-1,618XA=AD
c. Na końcu korekty musi pojawić się przejrzysta świeca japońska odwracająca trend i musi ona zatrzymać się na zniesieniach Fibonacciego,
d. Świeca japońska musi zatrzymać się dodatkowo na minimum 2 dodatkowych poziomach Fibonacciego zbudowanego na podstawie: Zniesienia wewnętrznego impulsu poprzedzającego, lub APP poprzedniej korekty, lub analizy Ekspansji,
e. Świeca japońska musi zostać potwierdzona poprzez otwarcie kolejnej świecy poniżej ceny zamknięcia poprzedniej.
W tym przypadku fale muszę dokładnie się zatrzymywać na zniesieniach Fibonacciego z tolerancją 1%. Ostatnia fala korekty musi zatem zatrzymać się na 4 poziomach Fibo (2 z fal XA i BC i 2 z poprzednich fal/korekt).
Otwarcie pozycji następuję na kolejnej świecy otwartej poniżej formacji świecowej odwracającej trend. SL ustawiamy powyżej zakończenia tamtej świecy (ok. 3-5 pips nad końcem knota). TK to oczywiście minimum 3SL.

5. Formacja harmoniczna Gartleya, warunki dopuszczalności:
a. Korektę poprzedza przejrzysty 5-falowy impuls,
b. W korekcie harmonicznej Motyla: 0,618XA=AB, 0,382-0,886AB=BC, 1,272-1,618BC=CD oraz 0,786XA=AD
c. Na końcu korekty musi pojawić się przejrzysta świeca japońska odwracająca trend i musi ona zatrzymać się na zniesieniach Fibonacciego,
d. Świeca japońska musi zatrzymać się dodatkowo na minimum 2 dodatkowych poziomach Fibonacciego zbudowanego na podstawie: Zniesienia wewnętrznego impulsu poprzedzającego, lub APP poprzedniej korekty, lub analizy Ekspansji,
e. Świeca japońska musi zostać potwierdzona poprzez otwarcie kolejnej świecy poniżej ceny zamknięcia poprzedniej.
W tym przypadku fale muszę dokładnie się zatrzymywać na zniesieniach Fibonacciego z tolerancją 1%. Ostatnia fala korekty musi zatem zatrzymać się na 4 poziomach Fibo (2 z fal XA i BC i 2 z poprzednich fal/korekt).
Otwarcie pozycji następuję na kolejnej świecy otwartej poniżej formacji świecowej odwracającej trend. SL ustawiamy powyżej zakończenia tamtej świecy (ok. 3-5 pips nad końcem knota). TK to oczywiście minimum 3SL.

Myślę również o dodaniu formacji Kraba i nietoperza, ale nigdy jeszcze nie zawarłem transakcji na podstawie tych formacji, dlatego najpierw postaram się je odszukać na danych historycznych i je sprawdzić.

Zasady zarządzania kapitałem:
Gram zawsze z SL i TK(zamienianym na ruchomy). Po osiągnięciu 50% zamierzanego TK ustawiam SL na 0 (często też tak robię, gdy rynek jest w pobliżu 50% i dziwnie się zaczyna zachowywać lub zbliża się 23 - więc robię to aby ograniczyć negatywne emocje, które by mi zaburzyły chłodną analizę). Gdy rynek osiągnie 75% zamierzanego TK zaczynam stosować ruchomy TK przesuwając SL pod ostatnią potwierdzoną korektę na wykresie m15 lub m30. Gram póki nie wybije mnie z ostatniej korekty.

Kurczowo trzymam się planu, niczego nie zmieniam. Jak przegapię okazję to nic, rynek da jeszcze mi biliard okazji do zarobienia pipsów. Jestem świadomy, że na rynku są pułapki tym bardziej dla spóźnialskich. Na pewno nie jestem mądrzejszy od ludzi, którzy grają po kilkanaście lat na giełdzie.

To tyle jeśli chodzi o mój system. Co myślicie o nim? Co możecie mi doradzić zmienić/dodać/usunąć? Czy znacie jakieś sprawdzone nowe współczynniki Fibonacciego dla tych wymienionych formacji harmonicznych? Jakie posiadacie współczynniki Fibonacciego w APP i analizie ekspansji? Co jeszcze możecie mi doradzić? Jakieś szkolenia książki? Czekam na waszą krytykę, rady i pomoc. Z góry dzięki! Przed graniem tą nową strategię chcę ją ręcznie przetestować na h1 na MT4, ponieważ nie mam żadnych programów do badań historycznych, nie umiem takich obsługiwać, nie mam pieniędzy na płatne takie programy. Dodam, że jestem studentem 3 roku i planuje wyjechać za granicę na rok, aby zarobić na większy kapitał i jakieś profesjonalne szkolenie. Czekam na Wasze odpowiedzi!

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Tworzę strategię, proszę o Waszą pomoc i rady

piątek 06 lut 2015, 09:58

z mojej strony powiem Ci tak:
podoba mi sie Twoje podejscie, bo lubie ludzi z determinacja w takim mlodym wieku, wiedza czego chca i nie jest to bmw m3 albo kawasaki ninja :)

co do tego Twoich zalozen systemu to nie wypowiem sie, bo o falach nie mam pojecia, troszke harmonicznych liznalem ale nie uwazam tego za Holy Grail a same fibo, no coz, sprawdza sie ale nigdy nie wiesz, ktory poziom sprawdzi sie:)
Aha, no i zbyt skomplikowane to dla mnie, tzn. Twoje zalozenia.

A na GPW i FX wiecej kasy przewalilem, niz Ty zarobiles:)
Pozdro

no avatar
dmk
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 05 lut 2015, 10:23

Re: Tworzę strategię, proszę o Waszą pomoc i rady

piątek 06 lut 2015, 10:18

Dzięki wielkie za miłe słowa. Ja np. traktuję TFE jako filtr do rozpoznawania cen i czucia rynku, na prawdę mi to pomaga. Jeśli chodzi o Fibo to łącze je z ważnymi oporami i wsparciami. To dobre narzędzie do łączenia z świecami japońskimi.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Tworzę strategię, proszę o Waszą pomoc i rady

piątek 06 lut 2015, 12:15

No i pamiętaj o jednym. Przy platformie do zawierania transakcji Ty jesteś swoim największym wrogiem.
Widzę to po sobie, moje wykresy, założenia, rysowanie linii jest całkiem dobre (jak u każdego) lecz wykonanie warsztatowe już fatalne, zbyt duże pozycje, pozycje pod wpływem emocji, przeciwne pozycje na skorelowanych instrumentach, brak prowadzenia pozycji itp. itd.

no avatar
dmk
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 05 lut 2015, 10:23

Re: Tworzę strategię, proszę o Waszą pomoc i rady

piątek 06 lut 2015, 13:43

irmentruda pisze:No i pamiętaj o jednym. Przy platformie do zawierania transakcji Ty jesteś swoim największym wrogiem.
Widzę to po sobie, moje wykresy, założenia, rysowanie linii jest całkiem dobre (jak u każdego) lecz wykonanie warsztatowe już fatalne, zbyt duże pozycje, pozycje pod wpływem emocji, przeciwne pozycje na skorelowanych instrumentach, brak prowadzenia pozycji itp. itd.
Jeśli chodzi o mnie nie mam z tym problemu. Potrafię przyznać się, że nie rozumiem rynku w tym momencie. Nie staram się wygrać z rynkiem lecz robić dobre transakcje. Dzięki za odpowiedź!

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Tworzę strategię, proszę o Waszą pomoc i rady

wtorek 17 lut 2015, 13:55

Witaj.
A ja Tobie napisze tak.Szkolenia i kursy to bzdura.Ucza ludzi tracic pieniadze.Harmonicznosc to bzdura.Przechodzilem to i kosztowalo mnie kupe kasy.
Poziomy fibo sa ok(zadna rewelacja) gdy wiesz jak sa wykorzystywane.
Rynek jest sterowany duzymi pieniedzmi i to one decyduja gdzie pojdzie cena.A cel maja tylko jeden ZGARNAC NASZA KASE.
Taka jest prawda.
Polecam watek Capitana Jacka na tym forum.Jak cos to chetnie pomoge.
Pozdrawiam
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Tworzę strategię, proszę o Waszą pomoc i rady

wtorek 17 lut 2015, 18:55

witam!
Jestem od Ciebie troszkę młodszy, a zaczynałem w podobnym wieku. Nawet troszkę wcześniej.
Ze swojej strony powiem tylko, że gram PA z wysokich interwałów. Motorem napędowym był James16/Asmodeus8fx ( ma bardzo fajne filmiki na YT. Polecam jeśli nie widziałeś) oraz Nial Fuller.
Wszystko czego potrzebuje to czekać cierpliwie na setup.
Poza tym interesuję się jak kolega wyżej wątkiem CJ.
Powoli i do przodu, a wszystko się da !!!
I nie ma co komplikować sobie życia, konstruując jakieś systemy "dziwne".
Pozdrawiam

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Tworzę strategię, proszę o Waszą pomoc i rady

czwartek 19 lut 2015, 17:18

michosz pisze: Wszystko czego potrzebuje to czekać cierpliwie na setup.

Cos dla mnie:)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości