arbitraż

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
m_c
Stały Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: czwartek 17 paź 2013, 12:51
Lat na Forex: 14
Kontakt:

arbitraż

poniedziałek 02 mar 2015, 12:25

Witam,

czy któryś z forumowiczów próbował zrobić system oparty o arbitraż wykorzystujący różnice w StDev?
Oczywiście mam na myśli krótki okres ze względu na nieliniowość.
Pytam, ponieważ ostatnio spędzam czas nad nieszczęsnym StDev i okazuje się że różnice są fajne i można byłoby je wykorzystać (w tym przypadku akurat dane dzienne). Wstępne wyniki za jeden rok dają ok. 18 figur in plus przy kilku transakcjach w roku volumenem każdej transakcji 100k. Jednak problemem jest stabilność- odchyłki są znaczące i nie jestem pewien czy poprawnie zestawiłem transakcje.
Ostatnio zmieniony wtorek 03 mar 2015, 11:33 przez m_c, łącznie zmieniany 1 raz.

no avatar
Wojtek19761
Stały Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: piątek 19 gru 2014, 18:09
skype: wojtek10065
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Wrocław

Re: arbitraż

poniedziałek 02 mar 2015, 12:37

http://forex-nawigator.biz/forum/roboty ... t=ARBITRAZ Tu był arbitraż trójkątny ale z tego co wiem to Oanda się zorientowała i po arbitrażu było

Awatar użytkownika
m_c
Stały Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: czwartek 17 paź 2013, 12:51
Lat na Forex: 14
Kontakt:

Re: arbitraż

poniedziałek 02 mar 2015, 12:44

dzięki. Wiem że trójkątny arbitraż istnieje. Jednak on jest czymś innym. Być może trójkątny arbitraż da się wykorzystać na LMAX, NinjaTrader (podłączając dwie platformy) lub mając dostęp hurtowy poprzez Finotec.

no avatar
mickle66
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 26 mar 2015, 07:30

Re: arbitraż

czwartek 26 mar 2015, 07:33

czy któryś z forumowiczów próbował zrobić system oparty o arbitraż wykorzystujący różnice w StDev?
Oczywiście mam na myśli krótki okres ze względu na nieliniowość.
Cut down your exam stress by using our latest ccna exam and high quality and testkingmcdst demos. We provide updated questions with principiacollege pass guarantee along with training.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: arbitraż

czwartek 26 mar 2015, 07:46

Z tego co mi wiadomo, to brokerzy wyszukują traderów, który wykorzystują arbitraż i stąd może być to dość trudne.
Natomiast wychodząc już na rynek "właściwy" walczy się z firmami HFT, a to dość trudna walka.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: arbitraż

czwartek 26 mar 2015, 20:33

A co to jest arbitraz?
:bigsmile:
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: arbitraż

piątek 27 mar 2015, 17:17

Najprostszy przykład.

Instrument notowany na dwóch lub więcej giełd. Na jednej pojawia się duże zlecenie kupna, które pcha cenę, a na drugiej cena jeszcze się nie zmienia.

Sprzedajemy na giełdzie gdzie rośnie (powiedzmy po 101), a na giełdzie gdzie cena wynosi 100 kupujemy. Mamy pewny zysk, bo cena się wyrówna w jakiejś niedalekiej przyszłości.

Arbitraż trójkątny itd. to już troszkę bardziej skomplikowane rzeczy, ale tak to jest taki najprostszy przykład.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: arbitraż

piątek 27 mar 2015, 21:08

Dzieki
A jak to dziala na fx?
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: arbitraż

piątek 27 mar 2015, 22:04

Raczej nie do uchwycenia są te różnice. Bo jeśli nawet się pojawią, to ze względu na warunki transakcyjne (chocby spread ) szansa zarobku jest minimalna.
Obrazek

Awatar użytkownika
m_c
Stały Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: czwartek 17 paź 2013, 12:51
Lat na Forex: 14
Kontakt:

Re: arbitraż

środa 29 kwie 2015, 13:26

Właśnie w ciągu dwóch a może trzech dni śledzenia zmian tylko raz udało mi się zaobserwować wartość dodatnią tzn. różnica kursów + prowizja brokera. Był to Lmax. Obecnie od kilku dni testuję robota (demo) na arbitraż statystyczny według tego schematu na Lmax:
sell EURUSD - 0,10
buy EURGBP - 0,07
buy GBPUSD - 0,10

Nie jest to arbitraż trójkątny opisywany wszędzie, łącznie z YouTube. Zrobiłem 3 waluty, ponieważ chciałem uniknąć ryzyka (?) ekspozycji na rynku. Wiem powinno być 0,066 dla eurgbp.
Jak na razie wyniki są na plusie (od 24.05), chociaż dzisiaj zmieniłem trochę warunki tego arbitrażu (po przeanalizowaniu w excel).

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości